Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
08 stycznia 2016 09:44
Muffinka nam pani endokrynolog powiedziała, że jeśli dziecko jest zdrowe i w ogóle rośnie- nawet powoli, w swoim tempie, ale jednak rośnie- to jest ok i nie ma się czym martwić. Powody do zmartwienia są, jeśli ze zdrowiem jest coś nie tak, dziecko nie rośnie w ogóle przez kilka m-cy lub rośnie naprawdę powoli(nie wiem, np. 1cm na pół roku- taki przykład od czapy) albo rośnie w zbyt szybkim tempie(wtedy pojawiają się problemy ze stawami). Więc jeśli Filipek jest całkowicie zdrowy i rośnie równo- nie masz się czym martwić :kwiatek: Choć wiem, że łatwo powiedzieć 😉
Muffinka Mysle, ze nie masz sie co stresowac wzrostem swojego Filipka, ale trzymanie reki na pulsie nie zaszkodzi. Moja kuzynka miala tez problem z niskorosloscia. Jest u nas w rodzinie  coprawda mnostwo b. niskich kobiet (np. babcia, prababcia 155cm) i w ktoryms momencie ten argument spowodowal zbagatelizowanie sprawy przez lekarzy. Kuzynka oprocz drobnej postury miala bowiem zaburzenia hormonalne i dopiero pobyt w ktorejs z katowickich klinik to wykazal. Brala wiec cos tam na pobudzenie wzrostu i po tym ruszylo, ale generalnie do tej pory (19 lat) jest b. mala.

Moje dziecko tez jest malutkie, rosnie wg 10 centyla, ale gigantem nie bedzie  😉 Ja za to od poczatku bylam spora az do 6-7 klasy podstawowki, po czym zrobilo "stop" i mam te moje 168cm. Moze Filip bedzie mial odwrotnie i wystrzeli wlasnie pozniej?
Fotelik rowerowy polecam HAMAK SIESTA, a jezeli chodzi o samochodowy to RWF. My mamy Britax Max Way i Axkid Duofix(ten ma isofix) i britaxa musimy juz wymienic, tylko czekama na wyplate, bo jest tragedia z moim 3 latkiem( ok100/104 i 14 kg) a w axkidzie pojezdzi jeszcze dluuugo. Axkid jest u meza w aucie-kupiony dokladnie rok temu, britax mamy juz ponad 2 lata , ktorym jezdzimy czesciej, moj grat sluzy jedynie do odstawienia  go do przedszkola lub zrobienia kilku km po miescie. Teraz jestem zmuszona kupic przodem, nad czym ubolewam, ale dzis z kurtce zimowej, butach, to biedny az plakal tak mu bylo ciasno...a ja mam naparwde "nieproblemowe i niewymuszajace" dziecko😉
Ja już też niestety musiałam kupić dla Anielki foteliki przodem. Padło na BeSafe Izi Up x3. Fajne są, ale to nie ta wygoda co w RWF który się do spania rozkładał i był bardzo stabilny. Tu trzeba siedzieć na prosto, głowa czasami zwisa, dzieciaki kombinują, wychylają się, pokładają się po sobie, czasami mam ochotę ich wysadzić :/
beSafe izi Plus jest do 25 i dość wysoki ma, bo podnoszony zagłówek
no nie wiem czy bym poleciła ten fotelik dla tak "dużego" już dziecka. My go mamy dla 12 kg malucha i jakoś ciężko to widzę że za jakiś czas tam mi się zmieści 20 kg chłop.
Może to też kwestia układania się tego fotelika w danym samochodzie, aczkolwiek w moim źle leży ten fotelik (w sensie miejsca wokół)
My mamy tego cybexa jako pierwszy fotelik i wydaje się świetny. No ale malutki faktycznie, więc ciesze się, że czeka w spadku maxi cosi jakieś na tą samą wagę niby, ale jednak większy się wydaje.

