Wybory 2015 i to co po wyborach.

Ja na Wigilii byłam z osobą, która miała przyjemność któregoś wieczora przebywać z Kaczyńskim przy jednym stole w pokoju parę metrów na parę metrów.
Ten mój znajomy nie jest lekarzem, nie ma pojęcia o psychiatrii. I opowiadał tak "to jakiś nienormalny człowiek! Patrzyłem z przerażeniem. On wszędzie widział wrogów. I spiski. To było jak chore, naprawdę"
To się nazywa Paranoik  😲
Już mój wydział (UW) przegłosował uchwałę potępiającą działania pad,i razem z uchwałą UJ powinno to dać mu do myślenia.
Osobiście liczę że UJ odbierze mu tytuł doktora-może to zrobić! Wniosę lampkę wina w radości,jak to zrobią bo pad to nie prawnik,tylko kupa wstydu.


https://secure.avaaz.org/pl/petition/Senat_Uniwersytetu_Jagiellonskiego_Odebranie_panu_Andrzejowi_Dudzie_tytulu_Doktora_Nauk_Prawnych/?sObmiib

do tego potrzebna jest petycja podpisana przez X osób?
Ja na Wigilii byłam z osobą, która miała przyjemność któregoś wieczora przebywać z Kaczyńskim przy jednym stole w pokoju parę metrów na parę metrów.
Ten mój znajomy nie jest lekarzem, nie ma pojęcia o psychiatrii. I opowiadał tak "to jakiś nienormalny człowiek! Patrzyłem z przerażeniem. On wszędzie widział wrogów. I spiski. To było jak chore, naprawdę"


I taki człowiek trzęsie Polską.
Lotnaa   I'm lovin it! :)
29 grudnia 2015 08:41
Ja już nie mogę na to patrzeć, naprawdę wpadam w depresję  😕
Tylko ciekawe co na to Unia ???
Choć pomysł w UE nie nowy.

Kraje wrogie biznesowi


Podwyższaniu podatku od konsumpcji towarzyszył trend znaczącego obniżania obciążeń przedsiębiorstw. Firmom najwięcej zabiera rząd Francji, który z każdego euro zysku zainkasuje ponad 36 eurocentów podatku. Równie opresyjne systemy podatkowe mają Malta (35%), Belgia (34%), Portugalia (31,5%), Włochy (31,4%) oraz Grecja i Hiszpania (po 30%). Nic dziwnego, że wszystkie te kraje ogarnięte są kryzysem gospodarczym i finansowym.

Najlepsze warunki podatkowe do prowadzenia biznesu oferują Cypr i Bułgaria, gdzie górna stawka wynosi 10%. Przedsiębiorców oszczędza także Irlandia (12,5%), Litwa, Łotwa (po 15%) oraz Rumunia (16%). Polska, Czechy i Słowacja stosują 19-procentową stawkę CIT.

Od początku stulecia największy postęp w dziedzinie opodatkowania firm wykonali Bułgarzy i Niemcy, obniżając górną stawkę po ok. 22 pkt. proc. W przypadku naszych zachodnich sąsiadów haracz pobierany od przedsiębiorstw został obniżony z 51,6% (!!) do 29,8%. Teraz już wiadomo, skąd bierze się dobra koniunktura w niemieckim biznesie, podczas gdy południe kontynentu pogrąża się w recesji. W ostatniej dekadzie podatek CIT obniżyły wszystkie państwa z wyjątkiem Węgier, gdzie w tym roku stawka ta jest o jeden punkt procentowy wyższa niż w roku 2000. Za to w ubiegłym roku Portugalia i Francja wykonały krok wstecz i podniosły opodatkowanie firm.

