Nasza twórczość fotograficzna cz. II

abre, to chyba jakiś hangout w G+ by się przydał  💡
smartini   fb & insta: dokłaczone
31 grudnia 2015 18:20
Bee.   przewodnicząca chaos serce ma przebite strzałą.
01 stycznia 2016 17:24
Dominika, jesteś fan ta sty czna !!!!  😍 😍 😍
smartini   fb & insta: dokłaczone
02 stycznia 2016 15:46
trzynastka   In love with the ordinary
02 stycznia 2016 18:46
smartini Pomysł i wykonanie świetne, ale modelki sa zadowolone? Wydaje mi się, ze trzeba też do nich przywiązać trochę uwagi.
Koń, zdjęcia, tło, wykonanie bardzo atrakcyjne i zajebiscie zrobione 😍 😍 😍, a dziewczyny mają poprzymykane oczy, wykrzywione twarze, ponaciągane swetry sprawiające, ze ich sylwetki tracą itd.
Chyba tylko na 2gim zdjęciu z nowszego postu i dziewczyna i koń wyglądają fajnie.
Ja to mam szczęście, do obiektywów, które podobno na pełnej dziurze "mydlą". Podobno...  😁
m.indira   508... kucyków
03 stycznia 2016 11:20
no cóż w pewnym sensie zgodze się z trzynastką, czym zapewne podpadnę tym co kibicują smartini, ja wiem że sesja spontaniczna, na luzie ale... dopieszczenie jednego elementu nie moze się odbijać w innym, przykład dość rażący tutaj czyli ostatnia fotka w ostatnim poście, jak wam sie podoba broda modelki? efekt przypuszczam totalnie nie zamierzony, ale jest, wyszedł, i zastanawia
https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpl1/v/t1.0-9/10177486_1510257305942061_2684869703934119373_n.jpg?oh=b9aa824aab500bc14ed8afd79881a58a&oe=5710862C
a pierwsze zdjęcie zupełnie dla mnie nienaturalne, niby spontan ale uśmiech i poza jakby na odwal się, może ta osoba tak ma? może...
to tylko szczególy ale jednak
mnie również rażą
Mi z tej sesji serduszkowej najbardziej podoba się zdjęcie bez modelki. Pomysł na sesję bardzo fajny, radosny. Na pewno świetna pamiątka 🙂 Uwagi o dziewczynach trafne jak najbardziej.
Ja jeszcze dodam od siebie, że bardzo przeszkadzają mi ucięte uszy. Zwłaszcza na pierwszym zdjęciu.
Mi akurat kadr pierwszego zdjęcia bardzo odpowiada, natomiast wydaje mi się, że jest troszkę za ciasno na przedostatnim zdjęciu z drugiego postu. Chciałabym tam troszkę więcej góry, ale poza tym zdjęcie mi się bardzo podoba 🙂. Jednak to niusanse, subiektywny odbiór, tak mi się wydaje 😉. Co do modelek - zgadzam się z poprzedniczkami. Konie na wszystkich zdjęciach wyglądają fantastycznie, sam pomysł ciekawy, serduszka mi się bardzo podobają, jednak modelki - no niestety na nie 🙁 (gryzie mnie głównie sweter z drugiego postu).
trzynastka   In love with the ordinary
03 stycznia 2016 14:21
Żałuje uciętej łapki.
Facella   Dawna re-volto wróć!
03 stycznia 2016 15:30
Trzynastka, ja bym w tej sytuacji całą łapkę wymazała 😉 tak czy owak: SZAŁ  😍
abre, to chyba jakiś hangout w G+ by się przydał  💡


podpisuję się pod tym całym mym jestestwem! 😅
Moje pierwsze, szybkie (zmroziło mi palce, nos i w ogóle wszystko  :hihi🙂 podejście do długich czasów. Niestety ruch mały i powolny, bo centrum miasta i światła, muszę poszukać lepszego miejsca.

Facella   Dawna re-volto wróć!
03 stycznia 2016 20:40
Mam do was pytanie: czy znacie jakieś sposoby na rozproszenie światła z wbudowanej lampy? Zostałam poproszona o robienie zdjęć na 18-nastce, wiem, że będzie ciemna sala i sztuczne, kolorowe światła, bez lampy raczej się nie obejdzie. Zewnętrznej lampy nie mam i nie kupię na jedną okazję, pożyczyć też za bardzo nie mam od kogo. Co gorsza, impreza jest w sobotę, gdybym chciała zamówić rozpraszacz z allegro, to raczej nie zdąży dojść  😵 więc kombinuję po domowemu...
Kupić kalkę i pokombinować z przyklejaniem.
Ale rozpraszacze sklepach foto są i nie jest to jakiś ogromny wydatek. Poza tym jak zamówisz dzisiaj i wyślą w poniedziałek to spokojnie powinien dojść do soboty.
Facella - nie wiem czy rozpraszacz coś w ogóle da jeśli chodzi o lampę wbudowaną. A jeśli już to raczej nie będzie to efekt jakoś super pożądany. Jeśli do tego czasu będziesz we Wro to polecam wstąpić do sklepu DIGITAL24 na ul. Krakowskiej - mają fajną ofertę i o wiele taniej niż w takich sklepach jak mediamarkt, saturn itp itd. 😉

