Włosomaniaczki, czyli walka o piękną grzywę (świadoma pielęgnacja)

Scottie   Cicha obserwatorka
30 listopada 2015 06:39
Spróbuj, chociaż mi Cerkogel odradzono przy mocno przetłuszczającej się skórze głowy.
Możecie mi polecić jakąś proteinową odżywkę dostępną w Rossmannie?
Mam już dosyć codziennych zabaw z żelatyną żeby jakoś wyglądać  🍴.
Ja nawet mam ten cerkogel tylko nie wiedzialam, że mozna go stosowac w formie peelingu enzymatycznego. Kupiłam go bo po takim jednym szamponie strasznie swędziala mnie głowa no i pomógł. Potem używałam go sporadycznie (smarowałam na 40 min przed myciem BD) ale w połączeniu z tym szamponem średnio radził sobie ze zrogowaciałym naskórkiem. Spróbuje polączyć go z tym szamponem Fitomed, bo on sam w sobie chyba radzi sobie nieźle. No zobaczymy 🙂
Scottie   Cicha obserwatorka
30 listopada 2015 12:00
Sisisa, a maska może być? 😉 Sprawdź sobie Delię Cameleo czy jakoś tak (białe, okrągłe opakowanie, czarna zakrętka), dla mnie- rewelacja 🙂
hanexxx Cerkogel ma dwa rodzaje stężenia mocznika 10 i 30, 10 (chyba niebieska zakrętka) jest typowym produktem do nawilżania i łagodzenia skalpu, a 30 (różowa zakrętka) jest właśnie przeznaczony do złuszczania
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
09 grudnia 2015 15:27
Ratunku, pomocy  🙁

Od lat robiłam na włosach naturalną hennę, chciałam teraz zmienić na brąz - w końcu dojrzałam do tego, że kolor po hennie to nie do końca "mój" kolor. Chciałam mieszankami przejść do brązu, ale po tygodniu nic nie zostaje z efektów. Próbowałam też sama mieszać hennę z indygo i też efekt marny. Byłam u fryzjera, ale rzuciła cenę ponad 200 zł twierdząc, że jak robiła na hennie czarny kolor to nawet przez niego przebijała.

Macie jakieś doświadczenia?
znacie jakies odżywki bez splukiwania bez silikonów? Używam odżywek joanny i jak dla mnie są bardzo dobre ale chętnie wypróbowałabym cos nowego jednak nigdzie nie widziąlam innych odżywek bez splukiwania nie licząc tych silikonowych psikaczy typu glisskur.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
23 grudnia 2015 01:38
hanexxx ja używam tego  😀
Nie wiem czy z rosyjskich czegoś nie ma.
ok, zaraz przejże te rosyjskie odżywki 😉 a macie jakąś sprawdzoną odżywkę/serum, która nabłyszcza włosy?
przepraszam, że zadaje ostatnio tyle pytań ale znowu opanowało mnie włosomaniactwo 😉 i wlaśnie wycofali mi moja ukochaną maskę Joanny z proteinami jajecznymi i niestety odżywka z tej samej serii również zaraz będzie nieosiągalna 🙁  szukam jakiegoś zamiennika, znacie jakieś odzywki/maski z jajkiem? bo w necie trafiłam tylko na vatike i jakąś rosyjską i na tym koniec :/
Dziewczyny, macie jakieś sprawdzone sposoby na przetłuszczające się włosy? Bo ja już mam dość  😵 Próbowałam różnych szamponów, płukanki octowej i peelingu cukrowego, ale efekt był niewielki i krótkotrwały.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
29 grudnia 2015 09:54
szampon z Fitomedu do włosów tłustych?
może ja jestem jakaś dziwna, ale skoro mam 21 lat to uznałam że spróbuję w ogóle nie robić peelingów na cerę, ani skórę głowy. na początku było trochę beznadziejnie, ale jak już dobrałam pielęgnację to nic nie zdzieram. nie pamiętam, żebym kiedyś miała lepszą cerę.
Madmaddie, ja peelingów do twarzy też raczej nie używam, bo nie lubię za bardzo. Szampon na pewno wypróbuję, a że jestem włosową ignorantką  to z polecenia będzie mi łatwiej coś dobrać.
który Kallos nada się do włosów przetłuszczających się i wypadających?
kaszmirowa2302, byłam ostatnio u dermatologa z dzieckiem i przy okazji pytałam o to samo. Sama mam włosy mega przetłuszczające się, które muszę codziennie myć (ale to błędne koło, bo włosów codziennie myć się nie powinno :mad🙂 i lekarz polecił mi szampon z Pharmaceris taki zielony normalizujący do skóry łojotokowej. Jeszcze go nie używałam (czekam na wypłatę), ale na pewno wypróbuję.
dziewczyny niedawno polecały szampon Fitomed do włosów tlustych, więc spróbowałam i rzeczywiście jest świetny. Moze spróbuj? 😉 byłam jakis czas temu u trychologa i niby ok, ale nie do końca. Pani trycholog w kilku rzeczach mi doradziła i rzeczywiście pomaga, jednak wydaje mi się, że nie posiadała takiej dużej wiedzy jak powinna, no ale to moze dlatego, że to pierwszy taki gabinet w mojej okolicy, który z resztą działa od niedawna.
A jaki macie stosunek do kosmetyków trychologicznych? Konkretniej wcierek/toników? Stosowałyście? Rzeczywiście są takie super?🙂
Saganek,  :kwiatek: dziękuję, ale na razie testuję szampon Fitomed i odżywkę tej samej firmy i z każdym dniem jest coraz lepiej. Włosy wytrzymują coraz dłużej pomimo noszenia czapki.
Uzywalyscie szamponu Fitomed ale do wlosow normalnych i suchych? Ten do tlustych juz wyprobowalam i rzeczywiscie jest swietny jednak chcialaby czasem umyc glowe czym innym i zastanawiam sie czy sprawdza sie te dwa szampony stosowane na przemian co ktores mycie 😉
Mam włosy wysokoporowate. Olej kokosowy nieziemsko mi je wysuszyl. Sa sztywne i matowe. Macie sposob na nawilzenie i odzywienie tego typu włosów? Jak je pielęgnować? Ratunku.

