kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy

Kurcze to jak mam to sprawdzic?
może... weterynarzem? 🙄
może... instruktorem jazdy konnej?

nikt nikomu problemów przez internet nie rozwiąże. pora się z tym pogodzić
Jeśli masz jakieś wątpliwości co do wzroku konia to wezwij weterynarza
Mam dziwne pytanie... Czy to normalne, że mojej 22 letniej klaczy się odbija? Zauważyłam to niedawno. Jeździłam na wielu koniach i jeszcze się z czymś takim nie spotkałam  😡
Koń ociera się łbem o człowieka. Co to znaczy? Nie znalazłam jednoznacznej odpowiedzi.
Że go swędzi :P
Ciekawią mnie pozostałe odpowiedzi 😀
smartini   fb & insta: dokłaczone
24 grudnia 2015 00:27
idę po popcorn 😀
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
24 grudnia 2015 08:09
Znaczy swoje terytorium.
Niee nic się nie znacie
Wg moich doświadczeń opluwa nową kamizelkę Spooksa wycierając zapluty i docukierkowany pysk po treningu 😉
chrzest taki znaczy  😁
Znaczy swoje terytorium.

Nie nie, jak znaczy terytorium to tak jak niedźdwiedź, wspina się na tylne nogi i ociera grzbietem 😀 To jest ewidentnie chrzest nowych, absurdalnie drogich ciuchow zeby ci sie nie wydawalo ze na wybiegu jestes.
Dziewczyna pisze we właściwym wątku, nie rozumiem, czemu nie odpowiecie jej normalnie zamiast się nabijać.
Przecież Kirian otrzymała odpowiedź w pierwszym poscie 🙂
A tak całkiem serio, to radzę uważać z tym wycieraniem sie, o ile chcesz, żeby Twój nos pozostał cały, na swoim miejscu 🤣
smartini   fb & insta: dokłaczone
24 grudnia 2015 11:03
Dziewczyna pisze we właściwym wątku, nie rozumiem, czemu nie odpowiecie jej normalnie zamiast się nabijać.


To nie nabijanie. To się nazywa 'żartowanie' i jest naturalnym zachowaniem ludzkim, w szczególności gdy mają dobre humory a o to przed świętami nie trudno 😀

a koń się wyciera bo... go swędzi, tak jak już to napisano :P
a to czy się wyciera bo 'prosi' żeby bo podrapać czy wyciera się bo gardzi człowiekiem i traktuje go jak pieniek to już nie nam decydować. Intencji konia przez internet po linijce tekstu nie ustalimy to przynajmniej można sobie pożartować 😀
chill

i Wesołych Świąt wszystkim  😅
Halo, co z tym moim odbijaniem?  😀
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
24 grudnia 2015 12:54
A jak się odbije to śmierdzi kiełbasą ?
A jak się odbije to śmierdzi kiełbasą ?


A konie jedzą mięso?  😵
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
24 grudnia 2015 13:21
Mam dziwne pytanie... Czy to normalne, że mojej 22 letniej klaczy się odbija? Zauważyłam to niedawno. Jeździłam na wielu koniach i jeszcze się z czymś takim nie spotkałam  😡


Też się z czymś takim spotkałam. U młodszych koni. Nie wiem, czemu tak jest. Jak przyjedzie weterynarz do stajni, to się zapytam.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
24 grudnia 2015 18:43
[quote author=JARA link=topic=1412.msg2470440#msg2470440 date=1450961665]
A jak się odbije to śmierdzi kiełbasą ?


A konie jedzą mięso?  😵
[/quote]

Czyli źle robię, ze swojemu daje ?
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
24 grudnia 2015 20:56
JARA, zależy jakie mięso, niektóre konie boją się krów więc z wołowiną bym uważała :/
Widzę, że świetnie się bawicie moim kosztem.
Zadałam normalne pytanie o zachowanie zwierzęcia, które można różnie interpretować. Ewidentnie patrzycie tylko powierzchownie.
Nie pozdrawiam.
To nie jest kot :P Swędzi, to się drapie, nie ma w tym filozofii. A skoro wyciera się w ciebie, to znaczy, że niewychowany :P
Kirian Zero dystansu do siebie - odpowiedź uzyskałaś, więc w czym problem?  😉
budyń, w sumie działa podobnie jak kot 😁 kot zawsze głodny, koń tez 😉
smartini   fb & insta: dokłaczone
25 grudnia 2015 00:31
Kirian, poprawka - my się dobrze bawimy. Po prostu 😀 nie ma co się spinać

(kurcze, aż nie mogłam się na meme zdecydować - chyba przedawkowałam cukier 😀)
chill ;D
Ja się nie spinam, nie warto, są święta. Ale nie lubię, gdy się kpi z osoby, która chce zdobyć wiedzę. A szczególnie początkujący.
Wera - nie, nie dostałam odpowiedzi. Granica między powagą a ironią jest tutaj zbyt cienka.
smartini   fb & insta: dokłaczone
25 grudnia 2015 01:07
dostałaś i to nie raz - konia swędzi głowa to się drapie. Wyczyść, usuń martwe włosy i martwy naskórek pumeksem to będzie mu lepiej. I go pomiziaj
🏇
Owszem, padała taka odpowiedź. Ale była pośród stwierdzeń, że koń zaznacza terytorium, na innych stronach pisano, że to brak szacunku do człowieka lub też znak akceptacji. I jak tu się nie pogubić, zwłaszcza, że innych to bawi?

Dziękuję za wyjaśnienie.
Banandi Przyczyną odbijania może byś za długie podniebienie miękkie. Chodzi o ten języczek który zastawia gardło . Jak jest za długi to się podwija i koń odchrząkuje . Zdarzają się u kobyły kulki siana w nosie  ❓
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się