M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

Agata-Kubuś, są panele drewniane przystosowane do ogrzewania podłogowego. Warstwy klejonego drewna nie pracują tak mocno na rozciąganie/kurczenie. Jednak i tak lepiej przewidzieć miejsce, gdzie będzie stało łóżko, i tak wyliczyć całość, żeby zwoje ogrzewania omijały to miejsce, lub było ich tam znacznie mniej.
Agata-Kubuś podłogówka w sypialni ? z tego co mąż mówił a przepracował dobre ponad 10 lat przy podłogach to nie powinno się dawać . Nie lepiej dać grzejnik ?
Mój mąż pracował z podłogami Dinesen z daglezji i po pierwsze wyglądają obłędnie, a po drugie większość kładł na podłogówkę. My mamy obecnie podobny dylemat bo cały parter (hol, kuchnia, garderoba, salon z jadalnią, gabinet) mają podłogówkę. Wymarzyliśmy sobie drewniany domek z dechami na podłodze, ale chyba nie wyjdzie. Paneli nie bierzemy pod uwagę, na dobre gatunki drewna nas nie będzie stać zostaje więc terakota.

Pocieszam się, że cała antresola prawdopodobnie będzie w dechach.  😍
Agata-Kubuś   co może przynieść nowy dzień...
17 grudnia 2015 21:10
Zagłębiłam się w temat i już widzę, że nie wygląda tak beznadziejnie jak na pierwszy rzut oka. nada, weźmiemy pod uwagę dinesen, fktycznie piękne. monia, podłogówka idzie na cały parter, nie będzie grzejników.
My mamy podłogówkę w przedsionku i łazienkach. W sumie montowane były też grzejniki na ścianach i co się okazuje zupełnie nie potrzebnie. Podłogowe ogrzewanie tak super się sprawdza ze dziś bym nie dawała nic na ścianę.
[quote author=Agata-Kubuś link=topic=7003.msg2467427#msg2467427 date=1450349410]
Czy ktoś ma doświadczenia z ogrzewaniem podłogowym wodnym i deską połozoną na nim? Jaka deska, czy się nic z nią nie dzieje itd...
[/quote] Agata szczerze? bez sensu, deska sama w sobie jest ciepła w dotyku, poza tym drewno to izolator. Owszem można tak tylko trochę to
się wyklucza. Pewnie musisz dopytać producentów danej "deski" czy dopuszczają ogrzewanie podłogowe.

No i w sypialni to generalnie bez sensu montować podłogówkę. Specjaliści odradzają, w sypialni sprawdzają się grzejniki, nagrzejesz szybko, ochłodzisz szybko.
Podłogówka ma dużą bezwładność.
Presja piękna deskowana ściana, od jakiegoś czasu chodzi za mną coś takiego. Chciałabym zrobić w pokoju juniora taką ścianę.
Co to masz za deski? Gdzie kupowałaś?
Agata-Kubuś   co może przynieść nowy dzień...
18 grudnia 2015 10:06
adriena, o sensie podłogówki nie ma co ze mną rozmawiać. Mój P decyduje z czego jest dom i jakie ma rozwiązania. Moje zadanie to urządzenie. Dobrze mi z takim podziałem, mamy wiecej spraw na głowie jak dom. Musi powstać obok życia w ogromnym pędzie i bez rozwodu 😉
My mamy podłogówkę w całym domu, pod kaflami i panelami. W sypialniach też i jakoś nie czuję różnicy między zwykłym grzejnikiem a podłogówką. Na początku grzało nam albo za mocno albo za słabo, bo nie umieliśmy jakoś tego sami ustawić. Przyszedł hydraulik i poustawiał nam jakieś przepływy i już jest ok 🙂
Presja My na całym parterze mamy samą podłogówkę (hydraulik odradził nam montowanie dodatkowych grzejników) i trochę się obawiam. Ale po pierwsze dom mam dobrze ocieplony, po drugie w razie czego mam kominek, a po trzecie domek jest drewniany i nieduży więc szybko powinien się nagrzać.

btw, myślałam, że mam mały dom, bo parter to jakieś 65m + antresola ok 40m, ale ostatnio składałam podanie na panele i ogniwa fotowoltaiczne i zajrzałam w plany i szok! Powierzchnia użytkowa domu to coś 161m... aż siadłam bo na serio tego nie widać w środku. Z zewnątrz wydaje się spory bo mamy duże tarasy z 3 stron + oranżerię.

Podpowiedzcie jaki zlew wybrać, chodzi o materiał. Chcę coś praktycznego. Potrzebuję raczej dwukomorowego, nad kolorem jeszcze się nie zastanawiałam bo albo dobiorę do klamek stalowych, i wtedy wszystkie sprzęty stalowe, lub pójdę w biel bo blaty będą drewniane. Jeśli już jesteśmy przy blatach to czym je impregnujecie? Jak sprawują się w użytkowaniu?
nada- ja mam stalowy  Franke- jest łatwo go wyczyścić w stu procentach 🙂 mimo, że nie robię tego często.


