Stajnie na Śląsku

Jeśli ktoś szuka pensjonatu to ja z całą pewnością polecam >>> STAJNIA PRERIA<<< (wilkowice/zbrosławice)

Proszę uważać, to nie dział ogłoszeń. Dalszą część posta usunąłem.
Hej
Nie wiem czy dobrze umieszczę swoje pytanko jak coś to proszę o przeniesienie, nie jestem tutaj często nie jestem najlepszym wyszukiwaczem wątków 🙂
Jestem w trakcie budowy stajni na śląsku,

/edit/
Usunięto część, która była reklamą. Proszę uważać.

Moje pytanka:

1. Jakie wymiary polecacie na maneż typowo skokowy na którym spokojnie zorganizuje zawody czy ustawie 16 przeszkód bez problemu i ścisku? (chodzi mi o wysoki standard nie minimum)
2. Jakie polecacie podłoże na maneż czy hale? (kwarc? piasek z fizeliną? itd.?)
3. Halę planuję postawić wiosną 35 m na 70 m ale będzie to hala z płyt i w planach mam jeszcze jedną drewnianą większą i tutaj pytanie jakie wymiary hali macie u siebie interesują mnie min 40 m szerokości nie wliczając trybun. Mile widziane zdjęcia.
4. Czy macie w stajni ciepłą wodę w myjce i jaki sposób ogrzewania wody wykorzystuje się u was?
5. Jakie macie pomysły by podnieść standard stajni, krótko mówiąc co jeszcze może być potrzebne o czym może nie pomyślałam?


Dziękuję za porady i spostrzeżenia 🙂
Barbudka okolice Tychów to znaczy gdzie?
Barbudka, czy będzie u Ciebie możliwość treningów skokowych na koniach prywatnych (Twoich, stajennych)?
desire   Druhu nieoceniony...
13 grudnia 2015 19:15
FlightOfIkarusxx, czy też Saudade lub Fenoloftaleina nie wiesz, że za posiadanie tylu kont jest ban? 😀iabeł: poza tym - za dwa już dostałaś..  💃
.
Edit: nie ma sensu zaśmiecać wątku, wyjaśniać można na priv.
Tak w ogóle to przepraszam za off topic, ale obawiam się, że gdybym próbowała załatwić to na privie, tylko straciłabym (niesłusznie) konto i nie miałabym możliwości wytłumaczyć się moderatorom 😉
Gillian   four letter word
13 grudnia 2015 21:11
czemu miałabyś stracić konto? 🙂
desire   Druhu nieoceniony...
13 grudnia 2015 22:04
FlightOfIkarusxx, Agniecha100, nikogo nie obrażałam, życzyłam po prostu powodzenia w pląsaniu po tęczy, ponieważ uważałam, że konwersacja niestety nie ma sensu. Resztę wyedytowałam, bo nie chcę robić gównoburzy. (mogę dostać uciszenie).
jeśli chcecie normalnie pogadać dziewczyny to zapraszam na PW.  🙂

jeszcze jeden edit, w celu sprostowania: proszę się nie zagalopowywać -  pierwsza nikogo nie zaczepiłam i nie obrażałam na żadnych forach.

pozdrawiam 
Co do sprostowania - sprzeczałabym się, ale również uważam, że to nie ma sensu, dlatego zakończmy ten wątek 😉 Dziękuję.
Obrzeża Tychów niedaleko dawnej Krajki i Leo. Co do treningów skokowych to myślę że tak.
Widzę że nie uzyskam żadnej normalnej odpowiedzi.
Nie wiem czy tylko ja mam takie wrażenie ale strach cokolwiek tu pisać żeby nie wplątać się w jakąś niepotrzebną dyskusję.
Wydaje mi się że forum jest po to by zadawać pytania i uzyskiwać odpowiedzi.
Dzięki za owocne odpowiedzi.
Pozdrawiam
Livia   ...z innego świata
14 grudnia 2015 12:21
Barbudka, nie ma się co fochać. Zadałaś bardzo szczegółowe pytania i pewnie większość ludzi tutaj nie zna odpowiedzi. Z takimi pytaniami lepiej byłoby ci napisać w wątku Projekty stajni, tam pewnie będą bardziej zorientowane w temacie osoby.
Wichurkowa   Never say never...
14 grudnia 2015 12:24
Barbuda tak to już  tutaj jest czasem strach "cześć" powiedzieć  😉
Ja jestem na etapie konczenia stajni przed Tychami,nie pensjonatowa ale mogę  odpowiedzieć  że :
1😀la mnie ciepła  woda w myjące to już taki must have,takie czasy że  już każdy tej ciepłej wody w myjące oczekuje

2:plac minimum 20x40 ale wiadomo im większy tym lepiej myślę że takie 30 x 45 m będzie już na prawdę super,i parkur nie  będzie na kupie

3: podłoże kwarc+flizelina sprawdza się super bo utrzymuje jakiś czas wilgoć  I się w lecie nie kurzy