Właśnie od godziny próbuję namówić córkę żebyśmy pojechały do stajni w tą śnieżycę, ale odmawia 😉 😉
Lotnaa   I'm lovin it! :)
08 stycznia 2016 13:33
Dzionka, już się awanturuje?  😉
Tak, buntowniczka jedna 😉 Nie no, to chyba taka delikatna projekcja z mojej strony hehe. A muszę jechać, bo biedak Dzion w boksie cały dzień by stał inaczej :/
Donia 9-18 mamy klippan kiss2 baza jest na pasy i na isofix, świetny jest! Wydaje się być obszerny.
Julie jeśli macie isofix to Romer Advansafix może być jakąś opcja, przodem niestety już ale do końca i ma własne pasy do 25 kg. U znajomych Helkę przymierzałam no i chyba nstępny będzie u nas taki.
Olesniczanka a nie ściągasz kurtki w aucie? My schodzimy w  kurtce. Wpakowuje się z małą do tyłu, ściągam kurtawę, przypinam, przykrywam po szyje, jak się auto rozgrzeje odkrywa się sama 🙂

Edit. dopisek
Ja już się czuje jak kula śniegula, ledwo się toczę niemalże. Zaczynam tęsknić za normalnym tempem hehe. Dobrze że to dwa tygodnie tylko 😀
Dzisiaj byliśmy z Helką na sankach radocha nieziemska i cały czas paplała: jedziesz sankami do parku, fajnieeee  😁
A nie ma nikt 9-36?
Donia Aleksandra a chcesz już przodem wozić? Ten który polecam Julie jest 9-36, ale nie wiem jak sie sprawdza przy maluchu.
Pani Myk, Kochana, w te mrozy jak auta nie ruszylam jednen dzien , to nie odpalilo😉Do przedszkola jedziemy  5 min? a potem ja jade ok2 km, zostawiam auto(kupuje chleb, zostawiam w aucie) i pedze na busa 😉 takie poranki heh. Czasami dalej jest zimno jak dojade do przystanku😉Dlatego jak mam wolne, to spacerujemy te 10 min😉
Zdjecie kurtki niewiele da, ja mam juz problem z wlozeniem go do fotela(mimo ze sam sie wdrapuje, malo mam miejsca z tylu w skodzie,dzis jakby "wpadl do fotela" i nie mogl sie obrocic, a ubranie zimowe temu nei sluzy heh. Moj Maz w passacie firmowym  ma duzo wiecej mimo ze ten AxkId to nie fotel, to czolg!).
Na dluzsze trasy jezdizmy Meza autem wiec kurtke sciagam, nawet jak nie zdejme to i tak by spokojnie sie zmiesil. Dla mnie ten Axkid to naparawde cudo!chcoc nie wiem czy kupilabym teraz duofix(bo jak dla mnie to nie przeloze tego fotela przodem do kierunku jazdy, bo jest zwyczajnie za ciezki...ale dostalismy go w cenie tego tanszego, z racji kupna u Pana juz drugiego RWFa wiec wzielismy...). Uwielbiam w nim (jak to sie fachowo nazywa?)to, ze pasy ktore zaczepia sie do fotela pasazera(z przodu) mozna odpiac i zostawic, jak wyciagam fotelik(i leza sobie elegancko i czekaja az fotelik wroci), a nie jak w britaxie trzeba je odwijac( a sa wkrecone w galke fotela wrr) i jak je zaczepiam to maja automatyczne naciaganie. To moja ulubiona czesc montazu, wkladam do isofixa,zapinam te pasy, ruszam fotelem na boki i one sie automatycznie naciagaja i fotel na mur-beton siedzi !
Jakbym jeszcze raz miala wybrac RWFa,a naogladalam sie w sklepie(tym bardziej, ze drugi fotel kupowałam juzdla 2latka wiec zalezalo mi na tym, aby pojezdzil nim troche),  i moj Olek mial frajde, bo Pan sadzal go w kazdym fotelu RWF jaki mial w sklepie(a troche tego ma) i porownywalismy...axkid to czolg😉


