Kącik Rekreanta cz. IX (2016)

deborah   koń by się uśmiał...
10 stycznia 2016 19:21
brzezinka, dzielne jesteście, ze w taki mróz na dworze śmigacie 🙂

Precelek, cudownie widziec Bohuna znowu w akcji. Rokowania były pomyślne wcześniej czy definitywnie padoki i emerytura?

tuch, mega pozytywne te fotki pierwsze!

darolga, 10 lat?? szok. naprawde trudno uwierzyć... 1oo lat w zdrowiu!
milusia, masz kolejnego kasztana który zachwyca urodą!
Ruda77, wyglądacie przezawodowo!
Hermes, ależ idziecie do przodu! bardzo miły obrazek 🙂

Moon, nie gadaj tyle tylko pokaż foty z pracy. jak stał u Poni to się ciągle chwaliłaś a teraz cisza...

my wróciliśmy z zawodów i koń oczywiście wymiatał. Ja też powoli się ogarniam i zaczyna nam wychodzić. Nawet P klasa nie spowodowała u mnie tyłkościsku jak zwykle.

Mam przecudownego konia

[img]https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xtp1/v/t1.0-9/12417820_1005762819461945_1598006705229822873_n.jpg?oh=7983a41be03cbe63faa81261a1a7af76&oe=56FCD85B[/img]

[img]https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xfl1/v/t1.0-9/12509575_1005762759461951_7935114724683509993_n.jpg?oh=726579e4946c0265ab1f450bffde8b9e&oe=5702E78E[/img]

[img]https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xfp1/v/t1.0-9/12523016_1005762799461947_2961748394654812844_n.jpg?oh=97015f4b8d64f2f75a07982535ee5d26&oe=573FDC61[/img]

i filmy

L1


P

wątek zamknięty
Ruda77, dzięki :kwiatek:
darolga, decatchlonowa Fouganza 300g 😀 polecam, dera nie do zdarcia i cieplutka!
Moon, aa to jeszcze macie dużo czasu, my jedziemy w najbliższą niedzielę  😲 Staram się wykorzystywać każdą chwilę i warunki żeby coś poćwiczyć przed wyjazdem, ale jak na złość pogoda nie sprzyja  😤 No i zaczynam się stresować lekko, pierwszy wyjazd bla bla dużo obcych koni itp  🤔wirek:
Hermes gratki i oby tak dalej! ładnie ciśniecie!  👍
wątek zamknięty
Moon   #kulistyzajebisty
10 stycznia 2016 19:40
deborah, proste - do Poni jeździłam zawsze z kimś, komu wtykałam aparat + lato, ładna pogoda sprzyjały fotkom ;-) Teraz na hali, po ciemnicy to nie warto nawet otwierać szafy z aparatem :P Chociaż chciałabym pofocić Lulastego chociażby po to, żeby porównać ile tłuszczyku mu przybyło :P
Przy okazji gratulacje udanych startów, nie widziałam live, ale po fotach widzę że astygmatyzm CB cały czas aktywny :P Objeździsz się i będziecie w N i C wymiatać ;-)

Dżastin, chcieliśmy jeszcze jechać w następny weekend ujeżdżeniówki ale przez paczałowe problemy pewnie nie zdążymy się przygotować, a też nie chcę jechać huzia na józia byle jak, byle pojechać. Nie o to chodzi :-) Będzie dobrze, powodzenia, czymam z Lulem kciuki ;-)
wątek zamknięty
deborah   koń by się uśmiał...
10 stycznia 2016 19:53
Moon, dobra dobra było pare jesiennych dni tej zimy. nic Cię nie tłumaczy ! za gratulacje dziękuję. trochę się otrzaskuje a ja nauczyłam się go wysiadywać. i apetyt rośnie 😉
wątek zamknięty
Witaj Kąciku!

Wszystkim życzę szczęścia i wszelkiej pomyślności w Nowym Roku. Oby był lepszy, niż poprzedni!

Wszystkie Wasze konizny wyglądają przepięknie!

