Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

kto używa sosu tamari? Czy biały osad (wygląda trochę jak osad z czajnika) pływający po powierzchni oznacza, że sos się zepsuł? Nie przypomina to pleśni, smak ten sam, sos otworzony pół roku temu.
Becia23   Permanent verbal diarrhoea
02 stycznia 2016 17:52
Wiem, że to pytanie było tu już kilka razy, tylko zawsze zapominałam zapisać sobie nazwy, a teraz jak na złość wyszukiwarka nie chce znaleźć.

Jakiś program do cięcia muzyki?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
02 stycznia 2016 19:57
Audacity 🙂
Becia23   Permanent verbal diarrhoea
02 stycznia 2016 20:25
Dzięki! :kwiatek: :kwiatek:
rybka   Różowe okulary..
02 stycznia 2016 20:30
Czym usunąć plamę od farbujących spodni na obitym krześle? Niestety nie ma jak ściągnąć materiału wierzchniego  👿

Polecam Niemiecki odplamiacz SIL (w płynie, do psikania), można kupić go w punktach, gdzie jest sprzedawana chemia z Niemiec, już nie jedną plamę nim usunęłam.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
02 stycznia 2016 21:39
Chciałabym wstawić link do charytatywnej aukcji kalendarza, z którego dochód jest przeznaczony dla mojej siostrzenicy chorującej na mózgowe porażenie dziecięce czterokończynowe spastyczne.
Licytacja trwa do jutra, czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć, w którym wątku mogłabym coś takiego wstawić  :kwiatek:?
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
03 stycznia 2016 09:07
Zrób osobny warek i napisz do moda o podklejenie.
Czy jest jakiś wątek o stajniach pensjonatowych w województwie dolnośląskim? Szukajka nic nie wypluwa, a nie chodzi mi też konkretnie o stajnie we Wrocławiu :kwiatek:
Spokojnie możesz pytać w wątku o pensjonatach we Wrocławiu 🙂
espana, dzięki wielkie za odpowiedź 🙂
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
05 stycznia 2016 10:24
Strzyga :kwiatek:
Czemu nie ma jakiegoś wątku zbiorczego o osobach potrzebujących pomocy?
Nie było by wygodniej.  Nie przepadam za zakładaniem 17363849 wątków o tym samym.
Mam bardzo wazne pytanie. Zeby krowa dawala mleko to musi urodzic cielaka , cielaka trzeba odstawic i krowa sobie daje wtedy jakis czas mleko. Wiadomo, ze ten cielak to chyba tylko na rzez wtedy? W zyciu nie oddam zadnego zwierzecia na rzez, ale nie wiem jak to rozwiazac. Cielak moze zostac przy matce i poprostu bedziemy mieli mniej mleka. A potem jak dorosnie to sprzedac , jak krowa to komus w dobre rece a jak byxzek to nie wiem? Na rodeo 😁???
No niestety rodeo w Polsce to dyść niszowa dyscyplina a kilkaset kg byka bywa niebezpieczne i niezbyt się nadaje na zwierzątko domowe 🙁
Może inseminacja nasieniem seksowanym?
madmaddie   Życie to jednak strata jest
05 stycznia 2016 20:46
gdzie stacjonarnie mogę szukać kalendarzy z roznegliżowanymi i bardzo wyfotoszopowanymi paniami? nie kupuję normalnie takich rzeczy, a w takim zwykłym kiosku chyba nie ma?
madmaddie, empik? widziałam tam kalendarz Playboya chyba.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
05 stycznia 2016 20:59
Playboy to za wysokie loty z tego co widzę, mi chodzi o taki kicz co wisi u stereotypowego mechanika 😀
madmaddie, - po prostu jakiś sexshop? Tam nie zjadają, w większości miast jakiś znajdziesz.  😁
madmaddie, Z czystej ciekawości: Skąd potrzeba takiego zakupu? 🙂
madmaddie   Życie to jednak strata jest
05 stycznia 2016 21:03
Julie, podarek w ramach trochę złośliwego żartu 😉
keirashara , to jest myśl! przejdę się we czwartek, dzięki  :kwiatek:
busch   Mad god's blessing.
05 stycznia 2016 21:24
madmaddie, ja bym się nie zdziwiła jakby w zwykłym Empiku czy innym przybytku sprzedającym kalendarze były też takie roznegliżowane 😉. Nigdy tam takich nie szukałam ale czemu by nie miało ich nie być razem z kalendarzami z kotkami, kiedy normalnie Playboya czy Twój Weekend się sprzedaje obok Bravo Girl?
Ja bym się nawet nie zdziwiła jakby były w zwykłym kiosku Ruch-u, w końcu gazetki i filmy dla panów sprzedają, to kalendarze też powinni mieć. Najprościej zapytać swojego mechanika gdzie się zaopatruje🙂
madmaddie   Życie to jednak strata jest
05 stycznia 2016 21:52
niestety, nie mam samochodu, a mechanik z mojego postu był tylko postacią ze stereotypu. :P