Przepraszam za skladnie, siedze w pracy i pisze cichaczem😉ale od pon ide juz chyba  odpoczywac, bo ta zima (jak sie dojezdza 40 km w jedna strone pksem i rano trzeba wyszykowac 3 latka do przedszkola) mnie juz meczy...
adriena moje dziecko waży 12,6 kg, ma 92 cm wzrostu i spokojnie jeszcze kupa miejsca. Nawet teraz, w kurtce. Jedyne co, to dokupiłam ten adapter do pasów. Na wysokość mam jeszcze duży zapas, zagłówek jeszcze można ponieść, na szerokość też nie ma ciasno, na nogi miejsce jest, nawet nie dotyka oparcia fotela, choć bardzo o tym marzy 🙂
Mam go w getz hunday. Wbity jest na maxa w oparcie siedzenia, stabilnie stoi, ani drgnie. Jedynie, owszem, owszem pasażer ma malo miejsca, ale ja się mieszczę, może nie mam szans się rozwalić na siedzeniu, ale nie jestem złożona jak scyzoryk i nie dotykam kolanami schowka.
Olesniczanka no to rozumiem doskonale. Super, że Axkid wam się tak fajnie sprawdza. Patrzyłam na te fotele też przy wyborze, ale dla mnie ciut drogie już. Klippan też ma banalny montaż zwlaszcza na isofix, w naszym aucie siedzi nieruchomo, nie ma pasów montażowych takze tez jestem zadowolona. Z tym że ja mam drobne dziecko. Przesiadka bedzie jak brat wyrośnie z pierwszego fotela a nie ze wzgledu na nie mieszczenie się na pewno!
Jestem po wizycie 13 tydzien
Przeziernosci Oki wszystko wyglada ślicznie.
Dziewczyny jakie szcescie mnie spotkało z tym małym bobokiem! No rewelacja to co dzis wyczyniała, przechodzi ludzkie pojęcie , cała ja! Hehe
Trze łapkami o buzie przykurcze nóżki, głowa trzepie , pręży sie wykręca, wywija, ooooo matko! Cudowne chwile! 😍
Kot Gratuluję! Miło czyta się takie wpisy oby euforia trwała jak najdłużej  😍
kot, super 🙂 Aż mi się przypomniały te pierwsze USG, gdzie oboje z chłopem nie mogliśmy uwierzyć w to, co widzimy na monitorze 😍 Ciekawa jestem czy będzie chłopiec czy dziewczynka u was. Jakie masz przeczucia?

pani myk, ja jeszcze "ładnie chodzę" jak to ujął ortopeda parę dni temu 😉 ale strasznie mnie męczą ruchy. Nie wiem czy ze mną jest coś nie tak, ale spać w nocy nie mogę jak się Sara rozbuja, brrr... Masz tak?
Baba bedzie! No nic tylko baba
cudnie!

macie jakieś doświadczenia z "rosnącymi" krzesełkami do karmienia?
Chce mi się takiego, tylko że sama nie wiem, które..
safety 1st timba, britton picnik, baby dan danchair, roba? Jakieś jeszcze inne? Chcę by dało się je dosunąć do stołu i żeby Michał sam na nie mógł siadać. Zwyczajnie zaczynam nie mieć siły wrzucać go do tego co mamy, do tego zajmuje sporo miejsca.
kot, no to oby Cię intuicja nie myliła 🙂 Ja od zobaczeniu testu WIEDZIAŁAM, że dziewczynka i wszyscy mnie gasili, żebym się powstrzymała z nazywaniem brzuszka Sarą do potwierdzenia płci - ale to była tylko formalność 😉 Pewnie i u Ciebie tak będzie 🙂 A imię macie wybrane?
Muffinka, pocieszę  Cię może moja Milena ma 7 lat i 4 miesiące  wzrost  115cm waga ok 17.5 kg. Cały czas między 10 a "poniżej 3" centyla. Jest wszędzie najmniejsza i najdrobniejsza. Przez to regularnie ma badania krwi i sprawdzaną tarczycę. W końcu nasza pediatra doszła do wniosku że  może  ona tak ma i w sumie nie ma po kim być  wielka. Mimo to ciągle mnie ten jej wzrost i waga stresują. Za to Mati jest s reguły  w środku siatki centylowej.
Sa Hania a jak jednak syn to Jeremiasz
Dzionka ja na początku czułam dużo falowania i kopniaków, ale poźniej to moje dziecko uspokoiło się wyraźnie, oby to była prognoza na przyszłość 😁 Teraz najbardziej to rozpychanie i przemieszczanie czuje, czasem delikatne kopnięcia nic co by było uciążliwe, wręcz muszę pamiętać żeby zwrócić uwagę na ruchy.