Pozdrawiamy z Czesławem beznadziejnym selfi...   😡

wątek zamknięty
Dziewierz, nie widać selfie 🙁
deborah, dużo wysokich lotów życzę w nowym roku!
Hermes, śliczny ten Twój biały kucyk 🙂 Jeden z moich ulubionych na r-v 😉 Dzięki!
Ruda77, gratuluję, najważniejsze, że Ty jesteś zadowolona! Dzięki!
Dżastin, fajnie wygląda 😀
Nirv, apropos kompletów, to Pamir w landrynce wygląda przekomicznie :P Ale całkiem mu nieźle! Dziękujemy!
darolga, sto lat dla Korabka! Kolejnych 10 w zdrówku, koniecznie! Mam nadzieję, że w marcu polecimy P w Zbrosach 😉 Muszę przebrnąć 4 razy na 58%, żebym mogła już jechać C.
marlin1990, xequus, dziękuje! Bardzo mi miło 🙂

wątek zamknięty
Precelek, nie zazdroszczę komplikacji zdrowotnych ale najważniejsze, że wychodzicie na prostą  🙂
Olson, pięknie wygląda ta twoja maszyna w tym zestawie kolorystycznym  😜
darolga, kolejnych lat w zdrowiu dla Koraba  :kwiatek:
Nirv, zła kobieto, po co wstawiłaś tego różowego niciaka, obłęd  😍
milusia, rude jest piękne 😍
Sivens, będziesz mieć pociechę z tego swojego przystojniaka  🙂
Hermes, deborah, gratuluję udanych startów i hopsacie aż miło, zazdroszczę bo ja cykor jestem i od ziemi nie lubię się odrywać  🙂 A rudej faktycznie ostatnio trochę przybyło, służy jej bezstresowe życie konia nieroba  😉
Moon, kciuki są  🙂

Moje rozbrykane maluszki pozdrawiają kącik 😀
wątek zamknięty
Brzezinka haha a młoda jaka zadowolona  😀
wątek zamknięty
milusia   czas na POZYTYWNE zmiany!!!
11 stycznia 2016 09:05
Nirv- :kwiatek: Kurczę Pams ma naprawdę tyle lat?? Wygląda na połowę mniej  👍
Ruda77-nie poznałam Absoluta!Szok, super wygląda  😀 Co teraz jeździcie, już Cetki?
Darolga-nie dałam rady o tym pisać przez dłuższy czas...
Teraz już najgorsze za nami, czas leczy rany. Jeszcze tylko czeka ją zabieg, bo była porozrywana i szyta po porodzie, niestety teraz nie jest do końca szczelna. Mam nadzieję, że będzie to tylko plastyka.
Ja też dzis sobie powspominałam. Korab to jeszcze nic przy tym po co ja pojechałam  😁
Hermes-ale idziecie do przodu!!! Ile siwy ma wzrostu?
Zairka, Olson-gratuluję super fur!!! Faktycznie rok pięknych zmian  😀
Siwens-spory młodziak  🙂 Co to jeśli można zapytać? Niech się zdrowo chowa 🙂
Kastorkowa-mega, mega zmiana! Inny koń! gratulacje
anai-jaki bielas!!! fajnie mu w takim wydaniu
deborah-dziękuję, ale mam nadzieję, że kolejny będzie niekasztanem  😉
Pociskacie!!!Uwielbiam tą Twoją sarenkę, genialny jest. I jaka Ty jesteś chudzinka  😲  😍
Moon-ja też dopraszam się o fotki  😉
brzezinka-o kurcze! ale masz dzielną córcię!!! chyba się jej podoba  😁

To pochwalę się jaką miałam fantazję i na podstawie jakich zdjęć pojechałam ponad 400 km po Izweltę  😂 😎
tadam



na szczęście stan faktyczny był trochę lepszy

Suszek mój

a tu mam porównanie
2013 jakieś pierwsze lonże jak miała 3 lata i podejście do zajazdki, ale brakło czasu i motywacji. Może to i dobrze, bo dopiero teraz jest na co usiąść, bez obaw że konia skrzywdzę. Ciąża i czas spędzony na wybiegach i łące dobrze jej zrobił.