dziękuję za odpowiedzi, będę szukać po środzie. jakby co, to do sex shopu też daleko nie mam 😉
ovca   Per aspera donikąd
05 stycznia 2016 22:15
Mam bardzo wazne pytanie. Zeby krowa dawala mleko to musi urodzic cielaka , cielaka trzeba odstawic i krowa sobie daje wtedy jakis czas mleko. Wiadomo, ze ten cielak to chyba tylko na rzez??


W przemysłowych hodowlach nawet nie na rzezź (rasy mleczne nie mają zastosowania raczej jako zwierzęta rzeźne) tylko po prostu do zabicia i utylizacji (ewentualnie da się uzyskać trochę podpuszczki do sera).
A na mniejszą skalę można sprzedać jako rozpłodowego (na wsiach często jeszcze byki kryją  naturalnie). Może da się go wykastrować i zostawić dla towarzystwa? 😉
Szybkie pytanie. Kto "zna się" na piecykach? O takich: potoczny "olejak". Mam taki w pracy. Coś w środku jest.. "olej" (?) nie ważne. Czy to się w jakiś sposób wytapia? Czy trzeba go uzupełniać? Ostatnio zaczął wydawać dziwne dźwięki. Jakby bulgać jak na jakiś czas. Jest to obecnie jedyne źródło ciepła i wolała bym go nie wyłączać, jednak jak ma się "coś stać" to będę marzła...
ovca, w Polsce rasy mleczna owszem, mają zastosowanie jako zwierzęta rzeźne. Hodowane w Pl rasy mięsne raczej wyjeżdżają na zachód, czasem wrócą do nas, jako droższy produkt. Nikt nie będzie utylizował mięsa z cielaka, bo to straty.
Pomysł ogurka z nasieniem seksowanym bardzo dobry, jeśli nie chcesz trafić byczka.
Cricetidae, no co ty, nie widziałaś na facebooku?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
05 stycznia 2016 22:44
Co to jest nasienie seksowane ?
Ale czego nie widziałam 🙂?

JARA, podział nasienia ze względu na płeć.
ovca   Per aspera donikąd
05 stycznia 2016 22:57
Cricetidae, no co ty, nie widziałaś na facebooku?


ogurek pijesz do mnie? Bo ja akurat informacje dotyczące biznesu mlecznego i mięsnego mam z samego źródła, nie z facebooka. Fakt faktem spoza granic Polski, więc mogą nieco odbiegać od polskich realiów, ale z całą pewnością cielaki byczki są tam produktem ubocznym przemysłu mlecznego, a nie zwierzętami przeznaczonymi na mięso 😉
ovca, byczki są produktem ubocznym przemysłu mlecznego, ale jesteś pewna, że się je utylizuje? Hmm, przecież za utylizację tak dużego zwierzaka (cielak jednak swoje waży) trzeba sporo zapłacić, dlatego trochę mnie to dziwi, ale nie wnikałam nigdy jak jest z tym na zachodzie.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się