wypieki i słodkości domowej roboty

CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
11 listopada 2015 18:43
Dzięki! :kwiatek: To jeszcze nie to, ale też bardzo fajny! 😀 Ciasta z jogurtem jeszcze nie próbowałam.
CzarownicaSa, jest taki "placek teściowej", tak go nazywamy w rodzinie:
4 jaja, 1/4 szklanki oleju i po jednym: szklanka mąki, szklanka cukru, łyżka mąki ziemniaczanej, łyżeczka proszku do pieczenia, wymieszać łyżką i odstawić. Obrać i pokroić jabłka (pewnie mogą być inne owoce), wypełnić najlepiej okrągłą blachę/tortownicę, ok. 20 cm, powtykać pół-plastry jabłek skosem, piec ok. 20 min. w 200 st, posypać cukrem pudrem.
"Teściowej" dlatego, że jak teściowa wpadnie z niezapowiedzianą wizytą...
Graba.   je ne sais pas
11 listopada 2015 21:23
halo, myślisz, ze mozna ominąć mąkę ziemniaczaną? 🙂
Gillian   four letter word
12 listopada 2015 15:33
Zrobiłam ten "placek teściowej" ale w wersji na dużą blachę i z kruszonką. Zrobił się trochę zakalec i za mało jabłek ale poza tym całkiem pychotka. Mokre, miękkie, jabłkowe.
Pewnie 😉

Bierzesz mikser i do miski wrzucasz:
4 jajka
1 szkl cukru
2 szkl mąki
0,5 szkli oleju
2 łyżeczki proszku do pieczenia
1 cukier wanilinowy.
Miksujesz, wylewasz do formy wyłożonej papierem, na wierzch dodajesz dowolne ulubione owoce 🙂 najlepiej by było ich dużo, jeśli są świeżo umyte to osuszyć 😉
Pieczesz około 40 min na 180 stopni, sprawdzać patyczkiem czy w środku dobre.

CzarownicaSaA to nie o ten przepis chodzilo?
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
12 listopada 2015 17:12
Taaaak!!! 😍 :kwiatek:
U mnie już zapach przyprawy do piernika. Wczoraj wyrobiłam ciasto z 2 kg mąki, które będzie do połowy grudnia leżakować na balkonie 🙂
Gillian   four letter word
02 grudnia 2015 10:21
Idealna karpatka powinna być chrupiąca czy miękka? jak ją przechowywać, żeby nie "sparciała"? robię średnio co drugi dzień i znika w oczach 😉
robię średnio co drugi dzień i znika w oczach 😉

to po co zmieniać  😉
Gillian   four letter word
02 grudnia 2015 11:29
bo chcę ją przetrzymać jeden dzień i zanieść do pracy 😉 w lodówce ma stać czy niekoniecznie?
jak tak znika to w sejfie
Cariotka   płomienna pasja
02 grudnia 2015 11:52
Gillan idealna karpatka jest delikatnie chrupiąca i miękka 🙂 Daj ją na balkon bo w lodówce może sparcieć i przesiąknąć 🙂
Gillian   four letter word
02 grudnia 2015 12:01
obecnie mam na balkonie mokradło bo leje i wieje 🙁 nie mogę się już doczekać posiadania spiżarni 🙂
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
15 grudnia 2015 10:55
Potrzebuję rady:
Upiekłam ciastka, które chcę złożyć na kształt choinki. Nie mam pojęcia, czy sklejać je zielonym lukrem, czy czekoladą, czy robić jakiś krem, ale wtedy zależy mi, żeby to było trwałe, bo choinki mają być jako prezent dla rodziny, a pojadę tam dopiero na pierwszy/drugi dzień świąt...
W internecie znalazłam tylko przepis na krem budyniowy, ale wątpię, żeby przetrwał tyle czasu.
Dementek, białym lukrem. Będzie wyglądało jak śnieg na choince 🙂
Lukrem, lukrem. Tylko zrób lukier na bazie białka i cukru pudru 🙂
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
15 grudnia 2015 12:12
Czy ktoś z Warszawiaków orientuje się gdzie stacjonarnie dostanę lukier plastyczny?  Chciałam zrobić coś ładnego na święta, ostatnia okazja 😉
Nie wiem czy u Was też ( ja kujawsko pomorskie ;p) , ale widziałam lukier plastyczny w Mili.  🙂
smarcik, dr oetker ma teraz lukier plastyczny w różnych kolorach. Najczęściej leży na świątecznych stojakach oetkera a nie na polkach
Ja widziałam ogólnie w marketach w działach z ciastami w proszku, ozdobami itp. Coraz popularniejsze to jest 🙂
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
15 grudnia 2015 18:05
Kupiłam masę cukrową białą, zielony lukier, krem dekoracyjny biały, białą czekoladę do gotowania, barwniki (żółty, czerwony, niebieski). Ciastka na choinkę są z kakao, więc bardzo ciemne. Jedna choinka będzie z jaśniejszego ciasta (cytrynowo-cynamonowe). Oprócz tego mam pełno perełek w różnych kolorach i wielkości, śnieżynek i pisaki.
Jutro zacznę składać choinki i zobaczę, czy coś wyjdzie.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
15 grudnia 2015 18:07
Dziękuję dziewczyny!  :kwiatek: Przejdę się po marketach w takim razie  🙂 W internecie znalazłam lukier za 20zł plus 20zł za przesyłkę, to trochę bez sensu  😁

Myślę nad wycięciem prostego ciasta w kształt choinki i potraktowania zielonym lukrem a na to bombki - wydaje się proste jak na pierwszy raz  👀
smarcik, możesz sama zrobić, masę cukrową się robi łatwo, a glukozę i żelatynę znaleźć łatwiej :P Tylko żeby to się trzymało ciasta, to musisz je najpierw wysmarować masą maślaną, aby się miało do czego przykleić. Zwykły lukier, płynny, jest łatwiejszy do zrobienia i udekorowania, jeśli byś chciała obłożyć boki ciasta masą, to byłoby ciężko, aby się równo zaginało i nie zostawały fałdy czy inne kaszany.
Macie jakiś sprawdzony i jak najłatwiejszy przepis na ciastka korzenne? :kwiatek:
U mnie już wszystko na pełnych obrotach ;-)




Co pieczecie na święta?;-)
Nie mam niestety tak ładnych fotek, ale mogę pokazać jakieś komórkowy miks matki & mój.
Później jeszcze sernik, piernik, makowiec. Na pierniczki już patrzeć nie mogę, co rok piekę ponad tysiąc, żeby sprzedać  😜

Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
17 grudnia 2015 08:45
Matko budyń :o Wow toz to sztuka! Wszystkie tak dekorujesz?  😜
Nooo... Każdy jeden 😁 Na szczęście mam pomocników, a i fajniej się zdobi niż piecze.
ash   Sukces jest koloru blond....
01 lutego 2016 14:03
Wszyscy na diecie po świętach ??

Potrzebuje łatwy i szybki do zrobienia przepis na krem do dekorowania babeczek.
Ktoś poratuje?
ash, bita śmietana z mascarpone dla mnie najlepsza. Tu masz przepis: http://www.mojewypieki.com/przepis/babeczki-cytrynowe
Swoją drogą, bardzo dobre te babeczki, robiłam kiedyś :P
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się