Hala - namiotowa, murowana, duża, mała...

BASZNIA   mleczna i deserowa
12 marca 2015 18:16
Bo pada lub wieje. Lub świeci słońce  😀iabeł:
Basznia stoję w stajnin z halą namiotową. Latem jest tam jak w szklarni nawet gdy pada ...
Hala namiotowa latem  da radę  tylko jak się da zdjąć chociaż część ścian. Na ciepłe deszcze na hali i tak jest gorąco, musi być duże ochłodzenie żeby w lato wejść do namiotu.
BASZNIA   mleczna i deserowa
12 marca 2015 21:10
_Gaga, wiem wiem ;-). Usiłowałam wymyślić powody ;-). 
Burza, właśnei u nas nie da rady zdjąć ścian. Ma to swoje plusy - stajnai w szczerym polu w zachpomo czyli "nad morzem" czyli sporo wieje. Demontaż ścian mógłby spowodować że hala by odfrunęła... ;-)
Nie, nie bez ścian nie ma co kombinować. Właśnie moja gruba hala namiotowa latem była fajnym zacienieniem, nie była z takiego jakby plastikowego materiału. Wiem co masz na myśli z tym upałem, ale to nie w mojej. Tylko, że przez to, że gruba to i ciemno w niej  🤔
romanowski, czyli jest szansa, ze jeśli w hali będzie jasno to jednak będzie gorąco...
_Gaga, fakt 🙂 w stajni obok zrobili ze zdejmowanymi ścianami i jest szał. Wcześniej też znałam jedną konstrukcję na którą na zimę się zakładało plandeki- plac i hala w jednym, super.
Hala o jasnym poszyciu nie koniecznie musi się nagrzewać latem. Polietylenowe poszycie z dwutlenkiem tytanu sprawia, że zamknięty obiekt posiada właściwości termostabilne - nie nagrzewa się latem i nie wyziębia drastycznie zimą. Dodatkowo jasne - białe poszycie sprawia, że hala pozostaje przyjemnie jasna w ciągu dnia.

Hala bez 1 lub 2 ścian szczytowych nie będzie stwarzała zagrożenia jeżeli posiada porządną konstrukcję postawioną na fundamentach. W takiej sytuacji nie musiscie się obawiać wiatru. Dodatkowo demontowane ściany szczytowe latem dają krytą ujeżdżalnię na świeżym powietrzu.

Dlatego warto inwestować w dobrej jakości obiekty, a nie tańsze zamienniki.
my halę w lato zostawiamy otwartą na noc, rano zamykamy, jak jest to pilnowane codziennie to jest chłodniej niż na zewnątrz
BASZNIA   mleczna i deserowa
03 kwietnia 2015 17:11
USFarmPolska, a żeś wniósł obiektywna ocenę do dyskusji, że zal.pl.
Na forum każdy wydaje subiektywną opinię opartą na własnym lub cudzym doświadczeniu. Dlatego my możemy podpowiadać Wam w kwestiach, na których się znamy - a znamy się bardzo dobrze na halach strukturalnych dlatego wiemy, że nie każda hala musi się nagrzewać latem lub ulegać sile wiatru 🙂
BASZNIA   mleczna i deserowa
14 kwietnia 2015 10:41
Uhm. Zwłaszcza uwaga o tańszych zamiennikach bardzo konstruktywna. Jakieś badania, doświadczenia, na przestrzeni lat?
Konkrety dotyczące tych nienagrzewajacych się materiały ad low?
Pytanie retoryczne, wiadomo, że całe mnóstwo tanich hal konkurencji leży, a Wasze stoją...
BASZNIA, od strony chemicznej: dodatek dwutlenku tytanu do barwnika folii, czy też jako stabilizatora folii zdecydowanie poprawia jej (folii / brezentu) trwałość, oraz rzeczywiście ogranicza przenikanie ciepła odbijając promienie słoneczne. Bieli generalnie dodaje się do pokryć dachowych wysokiej jakości (również np. do niektórych rynien). Tyle teorii. Istnieje też wiele badań udowadniających celowość sotoswania beli tytanowej w powłokach malarskich (LINK) Jednak podobnych badań dotyczących hal namiotowych nie widziałam...
BASZNIA   mleczna i deserowa
14 kwietnia 2015 16:35
_Gaga, dziekuje, dobra kobieto, ze wyreczylas tych no eee fachowców, z odpowiedzi 🙂. Musze przepytac mojego pana od hali o barwniki, chociaz chyba wybralam taka trwalsza, bo w zaleznosci od kolorow byla podana trwalosc.
[quote author=_Gaga link=topic=2014.msg2336336#msg2336336 date=1429006227]
BASZNIA, od strony chemicznej: dodatek dwutlenku tytanu do barwnika folii, czy też jako stabilizatora folii zdecydowanie poprawia jej (folii / brezentu) trwałość, oraz rzeczywiście ogranicza przenikanie ciepła odbijając promienie słoneczne. Bieli generalnie dodaje się do pokryć dachowych wysokiej jakości (również np. do niektórych rynien). Tyle teorii. Istnieje też wiele badań udowadniających celowość sotoswania beli tytanowej w powłokach malarskich (LINK) Jednak podobnych badań dotyczących hal namiotowych nie widziałam...
[/quote]

