Jakie pasze dajecie swoim koniom?

Co do lucerny z pro linen to mam worek i nic nie pyli bardzo fajna grubo cięta 😉

Wiecie gdzie można dostać sieczki MOLICHAFF ? Skarmiałam je kiedyś i byłam zadowolona a nie były wcale drogie ... no i dodatkowy plus był taki, że nie wszystkie były na bazie lucerny. KTO, COŚ wie ? Jak Wam się sprawdzają sieczki z JarPaszu ?
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Brak edycji - post pod postem
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
02 stycznia 2016 17:52
Bardzo fajna jest lucerna Sukcesu, nic nie pyli, bardzo ładnie wygląda i pachnie, konie wciągają. No i cena bardzo dobra. https://sukces.sklep.pl/bluza
sprawdziłam lucernę Pro linen. Tak jak napisała gosiuus, trochę pyli, ale w/g mnie w normie, na pewno mniej niż kiedyś. Ma więcej grubszych łodyg, koń je chętnie.
Gosiuus, Mollichaf ma fp, napisz do dystrybutorki. Zazwyczaj te sieczki bywają w Animalii, ale teraz jest brak. Wydaje mi się, że czekają na dostawę, dowiesz się kiedy będą przynajmniej.
Koniczka, Sukces ma lucernę melasowaną, dlatego nie pyli. Pro linen - bez melasy, czysta lucerna. Co komu pasuje.
Sukces teraz ma również lucernę bez melasy 🙂 ale jeszcze nie próbowałam 😉 Napisałam do dystrybutorki, czekam na odpowiedź.
ja mam lucernę Sukcesu i na pewno nie jest melasowana
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
02 stycznia 2016 18:59
Ta lucerna na bank nie jest melasowana. Ani śladu melasy nie widać na niej, ani nie ma o tym żadnej informacji na worku.
Aaa czemu ktoś miałby melasować lucerne?
tu jest opis ze strony producenta. Jest melasowana  i bez melasy. Koniczka wobec tego mają niemelasowaną i niepylącą, jak na worku nie ma informacji o melasie.
https://sukces.info.pl/pasze-dla-koni-sukces/dodatki-dla-koni/mesz-sieczka/
BUCK   buttermilk buckskin
02 stycznia 2016 20:43
No cóż ja kupiłam i podałam wczoraj pierwszy raz. Koń nie tknął i kolega "wszystkojedzący" też uciekł  🙁
Podałam już namoczone. Poza tym IMO mają dużo piachu. Mam taki dziwny zwyczaj, że próbuję wszystkiego, co podaję koniowi



Mikstura bardzo dziękuję za sprowokowanie mnie do głębszego przebadania trawokulek 🙂 ja też organoleptycznie sprawdzam czym karmię konia 🙂 wczesniej zainteresowałam się zapachem z worka oraz smakiem peletki 🙂 a dzis dla zainteresowanych 🙂 zalałam wodą trawokulki PetraPasze oraz Pro-Linen. Moje wnioski :  Pro-linen : ubogo-gatunkowa łąka z trawą wysokocukrowa, masa jest nieomal z idealnie takich samych skrawków, jednolity w związku z tym kolor scineczków, pachnąca dobrym sianem, ale stosunkowo słodka. PetraPasze: ewidentnie bardzo bogato jeśli chodzi o różnorodnosć gatunkową, scinki różnych grubosci i kolorów, pachnąca dobrym sianem, ewidentnie gorzkawa. Piachu nie było na dnie w obu miskach.  Niewątpliwie wybór zależy od celu 🙂 ja wybieram PetraPasze, bo co najważniejsze, wolę nie dawać tyle cukrów, a i smak był najbardziej zbliżony do traw, z łąk i ugorów gdzie szaleje mój żarłok, który zawsze wyszukuje wszelkie zioła (poznałam dzięki niemu „zielnik łąk polskich”, własnie dlatego,  że sprawdzałam wszystko cokolwiek go zainteresowało, a repertuar ziół, kory, lisci, krzewów, ma sezonowo bardzo bogaty) 😉 🙂
Koniczka, wiesz może jaki jest koszt przesyłki z Sukcesu? Na stronie niestety nie ma informacji, a ja zawsze kupowałam tę sieczkę w jednym ze sklepów jeździeckich niestety drożej...
rybka   Różowe okulary..
03 stycznia 2016 08:35
Gaga jest informacja na samym dole w zakładce koszty dostawy:
Koszt 1 paczki o wadze do 30 kg wynosi  25,00 zł brutto  (z vat 23%) może zawierać 1 worek paszy 25 kg lub 12 wiaderek po 2 kg lub 14 paczek cukierków po 2 kg.
Czy komus sie juz skarmia agrovital?🙂 mesz zwlaszcza i hoof complete, konie jedza?🙂
Mój je aż mu się uszy trzęsą 😉 Hitem jest mesz jabłkowy, koń kompletnie oszalał. Hoof complete zjadł na razie jeden worek, wysłodki z sieczką na razie tylko próbkę, ale bardzo mu smakowała, więc zmieniam Pro Linen na te.
Moja od jutra zaczyna ^^. Więc dam znać czy będzie jej pasowało 😉.

