Ból zębów, leczenie kanałowe, wybielanie i inne cuda.

.
Tez sie panicznie balam, ale w koncu jutro ostatnia wizyta, wypelnienie kanalow i odbudowa polowy zeba.

Zafundowalam sobie wybielanie nakladkowe u dentysty... masakra ale to drogie. Teraz sie zastanawiam czy nie lepiej bylo sobie zrobic nakladki u stomatologa i samemu kupic zel wybielajacy. Wyszloby mnie ponad polowe mniej....

No, ale z wybielania jestem juz mega zadowolona, a dzis dopiero 4 dzien. Wybielam po 4-5 godzin.
W koncu mam piekne zeby  😍
Hej. Potwornie boli mnie ząb,  na szczescie zimna woda trzymana w ustach przynosi ulgę, inaczej bym zwariowała. Moja dentystka jest nie dostepna. Ząb najprawdopodobniej do wyrwania.Podobno na kanalowe sie nie kwalfikuje, mam włożony MTA (jesli nie pomylilam nazwy).  Czy gdzies mnie przyjmą na NFZ i pomogą. Czy muszę prywatnie?
Pogotowie. A przynajmniej zadzwoń, gdzie jest ostry dyżur stomatologiczny.
Juz mam namiar na dyżur stomatologiczny, ale to od godziny 19
Każdy stomatolog ma obowiązek przyjąć pacjenta z bólem poza kolejnością..ale nie wiem gdzie masz lekarza stomatologa na NFZ 🙁
Juz wiem, ze na nfz przed 19 nie mam co liczyć. Albo zapisy na 3-4 tygodnie do przodu albo ostry dyżur od 19.
Rada taka: Nie kupujcie "past marketowych wybielających". Na dłuższą metę sieją spustoszenie w szkliwie. Mają dużą liczbę środków ścierających, które tworzą mikropory. Polecam profesjonalne czyszczenie zębów (scaling i piaskowanie) - to dużo daje w odzyskaniu naturalnego koloru zębów.

Mam pytanie, dolna siódemka kwalifikuje się mi do wyrwania czy zęby jakoś zsuną się potem czy będę mieć dużą łysą przestrzeń?Pytam bo nie miałam usuwanego tak dużego zęba jeszcze 🙂
Zęby mogą się trochę zsunąć, a racze pochylić w stronę dziury, ale to się dzieje po latach i raczej minimalnie. Jeśli chcesz uniknąć, warto w przyszłości pomyśleć o wstawieniu zęba.
Chyba będę musiała,bo z taką dziurą wstyd będzie cokolwiek powiedzieć.
Asiaa mi jedna z dolnych 5 nie urosła i mam miejsce na nią. Absolutnie w żaden sposób tego nie widać 😉 Z kolei górna piątka właśnie sobie wesoło urosła w podniebieniu i czeka mnie usuwanie, cholernie się boję  😕
casines samo usuwanie to nie problem u mnie, bo i tak będzie ze znieczuleniem, ale sama dziura potem mnie martwi  😁 Zobaczysz nie bęzie tak źle jakby mogło się wydawać :kwiatek:
już się naczytałam o chodzeniu po ścianach z bólu po usuwaniu 8 (8 czy 5 co za różnica...) albo o niedziałającym znieczuleniu (mój facet miał robione kanałowe na żywca bo przy takim stanie zapalnym nie zadziałało znieczulenie) że od tygodnia nie mogę się zmusić żeby zadzwonić i się umówić na usuwanie tego zęba  😕
Casines
Usuwalam dwie 5 i jedna 6. I balam sie panicznie. Ale nic mnie nie bolalo. Ofc bylo to srednio przyjemne wszystko, ale nie bylo bolu. Gybym poczula bol przy rwaniu zeba to kazalabym przestac. A im dluzej bedziesz zwlekac tym wiecej rzeczy i strachow urodzi Ci sie w glowie  :kwiatek:
Asiaa,  Ale to siódemka, więc nie ma dziury jako takiej (masz ósemki?), a już na pewno nie będzie jej widać, nawet przy bardzo szerokim uśmiechu.
Lepiej szybko wyrwać i mieć już z głowy. Wiem co mówię, bo blisko rok chodziłam z pozostałością zęba (wypadło mi całe ogromne wtedy wypełnienie) w dodatku po leczeniu kanałowym. Umówiłam się do dentystki, która odesłała mnie do chirurga.  🙄 A chirurg z kolei, rzucił okiem i stwierdził, że stanowczo obejdzie się bez żadnej ingerencji chirurgicznej. Podał znieczulenie, zamontował te swoje cęgi i po 20 minutach wyszłam już bez zęba.  🙂 Nic mnie nie bolało, ciężko było się tylko przyzwyczaić, że tego zęba już nie ma :P U mnie to jest górna 6 i nie widać tego nawet przy najszerszym uśmiechu.
Asiaa,  Ale to siódemka, więc nie ma dziury jako takiej (masz ósemki?), a już na pewno nie będzie jej widać, nawet przy bardzo szerokim uśmiechu.


Tak mam i rosną sobie wesoło.

