Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

Hej, moja latem nosiła 68/74 mając ponad rok czasu. Teraz nosi spodnie 86 a bluzki 80/86.
leosky   im więcej wiem, tym bardziej wiem, że mało wiem.
20 grudnia 2015 11:13
moja skończy 15miesięcy za tydzień i od bardzo dawna nosi 92 bo długa. Buciory rozmiar 22 mierzone w Bartku. Będzie wysoka baba.
Agata-Kubuś   co może przynieść nowy dzień...
20 grudnia 2015 12:41
Jessu, niecałe 2 miesiące i 68?? To ja obstawiałam, że półroczniak będzie w 68 jeszcze śmigał!


Antek ma 7,5 miesiąca i nosi 80 i to takie duże 80 bo małe 80 już krótkie, ale moje dziecko 2 tygodnie temu ważył 9300 (>75 centyla) u 74,5 cm (>90 centyla).
P.S. urodził się normalny 😉 57 cm i 3650 g
Lotnaa   I'm lovin it! :)
20 grudnia 2015 12:51
Lotnaa jaaaa, to juz tak niedlugo, jestem podeksctowana!!!  😜


🤣 A ja przerażona!
moja skończy 15miesięcy za tydzień i od bardzo dawna nosi 92 bo długa. Buciory rozmiar 22 mierzone w Bartku. Będzie wysoka baba.

niekoniecznie, ja byłam wysoka, w pierwszej klasie wyższa od całej reszty dzieci o głowę, do Komunii szłam w butach 36, w czwartej klasie byłam o głowe niższa i tak zostało 🙂
mam szalone 163cm,
leosky   im więcej wiem, tym bardziej wiem, że mało wiem.
20 grudnia 2015 15:30
a ja stawiam, że będzie wysoka. Mój mąż jest wysoki.

Odpukać Milki miała do południa stan podgorączkowy a teraz nawet nie ma 37. A popołudniami przeważnie wyższa jest temp więc mam nadzieję że to koniec.
To Wiki jest najwyższa w żłobku, ale tata ma 191cm wzrostu,a ja 170 😉 ciuchy nosi 98/104 a spodnie koniecznie większe kupuje 104 lub 108( czy 110)
Zawsze mnie te rozmiary śmieszyły 🙂 Milan jest normalny wzrostowo, na 90 centylu, nosi rozmiar odpowiedni do wieku, na 3-4 lata (104) lub na 4-5 lat (110), ale latem gatki albo krótkie spodenki na 86 nosił 😀 😀 😀
bo nie jest gruby🙂 u nas katastrofa ze spodniami podwójna, raz że Miś chudy, a dwa że odpieluchowany, a spodnie na jego wiek mają zapas na pampersa
Lotnaa, nie dziwię się 😀 Matko, 2,5 tygodnia jednak brzmi już groźnie 😉 Macie wszystko gotowe?

U nas dzisiaj powstał nowy twór w sypialni 😀 Sorry za burdel w tle, pokój w trakcie rewolucji 😉

pięknie, ale nie raczej  nie powinno się wieszać za głową ozdób dla dziecka żeby nie patrzyło do tyłu 🙂 uwielbiam kule 🙂
też mam zestaw w kolorach pokoju Michała- szary, zielony, fioletowy🙂
Dzionka Mega przytulnie macie 🙂 Sarce się spodoba.

moje pytanie o ulgę na dziecko gdzieś zaginęło więc ponawiam - czy orientuje się któraś z Was czy ulga na dziecko (PIT) uzależniona jest od zarobków? Google mówi, że nie, ale chyba dotąd było inaczej. Ktoś na bieżąco?
nika77, oo, dobrze wiedzieć! Jak się będzie próbowała gapić to inaczej trochę zawieszę 🙂

nada, dzięki! Niestety nie mam pojęcia jak to jest z PITem.
Lotnaa   I'm lovin it! :)
20 grudnia 2015 20:44
Dzionka, ale ładnie  😍
U nas łóżeczko i przewijak tez juz stoi. Chyba wiekszość ogarnięta, ale wyjdzie w praniu. Nigdzie nie mogę kupić sensownej koszuli do porodu, znajduję same "babcine"  😉
Rodzę bardziej za 3 tyg, chociaż wolałabym wcześniej  🏇
Lotnaa   I'm lovin it! :)
20 grudnia 2015 21:24
Ale ładne, szczególnie ta z dtugiego linka! Dzięki, zapytam, może by mi wysłali  🙂
Ta ostatnia jest naprawdę cudna. Jak by co kup swój rozmiar sprzed ciąży albo nawet mniejszy, bo jest dość obszerna.
pięknie, ale nie raczej  nie powinno się wieszać za głową ozdób dla dziecka żeby nie patrzyło do tyłu
Dlaczego?  😲 Kiedyś coś takiego obiło mi się o uszy, ale uzasadnienia nie pamiętam. To nie jest zabobon w stylu, że kobieta w ciąży nie może przez wizjer patrzeć i gdzieś tam się łapać..?  😉
polecam, nie tak ładne, ale bawełniane i zapinane inaczej http://www.ceneo.pl/30583484 zdecydowani je preferowałam, niby więcej zapinania, ale wygodniej mi było niż z centralnie zapinanych 🙂

Dzionkabardzo nam na to zwracano uwagę, neurolog i rehabilitantka
Dzionka skąd łóżeczko? To typowa dostawka z tym elementem łączącym czy po prostu ściągneliście bok w zwykłym?

