Dopasowanie siodła

Przykro mi, ale bez jazdy to siodło też nie leży ok. Wygląda na to, że wciąż leży na łopatce, a przesunąć do tyłu nie masz gdzie, bo jest za długie na tego kucyka (zresztą w ogóle znalezienie siodła odpowiedniego dla małego kuca to trochę trudny temat). I nawet w takiej pozycji, jak na zdjęciu, raczej już wykracza poza odcinek piersiowy. Poza tym wg mnie nie leży w równowadze, choć byłoby łatwiej ocenić, gdyby zdjęcie nie było zrobione pod kątem.
To siodło nigdy nie bedzie leżało dobrze, bo nie jest dobrym siodłem, naprawdę 🙁
A ja mam pytanie: Ile cali na mój chudy tyłek?  dodam ze mam 15 lat, około 45kg, 173cm i cały czas rosne  🙄
Obecnie w domu mam 15cali ostatnio siedziałam w nim jakieś 4lata temu, teraz to chyba nie opłaca sie go do stajni targać. 🤣


Czy kto korzystał z usług tej firmy i ma od nich siodło: https://www.facebook.com/klinikasiodla/?fref=ts ?
Mam problem z doborem dobrze leżącego siodła. Przymierzyłam już taką ilość, że łapy opadają. Trwa to już około 3 lat i nic, zero, ani jednego prawidłowo leżącego nie znalazłam. Może jakie opinie o tej firmie?
LatentPony   Pretty Little Pony :)
11 grudnia 2015 18:51
Bardzo proszę o ocenę, w poniedziałek chciałabym wysłać siodło do p. Andersza, aby załatwić sprawę jeszcze przed świętami  :kwiatek:

Z tego co widzę siodło ma za wąski łęk i leci do tyłu - prawda? Na coś jeszcze zwrócić uwagę? Będę bardzo wdzięczna za wszelkie rady. Zdjęcia są wykonane po kilkunastu minutach stępa  :kwiatek:











I jeszcze ewentualne zdjęcie z żelem acavallo z korektą tyłu:
Mam wrażenie że z korektą też leci na tył.
Brzask   kucyk,kucyk...a to kawał s.........
11 grudnia 2015 20:45
za wąskie zdecydowanie, równowaga ok, pamiętaj że, jeżeli poszerzysz łęk to przód pójdzie niżej i wrażenie lecenia na tył powinno zniknąć. Chociaż moim zdaniem jakbyś wsiadła to nie miałabyś takiego wrażenia.
LatentPony   Pretty Little Pony :)
11 grudnia 2015 21:19
Dziękuję bardzo  :kwiatek: To jeszcze poproszę o rady w kwestii dwóch rzeczy - poszerzać o rozmiar, czy od razu o dwa? I czy dopchać od razu panele, zwłaszcza z tyłu?
Ciężko powiedzieć z wypełnieniem, tym bardziej, że nie wiadomo jak się siodło ułoży po poszerzeniu łęku oraz jaki jest jego stan obecny. Na moje oko to ono jest dużo za wąskie i ja bym celowała w poszerzenie o dwa rozmiary. Masz okrągłego, bezkłębowego konia (a przynajmniej tak wygląda na zdjęciu), więc powinno być ok.
LatentPony   Pretty Little Pony :)
11 grudnia 2015 22:20
nagana, nie chce być inaczej, jest okrągły i totalnie bezkłębowy 🙂 W takim razie w poniedziałek wysyłam siodło do poszerzenia o dwa rozmiary. Siodło to pleszew, nie jest pierwszej młodości, ale niestety na lepsze siodło na razie mnie nie stać, myślę więc, że po odpowiednim dopasowaniu przez p. Andersza nie będzie sprawiać koniowi dyskomfortu. Dużej tragedii (oprócz wąskości) tutaj chyba nie ma. Ważny jest dla mnie kształt paneli, bo każde siodło (niezależnie od łęku) lewitowało nam zawsze tyłem, tył odstawał i anglezował i była tragedia. A tutaj siodło po prostu leży jak przyklejone. Mam nadzieję, że po zmianie rozmiaru łęku też tak pozostanie.
LatentPony, ile poszerzenie łęku kosztuje u p. Andersza?
LatentPony   Pretty Little Pony :)
11 grudnia 2015 22:39
marysia550, taką dostałam odpowiedź na mojego maila od pana Andersza: "Koszt poszerzenia siodła 100 zł o dwa rozmiary spokojnie ,dopchanie paneli 40 zł, wymiana  przystuł 45 zł za sztukę.".

Ja wymieniać przystuł na razie nie będę - te jeszcze żyją i wyglądają solidnie, chociaż poprzedni właściciel siodła je nieźle skatował. Ale w poniedziałek chcę wysłać siodło do poszerzenia i dopchania.

