Kupno konia

florcia9, na lonży koń pędzi (to akurat normalne u młodziaka) po bardzo nie fair podłożu, gubi jeden tył czasami, ale w tym samym miejscu, więc raczej jest tam dołek albo bardziej grząski piasek. Natomiast przy próbie obejrzenia filmu pod siodłem moje oczy dostały Parkinsona :roll: I na jednym i na drugim obrazku nie ma żadnej pracy z koniem, tylko ganianie go o niczym.
Niestety trzeba jeździć, oglądać i badać, znajoma teraz zaliczyła pod rząd aż trzy pudła (młode, surowe konie, które nie przechodzą badań!), tak to wygląda i wcale nie jest prosto znaleźć zdrowego i fajnego konia.



Dzisiaj żeby sprzedać konia chorego albo takiego który nie przejdzie badań to trzeba być desperatem albo samobójcą . Przy dzisiejszym prawie wystarczy że sprzedający napisze że koń jest zdrowy i ma być wykorzystywany w jakimś celu ( np : sportowym ). i niech tylko tego celu nie spełnia. 😵 Nowe prawo jest bardzo restrykcyjne a sprzedający musi dać gwarancję na konia.
desire   Druhu nieoceniony...
19 grudnia 2015 10:20
Smok10, dodajmy, że sprzedający musi dać gwarancje na dwa lata.  🤔wirek:
Smok10, dodajmy, że sprzedający musi dać gwarancje na dwa lata.  🤔wirek:


No właśnie  🤣 Po prostu dzisiaj sprzedający musi dostarczyć zdrowego konia spełniającego wymagania kupującego o ile kupujący nie zaznaczy w umowie że wie co kupuje i godzi się na taki stan rzeczy, w przeciwnym razie sprzedający ma duży problem.  😉
/ciach/
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Ogłoszenie
Rozumiem, że to ogłoszenie o sprzedaży? To nie tutaj. Chociaż pewna nie jestem, bo to w dziwnym narzeczu pisane.

Najbardziej mnie ciekawi w jaki sposób konie kabardyńskie dbają o właściciela.
Najbardziej mnie ciekawi w jaki sposób konie kabardyńskie dbają o właściciela.


Może dbają o stan jego portfela ?  🤣

Równie dobrze można pojechać na Połoniny i złapać jakiegoś hucuła  🤣

Ale jeżeli chcesz kupić konia do sportu , sportowej rekreacji czy ambitniejszej jazdy to trzeba go nabyć w tradycyjny sposób i korzystać z trochę innych ras.  😉
Tak , ogłoszenie o sprzedaży , świetnie to rozumiesz ale tylko to , a że nie tutaj to zawsze możesz zawiadomić kogoś kto się tym zajmuje i coś zasugerować.
Narzecze słowiańskie , większość rozumie , aczkolwiek są wyjątki.
Jest to także zachęta do zapoznania się z tą rasą osobiście.
Może spotkasz kogoś kto ma takiego konia i ci wyjaśni w jaki sposób dbają o właściciela bo widzę że piszesz o czymś o czym nie masz pojęcia , ja jestem ciekaw co to jest tradycyjny sposób nabycia? , allegro? , internet? , to dopiero by było wesołe , poczytaj chociaż troszkę o tych koniach(co nie będzie łatwe) zanim napiszesz o koniu do sportu lub "ambitniejszej" jazdy. Ciekawe też jakie to "trochę inne" rasy polecasz do rajdów? , ciągle rozmawiamy o prawdziwych rajdach a nie wokół stadniny i tam gdzie koń zna na pamięć całą trasę.
Stan portfela też jest w lepszej kondycji gdy posiadasz kabardyńca no ale widzę że nie macie pojęcia o czym piszecie więc nie będę rozwijał tematu i to w dodatku w dziwnym narzeczu pisząc.
p.s Hucuła też polecam do rajdów ale nie ma co tutaj porównywać tych dwóch ras bo to zupełnie coś innego.
Ciekawe też jakie to "trochę inne" rasy polecasz do rajdów? , ciągle rozmawiamy o prawdziwych rajdach a nie wokół stadniny i tam gdzie koń zna na pamięć całą trasę.

