Ogłowia

Czy ktoś posiada lub widział a oczy to ogłowie: http://www.gnl.pl/dla-konia/art-skorzane/oga-owia-i-nacza-a-ki/z-nachrapnikiem-szwedzkim/oglowie-harry-s-horse-luxury.html#product-tabs ? Chodzi mi o to jaki odcień na brąz- ciemny jak na zdjęciu samego ogłowia czy jednak koniakowy, jak na zdjęciu ogłowia na koniu😉
Ma ktoś może rzeczywiste foto horze constance w brązowej wersji ? 😉 Szukam i szukam, dokopałam się do jednego ze starych ogłoszeń, wyglądało całkowicie inaczej niż wersja katalogowa - ciemne i jednolite.
Moon   #kulistyzajebisty
22 grudnia 2015 07:29
Marengo, możliwe, że ogłowie było smarowane olejem, to ściemniało.
Miałam horze modena - mimo że na katalogowych fotach jest dość jasne, moje miało miły kolor mlecznej czekolady:


Po kilku smarowaniach jeszcze ściemniało: http://re-volta.pl/galeria/foto/126186 (sorry za mało wyględne foty :P) Myślę, że tu jest podobnie ;-)
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
22 grudnia 2015 09:05
sumire - przypominam się z pomiarami 😉  :kwiatek:. "Moje" a w zasadzie koleżanki pasek potyliczny wraz z policzkowymi w optymalnym ustawieniu dla mojej kobyły to 120 cm. Nie zmierzyłyśmy pod gardłowego, a to kurna tez kluczowe, ale domierzę. Gdybyś przy okazji pomierzyła swoje byłabym wdzięczna  :kwiatek: . Teraz za pasem Święta itd więc to nie jest pilna sprawa, w razie W przycisnę Cię na PW 😉.
Aleks, o, dobrze, że tu weszłam, bo zaraz jadę do stajni (a oczywiście już mi wyleciało z głowy) - idę wsadzić centymetr do kieszeni, to może nie zapomnę zrobić tego dziś. 😉
Przepadłam... mimo złych opinii kupiłam ps of sweden. I nie żałuję, ba, teraz nawet uważam że te złe komentarze były przekłamane, ogłowie jest wspaniałe  😍 . boska skóra, super miękka, bardzo wyprofilowana potylica, po prostu full komfort dla konia  💘 bardzo bardzo polecam. dzięki temu że nachrapnik jest tak wygięty by nie nachodził na zęby koń się zrobił luźny na ganaszach i zaczął mocniej żuć, a dzięki pasku potylicznemu czuć rozluźnienie od potylicy. rewelacja ! skóra nigdzie się nie łuszczy ani nic, mogę śmiało powiedzieć że jakość lepsza od prestige. naprawdę ogłowie warte swojej ceny
Szukałam, nie znalazłam  🤬
Jak długo powinna trwać olejowa kąpiel? Co po takiej kąpieli zrobić??


Da się jakoś łatwo poszerzyć nachrapnik? Podszywając coś pod niego?
kozdanda, - jaki nachrapnik?

keirashara
aaa zwykły, kombinowany 🙂
🙂hej !  😀mam nadzieję, że mi pomożecie.. szukam firmy, która uszyje mi ogłowia z ekoskóry ?? znacie kogoś ??
🙇
kozdanda, - oj będzie kiepsko. Teoretycznie można doszyć paska z dziurkami, ale nie będzie to super elegancko wyglądać, nie wiem, czy po zapięciu nic się nie poprzemieszcza, no i może obcierać. Wiem, że szwedy łatwo poszerzać/zmniejszać, wystarczy ten pasek spodni wymienić na inny, z tąd moje pytanie 😉
mańka,  - taka firma jak Arden szyje uprzęże zaprzęgowe wraz z ogłowiami z materiału nazwanego Biothane, popytaj, może i zwykłe ogłowie uszyją. To ich Biotahne jest genialne w użytkowaniu, dużo lepiej się sprawdzi niż ekoskóra. Czemu w ogóle nie zwykła skóra?
Jak kupiłam ogłowia z Equi-platon.com i jestem baaaaardzo zadowolona. Skóra super jakości, bardzo miękka, dobrze wykonane i przepiękny naczółek. Posiadam dwa: munsztuk i normalne. Nie mogę powiedzieć złego słowa na firmę.
Tak, już to pisałaś...
A kojarzycie, że na facebooku equi-platon był konkurs losowany, gdzie do wygrania było ogłowie Madryt?
Losowanie chyba miało być 24.12.2015, o ile dobrze pamiętam, a post zniknął, ani słowa o wygranej, pojawił się za to nowy konkurs.
Ja już zgłupiałam, nie wiem czy pomylilam strony, czy tak tylko ładnie chcieli się wypromować? 🤔
Wynik był ogłoszony w komentarzu  😉
A jest gdzieś jeszcze ten post? szukałam go i nie mogłam znaleźć
Chyba usunięty.
Czy ja dobrze kojarzę, że jest to zdjęcie ze strony facebookowej R&S Stables?
Nie robcie dziewczyny znowu glupich intryg bo byl konkurs i wygrala magda czeplo a po 2-3 dniach po wigili kiedy to bylo losowanie usunelam post. A tak R&S stables bo u nich i na ich koniach robiona byla sesja moich oglowi. Dziekuje. Dobranoc
Jakich intryg, zapytałam, bo mi się ten fryz skojarzył :P
Nie robcie dziewczyny znowu glupich intryg bo byl konkurs i wygrala magda czeplo a po 2-3 dniach po wigili kiedy to bylo losowanie usunelam post. A tak R&S stables bo u nich i na ich koniach robiona byla sesja moich oglowi. Dziekuje. Dobranoc

