Bryczesy

Czy któraś z Was korzysta lub korzystała z bryczesów Equilibre i byłaby skłonna podzielić się opinią?  😉
dar, ja mam. Były super przez pierwsze 2-3msc. Ale jeździłam codziennie. Teraz lej się skulkował i góra bryczesów tu na udzie też, więc nie jeżdżę w nich już prawie wcale bo mnie zwyczajnie irytują 😉 Drugich na pewno nie kupię. Ale na początku przyznam, że były świetne.
Ja mam pytanie co do bryczesów Busse. Jak mocno i jak szybko się one rozciągają (jeśli w ogóle)? Bo mam dylemat czy czekać aż trochę się rozciągną czy wymieniać na większy rozmiar, które już są ciutkę za luźne.
dar, ja mam. Były super przez pierwsze 2-3msc. Ale jeździłam codziennie. Teraz lej się skulkował i góra bryczesów tu na udzie też, więc nie jeżdżę w nich już prawie wcale bo mnie zwyczajnie irytują 😉 Drugich na pewno nie kupię. Ale na początku przyznam, że były świetne.


Wstaw może jakieś zdjęcie jak wyglądają po intensywnym użytkowaniu.
Przyznał, ze jedyne bryczesy, które ni się "skulkowaly" to te z Decathlonu i to tez po kilku sezonach.
patatajka:)   Chcemy akcji jezdzieckiej w lidlu!
27 grudnia 2015 20:25
Czy ktoś korzysta z bryczesów harrys horse? Mogłabym dowiedzieć się trochę o ich jakości? 😀
patatajka🙂, - nie powalają. Rozciągają się okrutnie, lej po około pół roku codziennego użytku mi się pokólkował, był też dość sztywny, ale w sumie nic poza tym im nie było, pojeździłam w nich rok - półtorej i rzuciłam do szafy, bo mnie po rozciągnięciu obcierały, a dorobiłam się innych par, ale 2 lata temu oddałam je kuzynce i śmiga w nich do dziś, więc jeśli zależy Ci na czymś tanim i wytrzymałym, to są jak najbardziej ok. Nawet z roweru w nich zleciałam i przeżyły przytualnie się z chodnikiem 😉 Jednak jeśli chodzi o wygodę, to wypadają mocno średnio.
patatajka:)   Chcemy akcji jezdzieckiej w lidlu!
27 grudnia 2015 20:45
Dzięki za opinię 🙂. Szukam właśnie bryczesów ze średniej półki, bo rzadko jeżdżę (choć planuję to zmienić), a mam już dość tych z decathlonu 😀 🤣. Po za tym, przydałyby mi się jakieś fajne na obóz... 🤣 🤣 🤣 Wypatrzyłam sobie takie ładne, z edycji limitowanej, z pełnym skórzanym lejem, i się w nich zakochałam 😍. Są w dość dużej przecenie, bo 160 zł, co wydaje mi się śmieszną ceną za nie 🙂.
patatajka🙂 ja mam jedne bryczesy HH, nie wiem jaki to model, kupiłam na alledrogo, nieco wyższy stan pełny lej, ładny, stalowy kolor.  Cioralam przez dobre półtora roku- nic się z nimi nie dzieje, lej OK, nie porozciągały się, nadal bardzo ładnie leżą i są bardzo wygodne.
Być może jakość zależy od modelu...
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
27 grudnia 2015 21:29
patatajka ja mam takie HH i jestem zadowolona. Mam je od roku i jeżdżę kilka koni dziennie.
Też mam HH ale z silikonowym lejem. Jestem bardzo z nich zadowolona. Bardzo porządny materiał.
Zaskoczyły mnie pozytywnie jakością, bo w sumie tylko chciałam się przekonać czy silikon taki fajny i... nie urzekło mnie samo to rozwiązanie  😁
Czy wie ktos w jakim internetowym sklepie znajdę granatowe Lugany rozmiar 36? 🙂
Ja miałam takie, jak mam wystawione w ogłoszeniu, tylko granatowe i rozmiar mniejsze... czyli 36, byłam wtedy szczuplutka - obecnie nosi je kuzynka, która na codzień śmiga w rozmiarze 40, więc naciąganie było mega, więc jeśli wam się nie rozciągają, to to zdecydowanie zależy od modelu 😉  Mi było średnio wygodnie - ale ja mam porównanie z ES-ami kupowanymi w lumpie za 30zł sztuka, więc mam rozpieszczony tyłek 😁
A ja dziś kupiłam pierwsze w swoim życiu softshelle. Szukałam strasznie długo pikeurów z normalnym lejem (nie silikon) i w końcu dziś skończyło się na ... parkurach. No urzekła mnie jakość wykonania i fason (lekko obniżony stan, szeroki pasek na dwa guziki, fajnie ozdobiona tylna kieszeń) I pomyślałam, że zaryzykuje, bo to jak dla mnie bryczesy na max 3 m-ce w roku, a do tego cena była bardziej niż zachęcająca.

