Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia

http://ogloszenia.re-volta.pl/konie/szczegoly/32552?q=&plec=&masc=&rasa=&lokalizacja=15&przeznaczenie=&cena=&strona=

Kwiatek znaleziony na ogłoszeniach re-volty, bardzo mnie zainteresowało zdjęcie małego dziecka przytulającego się do tylnej nogi kucyka... 🤔 🤔 nie wiem czy to miało byc zabawne ale wygląda bardzo nieodpowiedzialnie, spoglądając na inne ogłoszenia widze, że osoba chce sprzedaż kilka kucy..troszkę mało zachęcające fotki dla rodziców którzy szukają koni dla swoich pociech, myślę, że nikt odpowiedzialny nie pozwoliłby na takie zachowania dzieci przy kucykach, trochę wyobraźni 🤔 👿 to jest tylko zwierzę i może zrobic krzywdę(nieumyślnie nawet) tak małemu dziecku ! 😤
Mróweczka, - jak dla mnie to pokaz, że kuc jest spokojny. Ja sama tak się przytulam do tyłka swojego konia. Z resztą, kiedyś nie wierzyłam, ale widziałam zachowanie swoich koni przy dzieciach - one na prawdę robią się jeszcze delikatniejsze, tak, żeby krzywdy nie zrobić. Byłabym daleka od oceniania sytuacji po zdjęciu.
Może ma faktycznie pokazać spokój tego ogierka, ale...mi w głowie rodzi się ale, że wiele mówi się teraz o jeździe w kasku, zachowaniu bezpieczęństwa, jeździe w kamizelkach szczególnie chodzi mi o dzieci, a pokazując takie cos tak małemu dziecku? może ono podczas nieuwagi chwycic każdego konia od tyłu i skończyć się to moze tragicznie.
Myślę, ze nauka od podstaw dzieci(a już wogóle takich malutkich, może rok, dwa) powinno być bardzo rozważnie prowadzone przez rodziców.
Staram się nie przesadzać, też lubię jak dzieci się opiekują kucami, uczą się zasad, ale to dla mnie po prostu głupota!
O tym, że się robią delikatniejsze to nie będę tego negować, ale ile to dziecko może mieć lat? 3? Spokojny czy też nie, dla mnie to tylko zwierzę,  które jest nieprzewidywalne. Może nie specjalnie, ale cokolwiek może się stać i machnąć tą nogą.
myslę, że mniej jak 3 lata..dokładnie to tylko zwierze, a tak małe dzieci moga zupełnie nie zdawac sobie sprawy co może się wydarzyć, dlatego to rodzice muszą...
Chryzantema   Sięgamy dna, po to by się od niego odbić.
14 grudnia 2015 12:43
Ja chyba nawet wiem, kiedy te kuce są na sprzedaż.  😁  tak lo zdjeciach stajnie poznaje, moze pójdę zroboć hłoste właścicielowi?  🤬
Chryzantema nie rozumiem czy bawi cię to ogłoszenie czy moja reakcja?
http://ogloszenia.re-volta.pl/inne/szczegoly/54121?q=&kategoria=4&lokalizacja=6&widok=0&strona=
oferta iście bezinteresowna, bo dziewczynka 'nie chce pobierać opłat" za to, że ktoś wywali gnój od jej kucyka po ochwacie  😁 BIERE W CIEMNO 😎
kasska, zdaje się że na tym polega praca za możliwość jazdy / przebywania z końmi
Bo jeśli nie na obrządku - tu pomocy przy obrządku - to przepraszam na czym? Na osiodłaniu przed jazdą?
Też to ogłoszenie rozumiem, zę dziewczynka szuka koleżanki z którą wspolnie zajmowałaby sie jej kucem. Dla mnie fajne ogłoszenie nie udolnie napisane.
Chryzantema   Sięgamy dna, po to by się od niego odbić.
15 grudnia 2015 10:12
Mróweczka, nie twoja reakcja, tylko ogłoszenie.  😁
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
15 grudnia 2015 10:12
jak najbardziej fajny pomysł,
Mróweczka, nie twoja reakcja, tylko ogłoszenie.  😁


Z tego co widze stajnia jest w okolicach Poznania i to jakaś szkółka, jeżeli tak tam będą dzici uczyć to żal.... 🤔wirek:
Chryzantema wiesz coś?
desire   Druhu nieoceniony...
15 grudnia 2015 15:06
może nie ogłoszenie, ale zastanawiam się dlaczego firma promująca dobre dopasowanie siodła, mająca w swojej ofercie przyjazd z mierzeniem, dobraniem itp., "klinika siodła" wstawia jako reklame zdjęcia koni, które najpierw powinny dostać jeść, a potem mieć dopasowywany sprzęt..  🤔
[img]https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xfp1/v/t1.0-9/1901424_1459149314378745_6318726932264069969_n.jpg?oh=8d6646e9d17ee5ae87449bb03686c401&oe=56D7296B[/img]

