Reproduktory, nasienie, krycie klaczy - co polecacie ?

a napisz coś więcj jeśli możesz, proszę.
Jaki charakter, jakie duże, czy poprawne. Myślę o nim na taką ogromną kobyłę, zależy mi na niebyt wielkim ogierze.
kobyła z dobrym ruchem, skokowy rodowód i kobył skacze, mocno gorąca ale jezdna, trochę "wszystkowidząca"
Mam pytanie które z ogierów i tych z naszego podwórka, i tych top przekazują naprawdę dobry charakter na potomstwo?
W celu wyjaśnienia jaki to dla mnie jest charakter: koń nie boi się własnego cienia, nie jest trudny w odejściu, elektryczny na nowe rzeczy nie reaguje z przerażeniem, nie boi się czy atakuje człowieka


NOEL , ale to jest folblut. Mam źrebaka po nim i widziałam ostatnio parę( i klaczki i ogierki, na jednej jeździły moje dzieci- super odważna), i można powiedzieć, że dobry charakter  w przekazie, to gwarant, mimo, że on jest xx. Ja przynajmniej polecam
te co widywałam na zawodach, na bdb sprawdzonych matkach, skoczne, urodziwe i tyle mogę powiedzieć,myślę, że najlepiej pomęczyć na fb Karolinę Ciołek i Pawła Strzechowskiego- oni o Nobodym i potomstwie wiedzą wszystko 🙂
dziękuję za kontakt, popytam  :kwiatek:
Nowy ogier w Sierakowie
KLIK
Witam.
Jak to jest z nadawaniem rasy źrebakom. Kiedy jest sp, a kiedy rasa po jednym z rodziców. Mam klaczkę która dostała rasę wlkp po ojcu mimo że matka to typ szlachetny.

U mnie podobna sytuacja, matka typ szlachetny, ojciec holsztyn, tyle, że moja klacz ma również wpisany typ szlachetny....
Może mylicie "typ szlachetny" z rasą "szlachetny półkrwi"?
Nie ma opcji, żeby potomek klaczy "typu szlachetnego", czyli klaczy bez pochodzenia został wpisany do ksiąg, ani wlkp. ani SP.
Natomiast jeśli klacz jest szlachetna półkrwi, a ogier wlkp. ogólny - rodowód może spełnić warunki wpisu do księgi wlkp.
Jeśli nadal nie spełni koń pozostanie SP. W księdze SP zmieści się niemal każdy poprawny i z pochodzeniem koń z połączenia dość różnych ras półkrwi, czy z dolewem krwi ras czystych. W księdze wlkp nie każdy, np. angloarab z hanowerem nie ma tam czego szukać.
Nie ma opcji, żeby potomek klaczy "typu szlachetnego", czyli klaczy bez pochodzenia został wpisany do ksiąg, ani wlkp. ani SP.


Nie wiem jakim cudem, ale jednak jest to możliwe. Półbrat mojej kobyły po matce typ szlachetny i ojcu SP (Regon) został opisany jako polski koń szlachetnej półkrwi...
To ze ma wpisana rase w paszporcie nie znaczy, ze bedzie wpisany do ksiag stadnych.
Pursat   Абсолют чистой крови
17 listopada 2015 12:15
polski koń szlachetnej półkrwi...

Szlachetny półkrwi, jeśli już. 😉

Natomiast jeśli klacz jest szlachetna półkrwi, a ogier wlkp. ogólny - rodowód może spełnić warunki wpisu do księgi wlkp.



rasa idzie po matce, jeśli matka jest wlkp, a ojciec innej rasy - i tak pozostanie sp i nie da rady wpisać jako wlkp
podobnie wlkp, są wielkopolaki mające 12% krwi wielkopolskiej, a nadal wlkp - liczy się linia żeńska (na przestrzeni lat się to zmieniało, jednak obecnie tak jest) i nawet jak cała linia męska han, ojciec matki hol, a dziadek matki kwpn - to wpisujemy do wlkp


[quote author=halo link=topic=5087.msg2450597#msg2450597 date=1447694986]
Nie ma opcji, żeby potomek klaczy "typu szlachetnego", czyli klaczy bez pochodzenia został wpisany do ksiąg, ani wlkp. ani SP.


Nie wiem jakim cudem, ale jednak jest to możliwe. Półbrat mojej kobyły po matce typ szlachetny i ojcu SP (Regon) został opisany jako polski koń szlachetnej półkrwi...

