Stajnie: kujawsko-pomorskie

Może problemem jest to ze nie ma w okolicy dobrej szkołki? Ja nie mam problemu ze znalezieniem osoby co za darmo wsiądzie i pojeździ. Mamy super szkółkę, są dziewczyny co jeżdżą od ładnych paru lat po te 2-3 razy w tygodniu i naprawdę mają porządne podstawy. Jak mnie nie ma to zawsze mam do kogo napisać żeby wziął mojego konia. I nawet cały pakiet jest, z myciem i smarowaniem kopytek, przygotowaniem jedzenia itp. Wiadomo, koń się raczej nie rozwija, ale jest ruszony, ogarnięty i można spokojnie mieć te pare dni wolnego od stajni.
xxagaxx, ale prosisz osoby z Twojej stajni? Dla mnie to co innego jechać specjalnie gdzieś daleko żeby komuś konia ruszyć, a co innego być w stajni na swoim treningu i przy okazji wziąć kogoś konia 😉
Libeerte, proszę osoby które znam ze szkółki. One wtedy przyjeżdżają w sumie po to żeby zająć się moim koniem, bo jazdy szkołkowej nie mają.

Dla mnie to co innego jechać specjalnie gdzieś daleko żeby komuś konia ruszyć, a co innego być w stajni na swoim treningu i przy okazji wziąć kogoś konia 😉


Jak ktoś nie ma swojego konia, a ma możliwość pojeżdżenia sobie za darmo to pojechanie gdzieś dalej generalnie nie jest problemem.
Oczywiście, że chodzi mi to, aby koń był ruszony. Zależy mi na osobie, która nawet podczas mojej nieobecności wsiadłaby na konia. U mnie w domu zawsze ktoś więc pomoże czy ewentualnie dopilnuje, żeby tfu.tfu odpukać - nic się nie stało. Najważniejszy jest tutaj koń, ponieważ świeżo po treningu, a ja czas mam tylko w weekendy - to za mało dla niej. Oczywiście z trenerem przyjechać można, zrobić trening. Tylko niech znajdzie się ktoś odpowiedzialny  🙇
Tylko niech znajdzie się ktoś odpowiedzialny  🙇


