Emigracja - czyli re-voltowicze i voltopiry rozsiani po świecie.

Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
30 listopada 2015 12:17
Ano, szukam sobie miejsca na świecie...
Lotnaa   I'm lovin it! :)
30 listopada 2015 12:19
Austrię bardzo miło wspominam  🙂 Ale trafiłam do małego raju w Alpach, a wiadomo, że jestem górskim maniakiem, więc nie jestem pewna czy moje zdanie będzie obiektywne.
Szukam kogoś, kto pojawia się w Trolleholms Ryttarförening (Szwecja) Internet długi i szeroki, to może ktoś z Was tam bywa 🙂
Znalazłam wyniki zawodów mojego poprzedniego konia pod zawodniczką zrzeszoną w tym klubie i po prostu chciałam wiedzieć jak się kochane zwierzę miewa, bo do właścicielki niestety nie mam kontaktu 😉
Wojenka   on the desert you can't remember your name
16 grudnia 2015 02:54
Jestem w Emiratach już dwa tygodnie i coraz bardziej mi się tu podoba. Szczególnie ich filozofia życia oparta na "insch'allah"  😁.
Mieszkam w miasteczku pod Abu Zabi, tutaj widok europejskiej kobiety wywołuje duże wrażenie.
Ale jak na razie jedyną nie miłą sytuację miałam ze spotkaną Polką (i to nie całkiem nieznajomą-ach to nasze polskie piekiełko) 🤔 😎
Tutaj parę zdjęć, na razie tylko końskich...

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.912907352158962.1073741855.232821840167520&type=3&uploaded=3
Wojenka, rewelacja!
Wojenka, to chyba na jakąś kolacje w Dubai Mall musimy się ustawić! 🙂
Wojenka   on the desert you can't remember your name
16 grudnia 2015 12:40
Koniecznie 😀
A jeśli chodzi o służbę zdrowia, to angielska pani doktor uratowała mi życie.

Można spytać czy prywatnie czy z NHS? Ja nie wiem gdzie w Londynie szukac dobrych lekarzy, którzy zajmują sie czyms wiecej niż wypisywaniem tablicy Mendelejewa dopóki czlowiek nie może funkcjonowac.  🙄 Niby maja opinie na stronie, ale nie wiem czy zle trafiliśmy czy to taka polityka...
slojma   I was born with a silver spoon!
22 grudnia 2015 17:58
gosia ha mialam dobrego gp teraz gdy mieszkam with innym miejscu jest do dupy. Niby mily etc ale na niczym sie nie zna. Ja moglabym byc gp
Lotnaa   I'm lovin it! :)
22 grudnia 2015 21:33
Brytyjska służba zdrowia jest specyficzna. Niedawno czytalam jakis artykuł o historii Polaków, ktorych dziecko ich lekarz tygodniami leczył paracetamolem. Nawet morfologii nie zlecił. Kiedy dojechali do PL, okazało się, że dziecko ma białaczkę. O ginekologii też niejedno słyszałam od bliskich znajomych. Zresztą, mnie też pigułki przepisywał GP, bez zadnych badań... W innych krajach to nie do pomyślenia.
Z drugiej strony mają wielu dobrych lekarzy, tylko właśnie - trzeba na nich trafić... Ja na razie studiuję w Polsce, ale faceta mam już tam. Na pewno emigracja po studiach, ale czy na parę miesięcy, lat czy może na stałe - kto wie, życie pisze różne scenariusze
Wojenka co tam porabiasz w Emiratach? 🙂