Ale za to jak wyczyścić kabinę to juz jest zagadka. Próbowałam wszystkiego co jest dostępne w marketach, najlepiej wyszedł jakistam Ludwik do tego celu wyprodukowany.
Agata-Kubuś podłogówka w sypialni ? z tego co mąż mówił a przepracował dobre ponad 10 lat przy podłogach to nie powinno się dawać . Nie lepiej dać grzejnik ?


...szczerze/? mi bardzo brakuje podłogówki w sypialni.... moze dlatego, ze służy ona nie tylko jako sypialnia, ale też pokój z którego normalnie na co dzień korzystamy i chodzimy w nim. Bardzo przeszkadza mi wejście stopą z ogrzewanej podłogi na zimną, nieogrzewaną, wiele razy za dnia. I moje dziecko poruszające się raczkiem też pewnie to przeżywa, tylko na nóżkach i kolankach. Koszmar.... to jeden z największych błędów naszej budowy. Jeszcze kolegi który to podpowiedział nie opierdzieliłam za to 😉

Wolałabym już nigdzie podłogówki nie mieć niż mieć tak na części.

A jak już jest położona w sypialni i komuś się jednak nie spodoba, to zawsze mozna odciąć i tam po prostu nie włączać..
podłogówka ... temat rzeka. Ja mam w klasie (biurze, jak kto woli - pracuję z domu), przedpokoju, łazience i kuchni czyli tam gdzie gres i gdzie gres mi odpowiada. W sypialni, jadalni i salonie mamy drewno i tam podłogówki nie ma, są grzejniki. I teraz tak, żeby to miało sens, to podłogówka musi raczej pracować ciągle, inaczej się wychładza i pochłania 2x więcej energii na ogrzanie. Ok, przedpokój "podgrzewa" dom, w kuchni i łazience często się bywa, w klasie spędza 3/4 dnia więc się sprawdza tylko bez sensu ja ogrzewać nocą ale raczej ogrzewam. Przy takiej temp. grzejniki w pozostałości domu wyłączone albo na najniższych ustawieniach. Jest chłodniej, zwłaszcza w nasze sypialni która a dzień jest zamknięta. Różnce w temp. podłóg odczuwalna, mimo że drewno - izolator, to w porównaniu do podłogówki odczuwa się nieprzyjemny chłód. Będę musiałam dodać warstwę izolacji na suficie piwnicy. Z drugiej strony, to w okresie przejściowym kiedy nie CO jest sytuacja odwrotna - o wiele przyjemniej się chodzi po drewnie niż chłodnym a nawet zimnym gresie. Reasumując - i tak źle i tak nie dobrze 😉 i suma sumarum, chyba układ podłogówka mieszana z grzejnikami mi najbardziej odpowiada.
My mamy ogrzewanie podłogowe w całym domu. Na dole mamy gres, na górze deskę barlinecką ( przed położeniem deski położyliśmy dedykowaną pod ogrzewanie podłogowe matę- na górze na podłodze odczuwanie ciepła jest niższe, aczkolwiek podłoga nie jest zimna- mam nadzieję,że wyrażam się zrozumiale). W łazienkach: dolnej i górnej oraz w mini pralni ( 1,5 na 3.5)mamy dodatkowo po jednym grzejniku do suszenia ręczników. Ogrzewanie to: kominek z płaszczem wodnym + bufor ciepła+ bojler elektryczny na wodę (grzeje wodę kiedy nie palimy w kominku- jest on połączony z całością)
Efekty: teraz zima jest ciepła, palimy w kominku nawet nie codziennie....robimy tak aby nie wyziębić podłogi. Palimy od 18-20tej do ok 24.00. Podłoga na dole jest przyjemnie neutralna (widać dużą różnicę ciepła między skrytką przy kuchni a resztą - tam nie mam ogrzewania , spokojnie mogę położyć garnek z zupą na podłodze i się nie zepsuje, jest zimno)
Mam otwartą komunikację z górą, nie mam drzwi. Ciepło idzie do góry, wyraźnie czuje się napływ ciepła kiedy stoi się w korytarzu na górze.
Budując od nowa, skusiłabym się na wykonanie "podłogówki" w ścianie, która odgradza schody od reszty domu, oraz w ścianie zachodniej na górze- od zachodu wieje wiatr i schładza ścianę. Nie jest to jednak konieczne, piszę o tym co można by zrobić aby było totalnie idealnie 🙂

