Stajnie w Lublinie

Kaprioleczka tylko ciekawe czy wyniki nie wychodzą przekłamane...
Kaprioleczka tylko ciekawe czy wyniki nie wychodzą przekłamane...


nie, bo ilość czegoś w czymś jest taka sama 😉 tak jak zawartość alkoholu w wódce to 40% i w jakimśtam zanieczyszczonym destylacie też możesz mieć 40%, bo alkohol jest alkohol, ale nie znaczy, że masz to zaraz pić  😁 😁 😁 tzn np. ilość testosteronu, hemoglobiny jest taka sama w jakiejśtam objętości krwi i u człowieka i u konia. "widełki" od prawidłowych wyników będą się różnić,  więc tu już musisz znać "widełki" dla koni, np. ile testosteronu ma mieć wałach, bo przecież to nie będą te same widełki jak dla człowieka 😉

poza tym sama sobie przecież tego nie wymyśliłam, wet mnie kiedyś tak wysłał  😁 potem mnie zawsze pytał czy to ja woziłam poprzednio do luxmedu czy mi musi tłumaczyć jak to zrobić  😁
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
21 listopada 2015 19:18
Poza zakresem referencyjny, który jest ludzki wyniki powinny wyjść poprawne 😉. Sprzęt na, którym robi się badania ludziom i zwierzętom jest ten sam.

Kiedyś Luxmed robił badania krwi zwierzętom oficjalnie.
no i jakby dalej robił oficjalnie to bym nie musiała udawać, że sobie badam testosteron  😂
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
21 listopada 2015 22:00
I jak wysoki masz ten testosteron? 😁 W sumie w przypadku wyników znacznie mijających się z normami referencyjnymi można się spodziewać telefonu z labu do pacjenta.

nie wiem w jakich jednostkach ale cyferke pamietam - 124  😂 musze chować jaja gdzieś indziej niż w lodówce, nie ma przeproś  😁
Wiem, że robili i o normach też wiem 🙂  Byłam wczoraj w pracy i dopytalam u źródła :P Wyniki  z surowicy wychodzą okej, problem może być przy  morfologii, bo ponoć aparat ze wzgledu na wielkość elementów morforycznych czasem źle je klasyfikowal.

Przy testosteronie raczej nikt by nie dzwonił, może akurat pacjent jest w trakcie zmiany płci i stąd taki wynik u kobiety - różnie to bywa :P
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
22 listopada 2015 10:03
Dlatego mimo wszystko polecam Vet Diagnostykę na Nowym Świecie 😉. Testosteron jeszcze przejdzie ale już np OB może być podejrzane, tak szybki opad u "człowieka" jest niepokojący.
Biczowa, a tam na Nowy Świat mogę zawieźć krew pobraną przez dowolnego weta? Bo z tego co widzę, oni po prostu podpisują umowy z lekarzami, a weta z Lublina nie opłaca mi się ciągnąć :P.
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
22 listopada 2015 21:51
A powiem Ci szczerze że nie wiem jak to do końca jest więc nie chce Cię wprowadzać w błąd, koleżanka zawoziła tam mocz jak jej koń miał zapalenie pęcherza i zbadali.
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
25 listopada 2015 14:47
Czy moze przez przypadek nie wiecie czy w najblizszych dniach jakis dobry wet z warszawy wybiera sie w okolice lublina? Jak cos zapraszam na prv :kwiatek:
Czy ktoś w najbliższym czasie będzie chciał skorzystać z usług Olgi Kuleszy??
ja bym była zainteresowana wizytą Pani Olgi Kuleszy, tylko najlepiej by mi pasował termin styczniowy 🙂
a ja potrzebuje jak najszybciej 🙁
Olga dopiero co była (10 listopada), więc nie wiem czy uda się grupę zebrać na szybko, ale zdaje się, że do dwóch osób nie udało jej się dojechać ostatnio ze względu na odległość, może warto się ich podpytać czy dalej są chętne?  👀
Olga będzie 21.12 więc jakby ktoś coś 😉 jest już chyba 4 osoby
odnoszę wrażenie, że, nikt poza mną, nie ma zdrowych koni w lubelskiem 🙁
Mają, ale po co się chwalić  😉
Szukam 3 boksów wałach, klacz i 8 miesięczny ogier. Ktoś coś?
Stajnia Kamionka  😍
www.facebook.com/stajnia.kamionka
Jaką stajnie polecacie w Lublinie na hm już 🙂 ??
* hala (min. 20x40m) na której da się jeździć w godzinach 15 - 20 bez dramatu, że koń wpada na konia i nie jest rezerwowana wyłącznie dla szkółek.
* konie są codziennie wypuszczane na wybiegi
Cena nie gra wstępnie roli ale wolałabym nie wychodzić ponad magiczny 1000zł/mies
Raqel Karolinamix jesłi nie musi być w samym Lublinie to polecam szczerze Famaguste, w razie pytań chętnie odpowiem  😉
Mogę dojechać 10 km tak do Pólka itd Famagusta niestety za daleko :/
Sprawdź Dakar w Mełgwi. W miarę dobry dojazd samochodem, reszta Twoich wymagań jest spełniona. Nie wiem tylko, czy mają wolne boksy.
Brałaś pod uwagę Pólko? Tam raczej mają wolne boksy na już.
.
Udało się złapać ostatni boks w Fideliusie 🙂
Ostatni dzwonek 🙂

Olga Kulesza będzie w Lublinie i okolicach w poniedziałek, 21.12.  Gdyby ktoś jednak się zdecydował proszę o priv  :kwiatek:
kto jeszcze ma chorego konia?
.
We wtorek po świętach może być u nas - Stajnia FaMaGusta  lek. wet. Agnieszka Bestry. Ktoś coś ? Dajcie znać  na priv
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się