Aparaty fotograficzne i inne sprzęty foto

hej 🙂
Nikon D7100 czy D7200? 🙂 znacie, macie, polecicie? szukam czegoś z mniejszymi szumami przy wysokim ISO od D90, szybkiego, i nadal DX. spotkałam się z opinią, że w 7200 bateria wytrzymuje ok. 1k zdjęć..
ktoś coś? :kwiatek: będę wdzięczna za wszelkie porady!
Zwracam się do Was z ogromną prośbą. Od jakiegoś czasu myślę nad zakupem obiektywu do nikona d5100.  Aktualnie posiadam kit 18-105 oraz heliosa. Szukam czegoś jasnego, co nadawałoby się do portretów ludzi jak i ludzi z końmi w plenerze. Chciałabym teleobiektyw z jasnym światłem, który mogłabym używać na treningach, czy zawodach , ale niestety to nie na moją kieszeń. Chciałabym się zmieścić w granicach 1 tyś za sprzęt używany, chociaż może lepiej byłoby dołożyć do Sigmy 70-200 f.28? Moglibyście coś polecić, podpowiedzieć?  :kwiatek:
Facella   Dawna re-volto wróć!
25 grudnia 2015 13:11
Ja bym dokładała do Sigmy. Bo tak naprawdę masz do wyboru albo kilka obiektywów z zakresu 55-300 ze światłem głównie f/4,5-5.6 (nie mówię, że się nie nadają, ja na początku ze swojego 55-200 byłam zadowolona, ale kiedy przyszło do trudnych warunków atmosferycznych czy zdjęć na hali, to miałam ochotę wywalić go w diabły), albo 70-200/4, albo 70-200/2.8. Przy czym Nikkor 70-200/4 jest tak nieproporcjonalnie drogi, że w zbliżonej cenie można trafić używanego N 70-200/2.8 albo 80-200/2.8. Moim zdaniem najkorzystniej cenowo wychodzi Sigma lub Tamron 70-200/2.8. Szkoda, że nie produkują wersji f/4 😉
Tutaj masz np. Sigmę za 1250 http://allegro.pl/sigma-70-200-mm-f-2-8-apo-ex-hsm-nikon-i5863826594.html (kurde, zastanawiam się, czy sama jej nie kliknąć  😁 odkąd przestali ją produkować daaaawno nie widziałam, żeby zeszła poniżej 1600)
Ja mam ogromny mętlik w głowie. Bo z jednej strony chciałabym też jakieś szkiełko na zawody, a trochę boję się kupować używaną sigmę. Nie wiem czy nie stanie np. na 55-200mm plus coś do portretów w późniejszym czasie. Zawody tylko sezon letni, bo halowego u nas nie ma, a po Polce nie planuję jeździć.
Nawet jeśli tylko na sezon letni, 55-200 to nie jest jakieś super szkło. Może lepiej dołożyć do któregoś 70-300?
To tylko przykład podany, kupując głębiej wejdę w temat 🙂
dziewczyny czy któraś z was kupowała już używane body? Zastanawiam się nad używanym 7D i się zastanawiam jak z tą żywotnością migawki, bo koleś pisze że ok 50 tys,na nowego mnie nie stać, nawet na ten to już będzie szarpnięcie, a niestety szkła to za ho-ho czasu dopiero sobie kupie jakieś porządniejsze. Kurcze mam zagwozdkę..
Czy ktoś miał styczność z Canonem EOS 100D?  :kwiatek:
drabcio ja kipiłam używaną D80. U mnie służyła 2 lata i teraz też zamierzam już sprzedać. Przebieg miała mały więc aż tak się nie bałam, u mnie też z 5 tys max wypstrykałam.