Hmmmm może np. araby? 😉
Chciałem nieśmiało zauważyć że to wątek o kupowaniu i sprzedawaniu koni a nie o promocji rasy .Kabardyńskiej , dałes swój telefon , to super. Teraz siedź spokojnie i czekaj aż się rozdzwoni.  😉
Hej Zoltar ,

Bardzo chciałabym poczytać więcej o kabardyńcach , napiszesz cos w innym wątku , proszę ? Nie mam pojęcia w jakim , bo jesli o kabardyńcach zalozy się osobny watek , to znając zycie szybko wyląduje gdzieś w niebycie . Może w wątku o rajdach ?
przez kilka lat trzymalam konia w pensjonacie gdzie stalo kilka koni kabardynskich i karaczajewskich[jest to rasa podobna do kabardynskiej]i w normalnym uzytkowanie niczym sie te konie nie roznily od innych ras.Oczywiscie sa lepsze w rajdach turystycznych po gorach,wytrzymale i malo wybredne ,ale to wszystko.
Abstrahując od tematu , jakiej rasy by to konie nie były muszą być zdrowe i i służyć w zależności od potrzeby kupujących .  😉
[quote author=Murat-Gazon link=topic=1647.msg2469045#msg2469045 date=1450680030]
Ciekawe też jakie to "trochę inne" rasy polecasz do rajdów? , ciągle rozmawiamy o prawdziwych rajdach a nie wokół stadniny i tam gdzie koń zna na pamięć całą trasę.

Hmmmm może np. araby? 😉
[/quote]
Araby są super!!! , także do rajdów , szczególnie typ Kuhailan , klasyka.Mogą konkurować z kabardyńcami  😉 , hehe.
Chciałem nieśmiało zauważyć że to wątek o kupowaniu i sprzedawaniu koni a nie o promocji rasy .Kabardyńskiej , dałes swój telefon , to super. Teraz siedź spokojnie i czekaj aż się rozdzwoni.  😉

Możesz zauważać nawet śmiało , ale żeby coś sprzedać lub kupić to dobrze jest coś wiedzieć na ten temat , ty widocznie wiesz już wszystko.
Abstrahując od tematu , jakiej rasy by to konie nie były muszą być zdrowe i i służyć w zależności od potrzeby kupujących .  😉

Czytaj to co się pisze , bo ja piszę o dobrych koniach do trudnych rajdów.
Widzę jednak że mogę porozmawiać z tobą tylko na temat rozwoju dorożkarstwa na Kubie więc po prostu cię oleję.

przez kilka lat trzymalam konia w pensjonacie gdzie stalo kilka koni kabardynskich i karaczajewskich[jest to rasa podobna do kabardynskiej]i w normalnym uzytkowanie niczym sie te konie nie roznily od innych ras.Oczywiscie sa lepsze w rajdach turystycznych po gorach,wytrzymale i malo wybredne ,ale to wszystko.

Nie , to nie wszystko a nawet wiele więcej. Mają żelazne zdrowie , nie ma dla nich złej pogody , cały rok mogą spędzić bez dachu nad głową i nie są tym zmartwione , nie wspomnę o tym że wkożystają każdy gram i źdżbło paszy , idealna równowaga spowodowana trudnymi warunkami na kaukazkich górskich ścieżkach wijących się nad przepaściami w okolicach Elbrusa często na wysokościach przekraczających 2500m/npm. Bezbłędna orientacja w terenie , także podczas mgieł.Bardzo dużo daje tutaj naturalna hodowla , tabunowa ,młode uczą się od starszch i przez starsze są wychowywane dlatego nie spotyka się wśród nich koni narowistych i pokrzywionych psychicznie przez niewłaściwe wychowanie pod okiem tzw. fachowców.
Także takie surowe górskie środowisko kształci konie zrównoważone , odważne i co ważne szybko uczące się.
Wyobrażacie sobie konie na tej wysokości na jakiej żyją , na tych wązkich ściezkach , wpadające w panikę lub ponoszące gdzie wzrok poniesie?
Ciekawostką niech będzie że ruskie wojska graniczne do dziś je wykożystują w górach Pamiru , gdzie granica przebiega na wysokościach powyżej 4000m/npm a kabardyńce były jedyną rasą do poruszania się , życia i wydajnej pracy w tych warunkach.Dobra nie będę się rozpisywał i dalej twierdzę że to najlepsze konie do trudnych rajdów i dobrze zadbają o właściciela bo wytwarza się specyficzna więź między taką parą jeśli koń nie jest zmieniany.
Wszystkie konie , jaka by nie była to rasa , hodowane w górach będą lepsze fizycznie od tych samych hodowanych na nizinie.Kabardyńce słyną też z żelaznych kopyt.
Ale te  konie mają to coś.
Ciekawe o jakim pensjonacie piszesz że było ich kilka , i do tego jeszcze karaczajewskie , bardzo ciekawym 😎
Hej Zoltar ,

