Wybory 2015 i to co po wyborach.

Opóźnienie w dopłatach wynika akurat z tego, że zmieniono system informatyczny do kontroli wniosków i on po prostu... nie działa. Kiedy zacznie - nie wiadomo. A dopłaty zgodnie z przepisami muszą być wypłacone do 30 czerwca, więc na razie problemu z dotrzymaniem terminu nie ma.
Nie wchodziłam w szczegóły dotacji ale wiem jedno jak sie do kogoś wyciąga rękę to nie można pozniej mu mowić aby sie nie wtrącał, dotacje chętnie bierzemy a jakże ale jeśli Unia coś od nas chce to juz figa. Nie zdziwiłabym sie gdyby Ci w odwecie przykręcili Jureczek z dotacjami.
W pełni się z Tobą, Faza, zgadzam. Dotacje się należą i już. Spełnianie kryteriów, stosowanie się do jakichkolwiek zasad przez dużą część beneficjentów jest nie do przyjęcia. Dawać i już.
Póki co Unia zaczyna nerwowo reagować  🙄
http://www.tvn24.pl/guenther-oettinger-za-objeciem-polski-nadzorem-komisji-europejskiej,607684,s.html
Nie unia tylko Niemcy . A może faktycznie, dla naszego dobra oddajmy Niemcom władze . Głupi naród nie zasługuje na samodzielne rządy. Już tak kiedyś było....
Odkąd wybraliśmy wolność w 1989r i dołączyliśmy do wysokorozwiniętych państw zachodu w 2005 r od tego momentu musimy realizować politykę wolnością ale też i zależności gospodarczej w zjednoczonej Europie. Jak ktoś ci podaje rękę żeby wyciągnąć cię z gnojówki to miło by było chociaż tej ręki nie odgryzać .  🙄
"MUSIMY realizować politykę WOLNOŚCI". Hm.
Halo, a te Hm to co masz na mysli
nogal, "hm" oznacza namysł i wątpliwość jednocześnie. Przymus i wolność w jednym zdaniu mi się kłócą. Niech sobie każdy sam wyciągnie wnioski skąd się wziął "przymus do wolności". Także: jak można być wolnym i zależnym jednocześnie. I jeszcze to musieć. Może nieprecyzyjnie napisałam "hm", może lepsze byłoby "aha". "Aha" to byłby mój pogląd. "Hm" daje pole do indywidualnych rozważań.
Wolność kraju nie oznacza nieograniczonego dostępu do wolności we wszystkich aspektach życia ,tylko do przynależności do odpowiednich struktur w globalnej gospodarce. Jeżeli byśmy  związali się z Białorusią to nie przypuszczam że wzięto by nas do Unii Europejskiej. A skoro poszliśmy drogą państw zachodnich i wcielono nas w ich struktur , to znaczy że musimy się dostosować do idei którymi rządzi się Unia. Węgrzy idą po bandzie i mają duże szanse na zwrot w kierunku Rosyjskim . Wolałbym żeby Polska odpuściła sobie ten kierunek, zwłaszcza że już raz go żeśmy przerabiali , tak jak i PIS tylko nauki z tego niewiele . 🙄

P.S

!!!!!!!!!Wiadomość z ostatniej chwili !!!!!!!!

Szanowni Brytyjscy koledzy i koleżanki  emigranci  , PIS właśnie was sprzedał   😤 😤 😤 😤

http://www.tvn24.pl/witold-waszczykowski-o-bazach-nato-wywiad-dla-agencji-reutera,607771,s.html

Polska jest otwarta na rozmowy z Wielką Brytanią ws. ograniczenia praw migrantów z Unii Europejskiej na Wyspach. Ale w zamian za pomoc Londynu w kwestii zwiększenia obecności NATO w Europie Środkowej - stwierdził w wywiadzie dla agencji Reutera minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski.