Dziewczyny chcę zostać przy Nikonie, ale chcę zmienić body. Przeszukałam forum, ale nie nalazłam dokładnej odpowiedzi na moje pytanie.
Zdjęcia robię różne, nie tylko końskie. Potrzebuję coś, co będzie się nadawało do robienia zdjęć również przy kiepskim oświetleniu, głównie chodzi mi o halę.
Co możecie polecić ? Do dyspozycji mam max 2 tys, wolała bym mniej wydać no ale jak będie trzeba to i tyle dam.
teraz mam juz watpliwosci, szkło czy body. Ale kurcz emoje body ma juz z 7 lat i nawet prusza spod matrycy się nie da wyczyścić..
Ja długo byłam przekonana że najpierw zmienię obiektyw potem dopiero body.
Niestety z braku finansów decyzja o kupnie się przeciągnęła i teraz już wiem że zacznę od body.
Niestety nawet przy najlepszym obiektywie, jeśli masz słabe body zdjęcia nigdy nie będą idealne.
Przy mojej D80 w piękną słoneczną pogodę zdjęcia są super. Miałam już jednak sporo okazji fotografowania przy złych warunkach i wiem, że sam obiektyw 2.8 nie starczy bo z tym body i tak jest lipa.
Przy pożyczonym obiektywie, nawet na najmniejszej przysłonie przy wyższym iso miałam ochotę aparatem rąbnąć o najbliższe drzewo xD

Teraz mam ambitny plan nazbierać na to i na to, jednak jak się nie uda poczeka obiektyw nie body 🙂
drabcio, według producenta 7D ma żywotność ok 150 tysięcy klapnięć, więc to jego 1/3 życia. Sama kupiłam używane 7D i mam je już prawie 3 lata 🙂 Nie sprawdzałam stanu migawki przed zakupem, ale zrobiłam to parę miesięcy temu i było te 56/57 tysięcy.
ja dysponuje 500D + obiektyw KIT i 75-300 i powiedzmy że przy dobrym świetle foty oblecą, a nawet są bardzo przyzwoite jakościowo, no ale to body ma juz 7 lat i chyba juz zrobilo z miliard fot
drabcio, powiem Ci, że używalność ISO na 7D jest niewiarygodna, bywa, że ciężko innym odgadnąć na jakim ISO było foto robione (sądząc, że było niższe niż w rzeczywistości 🙂 ). Używam jej z 50mm 1.8, Tamronem 17-50mm 2.8 i 70-200mm 2.8L, ale to nie ma znaczenia, szumy są mikro, naprawdę i z całym sercem mogę polecić tę puszkę 🙂
Dziewczyny chcę zostać przy Nikonie, ale chcę zmienić body. Przeszukałam forum, ale nie nalazłam dokładnej odpowiedzi na moje pytanie.
Zdjęcia robię różne, nie tylko końskie. Potrzebuję coś, co będzie się nadawało do robienia zdjęć również przy kiepskim oświetleniu, głównie chodzi mi o halę.
Co możecie polecić ? Do dyspozycji mam max 2 tys, wolała bym mniej wydać no ale jak będie trzeba to i tyle dam.


Czy Nikon D3200 by sprostał tym wymaganiom ?
Jak u niego z jakościa zdjęć, szybkością migawki i AF ?
wabankowa, to zależy od wielu czynników. Zdjęcia robisz dla siebie czy potrzebujesz aparatu, który sprosta w każdych warunkach? Ja mam model niższy (D3100) i, szczerze mówiąc, jestem zadowolona jak na tę półkę. Wg tego, co znalazłam w necie, d3200 jest faktycznie trochę podrasowany technicznie, więc wydaje mi się, że to niezły wybór. Musisz jednak pamiętać, że to body nie posiada silnika - będziesz musiała pilnować tego kupując obiektywy.
Co do zdjęć na hali, bardzo dużo zależy od obiektywu (ich jasności). D3100 całkiem nieźle radzi sobie pod względem szumów nawet na ISO 1600, więc myślę, że i 3200 powinien dawać radę.
Z jakiego korpusu chcesz się przenieść?
Hmm właśnie tu mam problem. Zastanawiam się czy iść w body bez silnika, czyli droższe obiektywy czy zostać przy starszym body i mieć tańszy obiektyw bez silnika.
Ogólnie zastanawiam się między tym D3200 i D300 i nie wiem co wybrać ?
Który lepiej się sprawdzi ?

Wypatrzyłam fajny obiektyw Nikona NIKKOR 80-200 F2.8D ED , właśnie bez silnika i obiektyw SIGMA 70-200 F2.8 APO DG EX HSM z silnikem i nie wiem na który zestaw się zdecydować.
Co lepiej wypadnie starsze body i starszy obiektyw, czy nowsze body i nowszy obiektyw.

