M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

Ja łazienkę lubię mieć tylko "łazienkową" - jak tylko mogłam to wywaliłam z niej pralkę (mam pralnik czyli z byłego wc zrobiony taki gospodarcze pomieszczenie małe z miejscem na pralkę). Natomiast usilnie chciałam ją wrzucić do kuchni - zabudowana w szafce nie wadzi, dostęp do niej łatwiejszy i generalnie jak dla mnie to może tam być - nie trafiła, bo mam małą kuchnie, w sumie mocniej wydzielony aneks i brakło miejsca.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
25 grudnia 2015 19:50
epk, puchu marny, odkąd masz psa już nigdy nie będziesz miała czysto w domu. 😉 Będziesz zamiatać a za 2h jakbyś w ogóle nie sprzatała 😉
Polecam Ci kupić gumową, antystatyczną miotłę jakiej używają u fryzjera 😉
miejsce na pralkę mamy przewidziane w "garderobie" pod piecem, jeszcze nie wiem jak to się sprawdzi
JARA, ja nawet przy kotach miałam dość średnio-czysto. Mam wrażenie, że koci żwirek materializuje się wszędzie - pewnie się przenosi drogą kropelkowo-powietrzną na wysokości dwóch metrów i potem opada 😉. Teraz przewiduje armagedon i... w sumie to dobrze by było mieć jakiegoś sprzymierzeńca 😉.
A co ta szczotka robi, że taka cudowna?
JARA, ja nawet przy kotach miałam dość średnio-czysto. Mam wrażenie, że koci żwirek materializuje się wszędzie - pewnie się przenosi drogą kropelkowo-powietrzną na wysokości dwóch metrów i potem opada 😉. Teraz przewiduje armagedon i... w sumie to dobrze by było mieć jakiegoś sprzymierzeńca 😉.
A co ta szczotka robi, że taka cudowna?


O to to! U nas 2 koty. I nie wiem, urwał nać, skąd to wszystko. Kłaków pełno (to akurat sprawa głównie kotki, bo ona jakaś puszysta i kłacząca na potęgę) wszędzie, żwirek lewituje i materializuje się w każdym miejscu, gdzie się tylko kot może dostać. Nie ogarniam.
adriena, przywracasz mi wiarę 😁 Ile ten lidlowy sprzęt kosztuje tak mniej-więcej? Dawno kupowałaś (bo zastanawiam się kiedy znowu polować :P ). Możesz spisać z jakiejś instrukcji czy czegoś jak nazywa się ten model? Poszukałabym sobie w necie szerszego opisu 🙂 Też szukam czegoś, co mnie finansowo nie zeżre... boję się zaryzykować i wtopić kupę kasy.
Roomba mi się troszkę marzy, zwłaszcza, ze ma bliźniaka myjącego chyba. Ale koszt zabójczy.
najgorsze, ze podlogi to i tak 1/10 problemow przy zwierzakach! Mnie najbardziej dobijaja klaki na poscieli, meblach, ciuchach.. wszedzie sa, dranie, wszedzie! nawet w kupie mojego dziecka!!!  😜  🤣
a najgorsze są skarpetki  🙄
ktoś sprawdzał roombe w takich warunkach?
Dworcika, ten lidlowy to chyba znalazłam w euro rtv agd w granicach 500zł.
nerechta, co racja to racja... i rusz cokolwiek, jak podłogi ogarniesz 😁 Czasem mnie krew zalewa, że u nas nie da się po prostu zetrzeć kurzy i zmyć podłogi :/
epk, dzięki.
Wydawało mi się, że teraz widziałem w Lidlu, rzucę w poniedziałek okiem
O kurde... troszkę za szybko. Teraz to wydatek moooocno nie w porę :/
Dworcika, noo też bym wolała koło lutego...
Faktycznie będzie od 28-ego http://www.lidl.pl/pl/oferta.htm?action=showDetail&id=51138


Ooo nice! Bo u mnie się mega syfi przy dwóch psach, ogródku i bezśnieżnej zimie. Chyba zaryzykuję!
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
25 grudnia 2015 22:01

A co ta szczotka robi, że taka cudowna?


Miotła mega dobrze zbiera kurz, włosy, sierść. Czepia się to miotły, a nie wzlatuje w powietrze. Mało popularna choć skuteczna, a do tego tania (ok 20-30zł) 😉

Agata-Kubuś   co może przynieść nowy dzień...
26 grudnia 2015 09:51
Faktycznie będzie od 28-ego http://www.lidl.pl/pl/oferta.htm?action=showDetail&id=51138


Epk,  a czy możesz  mi napisać  pod jakim ciśnieniem  pracuje? 1 bar czy może  3? Bo koniecznie muszę to mieć,  ale nie wiem czy nie kupić    http://www.euro.com.pl/czysciki-parowe/ariete-steam-sweeper-mop-2705.bhtml

Edit - myślałam  że  Epk ma tę  parownice.  Hmmm, pytanie jednak do Adrieny  ; )
Te miotly do klakow dobre, niestety średnio zbierają piasek i kurz. Jako psiemu fryzjerowi możecie mi wierzyć 😉 przerobilam ich kilkanaście. Zawsze po nich musze jeszcze zbierać zwykła piach i inne drobne syfy. Bezkonkurencyjny jest zwykły odkurzacz 😉
[quote author=epk link=topic=7003.msg2470796#msg2470796 date=1451073878]
JARA, ja nawet przy kotach miałam dość średnio-czysto. Mam wrażenie, że koci żwirek materializuje się wszędzie - pewnie się przenosi drogą kropelkowo-powietrzną na wysokości dwóch metrów i potem opada 😉. Teraz przewiduje armagedon i... w sumie to dobrze by było mieć jakiegoś sprzymierzeńca 😉.
A co ta szczotka robi, że taka cudowna?