Smokuuuu... a skąd czerpałes te informacje? Tzn chodzi mi o to jeszcze, aby porównać progi od jakich są kwot, czy są różne progi itd. Czy jest gdzies taki +/- zbiór europejskich "skal podatkowych" w jednym miejscu aby nie zagłębiac sie szczegółowo w system podatkowy kazdego kraju. (Chodzi mi o przyblizone wartosci) Zastanawiam sie nad opuszczeniem naszego pieknego kraju... tylko przeliczam gdzie z jakims małym biznesem mogłabym sie zaczepic 😉
Znajomi sa w portugalii, wiedzie im sie niezle, bo nie sa zachłanni a są pracowici. Twierdzą, ze tambylcy to nieroby i stad taki kryzys. Znajomi z hiszpanii bdb zarabiajacy narzekaja, ze sa okradani 😉 (ale stac ich na baaaardzo wiele 😉 )
Zamiast szumniej zapowiadanej ustawy medialnej, która miała tyyyle zmienić i zapewnić finansowanie mediom narodowym, nowela z 4 artykułami, która ma na celu jedynie pozbycie się dotychczasowych zarządów. Liczyłam na więcej, a tu się okazuje, że leniuszki w tym PiSie
megane - Zdaje się że z TVN24  😉 Tak bardzo nielubiane źródło przez zwolenników PIS.  😉

To już obraz nędzy i rozpaczy  😵

http://www.tvn24.pl/ojciec-nie-moze-spotykac-syna-w-niedziele-bo-nie-prowadza-go-na-msze,606621,s.html

To najciekawszy cytat z tego artykułu

Sąd powołuje się na dokument z parafii Ostatecznie, jak podaje "Wyborcza", ojciec może widywać syna raz na dwa tygodnie, z zaznaczeniem jednak, że nie może to być niedziela. Jak powiedział mężczyzna "Wyborczej", sąd zapytał go na rozprawie, czy będzie prowadzać syna do kościoła. Ojciec zaprzeczył. Sąd, odmawiając kontaktów w niedziele, powołał się na oświadczenie, które ojciec podpisał w parafii przy chrzcie syna. Zgodził się w nim, że będzie wychowywać syna w wierze katolickiej. To nie zakończyło sprawy. Ojciec sprzeciwia się wykorzystaniu w postępowaniu dokumentów ściągniętych z parafii. - Na sali rozpraw nie ma miejsca na religię. Ingerowanie w kwestie wiary przy wydawaniu wyroków jest sprzeczne z konstytucją. Jeśli sędziowie to zignorują, złożę na nich skargę - zapowiedział w "Wyborczej" mężczyzna. Jedna jego skarga już trafiła do Strasburga i została przyjęta. (http://www.tvn24.pl)
[quote author=DressageLife link=topic=97161.msg2469607#msg2469607 date=1450781540]
Już mój wydział (UW) przegłosował uchwałę potępiającą działania pad,i razem z uchwałą UJ powinno to dać mu do myślenia.
Osobiście liczę że UJ odbierze mu tytuł doktora-może to zrobić! Wniosę lampkę wina w radości,jak to zrobią bo pad to nie prawnik,tylko kupa wstydu.


https://secure.avaaz.org/pl/petition/Senat_Uniwersytetu_Jagiellonskiego_Odebranie_panu_Andrzejowi_Dudzie_tytulu_Doktora_Nauk_Prawnych/?sObmiib

do tego potrzebna jest petycja podpisana przez X osób?
[/quote]

Nie,to jest tylko takie...coś uzewnętrzniające niezadowolenie obywateli.Senat UJ może to zrobić,ale to musi być na podstawie ścisłego przepisu uniwersyteckiego,na przykład jeżeli doktorat to plagiat.Na pewno jest wypisane,za co można stracić tytuł.
Niestety podejrzewam że "jest pan beznadziejnym prezydentem i kupą prawniczego wstydu" tam nie ma  😁
Niestety podejrzewam że "jest pan beznadziejnym prezydentem i kupą prawniczego wstydu" tam nie ma  😁


Skoro PIS sobie wymyśla przepisy z sufitu i uchwala je w swoim towarzystwie , to i UJ też mógłby wzorem PIS uchwalić takie prawo które stwierdzało by że skoro ktoś jest . Ch... prezydentem i nie szanuje prawa to nie ma prawa używania tytułu Dr prawa .  🙄
Ale cyrk! Kolejna pracowita noc.  PiS nie miał większości w komisji administracji i spraw wewnętrznych, to dodał sobie dwóch posłów. Do tej pory było w niej 37 posłów, w tym 18 posłów PiS; teraz będzie 39 posłów, w tym 20 z PiS.  Projekt ustawy o slużbie cywilnej został w komisji zatrzymany, więc trzeba było ten problem jakoś rozwiązać.  Teraz już sprawa ruszy pełną parą.

