Moje 600 gramow szczescia

Dzis ostatni odcinek serialu dokumentalnego na tvp 2 "Moje 600 gramow szczescia". Ogladam od 1 odcinka i bardzo przezywam losy maluszkow. Najbardziej poruszyla mnie historia Melanii i jej mamy. Melania urodzila sie w 23 tygodniu ciazy. W kilku odcinkach poznajemy Joanne i jej ciezko sytuacje, bo oprocz Melanii, ma jeszcze corke Matylde urodzona rowniez w 24 tygodniu ciazy.
Niestety w polowie wrzesnia serduszko Melanii przestaje bic. Przegrala walke.
Mocno poruszona postanowilam pomoc Joannie i jej corce Matyldzie. Napisalam na facebooku i teraz codziennie mamy kontakt.
Postanowilam zrobic akcje "Mikolaj dla Matyldy". 
Czekamy tez na otworzenie nr konta fundacji, na ktory bedzie mozna wplacac pieniadze na rehabilitacje.

Wiem, ze re-volta ma moc!!
Bobek podsunela mi pomysl bysmy zrobili zrzutke na wykupienie rehabilitacji dla Matyldy.
Joanna ma ciezko sytuacje i niestety czekaja w kolejce na kolejne zabiegi, ktore powinny byc robione systematycznie.
Co wy na to, by kazdy kto mogl wplacil choc kilka zlotych.
Pieniadze przekazalaby osobiscie Nika77 (mieszka w Krakowie jak Asia i Matylda).

kilka slow o Matyldzie
"Matylda ma 3 lata. Urodziła się jako skrajny wczesniak w 24 Tc z waga 500 gram. Przeszla min wylewy 3 stopnia oraz retinopatie wczesniacza. Obecnie jest bardzo zywiolowa dziewczynka chetna do poznawania świata który ja otacza. Niestety nie może ponieważ nadal nie chodzi. Przyczyną jej niepełnosprawności jest porażenie polowicze prawej strony, które spowodowały wylewy. Matylda chciałaby ruszać obiema nóżkami i raczkami ale niestety od urodzenia posługuje sie lewa ręka a prawa "uzywa" tylko  jeśli musi. Obecnie również zmagamy się z maloglowiem, refluksem, zezem zbieznym i krótkowzrocznością. Matylda od urodzenia ma wielka wole do walki, chciałabym samodzielnie poruszać sie, bawić i poznawać świat. Uwielbia kiedy ktos ja złapie za raczki aby mogla choc przez chwile zapomnieć, ze sama nie może. Ilość godzin rehabilitacji która oferuje NFZ nie jest wydtarczajaca, a prywatna jest kosztowna" 

Wiem tez, ze bedzie zrobiony reportaz o Joannie i Matyldzie.



CIACH - ochrona danych osobowych, o adres do wysyłki na święta proszę pytać Cierp1enie na pw

Matylda uwielbia Hello Kitty i Myszke Minnie. Nosi rozmiar 98, wiec ciuszki na 104-110 potrzebne, jakby ktos mial po swoich dzieciach, to uchmiecham sie mocno o pomoc w tej kwestii. Buty nosi rozmiar 24.

wątek zamknięty
Cierp1enie, sprawdzę  ciuszki,  mam właśnie  do oddania po Milenie  taki rozmiar.  Z kasą  u mnie gorzej  🙁
wątek zamknięty
Super ciuszki bardzo się przydadzą. 
wątek zamknięty
Mam kilka fajnych na 104cm. Napisz mi na pw czy mam coś jej napisać, żeby wiedziała, skąd ta paczuszka?
wątek zamknięty
Swietnie, akurat bedzie miala i nie trzeba bedzie kupowac, zawsze to wiecej pieniedzy na rehabilitacje 🙂
wątek zamknięty
Ja wpłacę kaskę jak już będzie konto. Tylko proszę o update tutaj w wątku żebym nie przegapiła 🙂
wątek zamknięty
dobrze, tylko troche czasu minie, bo najpierw musza nakrecic reportaz.
wątek zamknięty
Kochani potrzebne jest lozko, mama nie ma pieniedzy by kupic i 3 letnia Matylda spi w kojcu (lozeczku turystycznym).
Moze ktos ma po swoich dzieciach, albo wie ze ktos ma do oddania.

