Aparaty fotograficzne i inne sprzęty foto

Przepraszam, nie doczytałam  :kwiatek:
szlak by to trafił, jest okazja i to z odbiorem osobistym w moim mieście. I z obiektywem. I z małym przebiegiem.
Dylemat - jeść czy cykać foty  😵

a po poprzednim poscie dopiero zrozumiałam że w canonie w ogole tych silniczków w body nie ma :p
hej ho!
Poszukuje informacji co do filtrów, na ktore marki wypadaloby zwrocic uwage?
Na juz potrzebuje uv/polaryzacyjnego.
👀
:kwiatek:
Bee.   przewodnicząca chaos serce ma przebite strzałą.
28 grudnia 2015 16:24
rozmyślam, aktualnie czysto teoretycznie, nad zakupem szkła. co byście poleciły do nikona d700 długiego ze stałym światłem? sigma nikkor? coś konkretnego? chodzi mi o zawody, konie najogólniej.

będę wdzieczna za radę :kwiatek:
Facella   Dawna re-volto wróć!
28 grudnia 2015 21:09
A budżet?
O zoomach było tutaj ostatnio.
Jak sobie możesz pozwolić, to Nikkor 70-200mm f/2.8, najlepiej wersja II. Ale nowy to koszt ok. 8 tys., więc... Używane w wersji I ok. 3,5 tys.
hej ho!
Poszukuje informacji co do filtrów, na ktore marki wypadaloby zwrocic uwage?
Na juz potrzebuje uv/polaryzacyjnego.
👀
:kwiatek:


Mam 3 polary - Marumi DHG, Hoya Super Pro i B+W.
Dwa ostatnie kupowałam użwyki.
Wszystkie 3 dają radę super, najbardziej chyba lubię Hoyę, bo się najłatwiej czyści 😉

Z ciekawości - do czego potrzebujesz UV-ki?
dzieki!  :kwiatek:

UV do heliosow i innych pentaconow, wole zarysowac filtr niz szklo  🙄
madmaddie   Życie to jednak strata jest
28 grudnia 2015 23:15
Hoya przewaznie kosztuje wiecej niz obiektyw m42 ( zalezy jaki) 😁
To na pewno 🙂 Heliosy mają małą średnicę, więc może się trafić używka, jak się zapoluje.
Sama mam pudło różnych staroci, połowa nie ma dekli w ogóle, ale one są tak pancerne, że przez myśli mi nie przeszło, że mogłabym coś zarysować. Niższej klasy filtr jednak psuje jakość obrazka, a przy starszych obiektywach i ich niezbyt wysokiej rozdzielczości z definicji może to wyglądać nie najlepiej.
Bee.   przewodnicząca chaos serce ma przebite strzałą.
29 grudnia 2015 10:49
Facella, dzięki. orientuję się narazie bezbudżetowo, ale jestem świadoma cen, orientacyjnie. tylko czy 200 to mimo wszystko nie za malo? myślałam o sigmie, z tym, że ja z technicznego punktu nie bardzo sie orientuje. dlatego tu przyszlam  :kwiatek:
Facella   Dawna re-volto wróć!
29 grudnia 2015 13:08
Nikkor lepszy, ale to wiadomo przekłada się na cenę. Większość fotografów "z górnej półki" używa tego sprzętu, bo w swojej klasie może konkurować tylko z odpowiadającym mu Canonem 😉
Co do ogniskowych, sama mam 55-200 i nie narzekam, że za mało. Za to za ciemno. 
Bee.   przewodnicząca chaos serce ma przebite strzałą.
29 grudnia 2015 14:57
dziękuję Ci śliczne.  :kwiatek: czyli jednak nie zamiennik. wstyd się przyznać, ale ja dotąd nie czuję odległości, szczególnie, że konie dość późno zaczęłam fotografować, a tak obycie mam tylko ze stałą ogniskową, dlatego też pytam czy 200 to nie za mało 🙂
Lotnaa   I'm lovin it! :)
29 grudnia 2015 15:02
Dziewczyny, szukam stałki do Nikona D7200. Ktoś mi tu polecał Nikkora 35mm 1.8, czy są może jakieś tańsze odpowiedniki? Sigma, Tamron?
madmaddie, lena, dzieki!  :kwiatek:
Lotnaa, zadowolona jesteś z D7200? 🙂
Lotnaa   I'm lovin it! :)
29 grudnia 2015 19:23
kaskal94, nie mam jeszcze zdania. Wczesniej mialam D80, niby awans spory, ale po pierwsze, dupa ze mnie nie fotograf, a po drugie, jeszcze bardzo mało nim fociłam. Zapytaj mnie za pół roku, ale prawda jest taka, że jakikolwiek zarzut mogłabym mieć w stosunku do tego aparatu, to pewnie przyczyn trzeba najpierw szukać w brakach moich umiejętności.
Dziewczyny, szukam stałki do Nikona D7200. Ktoś mi tu polecał Nikkora 35mm 1.8, czy są może jakieś tańsze odpowiedniki? Sigma, Tamron?