A co może  poprawić standard? Przestronne stanowiska,korytarze,zaplecze socjalne. PASTWISKA,dobra opieka,wysokiej jakości  pasze. Jasne i duże  boksy codziennie sprzątane są dla mnie bardzo ważne  :-)
Dobrym i ekologicznym sposobem ogrzewania wody jest zamontowanie solarów do podgrzewania wody. W zimie lub pochmurne i deszczowe dni u mnie w domu mam z solarów wodę w temperaturze ok 40 stopni.
dziękuję🙂  no właśnie jakie macie rozwiązania na ogrzewanie wody w stajni...? jeśli chodzi o solary to niestety ciężko ponieważ na 30 koni nie wystarczy zbiornik jak na mieszkanie z nawet kilkoma mieszkańcami... na wykąpanie jednego konia idzie min 300 l. Więc jak macie ciepłą wodę w stajni w myjce to zdradźcie jakie rozwiązanie zastosowali właściciele stajni🙂 wiem że nie każdy pensjonariusz to wie ale może będziecie mieć okazję by jakoś ich o to podpytać... byłabym wdzięczna...  👀
Na pewno bylo to juz wiele razy poruszane ale szukam dobrej stadniny. Max 30 minut od Chorzowa. Chcialabym regularnie jezdzic, skakac bo jestem po brazowej odznace. Prosze pomozcie bo juz nie wiem co robic 😕
Hej, jeździ ktoś w OJ Lukasyna w Gliwicach?
patatajka:)   Chcemy akcji jezdzieckiej w lidlu!
01 stycznia 2016 20:26
Moja koleżanka z obozu 🙂. Nie utrzymujemy kontaktu, ale po jej wpisach na fb wnioskuję, że jest zachwycona... Wiesz, zawsze warto samemu się przekonać - pojechać i sprawdzić. Wtedy budujesz własną opinię. Bo na cudzych nie warto polegać... 🙂
[quote author=patatajka🙂 link=topic=1780.msg2473688#msg2473688 date=1451679988]
Moja koleżanka z obozu 🙂. Nie utrzymujemy kontaktu, ale po jej wpisach na fb wnioskuję, że jest zachwycona... Wiesz, zawsze warto samemu się przekonać - pojechać i sprawdzić. Wtedy budujesz własną opinię. Bo na cudzych nie warto polegać... 🙂
[/quote]

No wiem, że zawsze warto samemu sprawdzić 😉 ale orientujesz się czy tam można skakać tak na jeździe rekreacyjnej, bo wydaje mi się że kiedyś wgl tam nie można było skakać, ale być może mylę Lukasynę z inną stajnią.
Livia   ...z innego świata
02 stycznia 2016 16:35
kokosik, wystarczyło zajrzeć na stronę Lukasyny 😉 Jazdy skokowe są tam w poniedziałki, wtorki i środy.
patatajka:)   Chcemy akcji jezdzieckiej w lidlu!
03 stycznia 2016 09:22
Kokosik, zapytałam się tej koleżanki, teraz czekam na odpowiedź 🙂
Edit: Napisala mi, że na zwykłych jazdach skoki są CZASAMI, ale tak 20-40 cm, natomiast na tych skokowych 50-100 cm 🙂
Ściągamy w następną środę bądź niedzielę Pana Andersza na Śląsk. Jak ktoś chętny, to koszty przyjazdu sporo się obniża🙂
Mam pytanie, kojarzy ktoś jakąś stajnię w Sarnowie poza Dakarem? Byłabym bardzo wdzięczn za jakiekolwiek info  :kwiatek: Chociaż nr telefonu do osoby zarządzającej stajnią/właściciela.
Kilka osób pytało na pw, ale nie umiem się do tego dokopać-w Prerii brak już wolnych miejsc w nowej stajni, rozbudowany pensjonat rusza od marca 😉
Ja trzymałam kiedys klacz w arecie tj.w chorzowie i sczerze moge polecic ta stajnie,mimo że nie maja pastwisk czy luksusów to za to jet u nich siuper atmosfera,fajni ludzie,wiem że teraz powstała hala kryta więc same plusy jak dla mnie.Jakby ktos był zainteresowany jazda konna w okolicach szczekocin to zapraszam do mnie,posiadam klacze huculskie bardzo spokojne,idealne dla dorosłych i dzieci.Kontakt na pw lub pod nr 723023043
Witam, czy ktos sie orientuje, gdzie mozna pojezdzic rekreacyjnie w Katowicach? Slyszalam o stajni sonaba w panewnikach i arecie w Chorzowie. Moze jakis uzytkownik re volty chcialby udostepnic konia raz w tygodniu do jazdy za oplata? Przeprowadzilam sie na studia do Katowic i nie znam ani stajni ani ludzi a chcialabym czasami rozprostowac kosci na konskim grzbiecie 🙂  jesli macie jakies namiary to prosze pw 🙂
Mam pytanie, kojarzy ktoś jakąś stajnię w Sarnowie poza Dakarem? Byłabym bardzo wdzięczn za jakiekolwiek info  :kwiatek: Chociaż nr telefonu do osoby zarządzającej stajnią/właściciela.

W Preczowie (tuż obok Sarnowa) była przydomowa stajnia ale już nie istnieje, natomiast w Ratanicach (również niedaleko Sarnowa) była lub jeszcze jest stajnia, nazywała się Huculandia ale niestety nic więcej o niej nie wiem. W Będzinie - Grodźcu jest klub jeździecki Amigo i niedaleko prywatna stajnia ale tam raczej tylko pensjonat. A chodzi Ci o pensjonat, treningi czy jazdy rekreacyjne?
Roksarih, obiło mi się o uszy, że w Sarnowie buduje ktoś całkiem przyzwoitą stajnię sportową. A że poza własnym mogłabym jeździć aktualnie jeszcze dwa konie, to chciałabym mieć je niedaleko. Aktualnie nie ma śląsku żadnej stajni, w której mogłabym ich postawić, a jednocześnie miałabym tam max 1/2h z Radzionkowa.
Olson,
z tego co widziałam - to właśnie u Kamoli ostatnio robią chyba plac kwarcowy i co chwila inne inwestycje...
Ale musiałby się wypowiedzieć ktoś związany z tym miejscem. Moja wiedza opiera się tylko na tym co widzę przejeżdżając trasą 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się