paznokcie, żele, tipsy

Dziewczyny pomocy... 😵 Czy jest jakiś domowy sposób na ściągnięcie żeli? Mam spory odrost, a najbliższa kosmetyczka 300 km ode mnie... No i pazury nie mieszczą mi się już do rękawic narciarskich 😂
Dziewczyny macie jakieś fajne strony gdzie można nabyć nie drogie a dobrej jakości bazy,top,kolory hybrydowe? Dobrze by było jak by mieli też naklejki wodne 😀
Nie koniecznie Semilac i indigo 😉
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
08 stycznia 2016 11:16
trzynastka, wydają mi się dosyć nierówne, tak jakby w niektórych miejscach było nałożone dużo więcej żelu, a w innuch niemal przeźroczyste. Może to kwestia zdjęć 😉
trzynastka Ja też niestety zwróciłam na to uwagę. Czerwone są ładne, ale letnie tragedia... takie "łopaty", że pierwsze co bym zrobiła to je spiłowała. Oczywiście jeśli ktoś się uczy to normalne, sama bym pewnie lepszych nie zrobiła, ale jakby mi ktoś takie zrobił w salonie to nigdy bym tam nie wróciła.

W żelach mnie właśnie najbardziej denerwuje to, że są takie grube i że powierzchnia nie jest idealnie gładka tylko tworzą się nierówności. Ja zawsze zwracam na to uwagę i nie mogę zdzierżyć.
robakt   Liczy się jutro.
08 stycznia 2016 15:40
Zamówiłam 3 "Blingi", które polecałyście i pędzelki do zdobień, już się nie mogę doczekać!
Moja mama jak robi żel + hybrydę i wyjdzie za duzo/nie równo, to po prostu piłuje z góry 😉
trzynastka   In love with the ordinary
08 stycznia 2016 16:33
Nie znalazłam na stronie zakładu lepszego zdjęcia tych różowych, oczy mnie bolą od szukania własnych rąk po tysiącach łapek ale mam te żółto szare [podobne krótkie] 😉 
Może z tymi różowymi to kwestia zdjęcia, bo zakład jak najbardziej dobry, sprawdzony, polecany.
One na zdjęciu są już kilkudniowe, musiałam sama skórkę o coś przeorać, bo Pani mnie ani razu nie zacięła [chociaż zawsze mi grozi, ze jak sie nie przestane wiercić to to zrobi 😉 ]
Nie wydają mi się źle zrobione, ale ja też się nie znam i ze wszystkiego jestem zadowolona 😀
KLIK KLIK KLIK

Mam dzisiejsze, oceńcie same 🙂
Bardzo delikatne ombre na różu, jeden szary i mały syrenka ale nie chciała wyjść na zdjęciu 🙂

trzynastka Mi się w tych letnich najbardziej rzucił w oczy środkowy palec. Powinien być chyba bardziej spiłowany po bokach, żeby wysmuklić ten paznokieć. Dzisiejsze bardzo ładne 🙂
Moje nowe 🙂 folia z avonu, spodziewałam sie innego efektu i muszę jeszcze znaleźć taka folie termokurczliwa, ale efekt tej z avonu ciekawy jak dla mnie 😉 następnym razem nie poszaleje i zrobię tylko na kilka paznokci, a nie na całość 😉
A mój z żelem z neonail nadal odpadają, ech... Nie mam czasu robić paznokci co dwa dni


Dziwne jest to, że część trzyma się od tygodnia,dwa poleciały po dwóch dniach, trzeciego dnia, dwa następne, wczoraj znów jeden...:/
Gillian   four letter word
13 stycznia 2016 09:06
No dobra, chrzanić ten szpital. Muszę położyć żele, jak najbardziej naturalne. Wczoraj zahaczyłam się swetrem (!) i zdjęłam pół najładniejszego paznokcia :/
czym się kierować przy wyborze kosmetyczki? są jakieś specjalne żele naturalniejsze w wyglądzie niż inne?
Z tego co ja wiem, to nie żelu pies pogrzebany, ale w zdolności osoby, która go nakłada. Może ci ktoś zrobić grube, za duże, od razu wyglądające jak sztuczne buły a może zrobić taki kształt, że nikt nie odróżni od naturalnego. Wiadomo, że im cieńsze, delikatniejsze, tym bardziej narażone na złamania i oderwania.
Gillian, a może niech kosmetyczka nałoży Ci hard od semilaca ? To jest dużo cieńsza warstwa niż żel a też utwardza i zabezpiecza paznokcieć przed uszkodzeniami, jedynie co to paznokcie będą się błyszczeć jak po lakierze bezbarwnym 🙂
Mi hard i Top bardzo dobrze trzymają, ale gdyby to miało byc przedłużenie do normalnej długości paznokcia (wnioskuje z tego, ze Gillian ma bardzo krótkie), to długo nie potrzyma, a przynajmniej mi nie trzymało 😉 na tak krótkiej płytce ogólnie moze sie wszystko gorzej trzymać, wiec naprawdę trzeba iść do dobrego salonu moim zdaniem


