Konie czystej krwi arabskiej

Szamanka ale chyba mialas niedawno jakies problemy z wedzidlem skoro przestailas sie na kantar tak? to moze to wlasnie z pwoodu tych wilczakow? moja jak sie wyrznely - nie bylo opcji czegokolwiek wlozyc do paszczy, dramat. Po usunieciu i 2ch tygodniach wolnego wrocil moj kon dopiero.
szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
29 grudnia 2015 14:13
faith w lato byl ten problem ale wtedy jeszcze wogole ich nie wyczuc, teraz je czuje , chociaz kon nie pokazuje ze go cokolwiek boli.
Nie bede gdybac - przyjedzie wet bedzie myslal czy to to czy jednak cos innego mu w tej paszczy wystaje.
Zduśka bloto to malo powiedziane - toniemy w jakims bagnie, ktore ani na spacery ani do jazdy sie nie nadaje, za kazdym razem musze siwemu umyc wszstkie 4 nogi bo ma az ciezkie z blota  😫
ushia   It's a kind o'magic
29 grudnia 2015 14:44
Cześć dziewczyny.
przeglądam te forum już od jakiegoś czasu mając nadzieję że dołączę do "klubu posiadaczy arabow" 🙂
Kiedy w kocu znalazłam swoje wymarzone cudo ( o którym marzylam juz chyba z 15 lat) zadzwoniłam do właściciela konia mówiąc ze biorę arabka a ten raczył mnie poinformować ze MOJEGO araba dnia wcześniejszego wysłał na rzeź. Był to prawdziwie dziki kon który nie wiedział co to czlowiek a facet za honor uznał ze dla mnie go oswoi. Po 10 kopie który od niego otrzymał wkurwil się niemiłosiernie i taka też decyzję podjął.  Proszę nie komentujcie tego co się stało 2 miesiące temu. Gdzie przeżyłam swoją wewnętrzna porażkę i mega ból.  Proszę o poradę.  Mój prawie arabek kiedy był jeszcze ogierek spodzil ogiera matka była klacz zimnokrwista. W związku z tym ze tak bardzo chciałam tego konia zastanawiam się czy mogę mieć choć cząstek jego. Spotkałyscie się kiedyś z taką mieszanka? Zimnokrwisty z arabem? Zawsze chciałam konia przyjaciela ale i takiego na którym nauczę jeździć swojego męża i w przyszłości dzieci. Kocham prędkość czego można poczuć jadąc na arabie. Ale co z taką mieszanka?

eeeeee, rozumiem ze na jakimkolwiek innym koniu to nie czuc predkosci?
niezaleznie o WielkiejMiłości do Konia-Którego-Zapewne-Widziałaś-Raptem-Parę-Razy:
1 - nie kupuj Prawdziwie Dzikiego Konia - nie kupuj nawet pól dzikiego albo trochę dzikiego
2 - nie kupuj konia od jakiegos typa co puszcza luzem ogierki i se bzykaja co sie nawinie

dla swojego wlasnego dobra, dla dobra meża i przyszłych dzieci - kup miłego, dobrze ujeżdzonego, grzecznego, zdrowego DOROSŁEGO (czytaj minimum 6lat) konia, na którego będziesz mogła wsiąśc i poczuc prędkość
a nie jakiegos biedaka zywcem z łąki wydartego, w ktorego bedziesz musiala wlozyc lata pracy i kupe kasy
owszem, taki fajny konik jest drozszy, nawet duzo drozszy niz dzik chowany niewiadomo jak, niewiadomo na czym i niewiadomo jak traktowany
ale w ostatecznym rozrachunku uwierz - oplaca sie 😉
koleżanka sprzedaje siwą arabkę - nwspaniały koń rodziny, chodzi też pod dziećmi. Kontakt udostępnię na PW
Moje zdanie jest takie że wilczaki należy usuwać ale nie robiliśmy tego bo wtedy gdy miał być wet ja miałam wakacje w szpitalu. Teraz planuję po Nowym Roku usunąć. Pytałam właśnie szamanka co będziecie robić z wilczakami bo ktoś mi kiedyś coś palnął (i nie była to jedna osoba) żeby nie usuwać, teraz mi się przypomniało że komuś chodziło o znieczulenie  a inna osoba nie pamiętam już jakim powód podała. Liczyłam, że może sobie przypomnę ;p
A my dzisiaj układaliśmy 60 kostek siana i wór sieczki z lucerny nam zaginął 🙁 wszystko tak jakoś na szybko.
Ogólnie to zapodajecie coś koniom w Sylwestra? Chodzi o coś na uspokojenie, stajnia angielska w miejscu gdzie błyski i huki będą dość widoczne i słyszalne. Na pewno będę montować nauszniki.
Maceba bardzo lubi oglądać sztuczne ognie stoi w stajni angielskiej więc my  nie mamy problemu, a ona ma rozrywkę 😉