Przy okazji super prezentem by byla posciel z myszka minnie albo hello kity 🙂
wątek zamknięty
Cierpienie, może usuń adres Pani z postu- wiesz, ochrona danych osobowych.. chyba lepiej byłoby na PW podawać🙂
wątek zamknięty
Popieram, biorąc pod uwagę, że ludzie w internecie lubią korzystać z danych osobowych, niekoniecznie w miły i przyjazny sposób 🙁
wątek zamknięty
Oki Oki macie racje. Miałam skasować ale wyjechałam na weekend u dopiero teraz mam neta. Dzięki IKarina.

Na fejsie założyłam wydarzenie, które udostępnili twórcy programu Tvp2
wątek zamknięty
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
10 listopada 2015 09:41
Chętnie i ja pomogę. Możesz podesłać link do tego wydarzenia?
wątek zamknięty
Pozwolę sobie odpisać za Cierpienie
https://www.facebook.com/events/900951176625297/
wątek zamknięty
Dziekuje 🙂

A tak sobie myslalam, ze moze ktos z Krakowa moglby zasponsorowac rehabilitacje konna? Chociaz tak kilka takich zajec?
Wiem jak konie pomagaja dla dzieci, bo u nas w stajni tez mamy hipoterapie.
wątek zamknięty
Moja paczuszka z ubrankami mam nadzieję dotarła 😉
wątek zamknięty
Tak dotarla, z bucikami i karteczka??


Dzownili do mnie wczoraj z TVP 2, tworcy programu moje 600 g szczescia. W poniedzialek beda nagrywac reportaz o Asi i Matyldzie, bo jak mowila Ola (ta z ktora rozmawialam przez tel), ze sytuacja jest bardzo ciezka. Chca bym wystapila w reportazu z racji tej, ze tak pomagam Asi i utworzylam wiadomosc i wszystkim sie zajmuje.
Niestety nie moge byc w Krakowie, wiec zrobimy to tak, ze bede rozmawiac z Asia przez skype i tak to nagraja 🙂
Ciesze sie, ze moge choc troche pomoc 🙂
wątek zamknięty
Wichurkowa   Never say never...
19 listopada 2015 09:58
Cierp1enie masz WIELKIE serce! Oby więcej  takich ludzi jak Ty 😉
wątek zamknięty
Cierp1enie, tak, moja córka kartkę zrobiła 🙂 Mam nadzieję, że będą ciuszki pasować.
wątek zamknięty
Mam nawet fotkę. Tylko z telefonu coś nie mogę dodać, a komputer odpalam ostatnio raz na tydzień z powodu braku czasu .



Wichurkowa dzięki.  W sumie nic takiego nie robie. To ludzie maja dobre serca.
wątek zamknięty
a może mama też potrzebuje jakąś odzież? lub byłaby chętna dostać kilka sztuk używanych, ale w bardzo dobrym stanie?
wątek zamknięty
Na pewno tak, sytuacja jest bardzo trudna. Wiem ze nosi rozmiar 38-40
wątek zamknięty
Jutro kręcimy reportaż. To będzie w Ekspresie dla reporterów 
wątek zamknięty
Kochani Matylda ma już swoje konto bankowe wiec podaje stronkę fundacji i na dole jest konto Matyldzi.
http://miejserce.pl/podopieczny/1057302/

W poniedziałek mieliśmy nagrania do Ekspresu dla reporterów.
wątek zamknięty
Poszukiewane akcesoria do rehabilitacji, pilki itp... moze ktoras z was ma niepotrzebne, albo moglaby zalatwic?
Dziewczyny cwicza w domu, jednak  takich gadzetow maja malo.
wątek zamknięty
05.01 tvp 2 po M jak Milosc MAGAZYN EKspres reporterow
program o Matyldzie 🙂
wątek zamknięty
Zapraszamy dziś na emisje naszego reportażu "Dla Matyldy". Magazyn Ekspresu Reporterów TVP 2 godz. 21.50
wątek zamknięty
Przegapiłam! Można gdzieś obejrzeć w necie?
wątek zamknięty
Mysle ze na pewno bedzie, zapytam sie Oli, ktora zrobila material.
wątek zamknięty
wątek zamknięty
Wlasnie wpadlam tu by dodac link do programu, a Chemik mnie ubiegla 🙂😉 Dziekuje  :kwiatek:

Jakby ktos mial ciuszki w roz 86-92-104 i buciki w roz 24-25 to zapraszam na pw po adres  :kwiatek:

Pieniazki i 1% oddajemy tutaj z dopiskiem dla Matyldy Skoczek http://miejserce.pl/podopieczny/1057302/
wątek zamknięty


Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.