Zamówiłam własnie to hoof complete i z pro-linen Day Complex Light Musli. Mogę podawać je na obiad razem? Czy lepiej najpierw skarmić jedną a potem drugą?
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
03 stycznia 2016 10:23
Faith Ja wczoraj zamieniłam mesz Pavo na Hoof care z agrokompleks. Konie oszalały, wylizały wiadra do czysta. Wysyłka też była błyskawiczna, mimo iż okres świąteczny i fajny kontakt. Zamówię jeszcze hoof complete, jak skarmię obecną paszę.
Super, zrobie zaopatrzenie po wyplacie 🙂
Ale zaciekawiliście mnie tą firmą. Otręby ryżowe ktoś już może testował?  :kwiatek:
rybka, Gaga jest informacja na samym dole w zakładce koszty dostawy:
Koszt 1 paczki o wadze do 30 kg wynosi  25,00 zł brutto  (z vat 23%) może zawierać 1 worek paszy

Czyli przy 2 workach lucerny + tyleż samo cukierków wyjdzie 50 - 75 zł za samą wysyłkę?
Raczej się nie opłaca zatem 🙁

faith, może jedną przesyłką coś zamówimy? Również mi się ten mesz podoba 🙂
_Gaga byloby spoko, ale ja chyba bede prosto do wlascicielki zamawiac zeby nie wozic 🙂
E to ja mam do Was ze 60 kilosów , to rzeczywiście bez sensu zatem 🙁
Gaga, do 1 paczki wchodza 2 wory lucerny. Za 60zl dostaniesz 20kg i przesylke.
_Gaga gtroche przesadzilas ja w Stargardzie nie jezdze 😉 ale wozenie w te i wewte bez sensu, dlatego i sobie chce oszczedzic 🙂
Ale zaciekawiliście mnie tą firmą. Otręby ryżowe ktoś już może testował?  :kwiatek:


Tak, mój żre te otręby. Ja jestem zadowolona. Właśnie zamówiłam drugi worek i do tego mesz na próbę.
faith, fakt, coś ponad 30 wychodzi z mapy (ups, mi to się wydaje, ze ta "Twoja" stajnia to na końcu świata jest)
Minusem fakt, że przez cały Szczecin, czyli jakby 60 na trasie 😉
Zorilla,  dzięki. W podobnej cenie mam z konika zatem, a tam naliczają mi się punkty i przesyłka błyskawiczna.
Sklep Sukcesa przemyślę jednak przy kolejnych zakupach 🙂
nagana, dzieki  :kwiatek:
Czy karmi ktoś Pavo Sportsfit? Jakie spostrzeżenia? I jak jakościowo ma się do granulatu Sukces dla koni sportowych? 🙂
_Gaga najlepiej zadzwoń i zapytaj Sukcesu, czy nie jeździ żaden dystrybutor w Twojej okolicy. Właściciel stajni, w której stałam właśnie rozwozi ich pasze i przez to nie ponoszę kosztów wysyłki 😉
A lucernę mój też je Sukcesową i moja zawsze była melasowana, muszę zamówić tą niemelasowaną.
Fokusowa, z tego, co wiem to nie jeździ
Zadzwonię, podpytam przy kolejnych zakupach. Teraz potrzebuję "na już" (wydawało mi się, że mam jeszcze worek schowany, a okazało się że nie 🙁 )
_Gaga ja płaciłam 22zł za wysyłke dwóch worków lucerny ze strony Sukcesu  😉
Ale zaciekawiliście mnie tą firmą. Otręby ryżowe ktoś już może testował?  :kwiatek:


Tak, podaję od miesiąca. Przerzuciłam się z droższych Pro-linen i nie widzę żadnej różnicy.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się