Może to sposób PIS-u na sprowadzenie Polaków z Anglii do Polski .  😁 😁 😁 Jak nie będą mieli z czego żyć w Anglii to wrócą do Polski  🤣 Ale to będzie sukces.  😵
Jak PIS potrafi skłócić ludzi... Właśnie chyba moja siostra skreśliła mnie z rodziny, bo śmiałam powiedzieć, że nie tylko zwolennicy PISu są patriotami. Przykre.
Jak PIS potrafi skłócić ludzi... Właśnie chyba moja siostra skreśliła mnie z rodziny, bo śmiałam powiedzieć, że nie tylko zwolennicy PISu są patriotami. Przykre.
To nie wina PISu ani żadnej innej partii że nie potraficie sie w rodzinie dogadać.
[quote author=Ika1 link=topic=97161.msg2474567#msg2474567 date=1451848297]
Jak PIS potrafi skłócić ludzi... Właśnie chyba moja siostra skreśliła mnie z rodziny, bo śmiałam powiedzieć, że nie tylko zwolennicy PISu są patriotami. Przykre.
To nie wina PISu ani żadnej innej partii że nie potraficie sie w rodzinie dogadać.
[/quote]

To raczej wina indoktrynacji. Ciężko się dogadać z wyznawcami jakiejś doktryny , w tym wypadku zmanipulowanymi przez PIS. To nie jest kwestia rodzinna , to kwestia zaślepienia .  😤 To jakby rozmawiać z członkami sekty , żadne argumenty rzeczowe nie docierają .  😉
[quote author=Majowa link=topic=97161.msg2474582#msg2474582 date=1451850130]
[quote author=Ika1 link=topic=97161.msg2474567#msg2474567 date=1451848297]
Jak PIS potrafi skłócić ludzi... Właśnie chyba moja siostra skreśliła mnie z rodziny, bo śmiałam powiedzieć, że nie tylko zwolennicy PISu są patriotami. Przykre.
To nie wina PISu ani żadnej innej partii że nie potraficie sie w rodzinie dogadać.
[/quote]

To raczej wina indoktrynacji. Ciężko się dogadać z wyznawcami jakiejś doktryny , w tym wypadku zmanipulowanymi przez PIS. To nie jest kwestia rodzinna , to kwestia zaślepienia .  😤 To jakby rozmawiać z członkami sekty , żadne argumenty rzeczowe nie docierają .  😉
[/quote]  SMOKU nie oceniaj innych wg siebie. 
Majowa, przykro mi, że oceniasz moją rodzinę nie mając ku temu żadnych przesłanek (chyba, że dobrze nas znasz, a ja o tym nie wiem). Trudno jest się dogadać, kiedy słyszysz, że tylko PISowcy są prawdziwymi patriotami, a reszta to poplecznicy Putina.
Majowa, przykro mi, że oceniasz moją rodzinę nie mając ku temu żadnych przesłanek (chyba, że dobrze nas znasz, a ja o tym nie wiem). Trudno jest się dogadać, kiedy słyszysz, że tylko PISowcy są prawdziwymi patriotami, a reszta to poplecznicy Putina.
Przesłanką była Twoja wypowiedź. Można sie różnić ale skreślać kogoś z rodziny za odmienne poglądy polityczne ?
Ale to chyba do wątku " nie ogarniam".
Szczerze mówiąc, ja też nie ogarniam. Ale inna sprawa, że z niewieloma zwolennikami PISu daje się dyskutować, choć są i tacy. Ja staram się nie uogólniać, nie mówić "wszyscy" są tacy, czy owacy, niestety, bez wzajemności. Nie można przeważnie dyskutować, bo odpowiedzią jest tylko atak. Bardzo to smutne i przykre.
Atakują ci co nie mają argumentów. Prawda taka że wielu zwolenników PIS-u jest bardzo zawiedzionych ich działaniami i albo nerwowo reagują bo głupio się przyznać do tak kardynalnego błędu albo w ogóle nie chcą się przyznać że na nich głosowali. Choć wielu jest jeszcze tak zindoktrynowanych że ślepo wierzy że ich partia zdziała cuda i zamieni Polskę w kraj mlekiem i miodem płynący. Gorzej jak obudzą się w izolowanym kraju i pod rządami dyktatury  😵
"Schetyna, który wystąpił na tym spotkaniu jako kandydat na przewodniczącego partii, przedstawił  działaczom  m.in. receptę na bycie w opozycji. Mają nią być uliczne demonstracje i działalność międzynarodowa: - Jeżeli będzie utrzymane takie tempo konfliktu, naszą aktywnością będzie ulica na pewno. A także Europa. Byłem w zeszłym tygodniu w Brukseli, rozmawiałem tam z politykami, oni są kompletnie zszokowani. Udało się przełożyć debatę, która była przygotowana na ten tydzień, ale tylko dlatego, trzeba ją bardzo dobrze przygotować."
A mnie bardzo niepokoi taka postawa. Powyższe skopiowane z Newsweek'a. Szczególnie działalność międzynarodowa trąci ...hm.....
PIS przez 8 lat był przeciwny wszystkim i wszystkiemu a krytykował nawet ustawy które sam chce wprowadzić . My nie mamy i nigdy nie mieliśmy konstruktywnej opozycji . U nas liczy się tylko władza.  😤 Woli współpracy pomiędzy PIS -PO czy SLD ( PSL -u nie ruszam bo oni są tylko za tym co sami mogą ugrać dla siebie , reszta się nie liczy . ) było mniej niż ZERO  😤 To samo będzie dalej , tylko strony się zmieniły . PO odjechało od ludzi ale realizowało konsekwentnie bezpieczną politykę , PIS niestety stąpa po bardzo kruchym lodzie  😤
Uwaga, nastepni wrogowie pisu a wiec Polski, cytujac za ministrem spraw zagranicznych to:
Ekolodzy - czekam na nastepna "rospude". Sluchy chodza ze bedzie to wycinka puszczy bialoweskiej. Minister szyszko znany jest z niekonsultowania nikogo kto ma inny punkt widzenia niz on.