Tańszych odpowiedników tego szkła nie znam. Samo ma kilka zalet - jasne, małe i lekkie. Do tego na ostrość nie narzekam, no i rozmycie tła przyjemne. AF szybki i cichy, chociaż w słabym świetle zdarza mu się "zagapić".
Podstawową wadą jak dla mnie jest nijaka ogniskowa.
Facella   Dawna re-volto wróć!
29 grudnia 2015 21:03
Lotnaa, z jakim przeznaczeniem? Pomieszczenia, portrety, zwierzęta?
dziękuję Ci śliczne.  :kwiatek: czyli jednak nie zamiennik. wstyd się przyznać, ale ja dotąd nie czuję odległości, szczególnie, że konie dość późno zaczęłam fotografować, a tak obycie mam tylko ze stałą ogniskową, dlatego też pytam czy 200 to nie za mało 🙂


Zależy do czego konkretnie.
Na zawody w hali, małych placach i pozowanych sesjach - do 200 spokojnie się zmieścisz. Przy zawodach na dużych hipodromach, czy sesjach "luzem" to niezbyt dużo, zwłaszcza na pełnej klatce. Tylko alternatywy nie ma, bo 200-400 kosztuje ok. 20 tys. złotych...
Bee.   przewodnicząca chaos serce ma przebite strzałą.
29 grudnia 2015 21:41
8-10tys to już bardzo duży wydatek, gdzie jeszcze kolejne tyle. no cóż. dziękuję w każdym razie za rady 🙂 armara, Facella  :kwiatek:
a macie jakieś doświadczenia jeżeli chodzi o kupno używanego obiektywu? na co zwracac szczególną uwagę poza zarysowaniami na szkle? (lub najlepiej ich braku 🙂😉
Lotnaa   I'm lovin it! :)
29 grudnia 2015 22:00
Lena, dzięki, chyba sie na nie zdecyduję. Rozmycie tła też jest dla mnie ważne.

Facella, wszystkiego po trochu, pewnie portrety głownie, i cos jasnego do pomieszczeń, bo oprocz tego mam jeszcze 18-105 i 70-300, więc mocno ciemne. Moja siostra miała kiedyś 50mm i w sytuacjach domowych to szkło bylo mocno wkurzające, bo w pomieszczeniach było z nim "za ciasno". 35 tez bedzie przybliżał, ale może ciut mniej.
Witajcie w Nowym Roku, jako, że jednym z moich noworocznych postanowień jest odkurzenie aparatu to będę tu Wam częściej marudzić. W końcu mój canon d40 doczeka się lepszych szkieł bo to tej pory jakos były inne priorytety. W związku z tym mam parę pytań najchętniej jakby się ktos swoim doświadczeniem zechciał podzielić bo recenzji, testów się naczytałam i wiem, ze nic nie wiem;d Niebawem kupuję poczciwą 50mm 1,8 w tej nowej wersji sdm podobno mniej plastikowa niż poprzednia a i tak ją planowałam od dawna.

W planach jest canon lub sigma 70-200 ale to w dalszej kolejności bo od jakiegos czasu kit mi nawala i muszę najpierw go zastąpić czymś i tu mam ogromny dylemat. Nie chcę wydawać na ten obiektyw za dużo bo to ma być raczej spacerzoom w miarę poręczny na wycieczki, imprezy rodzinne i takie tam, ale z drugiej strony miło jakby jednak dawał lepszy obrazek niż kit 18-55 a jakby był jaśniejszy i do 2000 (biorę pod uwagę tez używki) to ideał - macie jakieś pomysły?

Ja chyba obecnie jestem najbliższa tamronowi 28-75/2,8 - ma ktos ten obiektyw, jest jakaś warta polecenia alternatywa w podobnej cenie? O brak szerszych ogniskowych się nie martwie bo przejrzałam zdjęcia z ostatnich kilku miesięcy i naprawdę rzadko używam zakresu 18-28, a w razie gdyby mnie zmusiło to kit da radę ma problemu z AF ale na widoczek czy spokojne zdjęcia się nada.