A co do lejów silikonowych to zmacawszy dziś chyba z tuzin różnych.. to ja jestem chyba po prostu stara i mi to tak straszenie nie pasuje, w sensie nie wiem do czego to ma być.
miała któraś z Was białe bryczesy Villa Horse i mogłaby się wypowiedzieć?  :kwiatek:
Ja byłam przeciwniczką lejów silikonowych, a teraz takie użytkuje i nie mam zastrzeżeń. Mam Pikeury i Cavallo z pełnym silikonowym lejem i uczucie jest identyczne jak w zwykłych. Na plus to, że się nie kulkują i nie wycierają. Są też dużo wygodniejsze i dobrze przylegają do ciała. Po praniu bez zmian  😉
Ja mam dwie pary spooksów z silikonowym lejem i jestem bardzo zadowolona z nich.  Jeżdżąc w nich nie odczuwam większej różnicy od zwykłego leja. Po praniu wyglądają jak nowe,  więc jak będę mieć okazję zakupu w dobrej cenie to bez wachania kupię. 🙂
No, odkąd mam Pikeury z gripem, to dziwnie mi w Spooksach z pełnym - mimo, że przedtem też uważałam, że są wygodne. 😉 No i są, ale Pikeury są jak druga skóra, a ten lej jest super, nic na pewno nie obetrze i po praniu wyglądają jak nówki.
Mam jeszcze Fair Playe z pełnym lejem, też kiedyż uważałam, że są wygodne. 😉 No i może są... ale nie do tego stopnia. I nogawka na rzep mnie wkurza w opór, nie wiem, czemu tak późno ktoś wymyślił flexy. 🙂 I leżą w związku z tym.
Hejka,może mnie ktoś pomóc?Mam bryczesy York Alibi (pełny syntetyczny lej)jeżdżę w nich prawie codziennie od 5 miesięcy(były prane,ale było z nimi trochę problemu)chcę je wyprać bo po wczorajszym ciężkim upadku nie wyglądają już tak ładnie. ;-)
Problem w tym,że miałam ze skórzanym lejem tylko z EquiLibre,wyprane w ręce,niestety wylądowały w śmieciach,zrobiły się twarde.
Co zrobić z tymi z ?
Na metce jest napisane,że prac w 40 C*,zaryzykować?
nikusia444, jeździsz codziennie od 5 miesięcy w niepranych spodniach
fuuuu  🤔 Ja piorę bryczki co 5 max 6 dni... bez upadków - po prostu nie wyobrażam sobie zakładać przepoconych rzeczy bleeeech
i to pół roku??

Co do prania - od dawna nie robi się bryczesów ze skórzanym lejem i szczerze nie sądzę aby York takie robił
Syntetyczne materiały dobrze się piorą...

A potem laicy mówią, że jeździectwo to śmierdzący sport... 😵
Naprawdę myślisz,że mogłabym jeździć w tak brudnych bryczesach? :-)
Ale dzięki za odpowiedź.
Sory,na wersji mobilnej nie jest takie proste pisać wiadomości.
Szkoda, że nie przeczytała za Ciebie regulaminu. Wtedy może by Ci powiedziała, że należy edytować posty, a nie pisać jeden pod drugim. 🙄
Na początek może się przywitam, bo to mój pierwszy raz: Cześć wszystkim :kwiatek: Tzn. na forum jestem stałym bywalcem, ale do tej pory tylko podczytywałam 😉

Mam problem i bardzo liczę na Waszą pomoc 🙂 Na co dzień noszę rozmiar 40, wszystkie bryczesy (Horze, York) też mam w tym rozmiarze. Więc w jaki rozmiar Pikeur mam celować? Też 40 czy może już 42? Przeszukałam cały wątek i już nie wiem nic  😵

Interesuje mnie model Latina Grip, mam nadzieję, że równie dobry, co pozostałe 🙂

Ślicznie proszę o poradę  :kwiatek:
Kachuś0802, raczej w 40, ale na wszelki wypadek podpytałabym w sklepie (czy u sprzedawcy) o wymiary po prostu 🙂
Kachuś0802 ja też noszę 40, ale mam bryczki softshellowe Pikeura 42.
tereska, a ja noszę 42 i mam bryczki Pikeura 42, a bluzy, koszulki i kurtki od 38 do 44...
patatajka:)   Chcemy akcji jezdzieckiej w lidlu!
08 stycznia 2016 20:31
Kupiłam w internecie bryczesy Harry's Horse - wyglądają super, lej cienki, skórzany, ładnie wykończone, w miarę dobrze się dopasowują i układają 🙂 Pierwsze wrażenie - genialne!!! - ale materiał jest trochę sztywny... (na stronie było napisane, że są elastyczne :lol🙂. W łydkach i na tyłku są dobre, a długość nogawki też OK. Pas jest 'na styk' zapinają się w sam raz, nie uciskają. Jak usiądę, to odstają z tyłu. Największym problemem są biodra. Opinają - dobrze, ale też trochę (nie za bardzo, ale jednak) uciskają (szczególnie jak siedzę - a na koniu w końcu się siedzi :lol🙂. Nie jest to szczególnie uciążliwe. Leginsy się pod nie zmieszczą - ale wtedy ciasność w biodrach jest odczuwalna...  ''Skład'' bryczesów: 60% bawełna, 32% poliamid, 8% elastan.

Miał ktoś może o podobnym składzie? Jak szybko się rozciągają/naciągają? Jak bardzo się kurczą po praniu?

Zastanawiam się, czy wymienić na większy model - uda będą dobre, ale wtedy na tyłku będą 'wisieć'. Wiem, że wybór należy do mnie, ale popytać nie zaszkodzi... 🙂
Dodam jeszcze, że moje wrażenia opierają się na porównaniach z bryczesami materiałowymi, decathlonowymi (tymi najtańszymi), a one były baaardzo rozciągliwe i dopasowujące się. 😀
patatajka, skoro są dobre, a brakuje im tylko trochę rozciągliwości, to ja bym zostawiła.
A próbowałaś w nich siadać w taki sposób nie jak na stołku, a jak na koniu właśnie?  🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się