Przestaną się liczyć kwaliifikacje, doświadczenie, wystarczy przynależność partyjna i czołobitność wobec prezesa.  Mierny, bierny ale wierny.
kermit   Horses horses everywhere ..
30 grudnia 2015 10:17
Piękne podsumowanie zaserwowała wczoraj Kryśka (pukam się w czoło) Pawłowicz odnośnie ustawy medialnej.
Aż mam wątpliwości czy ta "dobra zmiana" ma prawo pluć taką ilością jadu ... to jakoś nie powinno iść w parze.
Może ten wpis ktoś napisał za nią.

https://www.facebook.com/KrystynaPawlowicz/?fref=ts#

dodam, że ten wstęp, że to żart (treść w capslocku) został dzisiaj dodany tym jak Polska przeczytała ten wpis.
Lotnaa   I'm lovin it! :)
30 grudnia 2015 10:20
http://wiadomosci.radiozet.pl/Wiadomosci/Kraj/Ostry-list-ministra-obrony-Slowacji-do-Macierewicza-00016607

Pytanie, co oni biorą, albo inaczej, czego nie biorą, a co brać powinni... Pawłowicz chciaż zasad interpunkcji mogłaby się nauczyć, wielka pani prof...  🙄
Odpuśćcie sobie denerwowanie się panią Pawłowicz, bo ona zdrowa nie jest. Nie ma co sobie nią głowy zawracać.  😉
Nie ma co, absurd goni absurd, a najlepsze, że PiS poparcia wśród społeczeństwa nie traci. Obserwując swoją tablicę na facebooku, jestem w szoku autentycznie. Właściwie nie wiem, jak to możliwe że jednak tylu ludziom, wydawałoby się świadomym i mądrym, ostatnie zagrania PiSowskie się... podobają.
Aż wstyd przed całą Europą...
Ostatnio rozmawiałam ze swoją proPIS-owską ciocią i ona racjonalizuje sobie to wszystko w ten sposób, że Maciarewicz, Ziobro, Pawłowicz, TK itp. to taka zasłona dymna, przynęty dla mediów, gdy tymczasem, gdzieś tam, rozgrywa się prawdziwa naprawa państwa, w której nikt nie przeszkadza, bo nikt o niej nie wie.
Tiiia , wkurza równiez fakt iż ciągle gadaja zle o Unii, zdjeto wszędzie fagii unijne a jestesmy w przededniu otrzymania od unii dotacji w wysokości 400 ml euro. Ciekawe co by było gdyby Unia mocno się wkurzyła i cofnęla dotacje. Może Ci co korzystają z dotacji (rolnicy ) otworzyli by oczy na to co się wyczynia
U mnie zrobiono kanalizację z funduszy unijnych. Mam nadzieję, że PiSo-twory nie przylecą i nie zakopią.
izydorex, ale chyba średnio skuteczna ta ciocina zasłona dymna, bo widać i takie "niepompowane medialnie" dobre zmiany, jak cofnięcia dofinansowania dla uczących dzieci w domu, zmiana cen leków dla osób po przeszczepach, dopuszczenie budowania na terenach zalewowych, zmiany w prawie łowieckim itd. 😉
Wiesz, jej na razie wystarcza.  Zobaczymy, jak długo.
Z moim znajomych PiS-owców bije radość, bo " w końcu ktoś ma mocną, nieugiętą rękę i nie bacząc na nic wkoło twardo robi swoje". Taak jakby ludzie chcieli, żeby rządził na górze Srogi Władca. Nie do końca nawet rozumieją co ten władca robi i czy to będzie złe czy dobre, ale ewidentnie "widać, że robi". I to im wystarcza. I z tego się cieszą. Bo jakoś tam wierzą, że wszystko będzie lepsze. Bez wnikania w szczegóły.
Z moim znajomych PiS-owców bije radość, bo " w końcu ktoś ma mocną, nieugiętą rękę i nie bacząc na nic wkoło twardo robi swoje". Taak jakby ludzie chcieli, żeby rządził na górze Srogi Władca.