Ci co ne jedza miesa - cale szczescie zmienilam protokol i zamiast glutenu jem mieso. No chyba ze na bezglutenowcow tez przyjdzie kolej.

Rowerzysci - tu niestety podpadam bo samochod w miescie zamienilam na rower. Moze kolejni to wrogowie to beda posadacze biletu miesiecznego??

Jak PIS potrafi skłócić ludzi... Właśnie chyba moja siostra skreśliła mnie z rodziny, bo śmiałam powiedzieć, że nie tylko zwolennicy PISu są patriotami. Przykre.


Tyle, że to co PiS i jego wyznawcy określają jako patriotyzm, to żaden patriotyzm, a zaściankowość.  Począwszy od nadprezesa a skończywszy na babie bijącej krzyżem dziennikarza relacjonującego miesięcznicę dnia dziesiątego. 
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
04 stycznia 2016 20:14
Schetyna niech juz załatwia ten milion ludzi i autobusy  😂
Nareszcie p. Profesor mówi jak naukowiec a nie zindoktrynowana sekciara.  🙄

http://www.tvn24.pl/staniszkis-ocenia-rzady-pis,608070,s.html

[quote author=Gienia-Pigwa link=topic=97161.msg2475316#msg2475316 date=1451938453]
Schetyna niech juz załatwia ten milion ludzi i autobusy   😂
[/quote]

A ciebie to śmieszy  🤔
Swoją drogą może mi ktoś wyjaśnić, czemu minister poważnego kraju udziela wywiadu brukowcowi?
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
05 stycznia 2016 05:32
Teodora, bo kto mu zabroni? 😀
Smok10 - Ja rozumiem że można nie przepadać za PiSem i nie popierać ich polityki. Można tez nie zgadzać się z ich poglądami i szczerze życzyć im jak najgorzej ale notoryczne podpieranie swoich argumentacji nowinkami z TVN-nu to jest śmiech na sali.
To nie są nowinki , tylko czysty przekaz nieopatrzony komentarzem  😤

Nie wstawiam niczego co jest niezgodne z prawdą ( politycy PIS to potwierdzają ) . Chociaż jeżeli masz inną argumentację , to się nią podziel na forum.  🙄 Czekam !!!!!
Jeżeli mam inną argumentację to na pewno nie jest ona zaczerpnięta z tej obłudnej stacji. Zresztą dla mnie kreowanie swojego światopoglądu na podstawie telewizji to głupota w czystej postaci. Nie jestem zwolennikiem PiS. Jestem bezpartyjna i potrafię przyznać rację tym co ją mają i nie ma znaczenia jakie ugrupowanie reprezentują. Mnie interesują tylko namacalne zmiany które zaczną mnie bezpośrednio dotyczyć. Chcę pożyć jeszcze parę miesięcy i wtedy wysnuć jakieś wnioski. Dla mnie ocenianie rządów po paru tygodniach to jak ocenianie filmu po 20 minutach i książki po 10 stronach.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się