ps. czy macie doświadczenie z magnetyzerami wody? w domach? my mamy uszykowane miejsce pod stacje,która zmiękcza  wodę. Nie mamy jeszcze tego z braku kasy. Jest ona konieczna, bo mamy twardą wodę. W marcu, po roku użytkowania wysiadła nam grzałka w  bojlerze. Kiedy przyjechał serwisant, poprosił o miskę....do tej miski spuścił wodę z bojlera- byłam w szoku ile tam było kamienia! na wysokość 1,5cm w misce ok 40cm średnicy 🙁 musimy załozyć albo drogą stację zmiękczania wody. albo magnetyzer. Co jest dobre tak serio, serio?
Bogdan, moi rodzice mają stację zmiękczającą i jest to super opcja - zero kamienia, a przy piecu gazowym to bardzo ważne. No i o połowę mniej szorowania łazienki (kabiny prysznicowej, słuchawek etc.), i naczynia bez zacieków 🙂P
pierwsza "choinka"
Jemioła Ogurku, jemioła  💃
jemioła na kochanie, kochanie na dzieci 🙂 wszystkiego dobrego 🙂
Czy ktoś z Was używa mopa parowego/myjki parowej czy jak to tam zwał do mycia paneli na podłogach? Przetestowałam masę różnych mopów i środków do mycia i zawsze mam wrażenie, że podłogi są jednak niedokładnie umyte. Niby wyglądają dobrze, ale po chwili zadowolenie z umycia podłóg znika 😁 U nas są tylko panele i kafelki na podłogach, więc na te dwie powierzchnie szukam sprzętu.
Możecie coś doradzić, polecić, odradzić? 😉

PS. Mam panele, które pomiędzy sobą mają "rowki" i to chyba jest największy powód mojego niezadowolenia z mycia. Mam wrażenie, że tam się zbiera najwięcej i jakby nie myć, to tam zawsze coś zostanie.
Dworcika ja miałam mopa parowego tego "oryginalnego" z tv marketu;p
Czyściłam gresy i deskę Barlinecką. Był super ale szybko przestał działać:-/
I coś mi się kojarzy, że chyba Sznurka kiedyś pisała na forum, że jej z mopa prąd poszedł po podłodze;p
tez bardzo chcialam parowego mopa, ale przeszlo mi jak kupilismy takiego do pracy - szczere? Kit jakich malo. Wzielam raz do domu w nadziei, ze wymyje mi ladnie lazienke, oj wielki zawod mnie spotkal 🙂 Choc uwierze, ze te profesjonalne, kosztujace juz pewnie odpowiednio wiecej (wieeele wiecej) daja rade. Takie "domowego uzytku" moim zdaniem sie w ogole nie sprawdzaja. Niestety, bo to byloby tez dopelnienie mojej wizji sprzatania bez zadnych srodkow, mimo ze uzywam tych eko.
ps. czy macie doświadczenie z magnetyzerami wody? w domach? my mamy uszykowane miejsce pod stacje,która zmiękcza  wodę. Nie mamy jeszcze tego z braku kasy. Jest ona konieczna, bo mamy twardą wodę. W marcu, po roku użytkowania wysiadła nam grzałka w  bojlerze. Kiedy przyjechał serwisant, poprosił o miskę....do tej miski spuścił wodę z bojlera- byłam w szoku ile tam było kamienia! na wysokość 1,5cm w misce ok 40cm średnicy 🙁 musimy załozyć albo drogą stację zmiękczania wody. albo magnetyzer. Co jest dobre tak serio, serio?



My mamy stacje uzdatniania wody, taką na sól. Polecam szczerze! Odczujesz ją in plus nie tylko na wszelkich grzałkach czy siteczkach ale i na cerze i włosach
Hmm... to mi zbiłyście z tym mopem 😁 A już myślałam, że znalazłam genialne rozwiązanie.
Dworcika a ja napiszę że u mnie się sprawdza, urządzenie poręczne, mało zajmuje miejsca i szybko można ogarnąć nim podłogi. Ja mam to z Lidla i jestem b.zadowolona. Nie muszę latać z odkurzaczem a potem mopem, od razu odkurza i myje podłogi, szybko i sprawnie. Ja jestem zaskoczona jego funkcjonalnością in plus.
Ja mam ten
adriena, a dużo masz "syfu" na podłogach? Bo ja przy 3 kotach i psie to mam armagedon i też szukam czegoś, co będzie ułatwiać sprzątanie. Myślę o tym samobieżnym odkurzaczu typu roomba ale i tak zostanie mycie jeszcze. Może to co ty masz by się sprawdziło.
epk mam 1 psa wchodząco/wychodzącego czyli wnosi trochę syfu i kota. No i taki mop na szybkie porządki wg mnie jest idealny. Szybko można posprzątać podłogi z piachu i innego syfu. Ja sobie chwalę to ustrojstwo.
adriena, Ooo widzisz, muszę w takim razie przemyśleć. Bo na roombę trochę mnie nie stać i brałabym i tak zamiennik jakiś.
Moi drodzy mam dylemat.
Pralka w kuchni czy w łazience. I tu i tu okazuje się że mogę wygospodarowac miejsce na ten sprzęt.
Jakie macie doświadczenia, jakie miejsce lepsze??
aszhar, jeśli się da to ja bym dała w łazience. Proste ładowanie z kosza na brudy 🙂
aszhar,moim zdaniem- tylko w łazience, zawsze miałam w łazience. Babcia ma w kuchni i jakoś tak zawsze wyglądała tam "od czapy".
.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się