M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

wistra
zawsze o takiej kuchni marzylam, bo nie lubie aneksow, a zupelnie zamknieta kuchnia musi byc naprawde duze mieszkanie, wiec u mnie bedzie jednak aneks.
tez bym polaczyla dwa pokoje w jeden, malo praktycznie przy spredazy to fakt, ale duzo wygodniej sie bedzie mieszkalo niz w takich mniejszych.

ovca,
o dzieki zaraz obczaje jeszcze, moze bede miala latwiej, pozatym w sumie ikee lubie, cos tam bm chciala na pewno kupic u nich.

Wstawiam swoje M 🙂, myslicie ze warto ta scianke w salonie wywalic i nie robic zadnych drzwi?
Bo moja mama tam mnie namawia na szafe (taka wielka wbudowana) i na logike dobrze by bylo tam jaka miec bo mam multum gratow roznych, ale wtedy malusienki salon mi sie robi.  Zastanawiam sie czy jakies fajnej atresoli nie robic w predpokoju w zamian, zeby chociaz cos bylo.

falabana, faktycznie... jak sama szukałam mieszkania (2 lata temu), to same takie lipne układy - ani za bardzo coś zmienić, ani przyjąć jak jest. W ogromnej większości aneksy kuchenne, ciemne, małe łazienki, dwie mikrosypialnie i długi przedpokój - ani to to zagospodarować, ani zmienić. Bardzo często jednostronne jamniki, a te wspomniane aneksy jak wisienka na torcie - wpakowane w jakiś ciemny kąt. Całkiem od czapy.

Aż się zdziwiłam jak znalazłam te nasze, w którym jedyne, co bym zmieniła, to trochę salon, ale to jest do zrobienia i może kiedyś się zdecyduję. No i sypialnia mogłaby być trochę większa, ale generalnie nie spędza mi to snu z powiek. Okna na 3 strony, łazienka z oknem, duża kuchnia i bardzo niska cena rekompensują wszystko 😁

U wistry bardzo podoba mi się, że są 2 balkony (fakt, że te 2 małe pokoje klitkowate, łazienka ujdzie...) i kuchnia.
nerechta, u mnie to samo. I jadę PRL-em czyli ukręcone wałki z waty. 😉
Arimona - totalnie bez sensu jest ta ścianka i drzwi według mnie i zdecydowanie bym wywaliła. Nienawidzę zamykanych salonów - pudełek, w Irlandii zawsze mieliśmy drzwi z przedpokoju przystawione przyciskiem, żeby były non stop otwarte, bo to dawało poczucie przestrzeni od momentu wejścia do mieszkania. W kolejnych mieszkaniach już na szczęście nie miałam zamykanego salonu. Kto to w ogóle wymyślił, to jakiś relikt przeszłości jest - a szczególnie w przypadku salonów z aneksem.
Btw - gratuluję mieszkania i tarasu z ogródkiem! 🙂
Hiacynta, bo nie dla wszystkich salon to tylko salon?
"relikt przeszłości"... no tak...  🙄
Hiacynta,
pewnie chcieli dac opcje na dwa pokoje i ew. zrobienie kuchni oddzielnie, jesli ktos salonu rzeczywiscie nie uzywa, tylko ma dwa pokoje do miezkania i kuchnie.
Takie cos posrodku opcja, nie wiem. Pewnie wywale raczej, szkoda tyle ze przestrzeni zabiera.
Dziekii! 😡 🙂😉 Jaram sie z tego ogrodka mega, i jest super ogrodzony, nie widzialam czegos takiego wczesnie: bo kawal betonu, a potem siatka jeszcze, mozna bedzie czuc sie biespiecznie na parterze. Bedzie troche za ciemno za to, ale lubie nory wiec mi nie przeszkadza.
O rany Ascaia, piszę, jak JA bym zrobiła, założyłam, że Arimona chce w salonie mieć salon, a nie "pokój".
A relikt przeszłości - no faktycznie to raczej wishful thinking z mojej strony.

Arimona - być może, także jeśli nie zależy Ci na wydzielaniu kuchni, to wywalaj 🙂 Przestrzeni Ci to doda, a miejsca na ewentualne szafy masz sporo!
Dawaj zdjęcia 🙂 Ja sama od dwóch lat mieszkam na parterze z ogródkiem i nie zamieniłabym tego swojego poziomu 0 na żadne inne piętro, mimo, że z pewnością jest tu ciemniej. Co kawałek własnej trawy to kawałek własnej trawy, to moje credo mieszkaniowe 😉
Powiem Wam tak. W tej cenie, w tej lokalizacji i w tym metrażu było to najlepsze, co mogliśmy wybrać. Trzymał nas MDM, to jedno. Drugie, zależało nam na tramwaju, bo stania w korkach mamy po dziurki w nosie. Dodatkowo mamy mega hiper blisko centrum handlowe, a widok z naszych okien będzie na halę wystawienniczą, niską, więc nam nie walną 15 piętrowca obok.