Byłam dzisiaj i po godzinie walki  siódemka wyrwana, mam teraz wielką dziurę po niej. Ile tak statystycznie będzie się goić to dziąsło? Z tego wszystkiego zapomniałam zapytać o to.
Chyba będę musiała,bo z taką dziurą wstyd będzie cokolwiek powiedzieć.


przeciez tego nie bedzie widac
ja nie mam 7 jednej
Ja nie mam 6 i nie widać. Bardziej myślę o ewentualnym uzupełnieniu uzębienia w trosce o okoliczne zęby i równomiernie ścieranie zębów stronami.
Ile tak statystycznie będzie się goić to dziąsło? Z tego wszystkiego zapomniałam zapytać o to.


Około tygodnia.
Taa.. każdy stomatolog powinien przyjać pacjenta z bólem poza kolejnością. Taa... od 8.30 jeżdżę po goclawiu i pradze i nic. Na Chrzanowskiego 8a gdzie jest stomatolog na nfz pani mnie niemiło nieprzyjeła, siedząc przy komputerze powiedziala, ze ma pozapisywanych pacjentow i jak chcę, to mogę czekac ale nic nie obiecuje lub od 19 jest dyżur. Rewelacja. A z bólu mnie skręca. Dopiero w 4 prywatnym gabinecie zapisalam sie na 10.30 i tak siedze i czekam.
Pacjent, który zgłasza się z bólem zęba do dowolnej poradni stomatologicznej (posiadającej umowę z NFZ) powinien zostać przyjęty w dniu zgłoszenia. Nie jest to jednoznaczne z przyjęciem pacjenta niezwłocznie.
Mam pytanie, bo zapomniałam 🙂 Czy przy usuwaniu górnych ósemek obejdzie się bez antybiotyku? Bo nie chcę go brać, przy dolnych musiałam, a jak usuwałam górną szóstkę to nie pamiętam jak to było.
Usuwałam jedną górną ósemkę, ale przy wszystkich trzech dotąd usuwanych ani razu nie brałam antybiotyku.
Usuwałam cztery ósemki, nie miałam antybiotyku nigdy 🙂

Ktoś pytał o usuwanie w znieczuleniu ogólnym - miałam tak usuwane dwie dolne ósemki. Nie mogły wyjść, więc trzeba bylo je dłutować z dziąsła. Dla mnie nie do przejścia 😉
Fakt, że zapłaciłam dużo; fakt, że niespecjalnie dobrze czułam się po narkozie. Ale komfort psychiczny nie do przebicia, wjechałam sobie na salę na łóżku kompletnie zrelaksowana. Pani policzy od 10 wstecz... przy 7 już spałam 😉
A 45min później było po problemie. Trochę wymiotowałam, byłam przydżumiona następne kilka godzin, głównie przespałam w domu. Wieczorem zjadłam już zupę.
Ja w zeszłym tyg,miałam wyrywane dwie 6,a kolejne 2 czeka leczenie,Wszystkie zęby zdrowe oprócz tych przeklętych 6.Do wyrwania jeszcze tylko jedna 8 i w paszczy porządek  😀 Ja to chyba jestem jakaś inna bo lubię chodzić do dentysty 😀 Jak szłam na wyrywanie to z uśmiechem,tylko nie lubię wyciągania szwów.
Mam usunięte dwie górne ósemki i nie brałam antybiotyku. Ba, nie miałam nawet potrzeby wzięcia choćby jednej tabletki przeciwbólowej  😀 Cricetidea- polecam Ci do rwania ósemek dr Zadrożnego w Międzylesiu - dwa zęby wyrwał mojej sis w 1:30 min :P
Zapomniałam nadmienić, ze chodzi o dłutowanie, bo moje ósemki (żadna z 4) nie wyszły na światło dzienne i rosną w poziomie, stąd przy dolnych ósemkach był antybiotyk, bo było trochę szwów i spora dziura 🙂 brałam przeciwbólowe przez 2 dni, bo była masakra jak znieczulenie zeszło, ale normalnie chodziłam do pracy, tylko byłam chomikiem 🙂
Narkoza fajna sprawa, ale z drugiej strony dla mnie za dużo minusów, właśnie przytłumienie czy wymioty, ja 2 godziny po swoim dłutowaniu jadłam i byłam w pracy i samego zabiegu nie wspominam jako traumy, ot znieczulenie działa i właściwie nic się nie czuje (no, o ile działa 😉).

kasska, a gdzie w Miedzylesiu? Ja ósemki usuwam na NFZ w Centrum Zdrowia Dziecka na chirurgii szczękowej dla dorosłych, w Miedzylesiu właśnie, do tej pory byłam zadowolona, ale ja nie mam problemow z dentystami 🙂 Chcę to załatwić na NFZ bo wydałam już takie pieniądze na ortodontę przez ostatnie 2 lata, że ósemki załatwiam państwowo.
Raczej nikt nie bedzie mi chcial wydlutowac dwoch gornych osemek na raz, a szkoda 😀
Hej, nie wiem co sie dzieje, ale mam robiona kanalowke 6 gornej prawej.
W piatek mam 7 WIZYTE!!!  Zaplacilam juz 850zl a jeszcze mam miec 2 wizyty na pewno, jak nie jeszcze jakas. Dlaczego tak dlugo to trwa. Jak zapytalam dentyste to powiedzial ze mam wyciek z kanalu.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się