nika77my użytkujemy safety 1st od początku, ale na razie z tacką i Helka sama na nie nie wchodzi jeszcze więc nie wiem jak się będzie sprawdzać, miałam pokombinować z tym ale stale brak czasu. Jedyne co na razie muszę zarzucić temu krzesełku to dużo zakamarków, ale przy starszaku i zdemontowaniu podstawki to pewnie przestaje być problem. Poza tym jestem zadowolona z niego.
hmm, no to sama nie wiem. Michał jeszcze je dość malowniczo.....
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
09 stycznia 2016 06:48
Dzionka, my tez nie moglismy uwierzyc w to, co widzimy... ;-) A wczoraj to juz Jasiek sie darl patrzac na monitor 'dzidziusie! Tatusiu widze dzidziusie!', a potem bylo 'ja tez chce dzidziusie w brzuszku!' ;-)
adriena moje dziecko waży 12,6 kg, ma 92 cm wzrostu i spokojnie jeszcze kupa miejsca. Nawet teraz, w kurtce. Jedyne co, to dokupiłam ten adapter do pasów. Na wysokość mam jeszcze duży zapas, zagłówek jeszcze można ponieść, na szerokość też nie ma ciasno, na nogi miejsce jest, nawet nie dotyka oparcia fotela, choć bardzo o tym marzy 🙂
Mam go w getz hunday. Wbity jest na maxa w oparcie siedzenia, stabilnie stoi, ani drgnie. Jedynie, owszem, owszem pasażer ma malo miejsca, ale ja się mieszczę, może nie mam szans się rozwalić na siedzeniu, ale nie jestem złożona jak scyzoryk i nie dotykam kolanami schowka.

ja mam podobne dziecko i samo miejsce dla dziecka ok, ale ja pisałam o dziecku ok 20 kg, dłuższe nogi, wyższy, gdzie fotelik trzeba rozłożyć w górę.. u mnie będzie ciężko i chyba będę kombinować nad wymianą fotelika, tzn. jakieś inne do mojego auta, a ten fotelik do drugiego auta. W moim aucie problematyczna jest kanapa, bo jej krawędź jest dużo wyżej niż krawędź wewnętrzna od strony oparcia). Jak się ma płaskie kanapy to ten fotelik powinien dobrze leżeć.
nika My mamy Hauck'a i tez jestem b. zadowolona. Ogladalam tez Stokke Trip Trap, ale cene mialo zdecydowanie przesadzona, jak za taka rzecz.
Agata-Kubuś   co może przynieść nowy dzień...
09 stycznia 2016 10:50
A skoro już o fotelikach. To jaki fotelik kilogramowo  9+ jeśli nie mam ograniczeń kwotowych. Po prostu chcę  najbezpieczniejszy fotelik z możliwych.  Żeby  nie zasmiecac  to mile widziane pw.

Edit - chodzi o fotelik następny.  Teraz mam do 13 kg ale dziecko długie i wyrasta.
[quote author=Agata-Kubuś link=topic=74.msg2478045#msg2478045 date=1452336600]
A skoro już o fotelikach. To jaki fotelik kilogramowo  9+ jeśli nie mam ograniczeń kwotowych. Po prostu chcę  najbezpieczniejszy fotelik z możliwych.  Żeby  nie zasmiecac  to mile widziane pw.

Edit - chodzi o fotelik następny.  Teraz mam do 13 kg ale dziecko długie i wyrasta.
[/quote] wg mnie RWF czyli tyłem do kierunku jazdy, a jaki to najlepiej przetestować na danym samochodzie bo różnie te foteliki leżą na kanapach no i przypasować dziecko, żeby głównemu użytkownikowi było wygodnie. Co do fotelików RWF to masz całą listę na tylem.pl
Pani Myk tak chce wozić przodem
chyba podjedziemy do  jakiegoś większego sklepu z fotelikami i poprzymierzamy.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się