Pensjonaty we Wrocławiu

Będę w środe u Susłowskich to sprawdzę czy jest wiata/jakieś boksy. Mieli robić ale nie wiem czy zdążyli/mieli fundusze przed zimą. Także jeśli koń nie był wcześniej w systemie całodobowym to trzeba by czekać do wiosny, teraz już by nie dał rady się przystosować. Natomiast są tam schronienia naturalne - w sensie gęste drzewa, ostre zbocza osłaniające od wiatru itd. No i oczywiście stały dostęp do siana o tej porze roku. Także tamtejsze konie sobie dobrze radzą nawet w obecnej aurze.
Bombal, dzięki za info 🙂

branka, koń i tak przyjechałby za kilka miesięcy, póki co pytam orientacyjnie. Będę miała tą stajnię na uwadze 🙂 Z drugiej strony szkoda, że przenieśli się z Ząbkowic, bo tam bym miała bliżej 👀
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
04 stycznia 2016 17:25
warta2009 okolice Ząbkowic: Folwark Leszczynówka k. Srebrnej Góry. http://www.leszczynowka.pl/
Mój Mały ma COPD i tam stoi, jestem bardzo zadowolona, bo właściciele rozumiejąc powagę choroby idą na rękę z wszystkim: do wyboru stajnia drewniana, murowana albo wiata i 24h na dworze, padoki trawiaste, siano moczone, siatki, sprzątanie, ścielenie pod nieobecność koni, padokowanie minimum od świtu (stajenni są od 5 rano) do 15, ale na życzenie może być do nocy, jeśli jest potrzeba to mogą derkować, jest murowana hala, duża ujeżdżalnia z kompletem przeszkód, spory socjal z hotelem i restauracją, a z restauracji podgląd wideo na halę, można przy kominku podglądać innych. Dużo się dzieje: kursy, szkolenia, imprezy, trener na miejscu.
Jak na załączonym obrazku:
Viridila   ZKoniaSpadłam & NaturalBitsBay
04 stycznia 2016 17:43
Co do Folwarku Leszczynówka - stajnia i cały obiekt naprawdę robi pozytywne wrażenie 🙂 Co prawda byłam tam z okazji zawodów TREC jako luzak, ale miejsce bardzo miło wspominam (mój pies chyba też, zwłaszcza małą JRT z którą latały jak głupie :hihi🙂 🙂

Rudzik, tak OT - w tym sezonie też są plany na TREC w Folwarku? 🙂
Rudzik, dzięki!  :kwiatek:
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
04 stycznia 2016 18:02
Viridila mówisz o Feli z adhd? Tak w tym roku też będą zawody, nasza trener ma też tytuł sędziego TREC. Planowane są dwie eliminacje, a może nawet ogólnopolskie uda się zrobić.

to pokontynuuje off top
to pewnie przyjedziemy!
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
04 stycznia 2016 18:06
zapraszamy ciepło
Viridila   ZKoniaSpadłam & NaturalBitsBay
04 stycznia 2016 21:28
Rudzik, nie wiem jak się nazywała psina 😡 Przychodziła do nas i bawiła się z Brendi (nawet do namiotu nam prawie właziła żeby ją wyciągnąć do zabawy) 😁 Tu na filmie widać o którego psiaka mi chodzi: KLIK - przy okazji widać kawałeczek Folwarku Leszczynówka 😉
Potrzebuję w miarę pilnie namiar - telefon do właścicieli "białego piasku" w Ramiszowie.
Drogie Panie, poszukuję stajni... Wymagania: Całodzienne padokowanie!!! czysto w boksach, nie wykonywanie prac stajennych przy koniach... jakieś pomysły?
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
09 stycznia 2016 10:59
Chyba stoisz w stajni ktora najlepiej spelnia te warunki? Ciezko bedzie przebic Chrzastawe
Chrząstawa zmienia trochę warunki i ja muszę szukać czegoś innego.
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
09 stycznia 2016 11:13
Chrząstawa zmienia trochę warunki i ja muszę szukać czegoś innego.

Powiem szczerze ze troche tego sie bałam, ze zbyt idealnie bylo 🙁 szkoda 🙁
Każdy się bał  🙁
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
09 stycznia 2016 11:41
Kitty niezmiennie leszczynowka, ale 70 km od Wrocławia...
Rudzik powiem Ci że myślę o tym... a tam boksy codziennie sprzątane? obsługują trociny?
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
09 stycznia 2016 12:04
Kitty poleciał pw
Tak sprzątane codziennie
Warzyna -sprzątane codziennie,możliwość postawienia na trocinach,konie na dworze codziennie prawie do zmroku ,jestem tam już z koniem hmm chyba 6 lat ? i cały czas polecam 🙂
cudmucha a jak z miejscami?
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
09 stycznia 2016 12:41
Kitty jeśli można spytać co sie dzieje z chrzastawa?
http://stajniawarzyna.pl/index.php/search/ dzwonić i pytać🙂 nie jestem włascicielem wie nie odpowiem 🙂
cudmucha koleżanka mnie uprzedziła, brak miejsc 🙁
Kitty stajnia Febus - polecam gorąco
W okolicy wrocka moimi faworytami są rościsławice, emiraty arabskie, szewce (choć dzierżawione i tłok), febus też zrobił na mnie pozytywne wrażenie choć też dzierżawione ale małe padoki za to siana dużo.
Ja pitolę, a miało być tak pięknie...
Co się stało??
Dziewczyny, spokojnie! Zostały nam przedstawione plany pewnych zmian, które niekoniecznie będą nam odpowiadać. Natomiast jeszcze nie wiemy kiedy zmiany zostaną wprowadzone. Zamierzam zrobić powtórny rekonesans, bo niekoniecznie chcę się obudzić z ręką w nocniku... Na chwilę obecną są tylko przyziemne problemy stajenne, mniejsze i większe, ale liczę na to, że właściciele jednak się uporają. Jeśli jednak zapadnie decyzja o zapowiadanych zmianach, to moje konie zmienią lokum, choć będzie to z bólem, bo planowałam przeprowadzkę już na swoje... Ale pamiętajcie o jednym, stajni idealnych nie ma i ta też taką nie jest  😉
Mój koń też stoi w Chrząstawie, nigdzie nie miał tak dobrze jak tam. Lepszych warunków nie znajdziecie. Trzeba pamiętać, że każdy ma inne gusta i prawda jest taka, że nie da się wszystkim dogodzić. Nikt też nikogo na siłę nie trzyma, nie pasuje Ci to droga wolna  😀

Konie mają bardzo dobre warunki. Piękna stajnia, duże, czyste boksy, siana pod dostatkiem, nie znam stajni, która dawałaby aż tyle zarówno w boksach jak i na zewnątrz, oddzielne padokowanie, ochraniacze, kaloszki, dereczki itp hehe piękny plac do jazdy z kwarcem + nowa niedawno powstała duża hala, nie wspominając o pięknych terenach. Ośrodek cały czas się rozwija.

Podziwiam też właścicielkę, za to że jest otwartą osobą i zawsze można się z nią dogadać, pod warunkiem, że ktoś nie psuje atmosfery i gra fer.
Uuu mocne słowa! A my się znamy osobiście? Bo konia znam i codziennie w stajni jestem.
Kitty Ty jeszcze nie wiedziałaś, że taka stajnia istnieje, a ja już tam z koniem byłam. Nie znamy się osobiści i raczej nie poznamy  😀 bywam rzadko i zawsze rano. Wpadam zawsze niezapowiedziana i nigdy się nie zawiodłam  🏇
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się