Edit. Bo hardem można przedłużyć tak o 2mm z tego co wiem i to juz słabiej trzyma, wiec to juz zależy co tam Gilllian bedzie chciała zrobić z paznokciami 😉
miałam na myśli bez przedłużania, samo pokrycie płytki żeby ją utwardzić i ochronić przed kolejnymi uszkodzeniami
robakt   Liczy się jutro.
13 stycznia 2016 17:32
Dzisiaj w nagrodę za dobry dzień usiadłam na pół godzinki, żeby coś potworzyć 🙂
Gillian   four letter word
13 stycznia 2016 18:54
Libeerte,  mam odrośnięte za opuszkę więc nie takie całkiem krótkie.
Gillian, to udało Ci sie przestać obgryzać? 😉 bo ostatnio chyba pisałaś cos, ze masz tak jakby polowe paznokcia, chyba ze cos pomyliłam 😉
Gillian, jeśli chcesz wzmocnić naturalną płytkę to Semilac Hard wystarczy. Wygląda jak bezbarwny lakier, więc mega naturalnie i nie tworzy grubej warstwy
Gillian   four letter word
13 stycznia 2016 20:58
Libeerte, z obgryzionych został jeden - w sumie pół. No i wczoraj oberwałam ze środkowego, też do połowy, aż krew poszła. Reszta normalna, wyrośnięta.
cavaletti, to się robi u kosmetyczki, jo?
Gillian, juz rozumiem 😉 i pozwolę sobie odpowiedzieć trochę za Cavaletti, mozna u kosmetyczki i mozna tez samemu kupić zestaw 😉
Jaki polecacie żel pod hybrydy żeby był NAPRAWDĘ trwały? Kupiłam z neonail ale po 1 dniu juz wszystko odlazi! Odtluszczam, szlifuje a mam paznokcie jeden dzień. Susze żel po 4 minuty.jaki żel będzie na paznokciach conajmniej 10 dni?
Shelac
Wizja   Skąd wziąć siłę do dalszej walki...?
15 stycznia 2016 22:03
Escada - kula z rozowym zelem z Activ ( active ? ).  Dla mnie niezastapiona. 
escada, Semilac 😉
Dziewczyny uwazajcie na Semilac'a. Sama bardzo dlugo go uzywalam i polecalam a teraz jestem na etapie zwracania wszystkich lakierow do producenta. Dostalam uczulenia, na szczescie wylapane na wczesnym etapie, ale jest grupa na FB, gdzie dziewczyny chca pisac pozew zbiorowy. Mi uczulenie wyszlo dopiero po 6 miesiacach. Jestem na etapie testowania effective nails i poki co, wszystko sie pieknie trzyma 🙂
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
16 stycznia 2016 08:40
Ekwadorka, robiłaś test, który składnik Cię uczulił?
Ekwadorka, moja mama pracuje w gabinecie i tez używa semilaca, uczulenia dostała, kiedy zaczęła używać monofazy, teraz robi wszystko w rękawiczkach. Ja od ponad pół roku mam semilaca non stop i jest Oki
Safie jeszcze nie robilam, poniewaz temat z Semilac'iem jest dosc swiezy. Dowiedzialam sie, ze nie jestem jedyna pare dni temu jak szukalam w google uczulenia od hybryd i tak wpadlam na profil na FB. Poogladalam fotki dziewczyn z uczuleniem i mam podobnie tzn. po zrobieniu manicure strasznie puchna skorki i opuszki, same skorki sa w oplakanym stanie mimo olejowania, kremowania etc. Po ostatnim uzyciu Semila'ca czyli dwa dni temu strzelila mi skora pod paznokciami. Jestem po dwoch kursach stylizacji paznokci, poczatkowo myslalam, ze to moze akryl wiec zmienilam na inna firme, pozniej przeszlam zmiane cleanerow etc jednak problem pozostal i sie pogarszal. Zrobilam pazury z innymi lakierem - top i baza Gelish, kolor z effective nails i nie bylo zaczerwienienia/swedzenia/puchniecia. Kontaktowalam sie juz z dzialem reklamacji w Semilac'u i czekam na adres do odeslania ich produktow. Uzywalam ich lakierow ponad rok, dopiero po 6 miesiacach dostalam pierwszych objawow.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
16 stycznia 2016 11:46
Pytam, bo właśnie czytałam posty uczulonych i żadna nie robiła testów, a ciekawi mnie jaki składnik może taką reakcję wywołać  👀 Sama używam właśnie semilac i jestem zadowolona ale zaczynam się obawiać
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się