Pan Andersz pisał mi też, że czas oczekiwania to około 1 tygodnia.
a to zależy od firmy siodła? bo ja chciałam kieffera poszerzyć.
LatentPony   Pretty Little Pony :)
11 grudnia 2015 22:52
marysia550, prawdę mówiąc nie wiem, może ktoś inny się wypowie. Ja z racji tego, że od razu chciałam wymienić przystuły to napisałam w mailu jaki mam model siodła - jest to siodło jednotybinkowe, więc wymiana przystuł jest nieco bardziej problematyczna.
ushia   It's a kind o'magic
14 grudnia 2015 07:36
LatentPony - zrob obrys grzbietu i wysyłaj z obrysem, wtedy bedzie wiadomo czy po poszerzeniu trzeba zmieniac wypelnienie czy nie
marysia550, tak to zależy od siodła, ale nie od producenta a konkretnego modelu, roku produkcji, wcześniejszych przeróbek, etc... Z kilku Kiefferów które wysyłałam do Andersza (cała gama od ujeżdżeniowych poprzez wszechstronne po skokowe) jednego nie dało się przerobić tak , jak chciałam 🙁
Znacie i polecacie kogoś dobrego od dopasowywania siodła we Wrocławiu?
Chce po nowym roku przerobić swojego prestiża, bo konisko mi sie troche rozrosło 🙂
Gillian   four letter word
15 grudnia 2015 21:34
Pan Andersz zwęży mi Daw Maga? Bo oryginalnie to kosztuje 380zł... Panele można podnieść tylko o 1 centymetr. Trochę słabo.
OOO dzięki za odpowiedzi, ale już sama napisałam maila. 150 zł poszerzenie Kieffera.
Cześć, czy mógłby ktoś ocenić jak leży to siodełko ?  :kwiatek: :kwiatek:
Z góry przepraszam za jakość zdjęć ale mam nadzieję że coś tam da się na nich zobaczyć.








Źle leży przodem. Równowaga leci do tyłu, przedni łęk wyżej od tylnego, ciasno dookoła kłębu. Łęk przedni powinien być szerszy, ale IMO wycięty, żeby dać więcej miejsca po bokach kłębu. Siodło nie może na nim leżeć ani od góry, ani po bokach (a tutaj leży bokami na kłębie). Czyli raczej nie to siodło, bo jak w  tym poszerzysz łęk, to siodło usiądzie górą na kłębie...
mirti2, zajrzyj do tematu o saddlerfilterach, jest tam polecana firma
kenna, dzięki wielkie za szybką odpowiedź, chociaż siodło właśnie wróciło od rymarza więc trochę się załamałam tym co piszesz.... Myślałam, że jak mi go ktoś kto się na tym zna pomierzy i pod niego zrobi siodło to będzie okej...  😕 Czyli z tym siodłem nie da się już nic zrobić, muszę szukać nowego ? Możecie mi coś polecić? Najlepiej w miarę taniego... Jakiś wintec mógłby się sprawdzić ?  Przymierzałam kilka prestigów i wszystkie odstawały z tyłu ...  🤔
kkonik12  kenna ma rację. Twój koń wyraźnie potrzebuje szerszego siodła z wyciętym przednim łękiem i dużymi tylnymi panelami. Trudno polecić jakąś konkretna firmę i do tego tanią. Celuj w siodła tego typu:  http://olx.pl/oferta/siodlo-skokowe-otto-schumacher-CID767-ID5FkEH.html#f6901e801b  , niekoniecznie firmowe i takie drogie 🙂
ewentualnie takie  http://olx.pl/oferta/somero-by-theo-sommer-siodlo-skokowe-CID767-IDaySmN.html#9ce4824442
taggi   łajza się ujeżdża w końcu
16 grudnia 2015 20:58
Mirti2 - ja polecam p. Wojtkowiaka. Dojeżdża do stajni, profesjonalnie wymierza i z siodłem robi czary-mary. Był u mnie ponad rok temu i wczoraj. Właśnie czekam na siodło, które przerabia 🤣 Jeśli będziesz zainteresowana, pisz PW
LatentPony   Pretty Little Pony :)
18 grudnia 2015 15:57
W kwestii przeróbek siodła dołączam do grona osób zachwyconych p. Anderszem. Na razie mogę jedynie powiedzieć, że kontakt bardzo, bardzo, bardzo na plus, miło się rozmawiało, dowiedziałam się, że wszystkie moje zachcianki zostały już zrobione i siodło w poniedziałek zostanie do mnie wysłane  😅
Zwłaszcza, że p. Andersz dostał ode mnie trudne zadanie 🙂 Jeżdżę zawsze z podogoniem (uroki okrągłego jak baryłka, bezkłębowego prymitywa) i zawsze miałam podogonie mocowane do kółek przy przednim łęku i puszczone kanałem między panelami. Problem jednak się zrobił w momencie, kiedy kupiłam siodło bez kółek do napierśnika i nie miałam gdzie przymocować podogonia. Miałam zrobioną bardzo dużą prowizorkę ze sznurka od siana, przeleczonego przez maszynki do puślisk.
Napisałam p. Anderszowi jedynie tyle, że nie chcę mocowania podogonia z tyłu, bo już przerabiałam na swoim koniu wyrwanie poduszek i kółeczka z tyłu (a tym samym zniszczenie siodła) i że koniecznie chcę mocowanie z przodu. I żeby zrobił tak, aby było dobrze ;D Po konsultacji telefonicznej myślę, że będę zadowolona 🙂

Już się nie mogę doczekać aż do mnie trafi!  🏇
Ktoś się orientuje czy w siodlach Otto Schumacher można poszerzać lęki,  np u p. Andersza?  :kwiatek:
LatentPony, ja też jeżdżę z podogoniem. Powiedz mi co Ci wykombinował?  ( ja nie mam sznurka, tylko pasek od wytoku)
LatentPony marysia550 nie rozumiem tych kombinacji z podogoniem. Rozumiem, ze nie każde siodło ma oryginalny zaczep, ale istnieje coś takiego jak skórzany zaczep do podogonia w kształcie litery T, wkładany pod panele siodła. Ja taki stosuję. Mysle ze to bezpieczniejsze dla konia i siodła niż jakieś sznurki, czy paski od wytoka. A może vorgurt?
Czy ktoś mógłby mi z tych oznaczeń podać rozmiar łęku i siedziska? Siodło Stubben Siegfried II
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Wielkość zdjęcia
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się