I na to właśnie raczej marne szanse. Bo ludzie przeważnie pracują i większości pasuje właśnie wpaśc w weekend albo ci bardziej aktywni mają już sobie kupionego swojego konia. W trójmieście to jeszcze da rade konia wydzierżawic ale to też żeby był bliso przystanek autobusowy, koleiki a najlepiej jakby kon z przystanku zechciał dzierżawce sam odebrac i zawieśc na stajnie 😁
Ja przynajmniej odnosze wrażenie, ze koń poza miastem jest nie do wydzierżawienia. Jak sie sobie kupuje konia to oczywiście oprocz realnych kosztów pensjonatu człowiek patrzy na dobro konia, żeby miał łąkę, żeby był wypuszczany inne... a ktoś kto chce dzierżawic konia patrzy tylko na swoją wygodę. Nie chcę generalizowac ale takie mam wnioski czytając ogłoszenia obserwując gdzie konie są dzierzawione a gdzie nie.
Teraz podejrzewam, że straszna lipa będzie. Jak nie masz hali, to i za dopłatą ciężko by było kogoś rozsądnego znaleźć. Szybko ciemno, w tygodniu ludzie nie mają czasu, a dojazd swoje robi niestety... Niby to niedaleko, ale jak się wszystkie składowe połączy to co z tego, że koń fajny, za free i można by nawet trenera zabierać, kiedy ten trener kasę za dojazd też weźmie (o ile w ogóle się uda go ściągnąć), trening będzie kosztować, swój dojazd to też dla wielu wcale nie takie hop-siup. Jak się policzy wszystko to ludziom się bardziej kalkuluje pojechać do stajni, w której już ten trener jest. I hala. I nie ma zobowiązania w stylu "jeżdżę za free, więc jak obiecałam 4 razy w tygodniu, to muszę".
Zgadzam się z Wami, jednak są dobre dusze. Dzisiaj koń ruszony przez dwie konkretne dziewczyny, jutro ja męczę, a w czwartek już o 7.30 babeczka wsiada na Junę. Jeżeli to wszystko wyjdzie z tych trzech/ dwóch osób + ja można ustalić grafik jazd. Ciekawa jestem jak to wyjdzie, póki co jak najbardziej na +  😅
A ja wam powiem, ze to naprawdę nie jest ze strony dzierżawcy takie fajne 😉 wspoldzierzawilam konia przez rok i wiele razy pomagałam jak ktoś mnie poprosił. Można czasem pomoc i jest fajnie, ale na dłuższa metę chyba większość woli inwestować w siebie, dojechać samemu na trening (koszta), albo w swojego konia 😉 należę do tych odpowiedzialnych dzierżawców i nadal czasem pomagam właścicielce konia, którego dzierzawilam i jak mam czas to dalej czasem jeżdzę, ale jak mam wybrać, to zdecydowanie wole jechać na swój trening 😉
Libeerte, ale ty dajesz trochę z czapy porównania, bo co innego jest pomóc koleżance/znajomej/trenerce i pojeździć jej konia, a co innnego jest gdy ktoś szuka odpowiedzialnej osoby do jazdy za darmo, gdzie z założenia taka opcja jest skierowana do osób które nie mają własnego konia, nie posiadają wystarczającej ilości kasy, żeby w ogóle mówić o jeździe z trenerem na jego koniu i mają alternatywę w ogóle nie jeździć lub jeździć ale w szkołce.
elena gabinet ma w Chojnicach i mieszka w Chojnicach. uwierz mi, jest u mnie ostatnio bardzo często niestety ;( wiec byłabym poinformowana jakby dojazd się zmienił 😉
Dziewczyny pomocy!Wczoraj niestety uśpiłam moją ukochaną Dafne, jej współlokatorka została sama. Nie mogę jej uspokoić. Jedynym rozwiązaniem jest wzięcie kolejnego konia, ale nie jestem w stanie nic teraz kupić  😕 Czy znajdzie się ktoś, kto ''pożyczyłby'' mi jakiegoś nawet kuca do towarzystwa lub wstawi do mnie za marne grosze konia - ala pensjonat. Błagam o pomoc  🙇
Ettma, przejrzyj dobrze ogłoszenia, bardzo dużo ludzi ma do oddania konie do towarzystwa i mało kto je bierze. Ja postaram się popytać znajomych. Współczuję, trzymaj się 🙁
Dziękuje  :kwiatek: nigdy w życiu nie myślałam, że spotka mnie coś takiego, boję się wziąć starszego konia, bo właśnie takiego uśpiłam. ewentualnie kucyk za kilka stówek, może uda mi się znaleźć jakiegoś i wyciągnąć z niezbyt fajnego miejsca.. jakby ktoś widział proszę o wiadomość.
vissenna   Turecki niewolnik
18 grudnia 2015 18:31
ettma Poszło PW
ja tu tylko dla informacji. jakby ktoś poszukiwał dobrej stajni w okolicach Torunia to polecam Stajnię Floret dawniej Dolina Koni(z tego co mi wiadomo), na Otłoczynie  🤣 Wspaniała atmosfera, instruktorka cudowna, i dużo wolnego miejsca.
layfette, wiesz może jak wygląda cennik tej stajni? 🙂
Wiecie ile pani Agnieszka Strączek bierze za bazówkę?
layfette, Ooo potwierdzam! P.Asie znam bardziej z zawodów, ale jest bardzo miła i widać, ze sporo można sie od niej dowiedzieć 😉
Hej dziewczyny!

Mogła by któraś z was krótko napisać jak jest teraz w Myślęcinku ( Bydgoszcz) chodzi mi głównie o pensjonat.  😉
Ettma , mam jedna wiatkę wolną, gdyby przedluzało się szukanie towarzysza, zawsze mozesz wpakowac "na troche" kobyłe do mnie, blisko masz 😉.
odpaliłabym Ci jedną kobylę, ale to ukochana mojego starszego ogona, zapłakał by sie..
Hej Dziewczyny!  🙂
Mam taką sprawę... Nigdy wcześniej nie podejrzewałabym, że wywieje mnie z rodzinnego Lublina, ale wszystko wskazuje na to, że w gdzieś w letnich miesiącach będę się przeprowadzać do Grudziądza. Niby nic, ale pojawia się "mały" problem, a mianowicie koń  😉 powiedziałam, że bez konia się nigdzie nie ruszę i od jakiegoś czasu śledzę Wasz wątek, ale nie znalazłam jakiejś konkretnej listy, czy postów dotyczących pensjonatów w okolicach Grudziądza. Od razu mówię, że nie musi być to konkretnie Grudziądz, biorę pod uwagę promień maksymalnie do 50 km. Chciałabym w miarę możliwości żeby koń miał możliwość łażenia po wybiegach/pastwiskach i była jakaś ujeżdżalnia, hala jest na dalszym planie.
Od razu mówię, że jestem mocno zielona, jeżeli chodzi o Wasz region i stajnie, dlatego byłabym wdzięczna za jakąkolwiek wskazówkę  :kwiatek:
deborah   koń by się uśmiał...
26 grudnia 2015 18:49
Ercik, a stajnia forumowej Domiwy ?
[[a]]https://www.facebook.com/Stajnia-Pod-Wierzb%C4%85-1644026492504939/?fref=ts[[a]]