A jeśli nie to właśnie albo kalka albo nawet zwykła kartka papieru i sznurek - tyle wystarczy do własnego dyfuzora 😉
Facella   Dawna re-volto wróć!
03 stycznia 2016 21:05
A papier nie będzie za gruby? Kalka jaką znam jest granatowa, nie da niebieskiego zafarbu na zdjęciach?
Teraz pomyślałam jeszcze o papierze śniadaniowym...
We Wrocławiu będę, ale zdecydowanie nie będę mieć czasu ani możliwości podjechać gdziekolwiek 🙁
Normalna kalka jest taka mlecznobiała. I wydaje mi się, że papier śniadaniowy będzie za delikatny i się porwie raz dwa.
Zresztą [url=https://www.google.pl/search?q=rozpraszacz+lampa+wbudowana&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwiL2ZemxY7KAhWhv3IKHZJ3CtYQsAQIIg&biw=1344&bih=731#imgrc=lJwsiIMAI6gZvM%3A]wujek google[/url] i coś można popróbować.
m.indira   508... kucyków
03 stycznia 2016 21:30
Ta biała kalka to kalka techniczna
Trzynastka, cudowne, klimatyczne zdjęcie  💘
Breakaway, bardzo mi się podoba pomysł. Chyba nie wpadłabym na coś takiego. Teraz sama mam ochotę ruszyć na zdjęcia. Poczekam jednak aż się ociepli. Jaki czas miałaś ustawiony?
breakawayy, kiedyś byłam na warsztatach z malowania światłem 😉 całkiem fajna zabawa, można nawet w domu w ciemnym pomieszczeniu zrobić, jakaś piwnica, albo po prostu w nocy w pokoju 😉

Tu lampkami reszta ekipy malowała latarkami obrys motoru i mnie, czas ok 15"

Tu ciemne pomieszczenie, ludzie sie ustawiali, ktoś inny robił błysk lampą, przechodzili dalej i znowu 😉 czas chyba 30"

Tu obrys fluorescencyjnymi pisakami, czy czymś w tym rodzaju, czas chyba też 30"

Tu akurat specjalna wełna ognista (?) nie pamiętam niestety nazwy


Koło od roweru z lampkami 🙂


I podłużna lampa z różnymi kolorami. O ile się nie myle to był kawałek kijka z doklajoną taśmą led



Moje nie są mistrzowskie, ale tu można zobaczyć zdjęcia innych (w tym fotografów, którzy nas uczyli) z 2015 roku i na tej samej stronie z innych lat 😉 Fajna zabawa 😀


edit:
A mi jakoś nie przeszkadza tak to na zdjęciach Smartini 😉 Fakt, to z powyciąganym swetrem kiepsko wygląda, ale na reszcie jako nie zwróciłam na to uwagi. Modelki uśmiechnięte, widać, że mają z tego radoche, zdjęcia przekazują taki ciepły klimat i pozytywne uczucia 🙂

Ale ja zazwyczaj nie zwracam uwagi na szczegóły i jak zdjęcie przedstawia coś fajnego, to nie przeszkadza mi słup, czy kawałek czegoś "niepożądanego" 😉
Ja znalazłam sposób na nakładkę zmiękczającą flesz ...
EDIT: możesz spróbować z pudełkiem od kasety na film do analoga ;p
Bee.   przewodnicząca chaos serce ma przebite strzałą.
04 stycznia 2016 06:56
Facella, ja zanim dorobiłam się lampy próbowałam pomysłów stąd. mi najbardziej podpasował ten z pudełkiem po lodach 🙂
Libeerte ale świetne efekty! Bardzo podoba mi się obrys sylwetek i efekt roweru ze światełkami  😜.
Facella   Dawna re-volto wróć!
04 stycznia 2016 17:50
Bee., ale super! Dzięki  :kwiatek: i jeszcze blendę sobie zrobię  🤣

monisiap, niestety (?) nie palę 😉
Uważajcie na te domowe dyfuzory, koledze kiedyś na imprezie jeden zaczął się fajczyć, kiedy lampa się nagrzała 😉

A tak na poważnie, mam dyfuzor makro z tuby po chipsach 😉
smartini   fb & insta: dokłaczone
07 stycznia 2016 18:52
co do moich zdjęć mogę napisać tylko tyle - jestem noga w fotografowaniu ludzi i się z tym nie kryję 😉 może będzie lepiej, staram się
a to, że wszystkie wyglądałyśmy niewyjściowo i było nam za zimno żeby się przejmować jak wyglądamy to już inna para kaloszy (która mnie oczywiście nie usprawiedliwia)

Ale, ja nie o tym
chciałabym Wam przedstawić projekt Konfitura z warzyw, który współtworzymy wraz z Juliadną i Tuffy
https://konfiturazwarzyw.wordpress.com/

pierwsze posty już są. Dzisiaj późnym wieczorem premierowe DIY - fotografowanie światełek choinkowych z końmi na przykładzie świątecznej sesji Fuerte 😀
będą opisy wyjazdów i wspólnych sesji (pierwsza sesja z Julką oraz zimowa integracja już opisane!) a także poradniki, DIY i mnóstwo innych fajnych rzeczy!

Mam nadzieję, że moderatorzy mi nie wywalą postu. Nie zarabiamy na tym, niczego nie chcę tu reklamować tylko podzielić się okołofotograficznym blogiem z resztą 😀
Czekałam, aż taki blog powstanie 🙂 Bardzo fajnie się zapowiada  😍
smartini   fb & insta: dokłaczone
07 stycznia 2016 19:11
Mamy nadzieję, że będzie pomocnym umilaczem czasu dla czytających 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się