Ogólnie to zapodajecie coś koniom w Sylwestra? Chodzi o coś na uspokojenie, stajnia angielska w miejscu gdzie błyski i huki będą dość widoczne i słyszalne. Na pewno będę montować nauszniki.


relanium albo szampan dla właściciela, albo jedno i drugie  :allcoholic:

Konie mają w nosie petardy.

Jak w okolicy są polowania to w teren co przepraszam watę w uszy wkładacie?

szamanka paszcza go bolała jak mu wilcze wyłaziły, jak u niemowlaka. Zęby które już wyszły przecież nie bolą
Epikea :kwiatek: w naszej stajni jednak niektòre konie przejściowo panikują ale bez szału. Kiedyś chciałam zrobić szkolenie hukowe ale nie znalazłam zrozumienia u ludzi. Reakcja na myśliwych też ròżna zależy od właściciela konia  😀iabeł:
Osobiście nic nie podaje, a po prostu jestem obok, gdyby działo się coś naprawdę niedobrego.

szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
30 grudnia 2015 06:54
Epikea no tu mozesz miec racje ale kazdy "jezdziec" zagladal mu w paszcze i nic nie widzial.

U mnie w zeszly sylwester spalila sie stajnia drewniana z konmi w srodku. Wiec ja tam nie hukow sie boje ale wlasnie ognia bo dach mamy drewniany. Na strychu zielone siano.
A do hukow kon przyzwyczajony - co wieczor wlasciciel stajni strzela trzy razy w powietrze by odpedzic dzuka zwierzyne, bo sie cholery juz zaczely pchac pod domy.
Ciekawostka - przy wejsciu na moja dzialke ( jakies 100 metrow od bloku) widzimy coraz czesciej slady misia co oznacza , ze jeszcze nie spia a glodne i zle sa na pewno. Sezon samotnych terenow uwazam za zamkniety.
Ruda też się huków nie boi. U nas w okolicy myśliwi polują na bażanty, nad samą stajnią latają samoloty (do lotniska mamy może z 15 km...), do tego w najbliższej okolicy niedawno remontował się jeden dom i budował drugi, więc wszelakich huków i hałasów było co niemiara. A kolorowe światełka ją bardzo ciekawią - jak jest ciemno, to nieraz widuję, że ogląda sobie widoczne z daleka światła samochodów na drodze.
U mojego się nie da przewidzieć, czasem się czegoś wystraszy a czasem ma to gdzieś. Ja tata szlifował to był zaciekawiony i koniecznie się chciał przyglądać, ogniska też się nie bał więc może będzie okej.
Dawno Nas tutaj nie było 🙂

Dziewczyny nawet nie wiecie jak jestem dumna z mojego Krupiera,który na "stajennych zawodach" (pokazy dla dzieciaków w formie zabawy)-przejechał cały parkur co dla niego nie jest problemem,a potem zrobiliśmy potęgę skoku ...no tylko że u mnie w stajni oprócz Krupiera są jeszcze 3 grubiutkie hucułki  😁 ,którym pewnie ciężko byłby skoczyć nawet 80cm 🙂 A dzieciaki prosiły,nalegały bo nigdy takiego widowiska nie widziały  😀
W tle oczywiście głosy rodziców dzieci:"arab a tak pięknie skacze...itd"

Jestem z niego bardzo zadowolona  🤣
Koniara10001 ładnie pakujecie! Powiedz coś więcej o swoim koniu
Widzę, mieszkasz w miejscowości Rydułtowy, kojarzę w takim razie Twoją stajnię 🙂
arabiansaneta   Konie mamy zapisane w gwiazdach
31 grudnia 2015 07:53
Reakcja na błyski i huki jest cechą osobniczą. Pamiętam z czasów, kiedy hodowałam, 1 czy 2 sylwestry spędziłam na uspokajaniu Petunii (inne miały to gdzieś, a ona chodziła po ścianach). Efekt dało przeniesienie jej do boksu o ślepych ścianach.
koniara10001 fajne konisko :kwiatek: z ciekawości: na jakiej wysokości skończyliście? 😉

