konie fryzyjskie

Magda M Hermania jest przepiękna. Gratuluję 🙂
Super gratulacje dla Hermani  :kwiatek: a jak reszta są gdzieś wyniki a moze ktoś kto był krótko napisze jak poszło innym pięknością  🤣
Hermania dziękuje 😀
W sumie to co widziałam to premiowanie 9 źrebiąt, gdzie czempionem została klaczka Zoya po Hette 481 dostała 1 premie, zaraz po przeglądzie źrebiąt odbył się IBOP,  w którym pokazały się 3 konie, 2 z próby ujeżdżeniowej i 1 z powożenia. Próbę ujeżdżeniową wygrał wałach Tokaj, chyba z liczbą 67pkt. Następnie z kategorii klaczy 4letnich i starszych starających się o wpis do STB było 5 klaczy z czego 2 dostały wpis bez tytułu i 1 z tytułem Ster (czyli Hermania) i w sumie z tego co widziałam to tyle. Generalnym czempionem została klacz Joanne pani J.Frycze dostała 1 premię

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.893763800708015.1073741857.834015966682799&type=1&hc_location=ufi
dzięki  :kwiatek: zdjęcia super piękne konie 🙂 i jeszcze raz gratulacje sterki 🙂😉
Gratulacje dla Wszystkich hodowców i właścicieli. Pełne wyniki macie pod linkiem.

https://www.facebook.com/ZwiazekHodowcowKoniFryzyjskichWPolsce/posts/908554402570068
Tak wlasnie udalo mi sie dowiedziec odnosnie pochodzenia Sanne , ze jest po Beart411 😀 szukam i szukam listy jego potomstwa i tego znalezc nie moge. Wrzucialabym Wam nowe zdjecia,ale ostatnio praktycznie nie zrobilam zadnego. Niestety obecnie jezdze bardzo sporadycznie do stajni, poniewaz obecnie mieszkam w Anglii. Wrzuce Wam starsze zdjecie 🙂 [img]https://scontent-lhr3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xap1/v/t1.0-9/10153125_739345276153970_7802577815722683370_n.jpg?oh=be2188ef55dfd4c840ba3fdbe13edddb&oe=56897556[/img] zdjecie z zeszlego roku 😀


🙂
HELLO  ❓ odkopuję wątek z Widarem 
Witam,
zapewne ten temat już gdzieś tu się przewinął, ale powiedzcie mi jakie siodła macie na swoich fryzach??????
Ja kiedyś miałam siodło fryso, ale stajnia się nam spaliła i wraz z nią siodło moje. Gdy mój fryz skończył 10 lat to chciałam żeby pochodził na padoku z innymi końmi i chciałam zmienić stajnię więc go musiałam wykastrować! było to najgorsze posunięcie w moim życiu, od razu zbrązowiał w lato ( co mu się przez 10 lat nie zdarzyło) i zapadł się w kłębie. Teraz mam straszny problem z siodłem, koń pracuje codziennie a mimo tego jest zapadnięty i żadne siodło na niego przez to nie pasuje.
Od 2 lat chodzi zawody w powożeniu i pracuje tylko 2 razy w tygodniu pod siodłem - ale siodło jest nam niezbędne!
Pozdrawiamy tez jako zorro 🙂
No niestety dobór siodla dla fryza ciezka sprawa....
Ja mam passiera a tempti i jest calkiem spoko chociaz leci nieco na tyl o dziwo mam tez ratomke i lezy calkkem spoko moze mi sie trafil taki egzemplarz ...
Bo nie leci na tyl...
Wstqwiam fotke...
Musisz szukac siodla z szerokim kanalem.... ja chyba przewalilam ich 6...zeby bylo w miarę ok.
Ciezki temat ... a co do kastracji moj byl kastrowany w wieku 6 lat. 
I niestety poza spadkiem masy niewiele to dalo. Kastracja byla zle przeprowadzona.
I  nadal sam musi na padok chodzic...bo walczy z innnymi walachami o klacze..

A ja sie chwale moim synkiem z pokazów! !!! Na wiosne kolejne ! Masa ludzi, scena samoloty a on mial gdzies
..
Maria25: ja mam euroriding diamant 3 fit i pasuje na moją fryzkę ale wszystko zależy od budowy konia. Spróbuj euroridinga...
Z siodełek na fryzy polecam zdecydowanie Euroriding Titan II.
Dla Dafne M testowaliśmy wiele marek i to okazało się optymalne 😉
Znajomi jeżdżą w daw magu rajdowym i dość fajnie sie sprawuje. Mnie ciekawi czy ktos jeździ w daw magu hubercie L? 👀
Tak,matka Dafne,Isa jest jeżdżona przez właścicielkę  właśnie w daw mag hubert,rozmiar L,do ambitniejszej amatorskiej jazdy jest super.Było pasowane i L-ka jest ok.
O to fajnie bo siodlo za rozsądną cenę. I tak jak mówisz do amatorskiej jazdy raczej.
Livia   ...z innego świata
01 grudnia 2015 07:47
U mojego większość normalnych siodeł leciała na tył - trzeba było jeździć z podkładką. Dobrze leżały bezterlicówki (Freemax), potem zainwestowałam w Prestige'a szytego na miarę 🙂
Livia I droga to zabawa siodło szyte na miare? Dużo droższe od gotowego siodła?
desire   Druhu nieoceniony...
01 grudnia 2015 11:26
Maria25, fryzy brązowieją nie od kastrowania, a od braku mikroelementów w organizmie, np.: miedzi. i nie tyczy się to tylko fryzów, bo inne kare konie zresztą też mają ten problem.  🙄