Obecnie mam Nikona D80 i szukam czegoś nowszego i ogółem lepszego.
Jak już rozwinął się temat Nikonów, to się podłączę. Jestem aktualnie na etapie rozważań: seria D3000 czy D5000? Czy ktoś miał styczność z obiema i mógłby doradzić wybór?  :kwiatek:
breakawayy Jeśli chodzi o serię d5000 to mam d5100 i w sumie mogę polecić. Fotografuję amatorsko i jestem jak na razie zadowolona 🙂 Jeśli chciałabyś jakieś zdjęcia tym właśnie aparatem to uderzaj na priv.
Ja miałam w rękach D3000 koleżanki.
Ogólnie fajny, ładne zdjęcia robi i jedyne co mi się nie podobało to strasznie wolne zdjęcia seryjne. Przy 1-2 djęciach nie było problemu, ale jak robiłam więcej to aparat strasznie długo myślał i blokował spust migawki żeby więcej zdjęć nie zrobić. Musiałam czekać czasami nawet minutę na zapisanie zrobionych zdjęć co mi się bardzo nie podobało.
Facella   Dawna re-volto wróć!
26 grudnia 2015 18:33
Nie bierzcie puszki bez silnika, bo przy obiektywach będzie płacz.
Mam D3000 i gdybym tylko mogła, wymieniłabym go na cokolwiek z silnikiem. Plus ma niskie używalne ISO, co też nie pomaga.
A ja przyznam, że szukając szkła aż tak mocno nie narzekam bo różnice nie są ogromne. Na pracę na wysokich ISO na prawdę nie mogę narzekać.
z ciekawości o co chodzi z tymi silnikami w Nikonach?
drabcio, skopiuję Ci post z forum foto

Podsumowując:
Tylko w Nikonie występuje problem AF w niektórych korpusach. nikon podzieli swoich klientów na ubogich amatorów (korpusy bez napędu AF) gdzie trzeba kupować droższe (nowe) obiektywy z silniczkami oraz pół profesjonalistów i profesjonalistów korzystających z D90 i lepszych na które trzeba wydać więcej przy kupnie korpusu a w zamian właściciele mogą kupić starsze obiektywy (tańsze a nie koniecznie gorsze) bez silniczków a mimo wszystko ostrość ustawi się automatycznie.

Canon wprowadzając system stwierdził na początku że silniczki będą w obiektywie i tu nigdy nie występował śrubokręt. Różnica polega tylko na tym że w nowych szkłach stosowane są nowsze szybrze silniczki ultradźwiękowe.

Pentax i Sony w każdym modelu przeznaczonym również dla amatorów (K-m / A200 itd.) stosuje wiertarkę więc pasują do nich również starsze obiektywy. W Sonym warto zauważyć że pasują do nich starsze ale za to super dobre szkła Minolty (niestety używane i osiągające czasami wysokie ceny na aukcjach)

O ile pamiętam Olypmus również zawsze używał szkieł z silniczkiem czyli historia jak w Canonie
o ciekawe, od początku miałam Canona wiec nawet nie wiedziałam że można coś takiego  ❗ wymyślić

chociaż ( :lol🙂 na samym początku fotografowałam obiektywami do zenita
macbeth
Z ciekawości jakie forum? To jakaś bzdura, może Canon 1D MK to puszka idealna, ale już 6D (podobnie jak jego Nikonowy "odpowiednik" D610) ma niespecjalnie celny AF poza centralnym punktem.

wabankowa
Nikon 80-200 to bardzo dobry obiektyw, na pewno posłuży dłużej niż Sigma. Z D300 będzie fajnie pracował 🙂
armara, to post z 2010 roku, więc lustrzanki o których piszesz jeszcze nie istniały :P drabcio, chodziło o silniki, co według mnie zostało dobrze wyjaśnione, dlatego zacytowałam ten post 😉
tak, tylko mowie ze mialam od poczatku canona z silnikiem co przy stałoogniskowym aparacie nie miało żadnej roznicy  😉
Nie bierzcie puszki bez silnika, bo przy obiektywach będzie płacz.


Właśnie przy Nikonach cały czas o tym słyszę i tu mi się nasuwa pytanie: dobrze zrozumiałam, że żaden Canon nie ma silnika w body? Że wg polityki tej firmy, silniki mają tylko w obiektywach?
Facella   Dawna re-volto wróć!
27 grudnia 2015 10:14
Przecież macbeth o tym właśnie napisała.
Moim zdaniem pod tym względem przewagę mają puszki z wbudowanym silnikiem.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się