Jestem półtora roku po przyjeździe do kraju i...chciałbym już gdzieś wyjechać. To był świetnie spędzony rok, poznałem super ludzi i nabyłem wiele umiejętności, ale jednak mieszkanie za granicą to jest to czego potrzebuję. Wypada skończyć studia (chociaż licencjata...), ale już patrzę sobie powoli za jakimiś intershipami (może właśnie UAE? 🙂 )
grzesiek.1993, teraz jest sezon na Emiraty, bardzo duzo zawodnikow z Europy tu ucieka przed zima. Moge sprobowac Ci cos nagrac, wyslij mi pw 😉
rewir wiem wiem, nawet mój były szef jest teraz w tamtych okolicach (btw drugi w Doha 145-160  🏇 ). Dzięki za  propozycje, ale ja na razie niekońsko. A ty u kogo? 🙂
ekuus mogę uderzyć na pw z paroma pytaniami 🙂 ?
Mam pytanie do osób pracujących w Anglii dotyczące spraw podatkowych. Najchętniej na PW :kwiatek:
Wojenka   on the desert you can't remember your name
29 grudnia 2015 06:24
Wojenka co tam porabiasz w Emiratach? 🙂


Ja to oczywiście endurance i wyścigi  😅
Gosia, już ci odpowiadam - lekarka była z NHS. Ale naprawiała błąd popełniony przez innego lekarza NHS w tym samym szpitalu. Trochę jak ruletka - zależy, na kogo trafisz. Z takich smaczków, to mojej teściowej zrobili 3 tomografie, aby w końcu się skapnąć, że ma wylew. A tak się zapierali, że to na pewno nie to. Wcześniej stwierdzili, że ma zmęczoną powiekę, bo jej oklapła i nie mogła jej otworzyć i zgadnijcie, czym leczyli? Tiaaa, lek na Pe 🤔

A jaki masz problem z podatkami?
Proszę, nie śmiejcie się. Czy powinnam iść do HMRC i rozliczyć się tak jak w Polsce rozlicza się PITy czy to jakoś inaczej wygląda? Wiem tylko, że self-employed musi iść ze wszystkimi papierkami prywatnie do księgowego. Tylko SE czy wszyscy tak muszą? Nie przekroczyłam kwoty wolnej od podatku i mam wszystkie payslipy. Please help 😁
Gosia, a czemu miałabym się śmiać? A w jakim systemie pracujesz? Self employed, czy na pełen etat, czy może jeszcze inna opcja?
Pracowałam latem w restauracji jako kelnerka, pół etatu
Gosia, zaraz, zaraz, bo się pogubiłam- ty nadal pracujesz w UK, czy pracowałaś tam tylko w wakacje i teraz jesteś w PL? I chodzi ci o rozliczanie się z urzędem skarbowym polskim, czy angielskim?
Hej,

niestety nie orientuję się, dlatego wpadam z pytaniem - czy mamy tu może jakiegoś revoltowicza z Bergamo? 🙂
Jakie macie odczucia co do jazdy konnej zagranicą? Stety niestety Paweł wykupił mi 4 lekcje w jednej z lepszych stajni w obrębie Lille i jestem załamana. Kopanie koni, żeby ruszyły kłusem czy galopem, czy ruszanie kłusem/ galopem minutę po wejściu na konia. To normalne też w innych krajach?
Jakie macie odczucia co do jazdy konnej zagranicą? Stety niestety Paweł wykupił mi 4 lekcje w jednej z lepszych stajni w obrębie Lille i jestem załamana. Kopanie koni, żeby ruszyły kłusem czy galopem, czy ruszanie kłusem/ galopem minutę po wejściu na konia. To normalne też w innych krajach?



w UK niestety jak najbardziej normalne :/
Becia23   Permanent verbal diarrhoea
19 stycznia 2016 20:10
Mamy kogos kto byl/jest w Grecji?
Ja byłam. Na Zakynthos i Kos.
Becia23   Permanent verbal diarrhoea
19 stycznia 2016 20:28
Hmm, zupelnie inny koniec Grecji. Masz jakies doswiadczenie w podrozy transportem publicznym miedzy miastami?
Ja akurat poruszałam się samochodem (Zakynthos) i rowerem (Kos). Ale moi rodzice jechali autobusem na Kos, z Tigaki do Kos. Tylko, że więcej tam transportu zwyczajnie nie ma. 🤣
Becia23   Permanent verbal diarrhoea
20 stycznia 2016 01:58
No właśnie widzę, że strasznie kiepsko z tym transportem w Grecji...  🙁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się