Ja na fryzach jeździłam w ujeżdżeniówce stubben tristan, i wszechstronnym daw magu hubercie - w miare pasowało.  🙂
Livia   ...z innego świata
01 grudnia 2015 11:35
anil, siodło szyte na konia w ramach danego modelu (u mnie Lucek) kosztowało mnie dokładnie tyle samo, co po prostu nowy Lucek 🙂 Więc dopasowanie siodła do konia jest już w ramach ceny końcowej.
Ja mam konia o fryziej budowie (połowa fryza) i super przez dłuzszy czas sprawdzał się daw mag hubert (choc musiałam poszerzyć). Teraz przesiadłam się na Prestiga Helen i lezy  lepiej. Npewno siodło godne polecenia
Marcin Kural Titan II w ogóle jest fajny na szersze konie no i wygodny  😜
Tak z ciekawości, który Fit na Dafne był dobry?
Euphorycznie  siedemnastka siedzisko, łęk 4, dosyć szeroki.
Wcześniej testowałem dla niej devoucoux makila 17(na zdjęciu).rozstaw był mniejszy.Niesamowitym plusem(na fryzy) jest ta jedna tybinka,ale w galopie i lotnych zmianach wyskakiwałem z niego.Zdecydowanie ten Titan II jest trafiony i polecam wziąć większy łęk.
Marcin Kural ja co prawda nie na fryza, ale plery szerokie i krótkie - łęk 32 czyli chyba 3 na nas jeszcze pasuje... zobaczymy jak długo.
Strasznie ciężko znaleźć te siodła na rynku wtórnym - to chyba też wiele mówi.
Ja mam Sommera Athen, pasowane przez przedstawiciela Sommera, który ocenił, że leży świetnie. Łęk został chyba ostatecznie 32, jedynie wyjął trochę wypełnienia w okolicach przednich paneli. Siodełko polecam, bo bardzo wygodne.

@Marcin Kural - widzę, że w obu siodłach jeździsz z futrzaną podkładką. Takie podkładki mocno zwężają siodła, bez podkładki pewnie mniejszy łęk by pasował  😉

@desire - część fryzów brązowieje też po prostu od słońca. Moja pierwiastki ma w normie (badane), a latem mniej lub bardziej płowieje. To kwestia genów - zależy czy dany osobnik ma maść karą płowiejącą, czy kruczoczarną. Więcej o tym w drugiej części artykułu na  [url=http://koniefryzyjskie.org.pl/n/index.php?option=com_content&view=article&id=85😀laczego-fryz-jest-kary&catid=38:readb&Itemid=2]związkowej stronie [/url]
desire   Druhu nieoceniony...
06 grudnia 2015 16:03
Katasia, te którymi się zajmowałam niby od słońca, a jak zrobiłam szczegółowe badania to się okazało że jednak czegoś brakuje... 😉 także mimo wszystko warto sprawdzić badaniami co i jak, bo się jednak można czasem zaskoczyć 😉
No, potrzeby badania krwi absolutnie nie neguję, szczególnie jeśli suplementujemy lub mamy zamiar suplementować. Z resztą nawet te płowiejące mogą płowieć mniej lub bardziej. Moja na samym początku płowiała bardziej, łącznie z końcówkami grzywy i ogona. Od dawna nie obserwuję żadnego płowienia na grzywie ani ogonie, choć przy jej ilości padokowania i jej genach kruczoczarna w sezonie letnim raczej już nie będzie  😉
Zna ktos potomstwo lub ogiera Hotse fan de Koaten po Beart 411 Sport preferent 172 cm wzrostu, 82 pkt. bonitacji
Jak na pierwiastki to badanie sierści nie krwi. Konie mają niesamowity mechanizm który pozwala im gromadzić pierwiastki w organizmie i w razie potrzeby je uwolnić. Mogę napisać dokładniej jak ktoś chce. Wiec jeśli chodzi o te minerały najlepsze bo najbardziej wiarygodne jest badanie włosów.
Sucha - koniecznie napisz coś więcej! 🙂 Wiedzy nigdy nie za wiele 😉
Z tego co mówili na UPHB to konie mają taki bardzo ciekawy mechanizm. Ponieważ w zimie często występują niedobory praktycznie wszystkiego to konie potrafią gromadzić mikro i makro elementy w ciele i jak ich bardzo brakuje to wtedy je uwalniają. Dlatego jeśli się zrobi badania krwi w momencie uwolnienia wychodzą nieprawdziwe. Z tego powodu robi się badania włosa a nie krwi.
Ja z kolei gdzieś słyszałam/czytałam, że badanie włosa nie pokazuje aktualnego stanu, tylko stan sprzed kilku miesięcy, ale szczere powiedziawszy nie mogę sobie przypomnieć gdzie ja znalazłam tę informację.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się