SIODŁA

Dramuta12, ja dostałam siodło w kartonie, który w środku był wypełniony gazetami i folia bombelkowa 😉
Jakie siodło ujeżdżeniowe polecicie 🙂 Jak o skokówkach mogę coś powiedzieć tak o ujeżdżeniówkach wolałabym posłuchać trochę osób objeżdżonych :P powiedzmy za używkę do 3 tys. 🙂 Szczerze bardziej mi się widzi głębokie z dużymi klockami które pomoże złapać mi dosiad (za mnie tego niestety nie zrobi) ale chętnie posłucham rad i opinii temat przeszukany trochę poczytałam ale jednak odpowiedzi na pytanie nie znalazłam 🙂 Jakie siodło polecacie na początek ?
Raqel, euroriding diamant 😍
Harry Dabbs bije na głowę prestige, kieffery itp.
Mialam wlasnie taka rozmowe ostatnii z trenerka, ze w Polsce jezdzi sie wylacznie w Prestige albo 30 letnich kiefferach i stubbenach  😁
Moon   #kulistyzajebisty
03 stycznia 2016 07:31
faith, no kilka ładnych lat temu tak było, fakt 😉 teraz twierdzę że jednak rośnie świadomość człowieków co do konieczności dopasowania siodła nie tylko do swojego tyłka i lansu "znaczkiem prestige'a" 😉
Trochę z innej beczki. Czy ciemnobrązowe siodło i czarne ogłowie na ciemnogniadym to okej zestaw, czy faux pas?  👀
Składam zamówienie na siodło i tylko ten jeden "detal" został do uzgodnienia...
Libeerte niestety w tym siodle kompletnie źle się czuje :/ jakoś nie dla mnie eh niestety może wina danego egzemplarzu...

A konkretne modele ? Bo jak na razie przyglądam się właśnie Prestige D1, Venus... ale tak jak mówię, nie znam się jakoś super...
Konkretne modele to trzeba wsiasc wlasnym tylkiem, bo odczucia moga byc skrajnie rozne 🙂
Hej, zastanawiam się ostatnio nad kupnem używanego Daw Maga Millenium. Ma ktoś może i chciałby się wypowiedzieć? Jeździłam w używanym GP, który nie do końca mi leżał, a słyszałam, że Millenium wygodniejszy  🤣
Raqel, a to mnie zaskoczyłaś 😀 nie siedziałam we wielu ujezdzeniowkach, ale dla mnie właśnie diamant jest głęboki, pomagający z dużymi klockami 😀 moze to kwestia tego, czy jesteś długo, czy krótko nożna? 😉
Ściągamy w następną środę bądź niedzielę Pana Andersza na Śląsk. Jak ktoś chętny, to koszty przyjazdu sporo się obniża🙂
Libeerte heh 🙂 z kolei ja mam kompletnie inne odczucia bo dla mnie duze klocki ma właśnie  D1 a on malutkie 😀 ale mogę  się  mylić  z kolei  to doskonałe  pokazuje  jak różne  odczucia  mogą  być  a siodlo nie jest złe czy dobre.

Faith tylko jak zdobyć  sobie takie modele do posiedzenia... bo  żeby  coś  kupować  ze zwrotem ewentualnym to już  trzeba wiedzieć czego szukać  a u mnie niestety  wśród  znajomych skoki skoki skoki 🙂
/ciach/
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Ogłoszenie
Raqel zorganizowac przyjazd kogos kto sprzedaje z kilkoma modelami, popozyczac od znajomych, jesli nowke kupujesz to wiekszosc firm dojezdza z testowkami.
Szukam siodła pasującego na wykłębiebonego konia. Właściwe wszystkie siodła lecą nam na tył. W tej chwili mamy Winteca Pro Jump i podkładkę Mattesa podnoszącą tył, niestety nie zdaje do końca to rozwiązanie egzaminu.
W co powinnam celować? Myślałam o szyciu na wymiar, jednak nie jestem pewna czy to dobry pomysł. Jeśli pomimo tego nie będzie pasowało?
Siodło ma być raczej wszechstronne do 4 tys. 😉
Porzadnie wypelnione panele tylnie i wyciety przedni lek.
[s]czy ktoś jest w stanie mi powiedzieć jaką terlicę ma ok 10 letni stubben tristan? nie mogę znaleźć w google  😡[/s]
pytanie nieaktualne  😉 przedstawiciel stubbena udzielił mi wyczerpującej odp. - terlica metalowa 🙂
Hej, planuję zakup ujeżdżeniówki, ale kompletnie się na nich nie znam (firma, model etc) gdyż do tej pory tłukłam skokówki 😀 Może ktoś coś by doradził? Zastanawiałam się nad Wintec Isabell Werth, ale nie jestem przekonana do syntetyków :/ Siodło używane do ok 2000 (może przekroczyć :p  ). Ktoś coś? 👀

