Dopasowanie siodła

Z góry mówię, że nie jestem specjalistą, ale coś może coś wstępnie napiszę. To siodło nie leży dobrze. 🙁 Masz za małe futro o wiele, tył siodła leży na tylnym wyższym rancie futra czy mi się wydaję? Nie wsiadałabym w ogóle w tym siodle. Po zdjęciach wydaje się, ze ma proste plecy jak deska, jak mój. 😉 Tylko do tego ma wysoki kłąb. Zamiast wsiadać polonżowałabym trochę w dole, żeby te plecy się nadbudowały, okolica za kłębem nie wygląda dobrze. 🙁 Wyobraź sobie jak musiałoby wyglądać siodło na nią- bardzo porządnie wypełnione panele i wycięcie na kłąb, tak jak faith pisała.

Ja w końcu odkryłam siodła dla nas- Otto Schumachery. Jedyne z wielu które oglądałam, które mają panele na proste, zupełnie proste plecy. Okazało się, że gdy jest poszerzona komora przedniego łęku- jest idealnie. Zdecydowałam się na inny trochę niż wstępnie model, Fusion, czekam na przesyłkę i dam znać.  😀  Nie satysfakcjonowało mnie doleganie tyłu tyle o ile, i niestety wszelkie Kieffery, Euroridingi, Daw-Magi, Stubbeny nie dawały rady, tył odstawał, przez co całe siodło traciło na stabilności.
Ciekawe, że w sumie wiele osób ma ten problem- proste szerokie plecy i tak mała odpowiedź rynku- znalazłam jedną markę. Oczywiście jakbym miała budżet koło 10tys, byłoby łatwiej. 🙂
julka177 Leży źle. Problem tego siodła to zbyt niskie panele. Wyższe panele i wycięty przedni łęk załatwiłyby sprawę. Faktycznie celuj w kieffera, adsa plus (star) lub prestige, oczywiście w niektóre modele. Możesz przecież kupić używane.
Kameleonik   Bo życie jest piękne...
08 stycznia 2016 20:39
kwagga, mirti2 mogę na PW podać inny numer do logosa niż ten który można znaleźć w internecie, co prawda nie wiem czy nadal dopasowują siodła, ale można zadzwonić i zapytać  😉
To poproszę o ten numer 🙂 W sumie to nie musisz na priv, może inne dziewczyny z okolicy też będą chciały skorzystać? WIELKIE DZIĘKI 🙂
lenalena wiem, podkładka jest za mała, ale wstrzymuje się z kupnem, ponieważ nie wiem w co inwestować - w siodło czy podkładkę. Już wiem, że w siodło.
Lonżujemy się od jakiegoś miesiąca - przed każdą jazdą, często też zamiast niej. Nie mogę niestety lonżować dokładnie wtedy kiedy chcę, bo w stajni jest szkółka, a właścicielka nie pozwala wtedy na lonże. Dlatego wsiadam, ale bez galopów raczej, kłus tylko anglezowany i półsiad. Żeby nie dobijać pleców 😉

