ABC formalności OZJ/PZJ i startów na zawodach

malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
02 grudnia 2015 19:19
Jakie konkursy liczą się w końcu w przypadku zbierania oczek? Nie mogę znaleźć norm  😵
malinowaa, przejrzyj posty na poprzedniej stronie 😉
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
02 grudnia 2015 19:38
malinowaa, przejrzyj posty na poprzedniej stronie 😉


Boże, czytałam je i jakoś tak nie dotarło do mnie co czytałam.  😁
To jak to jest, że jeszcze na początku roku liczyły się konkursy ze wzrastającym stopniem trudności, a teraz już nie? Byłam pewna, że tak było...  😵
vicke   Marzeniami żyłem jak król
29 grudnia 2015 12:58
Juz zadalam to pytanie w watku zagranicznych revoltowiczow, ale moze tu jest bardziej odpowiedni watek. Jak dzialaja polskie odznaki jezdzieckie za granica? Dzialaja jakkolwiek, czy nie maja zadnego znaczenia? Czy istnieje jakas strona anglojezyczna z opisanymi odznakami PZJ i regulami itd ? (probuje ciagle znalezc angielska wersje oficjalnej strony PZJ, ale chyba jej nie znajde..)
Bede wdzieczna za jakakolwiek pomoc  :kwiatek:
Błagam, powiedzcie, że mam coś z oczami:

W Opolskim Związku Jeździeckim opłata rejestracyjna zawodnika niezrzeszonego wynosi w tym roku 360zł.
Licencja roczna również 360zł.
Czyli na dobry początek mam wywalić z kieszeni 720zł, żeby móc startować w regionalnych w klasie LL/L (mam tylko BOJ)?

Chyba sobie jaja robią.

Czy Wojewódzkie ZJ są jakoś konkretnie przypisane do miejsca zamieszkania itp.? Czy mogę się zarejestrować w innym ZJ nawet na drugim końcu Polski?

Albo ewentualnie co innego? Szukać na siłę klubu, bo zrzeszeni płacą duuużo mniej? Wtedy musiałabym opłacać składki, startować w ich barwach? Koń, na którym trenuję, należy do właścicielki stajni, w której jeżdżę, stajnia ta nie jest żadnym klubem ani nic 🙁

Chyba moja kariera "sportowa" skończyła się, zanim się zaczęła  🙄
Zbyszka, znaleźć klub to raczej nie duży problem, a przynajmniej u mnie 😉 i to sie naprawdę opłaca, jeśli znajdziesz odpowiedni, bo składki nie sa az tak duże, a pózniej np. Mniej płacisz za zawody organizowane przez ten klub i wszystko sie zwraca 😉
Zbyszka, znaleźć klub to raczej nie duży problem, a przynajmniej u mnie 😉 i to sie naprawdę opłaca, jeśli znajdziesz odpowiedni, bo składki nie sa az tak duże, a pózniej np. Mniej płacisz za zawody organizowane przez ten klub i wszystko sie zwraca 😉


Libeerte, właśnie z tym klubem u mnie może być problem: w okolicy mam tylko jeden, bardzo Znany i bardzo Prestiżowy (koniecznie dużymi literami  😀 ), na dodatek specjalizujący się w innej dyscyplinie, więc spodziewam się wysokich składek, ale żadnej informacji o zapisach na swojej stronie nie mają.

Właścicielka mojej stajni wspominała coś, że chciała założyć klub, nawet złożyła papiery, byłoby fajnie, bo przynajmniej byłabym z tym klubem jakoś związana. Tylko to pewnie może trwać i trwać...

Inne są minimum godzinę drogi ode mnie, ale właśnie: chyba nie mogę zrobić tak, że powiem "Halo, chcę się zapisać, będę płacić składki, ale więcej już mnie na oczy nie zobaczycie, bo trenuję gdzie indziej, chcę mieć tylko mniejszą opłatę"  😀iabeł:
W zasadzie nie wiem, jak to działa, ale wydaje mi się, że klubom właśnie zależy, by członkowie jeździli u nich, więc mnie podrzutka nie wezmą (?) 😀
Zbyszka, klub to miejsce rejestracji, nie stajnia w której stacjonujesz ze swoim koniem i trenujesz...
Możesz się zarejestrować w całej Polsce, ale nie będziesz mogła jeździć żadnych zawodów klasyfikowanych (czyli żadnych OOMów, MO, etc.). Rejestracja w swoim okręgu jest najczęściej dużo rozsądniejsza...
[quote author=_Gaga link=topic=9999.msg2476363#msg2476363 date=1452088202]
Zbyszka, klub to miejsce rejestracji, nie stajnia w której stacjonujesz ze swoim koniem i trenujesz...
Możesz się zarejestrować w całej Polsce, ale nie będziesz mogła jeździć żadnych zawodów klasyfikowanych (czyli żadnych OOMów, MO, etc.). Rejestracja w swoim okręgu jest najczęściej dużo rozsądniejsza...
[/quote]