Jako alternatywę dla kita niezmiennie polecam Sigmę 17-50/2.8, ja bym bez niej żyć nie mogła 😉 Skoro zakres 18-28 nie jest Ci potrzebny, może rzeczywiście warto się przyjrzeć 28-75. Z tego, co widzę, ten Tamron jest obiektywem pełnoklatkowym, więc z cropem Canona 1,6x będziesz miała ekwiwalent ogniskowych 44-120. Pytanie, czy to z kolei nie będzie za wąsko do np. widoczków.
Lena Własnie czytałąm i o Sigmie i o Tamronie 17-50, z tym, że mi dużo częsciej brakuje dłuższej ogniskowej szczególnie przy robieniu zdjęć psom i tak sobie myślę, że to mogłoby być dla mnie bardoz użyteczne szkło bo nawet jak dorobię się w przyszłościu 70-200 to nie będzie tak wygodne i lekkie do noszenia, a 75mm powinno mi wystarczyć i na psy i na konie treningowo. Na widoczki kit da radę. To, że jest pod pełną klatkę to nawet na plus bo kto wie może w przyszłości uda się wymienić body.

W ogóle to tak teraz myślę czy jest sens kupować 50 1,8 w najbliższym czasie, światło, jakość wszystko fajnie ale jednak pokryje mi sie ogniskowa z tym tamronem i zakup 50 przesunie w czasie zakup tamrona więć wolę chyba w pierwszej kolejności kupić uniwersalniejszego tamrona a w razie 'w' dokupić kiedyś tam 50tkę.
dziękuję Ci śliczne.  :kwiatek: czyli jednak nie zamiennik. wstyd się przyznać, ale ja dotąd nie czuję odległości, szczególnie, że konie dość późno zaczęłam fotografować, a tak obycie mam tylko ze stałą ogniskową, dlatego też pytam czy 200 to nie za mało 🙂


Niby dlaczego nie zamiennik? 🙂

Juzz o tym pisalem nie raz 🙂



Sorry ale sie nie zgodze - Sigma i Tamron juz nie raz pokazali ze potrafia zrobic rownie dobre obiektywy a czasami i lepsze!
od Nikkora VRI wolalbym Tamron 70-200mm F/2.8 SP Di VC USD - tak jak wielu moich znajomych czy forumowiczow (nikoniarze,dpreview),
Tamron od starszej wersji jest lepiej wykonany  -poza tym dostajemy 5 lat gwarancji.  😉

-> porownanie

Jedynie co to nie kazdemu podoba sie bokeh 🙂 Warto spojrzec naprzyklad na flickr'u przed zakupem 😉 -> link

Jak ktos duzo nie chce wydawac to zawsze zostaje 80-200 af-d f2.8 (wersja dwu pierscieniowa) - jak sie nie spodoba to mozna sprzedac w tej samej cenie - nie tracac nic  😉 


A mi na forum canon 'namieszali' w moich planach odradzająć tego tamrona, że głośny, wolny AF a przy psach i koniach to podstawa. W związku z tym chyba tak jak planowałam kupię 50tkę a potem będę myśleć i albo od razu będzie planowany od dawna 70-200 albo jeszcze przed nim polecany i bardziej uniwersalny c24-105 f/4 mam nadzieję, że celny i szybki AF nadrobi brak światła, a w razie czego do pomieszczeń zostanie mi 50tka.
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
04 stycznia 2016 11:56
Mam ta 50tke 1.8 stm i jest cudna  💘
ech poddałam się i kupiłam tego 7d okazyjnie, teraz pytanie ktoś ma i dokupił sobie nieoryginalną baterię? Czy są mocniejsze od oryginalnych akumulatorów - z doświadczenia bo mialam juz 500D i mam kamerę oryginalne trzymają wielokrotnie mniej niż nieoryginalne. Jeżeli trzymają mocniej to jaką firmę polecacie?
drabcio, ja mam polecone przez kolegę (notabene od którego odkupiłam 7D) akumulatorki firmy Newell
Bee.   przewodnicząca chaos serce ma przebite strzałą.
05 stycznia 2016 16:59
ja również polecam Newell, lub Eneloop. chyba, że chodzi o baterie do canona to nie pomoge 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się