Jak najbardziej przyznajemy rację ! To właśnie dwutlenek tytanu wpływa tak korzystnie na termostailność powłoki hal namiotowych.
A tak swoją drogą, to już można na rv mieć nazwę firmy w nicku? 🤔
a co to ma do wątku?
BASZNIA   mleczna i deserowa
17 kwietnia 2015 17:10
amnestria, nie, nie można. zgłosiłam, ale cisza. może zapłącili?

LSW, wlasnie to ma to do watku: jestesmy tu ekipa znanych sobie i lubiacych sie ( lub nie, ale jak to ludzie) znajomych, a nie jakims slupem reklamowym. jak sie ktos wylacznie w celu zareklamowania swojego produktu wcina, to mi osobiscie sie zbiera na wymioty. czuje sie jak na urodzinach, na ktorych ktos z gosci usiluje mi ubezpieczenie sprzedac.
poza tym mamy tu sobie radzic i dzielic sie wrazeniami, a juz widze, jak USFarmPolska mowi cokolwiek prawdziwego o swoich ewentualnych minusach.

Jak to fachowo brzmi: dwutlenek tytanu. A to po prostu biel tytanowa, popularny i tani barwnik.
Tyle z tego dobrej rady, że gdy mamy cokolwiek pomalowanego na biało, lepiej żeby była biel tytanowa niż cynkowa. Cynkowa łatwiej żółknie i jest ciut bardziej przejrzysta. Innych białych farb w zasadzie nie ma w powszechnym zastosowaniu.
Witam. Może ktoś napisać jak wygląda postawienie hali od strony prawnej? Trzeba spełniać jakieś wymagania, pozwolenia itp. ? może być na priv jeśli komuś przeszkadza.
Czy komuś stawiała hale firma Hale Carlo? 👀
Iszka90, odezwij sie do mnie na PW 😉
Hala namiotowa latem  da radę  tylko jak się da zdjąć chociaż część ścian. Na ciepłe deszcze na hali i tak jest gorąco, musi być duże ochłodzenie żeby w lato wejść do namiotu.
I co, chcesz mieć latający dywan?
Jakie wymiary minimum musi mieć hala, żeby dało radę w 2-3 konie pojeździć? Nie chodzi mi o jazdę w zastępie.
Bronta A ile wyszla Ci taka maszynka? Masz zdjecie?


Przepraszam, że dopiero teraz...ale całkowicie wyleciało mi z głowy... 🙇
To nasze sprzęty do pielęgnacji podłoża na hali i zewnętrznej ujeżdżalni:
1. Maszyna, którą dałam zrobić kilka lat temu - to połączenie walca z "grabiami" do równania podłoża. Grabie i walec działają niezależenie.  Podnośnik ciągnika niezależnie unosi walec aby działać samymi bolcami równającymi "grabiami". Niestety mam fotkę urządzenia nie dopiętego do ciągnika więc nie wiem czy dobrze widać o co chodzi ;-)
2. Mamy też większy walec, którym często dopieszczamy podłoże ;-)
3. A jak jest potrzeba "wgryźć" się troszkę głębiej w podłoże to używamy zwykłych obciążonych bron :-)
A tak wygląda "wygłaskany" plac :-)
A wracając do hali namiotowej, to nasza właśnie zaczęła ósmy rok. Hala wciąż trzyma się całkiem dobrze, jedynie pojawiły się przebarwienia i zacieki na plandece co zaburza troszkę estetykę obiektu...nie zaburzając jej użytkowania. Biała powłoka dachu miejscami zrobiła się pożółkła, a na ścianie graniczącej z linią drzew zrobiły się zacieki mchu...czy coś podobnego - szczególnie przy okienkach wentylacyjnych. Poza tym wciąż jestem zadowolona z inwestycji. W tym roku nasza hala wzbogaciła się o lustra wewnętrzne :-)
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się