[/quote]

jest wpisana rasa sp, ale bez prawa wpisu do księgi
w przypadku klaczy, możliwy jest wpis do księgi wstępnej

Nowy ogier w Sierakowie
KLIK


Śliczniutki 🙂

Ale jak patrzę na karierę sportową i hodowlaną to znów mam wrażenie, że do Polski to sam chłam się sprowadza 🙁
W sporcie nie pokazał nic, a w hodowli? Na horsetex są po nim zarejestrowane 3 źrebięta mimo, że to NAJTAŃSZY ze starszychogierów w Neustadt
W zasadzie wszystkie ksiegi oprocz zimnokrwistej i kucy sa juz zamkniete wiec od klaczy nn potomstwa zenskiego do ksiag nie wpisza juz.
zielonaroza, dziwne rzeczy piszesz. Jak pisze Small Bridge nie ma już możliwości wpisu do księgi wstępnej.
Żeby koń był wlkp. to ogiery muszą być dopuszczone w rasie wlkp.
Że może iść "po matce" to możliwe, choć wątpliwe. Bo jeśli klacz wlkp. pokryjesz ogierem dopuszczonym tylko do sp - potomek "załapie się" do sp. a nie załapie do wlkp.
Wydaje mi się też, że nadal jest możliwa, choć rzadka, sytuacja odwrotna. Że mamy klacz, która jest SP, bo kiedyś tam nastąpił zbyt duży dolew xx, i któraś z matek-matek "wyleciała" z wlkp. Następnie były używanie ogiery dopuszczone zarówno do SP jak i wlkp. Sadzę, że można wystąpić o "powrót" danego potomka do właściwej księgi.
Bałaganu trochę jest, bo bywali w PL (pełni) bracia zapisani każdy do innej księgi.
halo czy myślisz o moim ulubionym przykładzie Rulon i Rumianek?
Mam klacz z takim rodowodem:
http://www.sporthorse-data.com/d?i=11131240

Najprawdopodobniej będę ją kryła na wiosne, miała 2 źrebaki jakiś czas temu. Szukam dla niej ogiera (do ok. 1500zł), im bliżej Warszawy tym lepiej.

Jakieś opinie o:
Durano W
U Can't Lose
Zucca?
Witam , czy ktoś się orientuje może gdzie  będzie dostępna stanówka ogierem "Sword" xx w nadchodzącym sezonie ?
[quote author=Pyśka link=topic=5087.msg2460005#msg2460005 date=1449091592]
Witam , czy ktoś się orientuje może gdzie  będzie dostępna stanówka ogierem "Sword" xx w nadchodzącym sezonie ?
[/quote]

Pytaj w  Prudniku, lub Staszałka, on go ostatnio reklamował.
Ok dzięki, a może masz jakieś namiary na p.Staszałka?
Reklamował sie ze Swordem w internecie, znajdziesz właśnie tam, albo poszukaj kontaktu w Prudniku;
http://www.skprudnik.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=9&Itemid=139
A najszybciej, to odszukaj Darka Sulowskiego na fb, on na 100 % będzie miał kontakt.
edzia69   Kolorowe jest piękne!
22 grudnia 2015 19:53
Ktoś mi może powiedzieć coś więcej o tym ogierze? Wiadomo coś o nim?
http://olx.pl/oferta/stanowka-ogierem-us-CID103-IDcV2ZL.html
Przed nami nowy sezon  2016r i poszukuje inspiracij  czym by tutaj kryć klacze. Jakieś dobre pomysły? W 2015r kryłam wszystko Tjunske a na ten rok mam kompletną pustkę w głowie.

Co możecie powiedzieć o Arctik z Sierakowa o raz If de reverdy ?
Też się włączę 🙂 

Na razie raczkuję w temacie ogierów kryjących więc byłabym wdzięczna gdybyście pomogli mi wyłonić najlepszego z tej ósemki:

-Verdi
-Lasko
-Kannan
-Chacco Blue
-For Pleasure
-Heartbreaker
-Bolero de Ravel
-Alczento

Szukam ogiera skocznego z dobrym charakterem, przekazującego skoczność i zwinność. Czy ktoś miał styczność z samymi ogierami lub ich potomstwem i ma coś do powiedzenia?  👀
Od razu Ci powiem, że konie po Chacco Blue bardzo często daje konie z bardzo trudnym charakterem i średnio jezdne- nie dla amatora i sportowca na poziomie regionalnym, ale dla wybornego jeźdźca (miałam okazję poznać kilkanaście sztuk na bardzo różnych matkach i wątpliwą przyjemność jazdy na 4 sztukach😉
z tej grupy na pewno odstaje Laskoi Bolero- to nie ta półka😉
Kannan to top🙂 i w sumie niewiele "złego" słyszałam o jego potomstwie.
Jeśli koszty nie grają roli, a posiadasz bdb matkę to celuj w to co najlepsze- w razie co większa szansą na sprzedaż
Chacco nie żyje. Nasienie nie jest dostępne.
Karla 🙂  Więc Chacco Blue odpada. Też słyszałam to i owo o Kannanie 🙂  Wiesz coś może o pozostałych sztukach? 
Koniki5 u Schockemohlego już nie ma?
Fakt ale myślałam że nasienie keszcze jest :o
Wie ktoś czy jest jeszcze dostępne nasienie Pegasus HB, Zirocco Blue i Embassy II? 🙂
Przed nami nowy sezon  2016r i poszukuje inspiracij  czym by tutaj kryć klacze. Jakieś dobre pomysły? W 2015r kryłam wszystko Tjunske a na ten rok mam kompletną pustkę w głowie.

Co możecie powiedzieć o Arctik z Sierakowa o raz If de reverdy ?


Bogna mam coś dla Ciebie, wrzucam na priv.
To nikt nic nie wie o If de reverdy?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się