Edit: troszkę zmieniona treść 🏇
Sofciowata, mam winteca skokowego i jest naprawdę dobrej jakości 😉 a pozytyw jak koń sie rozrośnie, to wystarczy zmienić lek 😉 co do reszty siodeł, ma tej samej stronie u góry padło to samo pytanie... I nawet osoba zadająca je dostała odpowiedzi.
faith a jesteś w stanie polecić konkretny model/firmę?
Sofciowata też jestem zielona w porównywaniu ujeżdżeniówek
i szukałam różnych 2000-3000. Skończyło się na ok 7letnim Stubbenie TRISTAN
bo kupiłam sporo poniżej 1000zł ale zadbanego można kupić za max 1200 - jedyny mankament to twarde siedzisko po za tym rewelacja. mam 174 cm wzrostu ale wole krótsze tybinki, średniej wielkości klocki wewnętrzne i półgłębokie siedzisko oraz wąski tłist. Zdziwiło minie również, że ma w miarę szerokie panele bo te starsze modele były węższe  i ciężko było je dopasować do grzbietu, wydaje mi się, że jest stosunkowo krótkie jak na ujeżdżeniówkę ale mam konia w kwadracie więc dla nas to plus.  😉

edit. nie widziałam zbytnio różnicy w daw magach a tristanem w twardości siedziska za to różnica cenowa spora. myślałam nad prestigem ale aby kupić fajnego i zadbanego to min.3000 tys więc zdecydowałam się na dużo tańsze i twarde siodełko z myślą ubierania na coś miększego.
czy ktoś się spotkał z siodło ujeżdżeniowe marki FRAHM model PARCOUR? warto kupowac?
Sofciowata, ja miałam do tej pory same wintec'i i jak dla wygrywają z wszelkimi prestige'ami, stubbenami. 😉 Wiadomo - każde ma plusy i minusy, ale przy nie swoim, młodym koniu sprawdzają się idealnie.
julka177, Kieffery mają wycięte przednie łęki i dobrze leżą na wykłębionych koniach - tak generalnie, bo wiadomo że zależy od konkretnego siodła, rozmiaru i modelu.

Co do ujeżdżeniówek - mi się najlepiej siedzi w Kieffer Action (niestety koń mi wyrósł i muszę sprzedać 🙁 ), oraz właśnie w Euroriding Diamant. Ale co tyłek to opinia - niestety aby dobrze wybrać trzeba w kilku siodłąch usiąść i sprawdzić własne preferencje...

Mialam wlasnie taka rozmowe ostatnii z trenerka, ze w Polsce jezdzi sie wylacznie w Prestige albo 30 letnich kiefferach i stubbenach  😁

Kompletnie się nie zgadzam. Fakt, mam kilka Kiefferów (nie tak starych i w super stanie) a na co dzień jeżdżę... w 2 DawMagach skokowych (w tym jedno nówka sztuka), drugie kupione od rodzinki - jestem 2gim właścicielem... W stajni, w której stacjonuje są i siodła HB Contact i Henning... a przecież sportu jako takiego to generalnie u nas nie ma... Kiedyś rzeczywiście jeździło się w DaWMagach a ci lepsi w starych styranych Stubbenach, ale dziś jest jednak trochę inaczej.
Z przymruzeniem oka to bylo jak emotka wskazuje 🙂
mitbah   arabskie szczęście
10 stycznia 2016 16:39
Czy mógłby mi ktoś napisać/pokazać jak dobrze zmierzyć długość tybinki?  :kwiatek: Bo nie wiem czy dobrze to zrobiłam.
od zamka/ maszynki do samego dołu po prostej, pionowo do podłoża
Jeżeli moje poduszki kolanowe są przeszywane to rymarz może jakimś cudem wymieniając skóre zrobić je gładkie? Mam nadzieje, że wiecie o co mi chodzi 🙂
Kastorkowa   Szałas na hałas
12 stycznia 2016 17:38
Zgłaszam się z pytaniem.
Które siodło lepsze do codziennej jazdy, po płaskim, skoki max do 120  i tereny?
Daw-mag Grand Prixczy Daw-mag Hubert a może macie inne propozycje w podobnych cenach?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się