[img]https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xap1/v/t1.0-9/11425196_1459149347712075_785089285584566206_n.jpg?oh=445d39ed3b4dbdc8af6c890a7e86127e&oe=5710F655[/img]

link: kLik
bo sztuką jest dopasować siodło na niestandardowo wyglądającego konia  😂
Kiedys jedna z podwarszawskich stajni reklamowala przejazdzki konne, bryczki, sanki... A na zdjeciu byly konie w sankach galopujące po orance, po takiej głębokiej skibie  😎
Jaka firma...taka reklama po prostu...
Asia na swoim kiefferze tez imponująco wygląda 😉 to chyba nawet gorsze, niz to chude rude 😉
Mnie to bardziej razi
Ok, może i siodło dopasowane, ale niestety ja widzę tylko przyszłość jak zaraz te "siodło przejdzie przez brzuch tego konia".
Ogłoszenie o kucu jest moje i nic złego w tym nie widzę, szukam osoby która POMOŻE mi a nie odwali za mnie całą robotę i do miło spędzonego czasu, chętni są więc co jest nie tak? Napisałam całą prawdę i to najważniejsze 🙂 Nie dla każdego liczy się kasa, ale przebywanie z koniem 🙂 Więc ja nie wiem o co się tak jakby czepiacie? 🙂
Agness-magness, bo tutaj czepia się o wszystko, pominę już niedopasowany sprzęt, ale ktoś za chudy, za gruby, ktoś chce kogoś do pomocy, ktoś chce sam pomóc itp. Ludziom się nudzi i wyszukują coś na siłę.
Agness-magness, bo tutaj czepia się o wszystko, pominę już niedopasowany sprzęt, ale ktoś za chudy, za gruby, ktoś chce kogoś do pomocy, ktoś chce sam pomóc itp. Ludziom się nudzi i wyszukują coś na siłę.

No tez tak myśle, coraz dłużej na tym forum przebywam i coraz bardziej boje sie wystawiać ogłoszenia
Nie przejmuj sie 😉 to tylko jedna osoba 😉 Twoje ogloszenie zyska tylko na popularnosci, bo nic w nim zlego nie ma 😉
A ja tak tylko chce powiedziec, tak a propos tych siodel, ze moge sie zalozyc ze Pani wlascicielka Wam tu za to zrobi jazde 😉
Behemotowa ejjjj też jestem gruba.... koń ma dopasowane siodło, ja całkiem dobrze jeżdżę i plecy ma w bardzo dobrym stanie.... nie wrzucaj wszystkich do jednego wora, bo większą krzywdę może zrobić 60kg dziewczynka z kijowym dosiadem, niż kawał stabilnej baby....
Nie wrzucam wszystkich do jednego worka. Znam osoby, które ważą troszkę więcej i bardzo podoba mi się jak jeżdżą i jak wyglądają ich konie. Jednak ta firma, która zajmuje się dopasowaniem siodła wstawia zdjęcie gdzie siedzi dziewczyna (nie ważne już jaka), a siodło wręcz wciska się w konia to sorry, mi się taki obrazek nie podoba. Widziałam Twoje zdjęcia w siodle i uwierz mi nie odczuwam bólu widząc siodło na plecach Twojego konia, a uważam, że wyglądacie na prawdę bardzo fajnie i zazdraszczam Wam po cichu w innych wątkach.
desire   Druhu nieoceniony...
15 grudnia 2015 20:41
KaNie, jazde? za prawde?  😲
prędzej to ktoś im tam może zrobić jazde - nasyłając TOZ na przykład.. 😉
desire pełna profeska, a my się czepiamy. Popręg z futrem jest? Jest, więc o co chodzi 😁  😎
Desire
A to to juz do ich prywatnej stajni... bo te foty to jeszcze sa stamtad na dokladke 😉 ale nie bede nic wiecej pisac bo ja wiem co to za kobita 😉
Behemotowa wszystkie te foty są tragiczne i przykre.... a najgorsze jest to, że wiele dziewczynek będzie chciało jak najlepiej dla swojego konika i zgłosi się do nich.... nie mam bladego pojęcia jak są spasowane te siodła ( i wiedzieć nie chcę ) ale sam fakt reklamowania się czymś takim nie świadczy dobrze o tej firmie.... Ja rozumiem pojedynczego konia z dopiskiem, że dochodzi do siebie po chorobie i tymczasowo dopasowali mu siodło, czy coś... ale tam większość wygląda słabo
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
15 grudnia 2015 21:10
Rozwalił mnie tekst: panele wypełnione syntetyczna owcza wełna. Albo tinkerka, której dopasowane siodlo leci na przód, ale będzie ok, tylko klacz musi zgubić brzuszek! Zdjęcia oferowanych siodeł z Anglii wyglądają jak chińszczyzna z allegro
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się