Tu koniec grudnia 2015
Sama byłam w szoku jak te konie się zmieniają  😲
wątek zamknięty
Precelek Tak, zdecydowanie obecna stajnia mu służy. Czasem mam wrażenie, ze zapadł w zimowy sen jak niedźwiedź, ciekawe co to będzie jak się na wiosnę obudzi 😁 Planujecie z Electro starty w tym sezonie?
Olson Don Glory to wałach? Wygląda na zdjęciach jak ogier kryjący, ale karczycho! Trzymam kciuki za C-tki 🙂
marlin1990 Ja wychodzę z podobnego założenia, jak mam się telepać godzinę w siodle stępem na mrozie to wolę się przejść.
darolga 100lat i jeszcze więcej! E tam...mi się Korab zawsze podobał, nigdy nie był brzydki.
milusia Wszystkiego dobrego w nowym roku! oby smutki nie wpływały na teraźniejszość. Powodzenia w pracy z Rudą, prezentuje się znakomicie 🙂
Nirv Jeziorko jest czadowe. Latem to dopiero będziemy się pluskać! Ale cukiereczek z Pamira 🤣
Dżastin Faktycznie czerwony kapturek. Oo na swój wiek chyba bardzo dobrze się trzyma?
Sivens Myślałam, że jest już trochę starszy. W takim razie życzę udanego roku, bez kontuzji!
Ruda77 Kawał koniska, jaka ma długą szyję. Na jakim jesteście etapie rzeźbienia?
Hermes Na przestrzeni roku super progres! Gratulacje i jeszcze więcej zapału do pracy!
Moon Kciuki trzymam za Lula 🙂
deborah To musisz koniecznie zacząć coś brać na rozluźnienie pośladów bo wygląda to całkiem zacnie 😀
wątek zamknięty
darolga, no leci, leci. Dopiero do kobyła do mnie przyjechała a za kilka dni też już rok będzie 😀 Chłopak zdecydowanie odmłodniał - pomijając wygląd to i z zachowania zrobił się szalony 5 latek! 😁 na padoku biega, bawi się z innymi końmi, zagania swoje kobyły 😀 a jak chciałam wsiąść ostatnio to zamiast iść brykał z nadmiaru energii jak tylko przykładałam delikatnie łydkę do boku :P

Moon, dlatego ja wzięłam maszynkę i mało się zastanawiałam nad tym co robię 😁 Pams jest typowym łysym, Wołomińskim dresem teraz, brakuje tylko szeleszczącej derki z paskami 😁

deborah, ostatnio z końską kumpelą rozmawiałyśmy o Waszej parze - straszliwie fajny obrazek, świetny ten Twój koń i świetnie Ty na nim wyglądasz. To P w Waszym wykonaniu wygląda jak byście jechali je po raz XX, a nie pierwszy 😍

Olson, landryna jest mistrzowska i ja zdecydowanie muszę Siwą zaopatrzyć w taki komplet 😁

brzezinka, to tylko dodam, że maluszkom było by genialnie w tych różach 😁

milusia, 2 lata temu wetka jak zajrzała w paszczę to stwierdziła minimum 18/19, przyjęłam ten młodszy wiek, co by go tak nie postarzać 😁 a Pams chyba na przekór tego jak go nazywam (Stary Koń) wygląda i zachowuje się coraz młodziej 😀 wow, to serio ten sam koń :O ? Obecnie Izwelta wygląda jak top fura 😍
wątek zamknięty
darolga, moje umiejętności manualne mogły by nie podołać takiemu wzorkowi 😉
Hermes, ale fajnie skaczecie  😀 nazwanie go pączusiem to duży komplement, bo całe życie był szczupakiem 😀
deborah, dziękuję, zresztą Wy tez prezentujecie się profi 😉
Olson, dzięki!
milusia,  Tak, mamy za sobą start w C rok temu, a treningowo zaczynamy jakieś elementy z CC 😉 Ale się kobyłka  zmieniła!
tuch, jesteśmy na etapie C klasy i pomalutku zaczynamy elementy z CC (pomalutku, żeby nie przegrać naszych gorących głów 😉)
edit. mogę prosić o zgłoszenie dwóch poprzednich wiadomości do moderatora? nie wiem co ta moja komórka narobiła 👿
wątek zamknięty
Ruda77 Zgłosiłam 🙂
wątek zamknięty
deborah   koń by się uśmiał...
11 stycznia 2016 11:46
milusia, po tych zdjęciach odszczekuję co powiedziałam. Ty sama tworzysz maszyny ! jestem pod ogromnym wrażeniem !
tuch, oby się za bardzo nie rozluźniły  😁

Nirv, bardzo mi miło to czytać. szczególnie że trenuję sama siebie i konia więc podwójnie się ciesze że nie ma obciachu..

Ruda77,  :kwiatek:
wątek zamknięty
deborah, nie ma obciachu, wręcz bardzo mi się podoba Twoje jeździectwo - chciała bym tak siedzieć i nie przeszkadzać swoim koniom. 😍
wątek zamknięty
Deborah jaka lekkość świetnie konisko skacze ! Jest niemal idealnie!
Milusia zgadzam sie z tym ze ty tworzysz te maszyny🙂 cudna kasztanka, bardzo w moim typie !sukcesów w pracy z nią!

