Zdjęcia z wypadów w teren. Reaktywacja tematu!

Bischa   TAFC Polska :)
15 grudnia 2015 14:08
W Warszawie sypie 😉
rav88   Początkujący miłośnik koni :)
15 grudnia 2015 14:09
ech chciałbym wyjechać z miasta i pojeździć trochę po wertepach  🏇
....ale to dopiero gdy pojadę na święta do domu
Kielce- śnieg z deszczem
Livia   ...z innego świata
16 grudnia 2015 08:03
U nas na szczęście dalej ciepło i na śnieg się nie zapowiada, a w weekend ma być 10 stopni 🙂
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
16 grudnia 2015 08:32
Na ten weekend zapowiadają 11 stopni na plusie i do tego mocny wiatr, także pewnie z jeżdżenia nici  🙁
Po stokroć wolę śnieg i lekki mróz  😍
Cześć 🙂 Mam lekko nietypowe pytanko.
W najbliższy weekend (sob, ndz. pon.) będę w Gdańsku... Mega tęskni mi się za końmi i tu  moje pytanie 🙂
Czy jest gdzieś w Gdańsku stajnia, do której można po prostu zajrzeć, poprzebywać wśród koni i nikt mnie nie ochrzani, że jestem obca i co ja tu robię?
A jeszcze lepiej - czy ktoś się może wybiera w teren na plażę - jeśli tak to gdzie i kiedy, bo ja bym baaaardzo chętnie popatrzyła 😀
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
16 grudnia 2015 09:23
Cobrinha, wrzucaj więcej fotek - cudnie tam ^^
izydorex, niezła zamiana - leśna koniostrada 😀
iwona9208, panaceum na moje oczy  😍  U nas nie śnieży i zaczynam wątpić czy w tym roku się przejadę zaprzęgiem z huskami, jedyna nadzieja w Jakuszycach.

Na razie zmieniam się w obserwatora. Tereny poczekają na luty już po zmianie stajni. Będziemy zwiedzać nowe, ale będzie mi brakować "moich" ścieżek i pagórków...
My wreszcie byliśmy 🙂 ale konie wystane, o mamo 😉 Bardzo ślisko u nas w lesie, także trzeba było ostrożnie. A była ochota na galopowanie, oj była 🙂
Na_biegunach przeprowadzasz się ? Byłam pewna, ze zadowolona jesteś i te tereny 🙂 Nowe miejsce też takie fajne ?
Wjazd na plac zamknięty, a ja już na koniu, no to pojechałam na spacer. Muszę konia pochwalić, on jest mało terenowy, boidupa z niego (i ze mnie) i sam to kręci nosem, ale poszedł dzielnie, nie świrował za bardzo i tylko dwa razy zrobił w tył zwrot :P Fotek nie robiłam, bo ani nic ciekawego, ani nie było kiedy, bo czujność konia była na jakichś 70%, a szkoda by mi było jedynego telefonu 😁
Pogodę miałam super za to, już co prawda słońce powoli zachodziło (o 14:40...), ale było dosyć ciepło i jasno. Na szczęście żadnych mrozów ani śniegu, fuj.
budyń no i okoliczności Was zmusiły, fajnie, że teren się udał 😉 Czasem jest tak, że lepiej aparatu/telefonu nie wyciągać 🙂
Na_biegunach, bardzo dziękuję...
Już się robi 🙂

Dziś z rana była taka pogoda, że wątpiłam że uda się dziś zaliczyć teren. Na szczęście koło południa słonko wyjrzało i udało się pojechać.
Jak tylko wyjechałam, miałam dziwne wrażenie patrząc na małego, że dziś da do wiwatu hehe jakoś taki zbyt radosny się zdawał - i co, i mnie nie zawiódł.
Zaliczył w terenie dwa tarzania a do tego nie mógł się biedak powstrzymać, by co chwilę Kluska nie zaczepiać i podgryzać od tyłu go w dupsko haha
Niestety Klusek takich igraszek nie lubi, więc chcąc go przegonić co oczywiście musiało mieć miejsce w galopie, próbował się biedak bronić tylnymi odnóżami haha
Całe szczęście, że chłopaki karne i wystarczy na ogół, że krzyknę by sprowadzić je na ziemię  😁
Niestety z racji, że Dukata dalej nosiło, a droga do galopu była długa, to dzieciak starał się jakoś nas wyprzedzić - problem w tym, że ścieżka wąska a Klusek zły i puścić przodem nie zamierzał haha
Bez bata się nie obyły dla obu jak w pewnym momencie zaczęły się podgryzać a na wysokości swojej twarzy zobaczyłam przednie nóżki Dukata bo chłopakom się na przepychanki zebrało 😉
Pogoniłam oba i na szczęście do powrotu do domu były już grzeczne.
Ot, taki radosny nudny teren  😁
JA od soboty jeżdżę ( szybko minął miesiąc, nie?) I czuje, że to będą tereny, bo plac nie nastraja optymistycznie 🙁
Cobrinha - a w jakich okolicach teraz stoisz? Bo ładnie tam 😉 Iśka też się wyprowadziła z Krakowa i mieszka na odludziu w lesie 🤣
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
16 grudnia 2015 19:45
Cobrinha, ach... aż zatęskniłam takimi terenami 😁 Jak się jedzie samemu z 2 koni to jest inna bajka, chyba nigdy mi się nie znudzi.