kwagga dzięki, rozejrze się za tymi firmami 🙂

Znalazłam takie[url=http://olx.pl/i2/oferta/siodlo-skokowe-otto-schumacher-CID767-ID5FkEH.html#f6901e801b]klik [/url], jest szansa, że będzie lepiej pasowało?
Kameleonik   Bo życie jest piękne...
08 stycznia 2016 22:14
kwagga taki dostałam ostatnio 500 201 047 (z tym, że jest tam słaby zasięg więc trzeba próbować kilka razy).
julka177 Możliwe, że będzie pasowało, jednak osobiście uważałabym na siodła z ,,przestawianym rozmiarem łęku" Zmiana rozmiaru łęku wymaga korekcji paneli, inaczej siodło może nie być stabilne i się bujać przód - tył. No i patrz na wygodę dla siebie (oczywiście w drugiej kolejności 🙂 ) W siodle tej firmy akurat nie jeździłam. W  pozostałych tak. Prestige i adsa plus (wzorowany na prestige) super miękkie i stabilne dla jeźdźca, kieffer odrobinkę twardsze. Ja niestety super wygodną adsę muszę sprzedać, ale tak to jest jak się kupuje siodło ze zbyt wąskim łękiem, na konia o szerokich pleckach i niezbyt wydatnym kłębie. Zresztą sama zobacz jaka byłam tępa, żeby koniowi tak fatalnie dobrane siodło do niego zakładać. A że się buntowała to jeszcze dostała podkładkę a co! Na szczęście teraz chodzi w dużo szerszym kifferze, z niższymi panelami i to nie ten sam koń. 🙂  Aha i szukaj takich sprzedających, którzy pozwolą Ci wziąć za kaucją siodło, wypróbować i ewentualnie zwrócić w razie czego.
Kameleonik Wielkie dzięki 🙂
kwagga, ale Otto mają łęki do zmiany tylko przez rymarza, tak jak Prestige, Daw-Mag i inne, nie do samodzielnej wymiany. 🙂
kwagga, - no plecory, jak u mojej....ja odsyłam kieffera do p. Andersza.  Zobaczymy, jak to wyjdzie. Mi po zmierzeniu wyszło, że chyba mam siodło więcej niż rozmiar do powiększenia.
Nie znam otto, ale w ogłoszeniu było, że można łęk przestawić z rozmiaru m na l i odwrotnie.  Jeśli bez korekcji paneli to jakoś bez sensu. Ja wole niedopasowane  siodło sprzedać i kupić wprawdzie używane ale dopasowane. To za wąskie na klacz kupowałam nowe 🙂
Ee, pisałam specjalnie ostatnio do producentów Otto do Niemiec, odpisali że łęki tak jak w Prestige, Passier rymarz może zmienić. Ale tylko rymarz, nikt raczej sam siodła nie rozpruwa. 😉 No i rymarz przy zmianie szerokości łęku kontroluje i w razie potrzeby zmienia wypełnienie paneli itp.
Napisałam w sprawie tego siodła czy można przysłać na przymiarkę. Ciekawe co odpisze  🙂.
Wintec tez był kupowany nowy  😁
ushia   It's a kind o'magic
09 stycznia 2016 16:49
julka177 - tak na marginesie, akurat jezeli ju koniecznie musisz wsiadac na konia z problematycznymi plecami to jak najwiecej galopu w polsiadzie, klusa jak najmniej
ushia galop = brykanie (od napięć i siodła). Nie chcę spadać na każdej jeździe ani jeździć w stresie, cała usztywniona a przez to usztywniać już i tak sztywnego konia  😉
julka177, a nie możesz lonżować jej po prostu kiedy możesz? Albo zwyczajnie nie jeździć? Ja bym raczej nie wsiadała na konia, którego boli niedopasowane siodło tak, że aż bryka...  🙄
budyń wsiadam max 1-2 razy w tygodniu tylko na lekką jazdę. Raczej lonżuję. Ale tak jak pisałam mam pewne ograniczenia :/
To nie wsiasaj, zadnego sensu w tym nie widze...na spaceey w reku lepiej polazic.
Ewentualnie spacery na oklep
julka177, też bym w ogóle nie wsiadała, bo narobisz sobie kłopotu. Ja już nie jeżdżę na swojej kobyłce prawie 3 miesiące, tyle nam zajęło doprowadzenie pleców do w miarę sensownego stanu. W tym czasie były spacery po górkach, lonżowanie w dole na chambonie, ostrzykiwanie pleców, nagrzewanie lampą, masaże i zabiegi ultradźwiękami. Dopiero niedługo zacznę wsiadać, stopniowo, najpierw na stępa po lonży. Siodło będzie idealnie dopasowane przez specjalistę.
ciach
Ewentualnie spacery na oklep

Jak konia coś boli w plecach od złego siodła to tym bardziej na oklep bym nie wsiadała.
to zalezy gdzie konkretnie boli
Wydaje mi się że lepiej na oklep niż znowu to źle siodło na grzbiet ale mówię oczywiście o sytuacji gdy komuś tak bardzo bardzo zależy żeby wsiąść.

Powiedzcie proszę czy ktoś z Wrocławia był by zaintetesowany konsultacja KLINIKI SIODŁA? ?
mirti2, przejrzałam ich stronę na FB... patrząc na to, czym handlują prawdopodobnie nie dałabym złamanego grosza za pasowanie siodła
Przecież coś takiego, jak na zdjęciu nadaje się jedynie do muzeum
[img]https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xfp1/v/t1.0-9/1934193_1516566545303688_8556817369302110071_n.jpg?oh=f12aedd0c2ca8145cdbb77f122ad797a&oe=56FC7984&__gda__=1464256013_a473535c56c68aa5d8cc2924958ceed7[/img]
Muzeum kiczu chyba. Obrzydliwe to jest.
mirti, to nie są ci od tych zdjęć z chudzinami z mocno średnio dopasowanymi siodłami?
lenalena, wiesz, chcąc być obiektywna nie patrzę na "ładność" siodła a na to jak wyglądają panele...widać że ich świetność minęła w czasach dojrzewania moich dziadków 😉 a na grzbiecie siodło będzie stanowiło piękną... kołyskę
To proszę poradźcie kogoś kto pomoże dopasować siodło
Ahaha, Gaga, piękny tekst o tych czasach. 🙂 No nie da się ukryć, że tych paneli z tyłu praktycznie nie ma, ale ta piękna lamówka tak rzuciła mi się w oczy.   😁
edit: co ciekawe, w ogłoszeniach jest sporo po prostu antyków, takich z czasów filmu Karino, i to czasem za 1-1,5k, kto to kupuje?  👀
_Gaga, wracając do zdjęcia, które wstawiłaś.. to siedzę i się zastanawiam, co i dlaczego tam w paincie pozaznaczali tyle na czerwono?!  😂
lenalena, może na tych chudych konikach z pozapadanymi grzbietami te antyczne cuda faktycznie leżą nieźle :P
A tak swoją drogą, to te czerwone wstawki są absolutnie koszmarne, no obrzydlistwo.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się