Scottie   Cicha obserwatorka
13 stycznia 2016 18:45
merciful, szampon mocno oczyszczający, później odrobina odżywki proteinowej na długość włosów, zmycie jej samą wodą i duuużo odżywki emolientowej (oczywiście też zmycie jej). Jak włosy znowu będą do mycia, to przed nałóż olej z awokado- bezpośrednio na włosy lub robiąc tzw. rosół. Od oleju kokosowego trzymaj się z daleka! Najlepiej używać go tylko do smażenia 😉
sa jakieś suplementy na włosy, takie po których rzeczywiście widać efekty? W ogóle jak radzicie sobie teraz, w sezonie grzewczym? Moja skóra głowy nienajlepiej to znosi. Odkąd zaczełam uzywać fitomet w ogóle mnie nie swędziała ale niestety znowu zaczęła. Cerkolgel 10 przed myciem powinien dac sobie z tym radę?
Scottie   Cicha obserwatorka
20 stycznia 2016 20:38
hanexxx, mnie bardzo pomógł Revalid na wypadanie. W sezonie grzewczym radzę sobie tak samo jak w lecie, moje włosy ani skalp w ogóle nie reagują na zmiany temperatury. Czasem im coś odbije i się elektryzują, ale to góra raz na miesiąc może.
a ja polecę na porost i zmniejszenie wypadania Biotebal - taka końska dawka 😉 biotyny
Dobrze go połączyć z B complex.

U mnie duży efekt na plus. Urosło sporo, mniej wypada.

Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
21 stycznia 2016 09:45
hanexxx Priorin - najlepszy, a testowałam dużo. Poleciłam 2 koleżankom i również po pełnej 3-miesięcznej kuracji zauważyły dużą poprawę.

merciful poza olejem awokado spróbuj lnianego i z pestek śliwek.
kurcze, Fitomed mimo że świetny, stosowany przez dłuzszy czas (w moim przypadku prawie 2 miesiące) podrażnił mi skórę glowy (i swój udział ma tutaj również sezon grzewczy 😉) potrzebuje jakiegoś delikatnego szaponu na zmianę ale zupełnie nie wiem w co celować bo szampony dla dzieci, płyny do higieny intymnej itd. nie sprawdzaja się u mnie a szampony z SLS na drugim miejscu ryją skore jeszcze bardziej, musze mieć też szampon lekki, przeźroczysty bo te kremowe też mi nie pasują  😵 macie jakis do polecenia tak na szybko? Tak sie cieszyłam z tego Fitomedu ale jak sie okazuje muszę go czasem wymieniać 🙁 im jestem starsza to mam coraz gorsze problemy ze skórą głowy
hanexxx a musisz myć szamponem, skoro masz tak delikatną skórę? Ja już ze 3 lata nie używam szamponu (jedynie po olejowaniu), głowę myję codziennie odżywką.
espana własnie nie mogę, jakbym umyła odżywka to chyba wypadłyby mi wszystkie wlosy  😵 muszę ją mieć porządnie oczyszczoną i własnie szampony dziecięce są za słabe a te z SLS wysoko w składzie za mocne. No ten fitomet byłby idealny tylko chyba niektóre zioła na dluższą metę moga podrażniać i chyba tak sie stało w moim przypadku dlatego szukam czegoś podobnego do Fitomed, co detergenty będzie miało pod koniec składu ale trochę z tym ciężko.
a znacie moze ten aloesowy szampon Equilibra? Po jego użyciu włosy są takie czyste, że aż skrzypią czy on nie daje takiego efektu?
hanexxx a używając Fitomedu co ile dni myjesz włosy?

Ja usilnie szukam czegos, co pozwoli mi myć włosy co 2 dni - taki mam szczyt marzeń. Póki co nawet Pharmaceris poległ i myję codziennie.
hanexxx a próbowałaś szamponów z Green Pharmacy albo Herbal Care? Ja lubię ich odżywki. Szampony mają SLS na końcu składu.
Epikea co drugi dzień 😉 spróbuj koniecznie bo dzień po myciu moja skóra jest świeża i czysta, z kazdym myciem było lepiej, dziewczyny w wątku tez go bardzo chwaliły 😉
espana ten drugi tak i on chyba jednak ma SLS na początku ale pierwszy, własnie przeglądam jedo skład i chyba się na niego skuszę 😉 dzięki  :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się