AAAA, o Boże  😡 Dziękuję, zaczynam rozumieć  :kwiatek:
Zbyszka, ceny w innych wzj nie będą się znacznie różnić, bo wzj powoli ujednolicają składki. Np w pomorskim masz do zapłacenia 300+300.  Naprawdę lepiej chyba  zapisać się do klubu, to nie cyrograf.
Zbyszka, wybierz sobie możliwie największy i najsprawniejszy z klubów, które cię zechcą. Taki, który jest zarejestrowany także w PZJ. Można być członkiem wielu klubów, ale tylko jeden wolno reprezentować sportowo.
Dziękuję za odpowiedzi, zrobię tak jak radzicie, rzeczywiście klub to jedyne rozsądne rozwiązanie 😉
W kpzj za rejestracje siebie 40, konia 30, tyle samo za roczna licencje 🤔 w klubie płace 80zl. Kocham moje województwo 😍
Libeerte, w kpzj na 2016 licencja seniora to 70 (rejestracja też 70), juniora 40+40, rejestracja konia 60, tyle samo licencja. Niezrzeszony 250zł + 250.
anai, o nieee, a było tak pięknie 🤔 to dobrze ze sie zarejestrowałam w zeszłym roku 😉

A jak mam ukończone 18, ale nie ukończone 19 to jeszcze jestem jako junior, czy już senior? (Rocznik 1997)
Wg informacji ze strony Świata Koni licencje 2015 są ważne do końca lutego.
Złożyłam papiery jeszcze w 2015 o zdanym licencyjnym i zdanej srebrnej.
Gdzie mogę sprawdzić czy już mam III klasę?
Na stronie PZJ zestawienie mi nie działa, tzn działa ale wyświetla tylko 9 zawodników z całego kraju, więc chyba nie działa ...
Perlica, do końca lutego ważne są TYLKO licencje PZJ
WZJtowskie już nie koniecznie!!
Gaga, w zasadzie masz rację tylko nie precyzyjnie napisałaś. Zgodnie z komunikatem przedłużone są licencje ogólnopolskie PZJ. Licencje regionalne zgodnie z regulaminem cytuję "Zarząd PZJ upoważnia WZJ-ty do przyznawania w jego imieniu regionalnych licencji zawodników/koni, uprawniających do udziału w zawodach szczebla regionalnego".  są również licencjami PZJ. 
rajan, myślę, że _Gaga doskonale o tym wie, a użyła powszechnie stosowanego i rozumianego przez startujących jeźdźców skrótu myślowego 😉
To ja nic nie rozumiem już, na stronie mojego WZJ czyli OZJ jest napisane, że są ważne do końca lutego.
Czyli że licencji regionalnych to nie dotyczy?

Ktoś wie gdzie mogę to sprawdzić?

Dlaczego Artemor nie działa prawidłowo? Nie mogę sprawdzić do kiedy mam badania, nie mogę sprawdzić czy już wpisali mi zmianę klasy  🤔wirek:
Ze strony PZJ:
"informujemy, iż w dniu wczorajszym (poniedziałek, 21.12.2015) Zarząd PZJ podjął decyzję o wprowadzenie okresu przejściowego dla osób posiadających licencję ogólnopolską wykupioną na 2015 rok.
Oznacza to, iż licencję z roku 2015 zachowują ważność do końca lutego 2016."


Licencje regionalne są w gestii OZJtów, nie mam pojęcia co dokładnie jest napisane na stronie Twojego OZJ...

Co do Artemora - często jest z nim problem na początku roku, bo jest sporo pracy przy wprowadzaniu danych.
Do kiedy masz badania powinnaś mieć w książeczce sportowej przecież  🤔

_Gaga, niestety moja książeczka sportowa zaginęła w poprzednim klubie i nie pamiętam kiedy je robiłam :-( na zawodach nikt nigdy o książeczkę nie pytał bo wpis był w artemorze właśnie...
Perlica, zawsze możesz zadzwonić do PZJ i zapytać.
_Gaga, na to wpadłam , ale sądziłam, że można to jakoś potwierdzić samodzielnie :-)
No więc tak: licencja regionalna upoważnia mnie do startów w zawodach na szczeblach regionalnych. Ale wszystkich regionalnych we wszystkich regionach czy tylko w województwie przypisanym do danego OZJ?
zonglerka7, we wszystkich WZJ.

WMZJ też przedłużył licencje regionalne do końca lutego. Trzeba sobie sprawdzić na stronach właściwych Wojewódzkich Związków Jeździeckich jak jest.
Tak z ciekawości jak jest z badaniami w tym roku, gdzieś mignęłą mi informacja, ze jest jakaś zmiana i wystarcyz oświadczenie zawodnika o posiadanych badaniach. Czy faktycznie chodzi o oświadczenie, że ma się te badania zrobione czy jest to oświadczenie o stanie zdrowia i badania konieczne nie są?

Przyznaję bez bicia, że nie szukałam dokładniej bo kiepsko z czasem więc będę wdzięczna za rozwianie wątpliwości.
Dziękuję halo  :kwiatek:
Magdzior, wystarczy Twoje oświadczenie, że masz badania, ale ponoć chcą się z tego wycofać. W Wzj nikt nie wie jak ma to wyglądać  :-)

Edit: no i bałagan jak zawsze , bo każdy ogłoszenie PZJ interpretuje inaczej  😂

http://www.swiatkoni.pl/news/10383,prezent-noworoczny-od-pzj.html

🤔wirek:

Podsumowując jeśli ktoś ma plastik : uff ja mam zarówno srebro jak moją licencję  😉 to do końca lutego mogę startować, prawdopodbnie jednak muszę okazać książeczkę oraz ubezpieczenie.
Jeśli ktoś nie ma plastiku to musi wykupić lickę, bo artemor zresetowany ( spór sądowy właściciela programu z Pzj).
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
07 stycznia 2016 21:40
Potrzebuje kogos kto zakladal niedawno klub jezdziecki jako stowarzyszenie. Mam ogrom pytan 🙂 :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się