Dodatkowo trafiliśmy na jakąś promocję i za miejsce parkingowe w hali garażowej zapłaciliśmy ponad połowę mniej  😁
wistra
ostatnio podobno modne?  🙄 laczenie lazienki z sypialnia bez drzwi (w domach tak robia dawno, jak sie ma kilka lazieniek, to moze ok).
Ja bym nie dala rady bo malo prakyczne, ale niektorzy robia teraz podobno w mieszkaniach tez.
I tez bym radzila pralke w kuchni, macie duzo miejsca tam, i suszarka pewnie bedzie stala w przedpokoju blisko gdzies.
Bedzie gdzie sie kotom rozpedzic, dlugi ten przedpokoj.  🤣

Hiacynta,
zadnych jeszcze nie mam zdjec, bo sie jeszcze buduje. 🙂 Cyknelam sobie fotke poprzedniego etapu osiedla ogrodkow tylko.
Te mam nadzeje ze sie nie zawiode, ale ja jestem slabo ogrodniczna najbadziej mi chodzilo wlasnie o kawalek trawy zeby wyjsc na boso latem, a ze byl za free w dodtaku do mieszkania, to sie wachalam dluzej. Wiec juz googluje "najmniej wymagajace rosliny w ogrodzie". 😀

Wiesz co - wygląda super, bo jak się pnącza rozrosną, to się zrobi fajne, zielone ogrodzenie 🙂
wpadam pokazać część efektów pracy mojej i mojej mamy. ostatnie 2 tygodnie przed świętami to był niezły maraton  😁 tydzień przed wigilią stolarz wszedł z montażem kuchni  😍
Pierwsze zdjęcie przedstawia kuchnię w stadium bardzo roboczym, drugie w stanie roboczym-przedwigilijnym  😁 na 3 zdjęciu stół, choia i kawałek witryny. więcej zdjęć postaram się zrobić niebawem





Fajnie jest pomóc spełnić największe marzenie ludzi, którzy całe życie spełniali moje  💘
przepiękne wnętrze!  😍
To dom z bali?
buyaka dziekuję ! nieskromnie przyznam, że jestem cholernie dumna z siebie i mamy, że wyszło nam to tak jak wyszło. pomijając fakt, że kobiety zajmujące się budową domu same, mają pod górkę biorąc pod uwagę współpracę z męskimi fachowcami.
rosek0 jest to dom z półbala ciętego, nie z pełnego bala. w każdym razie drewniak  😁
Super a ile metrow?
Mamy 2 pierwsze pomysły na przesunięcie ścianek 😉




rosek0 użytkowej ok. 162 z garażem. nie jest niewiadomo jak przestrzennie, gdyż jest dość dużo pomieszczeń. na pewno jest cholernie przytulnie  😍
exploited, bardzo przytulnie! Lubię takie wnętrza!

Hiacynta, no wiem, wiem, ale zabrzmiało jakoś tak... no niefajnie dla mnie. Peace and love 🙂
exploited pięknie! z pewnością możecie być z siebie dumne 🙂
rybka   Różowe okulary..
06 stycznia 2016 19:54
exploited wszystko mi się podoba w Twoim domu i wnętrzu  🙂  👍
wistra dla mnie to przesunięcie to tragedia - po co to Wam? Oryginalny układ był o niebo lepszy, skoro nie planujecie dzieci i środkowy pokój miał być garderobą.
Z alternatyw to jedyne co, to zaproponowała nika77 jest dla mnie godne uwagi - w kwestii powiększenia łazienki i zrobienia ze środkowego pokoju garderoby.
Hiacynta - A jak dla mnie w obu przypadkach lepiej, bo sypialnia przybiera normalnych wielkości, a jeśli drugi ma tak i tak być "graciarnią" czy dodatkowy, to po co dwa małe? łazienka wówczas tez zyskuje i niepotrzebny przedpokój się skraca.