O to to! U nas 2 koty. I nie wiem, urwał nać, skąd to wszystko. Kłaków pełno (to akurat sprawa głównie kotki, bo ona jakaś puszysta i kłacząca na potęgę) wszędzie, żwirek lewituje i materializuje się w każdym miejscu, gdzie się tylko kot może dostać. Nie ogarniam.
adriena, przywracasz mi wiarę 😁 Ile ten lidlowy sprzęt kosztuje tak mniej-więcej? Dawno kupowałaś (bo zastanawiam się kiedy znowu polować :P ). Możesz spisać z jakiejś instrukcji czy czegoś jak nazywa się ten model? Poszukałabym sobie w necie szerszego opisu 🙂 Też szukam czegoś, co mnie finansowo nie zeżre... boję się zaryzykować i wtopić kupę kasy.
Roomba mi się troszkę marzy, zwłaszcza, ze ma bliźniaka myjącego chyba. Ale koszt zabójczy.
[/quote] było w ofercie w grudniu, bodajże 279 zł kosztował więc ok.
To jest ten co w linku http://www.sklepikarz.com/urzadzenie-2-w-1-mop-parowy-i-szczotka-elektryczna-lidl/
Agata-Kubuś   co może przynieść nowy dzień...
26 grudnia 2015 13:51
Adriena, a sprawdzisz mi proszę na jakim ciśnieniu pracuje lidlowy mop? Ile barów?
[quote author=Agata-Kubuś link=topic=7003.msg2470960#msg2470960 date=1451137869]
Adriena, a sprawdzisz mi proszę na jakim ciśnieniu pracuje lidlowy mop? Ile barów?
[/quote] szukałam już ale na razie nie znalazłam żadnej info 🙁
Achaja, Elipkea dziękuję za odpowiedź 🙂

My mamy stacje uzdatniania wody, taką na sól. Polecam szczerze! Odczujesz ją in plus nie tylko na wszelkich grzałkach czy siteczkach ale i na cerze i włosach


do takiej stacji mamy wszystko przygotowane oprócz urządzenia. Ciekawa jestem takich magnetyzerów http://magnetyzery.waw.pl/ - czy się sprawdzają, na pewno wyjdzie taniej przy zakupie i użytkowaniu tylko czy efekty są dobre tak jak przy stacji ?
aschar nie marnuj miejsca w kuchni na pralkę.... naprawdę spora szafka się zmieści i gratów poupychasz🙂🙂
Bogdan, my mieliśmy stację oczyszczania wody i tak, jak ktoś powiedział, że odczujesz to na wszystkim, na ubraniach, na czajniku, na cerze i w ogóle.
O magnetyzerze nie mam pojęcia, ale stacja oczyszczania była "zdecydowana" przez fachowca od tego.
To za ile tą stację chcecie kupować? My mieliśmy taką "na sznurek" 😁 nie wiem, jak to się fachowo nazywa i była zarąbista, koszt około 2 tysięcy.

aszhar, to blok czy dom? Jak blok to tylko w kuchni. Chyba, że masz wielką łazienkę.

No to mi wcale nie pomagacie 😀
Bo widzę co Pani domu to inna opinia.
pokemon, w bloku się urządzam. Mam salon z kuchnia razem.
I opcje zabudowanej pralki.
Przemawia do mnie kuchnia jednak, ale boje się że jak sobie wstawie pranie i bede np. oglądała telewizje to mi pralka w tle będzie burczała.
Rany jakie ja mam dylematy nooooo....
To będziesz wstawiała wtedy, jak nie będziesz oglądać 😉
A pralka w blokowej mikrołazience to jest porażka. Pralka strasznie zabiera miejsce.

Poza tym tak samo będzie Ci buczeć niezabudowana pralka z łazienki, jak zabudowana z kuchni.
Przemawia do mnie kuchnia jednak, ale boje się że jak sobie wstawie pranie i bede np. oglądała telewizje to mi pralka w tle będzie burczała.

a na koniec filmu włączy się wirowanie  😉
.
mnie się nie podoba pralka w kuchni, to w znanych mi kuchniach, nie podobała mi się- albo stała sobie pralka zupełnie od czapy, albo mimo tego, że w zabudowie, to z uchylonymi drzwiami, bo musi się wietrzyć.
Muchozol, u nas urzadzanie to totalna improwizacja.
Raz brak kasy dwa żadne meble mi się totalnie nie podobają.
Większość rzeczy będziemy z mężem tworzyć sami z euro palet skrzynek po jabłkach itp.
Łącznie z abażurami i karniszami.
A co do pralki no cóż rzucę monetą chyba.


.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się