jagoda1966, długo zadowolona byłam, ale życie próżni nie lubi i zmiany przyszły. Obecna stajnia jest dobra, ale bardziej sportowa 🙄 już się nie chce indywidualnie traktować naszych ogonów a długie stanie w boksie im nie służy. Dla mnie najważniejsze są warunki dla koni a nie wypasiona infrastruktura i paradoksalnie zabieram się po podwyższeniu standardu. Do przydomowej stajni moich dobrych znajomych, gdzie konie będą miały stały dostęp do siana i swoją wiatę z całodobowym pastwiskiem 🙂 Przykro mi trochę, bo się do miejsc przywiązuję. Nawet jak się wyprowadzałam z poprzedniej stajni (gdzie był dramat) było mi szkoda swojskich terenów a co dopiero tu gdzie w sumie nie jest źle. Do porządnych pagórków będzie kilka kilometrów, ale mam sporo pól i lasów do zwiedzenia bliżej... się człowiek przyzwyczai a konie będą szczęśliwsze wolnowybiegowo 🙂
rzepka, ja ciągle w tym samym miejscu stacjonuje pod Wadowicami
Na_biegunach rozumiem Cię doskonale. Czyli zmiana na lepsze 🙂
Livia   ...z innego świata
17 grudnia 2015 10:29
iwona, ja jednak wolę nawet i to błocko, ale +10, nie cierpię zimna 🙂

jagoda, haha, nic dziwnego, że konie miały ochotę pogalopować 🙂 Ale fakt, jest ślisko i ja też mocno w lesie uważam.

budyń, fajnie, że się tak spontanicznie wybrałaś 🙂 Popieram - śnieg fuj 😎

Cobrinha, ty to masz z tą twoją dwójką wesoło 😁

marysia, jak to szybko zleciało!

Na_biegunach, powodzenia z przeprowadzką, na pewno nowe tereny tez będziesz miała fajne!

My już oczywiście po terenie porannym 🙂 Trafiliśmy na piękny wschód słońca, tylko potem zaczęło dość mocno wiać i się pochmurzyło. Koń trochę do przodu, czasem się na coś zagapił, ale ogólnie do utrzymania na szczęście 🙂 Jeszcze byle do wtorku, a potem dzień już będzie coraz dłuższy 😅
Moje za to dzisiaj po wczorajszych przepychankach jak aniołki... a że szczyt lenistwa dziś osiągnięty to teren zaliczyłam na halterku 😉
https://www.facebook.com/Cobrinha.Handicraft/videos/583186391834574/?l=1340555340675120932
No właśnie, poranne słońce, a teraz deszcz! oczywiście 🙂 u nas lonża i spacer w ręce.
U mnie dziś deszcz od południa, więc z jazdy nici. Jutro mam wigilię w pracy, więc odpadam. Oby do soboty 🙂 Jutro jedzie Zuza z tatą 🙂
Livia   ...z innego świata
19 grudnia 2015 14:13
Cobrinha, nic mi się niestety nie pokazuje pod linkiem...

Ja już dziś po. Znowu mi się nic nie chciało, więc oklepowo pojechałam, ale konia dziś miałam całkiem wesołego... Strasznie się rozglądał, fukał. Aż dziwne, bo ani nie wiało, ani nikogo i nic, no piękny, słoneczny dzień 😉
Mnie słońce powitało w terenie. Koń grzeczny, aczkolwiek nieco pędzący ( z górki w kłusie stracha miałam, bo ślisko). Jedyne co ją dziś w drodze zaskoczyło: Gdzie jest sterta sianokiszonki?
Cobrinha, nic mi się niestety nie pokazuje pod linkiem...
Oj to szkoda, nie wiem czemu...
Cobrinha, pewnie masz ustawioną prywatność tylko dla znajomych 🙂 Ja też mam tam zawartość niedostępną.
Nasz ostatni spacer 🙂
Pierwszy i mam nadzieję, że nie ostatni we dwójkę (czy raczej we czworo :lol🙂.
Teraz powinno działać 🙂
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
19 grudnia 2015 23:12
Cobrinha, jaki czysty! Urocze konisko i wygibasy jak się patrzy 🙂
Chess, masz piękną jesień a marysia550 wiosnę. Tylko zimy brak :P

Dłuższy czas będę tylko komentatorem, nawet sylwestrowy teren muszę odpuścić :emot4: Kobyła się postanowiła zrewanżować za zrobienie kopyt - depła mi na palucha i jutro czeka mnie ściąganie paznokcia prawdopodobnie 😵
Cobrinha- niezły luzak z niego 🙂

Zaraz jadę do stajni  i w teren.

edit. Wzięłam dziś ze sobą mojego psa ( w sumie były dwa psy ze mną). Więcej atrakcji ze strony psa niż konia  😂
[quote author=Na_biegunach link=topic=114.msg2468708#msg2468708 date=1450566750]
Cobrinha, jaki czysty! Urocze konisko i wygibasy jak się patrzy 🙂[/quote]
To nie będę się chwalić jak "czyste" wczoraj pojechały w teren.
Tuż przed samym wyjazdem, Klusek wytarzał się w błocie hahah więc, nie było nawet sensu czyścić mokrego
Bronze   "Born to chase and flee.."
20 grudnia 2015 18:36
Dzisiejsza magia w terenie.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się