Moja prawie 3 miesięczna córa  😍 Codziennie zaskakuje, jak tak dalej pójdzie pewnego ranka powie "siema", wstanie i pójdzie  😁

Julie chodziło o napięcie mięśniowe i oczy, ale szczegółów nie pamiętam
Lotnaa   I'm lovin it! :)
21 grudnia 2015 07:43
Quendi, ale śliczna zimowa księżniczka  😍
Julie to nie zabobon😉 wszystko co przyciąga uwagę dziecka a jest z tyłu  prowokuje je do odginania się w tył, a to jest nieprawidłowe dla malucha i może prowadzić do wzmożonego napięcia mięśniowego.

Dzionka a macie luźny dostęp do swojego lóżka czy niekoniecznie? Też bym tak zrobiła, ale u nas ciasno:/
thaya dobrze słyszeć, że nie tylko mój tak szaleje z rozmiarówką 😉

nerechta nie wiem jak Marcin thaya'i ale mój centymetrowo podrósł z 54 na około 60 a ubranka i tak 68 już trzeba było zacząć wprowadzać.  👀



Urodził się 54cm z wagą 3540g, w sobotę ważył 5650g. W 62 już nóżek nie mógł wyprostować 🙂
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
21 grudnia 2015 09:14
ner no ja tez liczę dni  😉

loesky Roche robi bardzo dobre paski na mocz. Oczywiscie możesz sobie wybrać zestaw jaki potrzebujesz. Napewno na ich stronie bedą opisane wszystkie rodzaje.
nerechta nie próbowałam zwykłych wiązań ale wydaje mi się nieporównywalnie prostsza 😉 Ja też kupiłam już złamaną, więc dobrze się ją wiąże. Tylko to obciążenie na jedno ramie mi już doskwiera tak jak pisałam. Ale to zależy od ciężaru wkładu i własnej wytrzymałości.  😁

Dzionka fajnie, że masz też chustę dla męża, samo noszenie w chuście jest cudne ale jak jeszcze robi to tata to już w ogóle.  😍 I bardzo fajnie wam wyszło urządzenie pokoiku, widzę, że białe łóżeczka i cotton balls królują (też mamy oczywiście). 😀

Ja polecam takie koszule do karmienia: http://allegro.pl/koszula-ciazowa-radosc-karmienia-nocna-italian-xl-i5768732889.html mi było wygodniej bo nie trzeba było niczego odpinać. 🙂

Quendi cudna 🙂 🙂

thaya o kurcze, to waga teraz podobna ale mój startował z kilogramem mniej. Wychodzi na to, że to mleko lepsze niż odżywki dla kulturystów.  😁
Ja z kolei mam problem z chustą... Bo generalnie jestem na tak i nastawiałam się, że będę używać, ale jakoś nie mogę tego ogarnąć - nie wiem jak ubrac do chusty np. I z wiązaniem też mało pewnie się czuję. Przydałby mi sie chyba żywy instruktaż...
Ja ogarnelak wiazanie kieszonka ale mala niechce byc noszona, dlatego po swietach przyjezdza do nas doradca:-)

dzionka fajny pokoj <3

dziewczyny a dlaczego chcecie kupic koszule do porodu? Nie szkoda Wam? :-) ja wzielam ta szpitalna
Lotnaa   I'm lovin it! :)
21 grudnia 2015 09:50
Chuda, ja właśnie nie zapytałam i nie jestem pewna na 100%, czy dostanę szpitalną na poród. Ale tak czy inaczej wolałabym mieć później swoją koszulę na okres pobytu w szpitalu - chodzi mi o to, żeby się rozpinała i żebym podczas karmienia nie musiała przy obcych ludziach całym biustem świecić.
Ja do porodu kupiłam sobie w H&M długą bokserke, w większym niż mój rozmiarze, tak aby dzidzia mi się pod nią zamieściła. Za 20 zł. W domu jeszcze długo mi służyła. Pewnie robiła by to dalej, niestety dwa tygodnie temu ją niechcący zniszczyłam 🙁 Tylko w niej przy karmieniu cycek cały na wierzchu, ale w domu to mi nie przeszkadzało 😉

W szpitalu też miałam koszule która się rozpinała, ale w domu jej praktycznie w ogóle nie używałam 😉 Bo to rozpinanie i zapinanie mnie do szału doprowadza. Do tej pory jak mam coś rozpinanego do karmienia (np. Bluzkę z guziczkami tylko w górze), to guziki zawsze rozpiête, a pod spodem bokserka 😉

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się