Bardzo chciałabym poczytać więcej o kabardyńcach , napiszesz cos w innym wątku , proszę ? Nie mam pojęcia w jakim , bo jesli o kabardyńcach zalozy się osobny watek , to znając zycie szybko wyląduje gdzieś w niebycie . Może w wątku o rajdach ?

Strzałka! , nie będę się" rozwątkowywał" bo grozi to szaleństwem , wystrzegam się dyskusji z na forach w jakimkolwiek temacie bo wiesz że grozi to atakami takich ludzi co jeżdżą na hulajnodze a wiedzą wszystko na temat każdej rasy i każdego konia.
Widzę że nie masz daleko więc jak będzie odrobinka wolnego czasu u ciebie to zapraszam na wycieczkę w Bieszczady lub Beskid Niski bo tu i tu są te konie.
Pozdrawiam.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
21 grudnia 2015 17:11
"te konie nie są łatwe"

Na czym polega niełatwość koni kabardyńskich?
Przez kilka lat mieszkalam w Moskwie i trzymalam konia w stajni Akademii Rolniczej,gdzie utrzymywali po kilku przedstawicieli wiekszosci ras bylego ZSRR.Te konie sa rzeczywiscie dobre do jazdy po gorach,ale wiekszosc Polski to tereny plaskie,a polowa polskich jezdzcow jezdzi wylacznie po przystajennych placach i halach.W zwiazku z tym wyjatkowosc i przydatnosc tej rasy koni[ktora nawet w krajach bylego ZSRR jest malo rozpowszechniona] w Polsce jest watpliwa.
[quote author=ElaPe link=topic=1647.msg2469309#msg2469309 date=1450717875]
"te konie nie są łatwe"

Na czym polega niełatwość koni kabardyńskich?

Mają twardy charakter i twardy łeb  😀
Jeździłam kiedyś na kabardyńcu, jeśli był 'typowym przedstawicielem swojej rasy' to ja dziękuję bardzo za dalsze kontakty z nimi :P
"te konie nie są łatwe"

Na czym polega niełatwość koni kabardyńskich?

Wsoko stawiają poprzeczkę człowiekowi , trzeba mieć na nie czas i spędzać go z nimi.Nie wyobrażam sobie kabardyńca w reżimie typu boks - trening - boks , te konie w większości przypadków są niezależne.Każdy kto spędzi kilka dni z kabardyńcem będzie zdziwiony , część na plus , część na minus, ale na pewno zdziwiony , zależy kto czego oczekuje.Ułożenie go zajmie dużo więcej czasu , czy to wada? , w obecnych czasach pewnie tak bo kto dziś ma czas?

Przez kilka lat mieszkalam w Moskwie i trzymalam konia w stajni Akademii Rolniczej,gdzie utrzymywali po kilku przedstawicieli wiekszosci ras bylego ZSRR.Te konie sa rzeczywiscie dobre do jazdy po gorach,ale wiekszosc Polski to tereny plaskie,a polowa polskich jezdzcow jezdzi wylacznie po przystajennych placach i halach.W zwiazku z tym wyjatkowosc i przydatnosc tej rasy koni[ktora nawet w krajach bylego ZSRR jest malo rozpowszechniona] w Polsce jest watpliwa.