byłam kilka razy, warunki super, spory plac, duże padoki.. mocno się rozwija, mają halę z nowym podłożem.. uważam, że godna polecenia..
OBIBOK nie śmiałabym zabierać ukochanej kopytnemu  😉 Jak na razie jest lepiej kobyła się uspokoiła, w terenie nawet jest do ogarnięcia. Pracujemy codziennie solidnie, więc nie ma czasu myśleć, radio gra, boks lokatorki zamknięty na dwie klapy i zdezynfekowany. Ma obok suke ze szczeniakami jak na razie do towarzystwa  😎 (szczeniory do adopcji jakby ktoś chciał  :oczy2🙂

Swoją drogą u Ciebie chyba też stała się stajenna ''tragedia''. Łączę się w bólu, bo to cholernie niesprawiedliwe.

Erick jeśli Grudziądz to ogromnie polecam Stajnie Pod Wierzbą!! Rewelacja warunki, atmosfera, padoki, organizowane były juz tez zawody, powstała hala... Stajnia sie rozwijawiec bardzo bardzo WARTO!  😍 😅
Też polecę Stajnię pod Wierzbą domiwy. W samym Grudziądzu zdecydowanie najlepsze warunki, padokowanie codziennie, bez problemu z derkowaniem czy zakładaniem ochraniaczy, dodawaniem suplementów do posiłków itp. Duży plac, mamy też halę 🙂 zapraszam!
Ponia   Szefowa forever.
26 grudnia 2015 19:58
Ercik,  również polecam Stajnie pod Wierzbą forumowe domiwy.
Znamy się nie od dziś,  bywam co jakiś czas u nich na konsultacjach. Fajne warunki, w razie czego Dominika tez wsiądzie czy trening poprowadzi.

Jak coś pisz PW.  😉

Czy moge prosic o opinie [moze byc na PW]o stajni Stangret w Inowroclawiu?Glownie chodzi mi o warunki dla koni,karmienie,wypuszczanie na padok i opinie o wlascicielu.
Oooo dziękuję Dziewczyny! :kwiatek: Mam już jakiś punkt zaczepienia  😉
A nie wiecie czy stajnia w Kwidzynie, bodajże Miłosna, ma pensjonat i jakie są warunki? Bo widziałam kiedyś zdjęcia ośrodka i wygląda zachęcająco 😉
Tak, w Kwidzynie jest pensjonat. Stał tam przez jakiś czas koń, którego jeździłam. Ogólnie warunki w porządku, ale to zależy, czego od ośrodka oczekujesz. Jeśli rozwoju sportowego, dobrej infrastruktury, to Miłosna będzie dobrym wyborem ze względu na dużą halę, czworobok, duży plac do jazdy. Jednak nie ma tam zbyt dużych pastwisk, jeśli chcesz konia wypuścić, musisz to zrobić sama. Poza tym nie wiem, czy są tam aktualnje wolne boksy.
Polecam Miłosną  ale jeśli nie jesteś nastawiona na infastrukturę, to wg mnie lepszym wyborem będzie Stajnia pod Wierzbą 😉
Oooo dziękuję Dziewczyny! :kwiatek: Mam już jakiś punkt zaczepienia  😉
A nie wiecie czy stajnia w Kwidzynie, bodajże Miłosna, ma pensjonat i jakie są warunki? Bo widziałam kiedyś zdjęcia ośrodka i wygląda zachęcająco 😉

no ładnie jest, ale koń nie połazi - co najwyżej przewietrzy ogon na małym piaszczystym padoku. Konie wychodzą pojedynczo więc przy dwóch padokach nawet jak masz możliwość sama konia wypuścić to nie zawsze jest gdzie.  Hala owszem fajna bo duża, ale w godzinach szczytu i tak bywa tłoczno. Za to bardzo fajne tereny dookoła bo i tor i dwa place i czworobok i mnóstwo lasu. Jest też z kim pojeździć. Ale na Twoim miejscu celowałabym gdzie indziej, zwłaszcza że trochę szkoda czasu na dojazdy, kiedy fajną stajnie (z tego co dziewczyny piszą) będziesz miała tuż pod nosem.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się