Po nas choćby potop. Tu jest taka kwestia , że PIS-owcy chcą by zrobić rozpierduchę . Żeby innym żyło się gorzej niż im .  😤

Najbardziej mnie śmieszy jak wszelkie instytucje piszą listy do Prezydenta żeby zablokował tą czy inną ustawę . Prezydent nie zablokuje żadnej Ustawy którą poparł PIS , nawet żeby była najbardziej niekonstytucyjna. To już prędzej niech padną na kolana przed Kaczyńskim , bo Prezydent czy Premier nie zablokuje niczego co popiera Kaczyński  😵
Nawet nie wiecie jak niebywale mnie raduje fakt, że akurat mialam kupiony bilet na drugi kraniec swiata zaraz po wyborach.
Nie atakuja mnie te groteskowe i absurdalne informacje z kazdej strony, radia, gazet, telewizji  😍

Jestem w kraju, ktory kilka tygodni temu w wyborach wybral obiecujacego prezydenta. Jakie to cudowne sluchac taka prawdziwa radosc i nadzieje na przyszlosc, kiedy schodzi na tematy polityczne  😅
PIS jest dobry , bo wybacza wszystkim kryminalistą którzy są razem z nimi . Łaska PIS jest wielka  😵

http://www.tvn24.pl/cba-prostytutka-w-delegaturze-cba-zwolniony-agent-wraca-do-sluzb,607016,s.html
A ja odkryłam, dlaczego PiS tak się spieszy z przepychaniem ustaw pisanych na kolanie! Otóż noce będą coraz krótsze i czasu im zabraknie. 

Ustawa „mierny, bierny ale wierny” przepchnięta.
Lotnaa   I'm lovin it! :)
31 grudnia 2015 13:01
buyaka, a gdzie taka kraina szczęśliwości? Ja mieszkam w DE, i jakoś nie potrafie sie odciac, wciąż czytam i czytam. Jakaś forma sadomasochizmu  😕
Zresztą, w niemieckich mediach PL też wciąż bryluje  🙁 Zapewne słabe dane mają, tylko od opozycji...  🙄
Tiiia , wkurza równiez fakt iż ciągle gadaja zle o Unii, zdjeto wszędzie fagii unijne a jestesmy w przededniu otrzymania od unii dotacji w wysokości 400 ml euro. Ciekawe co by było gdyby Unia mocno się wkurzyła i cofnęla dotacje. Może Ci co korzystają z dotacji (rolnicy ) otworzyli by oczy na to co się wyczynia

Na razie przesuniete zostały wypłaty dopłat bezposrednich do czasu pierwszych zasiewów. Tj duza liczba rolnikow dostanie je około kwietnia. Jak jeszcze  unia sie wypnie, to marny los rolników...
Ciekawe, czy te 4 miesiace dali sobie, aby zweryfikowac ponownie wnioski?
Głupoty piszesz, to akurat nie zależy od UE, pieniądze są, tylko przytrzymują je zarządzający ARiMR, a są nimi w większości ludzie PSL-u.
Nigdzie nie napisałam, ze dopłaty sa z Unii, tylko ze wyplaty sa przesuniete, co nie jest na reke rolnikom. Jesli PiS bedzie dalej tak zagrywał, to Unia sie na nas wypnie, wiec skoncza sie wsparcia takze do rolnictwa, na modernizacje, zakup sprzetu rolniczego itd. To dwie rozne sprawy, ale jakby nie bylo, takze zalezne od siebie.
Ludzie PSLu mogą byc tam jeszcze tylko chwilke, wiec to nic nie znaczy

Lotnaa, daleeeeeko
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się