edit - dla mnie porażką w pierwszym planie jest ten "pseudo korytarzyk" do drzwi w sypialni.
Hiacynta, w oryginale do sypialni nie mieści się łóżko i 2 stoliki nocne. W żadnym układzie.
Musimy to przerobić, ale program zrobił nam przesunięcie o 10cm i muszę robić wszystko od nowa  🤔

Edit: Nie mieści się łóżko 160, a takie byśmy chcieli. Jak się okaże, że nijak nic nie przesuniemy, to jakoś wciśniemy może 140, ale to nie będzie to wymarzone, tylko "bo tak musi być".
wistra, nieee! Kombinuj pod min. 160, ja ze 140 przesiadłam się na 200 i bym za nic nie wróciła do tego mini rozmiaru 🙁 Zresztą obecnie szukam niedrogiej rozkładanej kanapy i nic nie mogę znaleźć, co nie jest szpetne, a ma po rozłożeniu więcej niż 140 cm 🙁
Teraz mamy 140 i jest w miare (chyba, ze wpakuje sie do nas 6 kotow  :hihi🙂
No nic, mamy chwile, dostalam tez namiary na pro pomocnikow. Damy rade, bedzie pieknie! Od czegos trzeba zaczac 😉
Ascaia przybij pione  😁
exploited o jaaaa - przearcyzarabiscie! Wrzucisz jeszcze jakies fotki? 🙂 I baaardzo prosze o dom z zewnatrz!

Drzwi do salonu zdecydowanie maja swoje plusy, szczegolnie przy dzieciach - wieksze odizolowanie dzwiekow. My teraz drzwi nie mamy i troche mi brakuje szczerze mowiac.

exploited, śliczny dom. Zdecydowanie w moim guście.
exploited no to taki klimat, że nie może sie nie podobać. Musze mojemu Karolkowi pokazać bo ten uparty na dom murowany  🙂
tu mam najbardziej aktualne zdjęcie z zewnątrz. na razie niewiele się zmieniło niestety poza większą rozpierduchą jeśli o naweirzchnię chodzi 😁
uczulam Was, jeśli prosicie o naturalny kolor drewna, to dopilnujcie żeby faktycznie był naturalny/ żeby nie wyszło tak jak u nas na ramach i okiennicach  😵 na wiosnę ten paskudny żółty ustąpi miejsca jakiemuś znacznie adekwatnemu kolorowi. teraz myślimy o niebieskim, lub zielonym  💘
[IMG]https://lh4.googleusercontent.com/RfiDqqCje3O2SJfSa8HkpE3x4LKul5vr5hNg0gkc_L3ab6gfLdgyo_lJYb2z5GOWfArHbyBtPxPBiuGpHLhi5jYsl698jbFa5DFV6b8mHw47bTPyfGq-wkLudphYSJQKAsfRSVjga4IucLDQq6NBondGRTBLpOd1ZGVo8yAVvYzOcKdhnZpmwhvZjmJlTt9_Q3-dplQ8e_O89qjYaJ39XKWyDg5cDG4EXytsLs3CGl53-jCYAmBE0Ge-9G0GhY5K6AQ3YmI73-BIYfLgdXaJUpAnYmhEb1gnOOd84zKV0frztYHAq2G7wofq8nLx1wCf10h6Qd4y7PnhIUS63ld7oCMNA2QfC3hrvmhN0LGwujs0q49uaK1sFrV-JzK5YS_dRGUUHygG0BlyEbK1SPoeaPSZN-dLhgztWL_3TOHUvRJ-hZjs-EhXO5mONrU0GFQPBj35CgoFMrFUqQUJJ79TQlbzCYaTRUU-yB3Vokyly-WRgfpRCzk6_BlwJdFD6WP9gm29AHigDS1euvAwxRESvtIzlkbY=s720[/img]
wistra,
a dla mnie super opcja ta druga, gdzie masz normalne wymiarowo pokoje i wieksza lazienke!
exploited,
te niebieskie garnki mnie urzekly 🙂
super kuchnia, tez rozwazam opcje niebieskiej kuchni. Jestescie dzielni, domek jest super!
nerechta,
a macie wieksze mieszkanie, od czego sie odgradzacie konkretnie w salonie, jak macie goscie czy jak, napisalabys wiecej, bo bardzo ciekawa jestem?  
Bo ja w ogole w tym mieszkaniu dzieci dosc slabo wyobrazam szczerze (zwlaszcza wieksze), na razie nie planujemy zupelnie, ale jak by cos przypadkiem bedzie ciezko. Wiem ludzie i w kawalerkach daja rady z dwojka, ale takie zero prywatnosci eh.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się