Te konie są świetne do jazdy nie tylko po górach , pisałem przecież że każdy koń hodowany w górach będzie lepszy , czyli sprawniejszy fizycznie od koni hodowanych na nizinach , w górach konie wyrabiają sobie bardziej zmysł równowagi , nie potykają się , mają lapsze mocniejsze mięśnie , dotyczy to każdego konia wychowanego w górach , bez wyjątku!!! , wiem że większość jeździ po przystajennych placach i tego właśnie współczuję koniom i właścicielom , co do przydatności i wyjątkowości tej rasy "nawet " w krajach byłego zsrr i rosji to za takie zdanie nikt by nie chciał z tobą więcej rozmawiać bo akurat kabardyńce i konie achałtekińskie są tam przeważnie  na pierwszym miejscu , w Polsce jest kult araba i pozostanie bo mamy tak wspaniałą tradycję i sukcesy w tej hodowli że wszscy nam tego zazdroszczą i niech tak pozostanie , piszecie dokładnie to samo co słyszałem od ludzi z Austrii i Francji jakieś 12lat temu , dopuki nie zapoznali się z tą rasą , teraz są zachwyceni i hodują je u siebie gdzie trzeba zapisać się w kolejce po zakup takiego konia , teraz też angole je odkrywają , nie trzeba jeźdić nimi po górach żeby być zadowolonym z jazdy i mieć z tego przyjemność.Są bardzo wygodne i jeśli ma się dobre , wygodne siodło , w tym przypadku najlepiej czerkieskie to jazda jest czystą przyjemnością , przygodą i wypoczynkiem.[quote author=niki-for link=topic=1647.msg2469324#msg2469324 date=1450721019]
"te konie nie są łatwe"

Na czym polega niełatwość koni kabardyńskich?

Mają twardy charakter i twardy łeb  😀

to tez prawda. 😉
Jeździłam kiedyś na kabardyńcu, jeśli był 'typowym przedstawicielem swojej rasy' to ja dziękuję bardzo za dalsze kontakty z nimi :P


To nie jest koń dla każdego i trzeba to wiedzieć.

Podkreślam po raz kolejny że rozmawiamy o koniu do turystyki i rajdów w terenie.
Można wybrać się na obóz do Gruzji i pojeździć ,wypróbować te konie , poznać i wtedy się wypowiadać na ten temat , taki obóz to frajda dlatego że w Gruzji no i na kabardyńcach 😉 , są też rajdy na Ukrainie po gorganach i czarnochorze czyli po najbardziej dzikich i niezaludnionych miejscach w całej europie też warto się wybrać.
Bo gadanie że ktoś słyszał że ktoś jeździł na kabardyńcu albo że kiedyś ktoś jeździł to nie ma sensu.
Powtarzam że mieć konia i na nim jeździć to coś zupełnie innego niż jeździć konno.

Oczywiście kabardyńce są najlepsze na świecie 😀  👍
Nie ubliżaj ... komuś kogo nie znasz i ... o nim wiesz . Jesteś fanatykiem Kabardyńców to twoja sprawa , wątek jest o kupnie i sprzedaży koni a nie o rasach i ich przydatności do przemieszczania się po górach , chcesz to załóż sobie swój temat i rozpisuj się o ich zaletach i wadach tyle ile chcesz .
Gillian   four letter word
21 grudnia 2015 20:19
Gdzie jest moderator? czemu to ogłoszenie nadal wisi? 🙂
Nie ubliżaj pajacu komuś kogo nie znasz i gówno o nim wiesz . Jesteś fanatykiem Kabardyńców to twoja sprawa , wątek jest o kupnie i sprzedaży koni a nie o rasach i ich przydatności do przemieszczania się po górach , chcesz to załóż sobie swój temat i rozpisuj się o ich zaletach i wadach tyle ile chcesz .

Cieszę się że nie znam ciebie , dopiero bym ci poubliżał.
A o czym ja piszę jak nie o sprzedaży i kupnie koni  a że je zachwalam to dziwne? , jak byś coś sprzedawał to byś zrażał czy zachwalał?

Gdzie jest moderator? czemu to ogłoszenie nadal wisi? 🙂

jak to gdzie jest?? , nie wiesz?? , jeździ na kabardyńcach!!! 😂
Jezusie, jaki oszołom 😲
Jestem za wypierniczeniem całego tego offtopu do oddzielnego wątku albo w ogóle w niebyt...
zoltar, skończ OT i nie spamuj
zoltar, skończ OT i nie spamuj
A co ja spamuję???