Bardzo profesjonalna i na poziomie odpowiedź. Jakbyś napisała to samo, ale na spokojnie i bez zbędnego komentarza na końcu, to by było trochę milej, nie sądzisz? Bardziej frontem do potencjalnego klienta i mniej złośliwości, bo jeśli tak samo załatwiasz ewentualne sprawy zwrotów i reklamacji, to się co poniektórzy mogą dwa razy zastanowić, zanim w ogóle złożą zamówienie. Pytanie było zadane normalnym tonem, odpowiedź nieco agresywna - mnie coś takiego trochę razi. Brak polskich znaków i przecinków w sumie też...
Może i ogłowia porządne (choć dla mnie za bogate, ale co kto lubi), ale "promując" się w ten sposób raczej sobie zaszkodzisz niż pomożesz. Takie luźne spostrzeżenie.
Dava   kiss kiss bang bang
04 stycznia 2016 03:05
Lusiowataaa super, że jesteś zadowolona.
Dla mnie też te głosy (a raczej głos) sprzeciwu to jakaś ściema...Jakby moje ogłowie za 1-2tys okazało się badziewiem, to z pewnością wrzuciłabym zdjęcia i reklamowała. Akurat PS Sweden ma do zadowolenia klientów wręcz obsesyjne podejście  🙄

Czy ktoś z Was miał może, albo macał ogłowie Shires Adelifa?
(Od jakiś dwóch lat mam napierśnik Shires. Bardzo dobre wykonanie, mieciutka skóra, ale rozmiarówka malutka. Rozmiar cob wypada malutki).

Wstawiam Zdjęcie katalogowe tego ogłowia i poniżej fotę delikwenta dla którego to ogłowie miałoby być. Jak myślicie pasowałoby mu?

Shires Adelifa (o takim kolorze też myślę):


Czesiu i jego folblucia malutka, drobniutka głowa ( nosi rozmiar cob/pony):


edit. zmieniłam zdjęcie cześka na bardziej odpowiednie.
czeggra1, - bałabym się, że w tym kolorze zginełoby na Czesiowej głowie. Nie jestem fanką brązów na gniadych, choć samo ogłowie mimo okablowania mi się podoba i pasowałoby mu mim zdaniem. Tylko, że czarne 😉
keirashara, wielkie dzięki za opinię :kwiatek:!
Czesiu ma od paru lat brązowy sprzęt i lubię go w brązach. Nie podobają mi się na jego malutkiej, delikatnej głowie tranzelki ze świecidełkami, blinkami - wygląda bardzo kucykowo-słodziakowo, gorzej niż fatalnie 😁
Szukałam czegoś subtelnego, ale też nie narzucającego się dla oczu. Coś w typie klasycznej elegancji 😉.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
04 stycznia 2016 16:26
czeggra1 moim zdaniem będzie mu ładnie, bo ma te paski subtelne i nie zginie Czesiowa główka
czeggra1, - klasycznej elegancji w tym ogłowiu jest sporo, a przez kabelki nie jest nudno 😉
keirashara, lusia722 - dzięki :kwiatek:. Nigdy nie miałam ogłowia rurkowego, choć przyznaję zawsze bardzo mi się podobały. Chyba mam słabość do kabelków 😁.  Zdecydowałam się i zamówię tego Shires'a. Jak już dotrze do mnie, to zrobię fotki poglądowe na Czesiu i wstawię 🙂.
tajnaa, wygląda na bardzo ładne 🙂! Przy okazji też jest tańsze od Shires'a, ale niestety nie ma brązowego koloru. Ciekawe jak z jakością 👀. Ktoś może użytkował, albo przynajmniej miał okazję pomacać?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się