Ruda ma w nosie strzały, czasem się wzdrygnie jak coś usłyszy, ale bardzo szybko dociera do niej, że skoro za pierwszym razem jej nie zżarło to i przy kolejnych nic jej nie grozi 😁

Edit: Wszystkiego najlepszego w nowym roku  :kwiatek:

Ma ktoś ochraniacze horze na swojego kopytnego? W jaki rozmiar celować? Pony czy cob? Będę wdzięczna za podpowiedź :kwiatek:
Bischa   TAFC Polska :)
02 stycznia 2016 15:00
Czy u arabow jest mozliwosc inseminacji, czy tylko krycie naturalne w ramach rasy, osobniki do wpisu do ksiegi?
Mamy spor z kolezanka, zawsze bylam pewna ze takie cos tylko u xx i kn/huculy (nie pamietam ktora rasa prymitywna), ale teraz takiej pewnosci juz nie mam.
Moja ruda jest z inseminacji, pechowej,  bo komuś nasienie się pomyliło, ale jednak 😜
Jak najbardziej jest.
Szczęśliwego Nowego Roku dla was 🙂

No i w noc Sylwestrową nie było kolorowo, siwy bardzo się stresował, krążył po boksie, wydalał na wysokich obrotach, drżał i na siano nawet uwagi nie zwracał, jak strzelanina ustała dopiero się uspokoił. Był przy nim mój tata na szczęście. Derkę koniu rozwalił w nocy, wczoraj żłób rozwalił tak że pękło dno 🙁 No i jeszcze ta pogoda masakryczna, podłoże zamarznięte nic się nie da zrobić, ot taki lament noworoczny :p
Bischa   TAFC Polska :)
03 stycznia 2016 12:38
A gdzie znajde przepis o tym mowiacy? :kwiatek: Kolezanka dalej nie wierzy 😁
http://www.rynek-rolny.pl/artykul/konie-arabskie-opis-hodowla-i-charakterystyka.html W tym artykule jest wspomniane, że arabki można inseminować. Mozesz też pokazać ofertę ogierów z Janowa, gdzie podane są ceny nasienia, a nie krycia naturalnego
Mozesz też pokazać ofertę ogierów z Janowa, gdzie podane są ceny nasienia, a nie krycia naturalnego

Co zresztą powinno być ostatecznym dowodem, jako że są tam też ogiery, których nasienie dostępne jest mrożone.
Gdyby nawet koleżanka jakoś nielogicznie upierała się, że świeże nasienie musi oznaczać, że klacz trzeba przywieźć do krycia naturalnego, to raczej z mrożonym nasieniem ogiera z innego kraju nie da się zrobić nic poza inseminacją.
Daleko szukać nie trzeba, bo przecież ogurek inseminuje i na pewno jest na bieżąco z przepisami.
Bischa   TAFC Polska :)
03 stycznia 2016 13:08
Podeslalam oferte Janowa, bo wydaje mi sie, ze to bardziej wirygodne zrodlo dla niedowiarkow, niz jakis artykul.
I na to jest odpowiedz, ze mozna mrozonym ogierow oo inseminowac inne rasy niz oo, oo tylko naturalnie 🤣
Kwestie inseminacji i przenoszenia zarodków reguluje "Regulamin prowadzenia i zasady wpisu do PASB" do którego link podała faith, ostatnio prawie żaden z ogierów z państwowych SK nie kryje, w "M" Arabians z wyjątkiem potomstwa Etnodronsa i Gotico wszystko pochodzi z inseminacji
Bischa   TAFC Polska :)
03 stycznia 2016 16:29
Tak jak przypuszczalam, jak sie okazalo, ze mam racje, to tekst: "wali mnie to, mam to w d..., nie chce mi sie tego czytac (2 linijek, ba wskazalam nawet miejsce), end of story" 🤣
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
03 stycznia 2016 18:06
/ciach/
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Ogłoszenie
Derby ja się zaczynam pomału rozglądać za jakąś stajenną podszytą polarem lub z lekkim wypełnieniem (zwierz nieogolony) 125
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się