Jezusie, jaki oszołom 😲
Jestem za wypierniczeniem całego tego offtopu do oddzielnego wątku albo w ogóle w niebyt...

sama się wypiernicz w.....

Dzięki za miłe spędzenie czasu na tym forum.
Strzałka.
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnmute.gif[/img] Brak kultury, ciągnięcie OT mimo próśb moderacji, chamstwo
Gillian   four letter word
22 grudnia 2015 19:18
Uff. Nara.
No i wyszlo szydlo z worka. Czy nawet bardziej - sloma z butów 😁
florcia9 - czy mogłabyś proszę podesłać (tu lub na priv) link do ogłoszenia dotyczącego tego 3,5-latka spod Wrocławia, który po badaniach okazał się mieć szpat? Byłabym naprawdę wdzięczna, bo od dłuższego czasu mam na oku jednego młodziaka z tamtych okolic i chciałabym się zorientować, czy to przypadkiem nie ten sam. A jak mnie to nie ustrzeże, to przynajmniej innych przed wyrzuceniem pieniędzy na dojazd i TUV w błoto (lub co gorsza kilkunastu tysięcy, jeśli ktoś będzie na tyle głupi, by kupić w ciemno bez badań) 😉

W wątku o nieuczciwych kupujących/sprzedających ktoś zamieścił takie info, brzmi jakby dotyczyło tego samego konia (chciałam zacytować, ale nie umieć cytować fragmentów jednego wątku do drugiego, więc wstawię screena):

jak mnie to nie ustrzeże, to przynajmniej innych przed wyrzuceniem pieniędzy na dojazd i TUV w błoto (lub co gorsza kilkunastu tysięcy, jeśli ktoś będzie na tyle głupi, by kupić w ciemno bez badań) 😉

W wątku o nieuczciwych kupujących/sprzedających ktoś zamieścił takie info, brzmi jakby dotyczyło tego samego konia (chciałam zacytować, ale nie umieć cytować fragmentów jednego wątku do drugiego, więc wstawię
screena):




A dlaczego ktoś kto kupi konia bez badań ma być głupi ????  🙄
Smok10 - wiedziałam, że ktoś się do tego przyczepi 😉 Nie jest to oczywiście regułą, bez badań można dorwać i fajnego, zdrowego konia, ale ja tu mówię o sytuacji, w której planuję kupić zupełnie nieznanego mi konia od obcej osoby - skąd mam mieć pewność, że nie kłamie? Jak już chcę wyładować te kilkanaście tysięcy, to chcę je chociaż wyładować w zdrowego, więc liczę się z kosztem tego tysiąca na TUV 😉
To tylko moja opinia, może napisałam zbyt ogólnikowo, przepraszam więc, jak ktoś poczuł się urażony - ja jednak osobiście konia bez badań nie kupię, ooo niee.
Nie zrozumiałaś mnie całkowicie. Teraz ( od grudnia 2014r ) obowiązują nowe warunki sprzedaży i właściciel konia musi ci dać na niego gwarancję i rękojmie . Dzisiaj żeby sprzedać komuś konia z wadami czy chorego , to kupujący musi się pod tym podpisać że został powiadomiony i chce świadomie kupić takiego konia ( ma prawo , nawet na tym forum są tacy ). Chyba że zrobisz TUV , wtedy wiesz co kupujesz i trudno właściciela pociągnąć do odpowiedzialności za sprzedanego konia . Weterynarz też odpowiada materialnie za wystawienie TUV. Dzisiaj wciśnięcie komuś chorego konia to pewne kłopoty.  😉 Skończyły się czasy , tzw,, Widziały gały co brały "  😉 Dzisiaj sprzedaż konia to trudny temat.  🙄

http://www.lexhippica.pl/blog/item/24-nowe-zasady-sprzedazy-koni

P,S Dlatego , m,inn. ostatnio ceny koni poszły w górę , a prawdopodobnie pójdą jeszcze bardziej  🙄

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się