My z synkiem dużo pracujemy z ziemi. Na hali tlok a mamy mini hale to mojemu zabawy na świeżym powietrzu pasują ! Turbo kon ! Zaczęliśmy deptanie kapusty w wersji demo. A od miesiąca mam pod sobą 3,5 letnia kobyłkę ktoś latem byla zajeżdżoną,teraz zaczynamy łapać równowagę.i nawet zaczyna fajnie sie rozluźniać .
wątek zamknięty
robakt   Liczy się jutro.
11 stycznia 2016 13:49
Rekreanty!
Proszę o kciuki na jutro, jak wszystko pójdzie ok, to będę miała newsa!  🏇
wątek zamknięty
Trzymam mocno kciuki!
wątek zamknięty
milusia   czas na POZYTYWNE zmiany!!!
11 stycznia 2016 17:40
Dziewczyny dziękuję za miłe słowa,  ale z pustego to i Salomon nie naleje  😉
Mniej więcej wiedziałam po co jadę.  Zrobiłam wywiad co do potomstwa Weltino. Sam ogier podobał mi się ogromnie, rozmawiałam  o nim z jego ówczesnym jeźdzcem. Przez pewien czas pracowałam z jednym z synów tego ogiera i postanowiłam zadzwonić do Nowej Wioski z pytaniem czy mają coś młodego i surowego. Najmłodsza była tylko Izi.  Była jeszcze jej półsiostra, ale juz zajeżdżona i nie bylo mnie na nią stać.
Izwelta z nóg mnie nie zwaliła, ale coś mi mówiło, że to dobry materiał, że można spróbować.
Była drobna, źrebięca, kopyta w kiepskim stanie. To bylo najgorsze. Dopiero po wyprowadzeniu kopyt zaczęły puszczać przykurcze i koń zaczął powoli ruszać się tak jak powinien i jak naturalne predyspozycje na to wskazywały(to długi proces i nadal trwa, zaniedbane byly bardzo)Resztę zrobił czas,  dużo wolnego ruchu, od rana do nocy na dworze, dobre żarełko i ciąża.  Mój udział jest najmnieszy, bo pracujemy dość krótko i niestety przez porę roku z przerwami. Ale byle do wiosny. Odkryłam na nowo radość z koniowania 😀
wątek zamknięty
darolga   L'amore è cieco
11 stycznia 2016 18:37
tulipan - dobrze chłopakowi, jest w świetnej stajni :-) I doskonale wygląda! Cieszę się, że u całej ekipy wszystko w porządku. Planujecie jakieś zawody? :-)
Hermes - dziękujemy ślicznie, Kochana :kwiatek: Wy również wyglądacie wspaniale, ogromne rzeczy już hycacie i spore postępy zrobiliście, fajnie się na Was patrzy! 👍
Moon - danke danke :kwiatek:
deborah - no nie? Dla mnie to też był szok, serio 😁 dziękujemy! :kwiatek: Fajne przejazdy, gratulacje :-)
Dżastin - :kwiatek: chyba Korabek chciałby taką  😀iabeł:
Olson - dziękujemy pięknie :kwiatek: Super, trzymam kciuki zatem!
brzezinka - dziękujemy! :kwiatek: Wspaniała ta Twoja pociecha, czysta przyjemność oglądać jej zdjęcia  😍
milusia - to prawda, czas jest dobrym lekarstwem. Dużo zdrówka dla klaczuchny i uśmiechu w codzienności dla Ciebie :kwiatek: A co do wspominek... cóż, faktycznie piękna nie była 😁 Widać masz oko do koni - i całkiem spore umiejętności zmieniania ich w ciasteczko-maszyny  😜
tuch - dziękujemy :kwiatek: Mi też, ale jednak jest typem konia, któremu wiek mocno służy :-) 
Nirv - rany, naprawdę? Wydaje mi się, jakbyś ją miała zupełnie od niedawna! Fajnie czytać, że Pamir w takiej top formie :-) Oby jak najdłużej!
Ruda77 - e tam, warto spróbować 🙂 A jak nie wyjdzie... to zawsze możesz powiedzieć, że pod wpływem robiłaś 😁 będzie tematycznie i wiarygodnie 😁
robakt - mówisz i masz, kciuki są 🙂
wątek zamknięty
Averis   Czarny charakter
11 stycznia 2016 19:12
deborah, świetnie razem wyglądacie! 🙂
brzezinka, ja bym nie wysiedziała 😉
milusia, Karson mógł za młodu być twarzą wszystkich zbiórek na biedne koniczki. Super progres i super oko 😉
tuch, ależ on zarósł! 😀 Za to mój Kary pierwszą zimę bez futra i wygląda jak prawdziwy sportowiec 😉
robakt, kciuki są!

Za to mój chłopczyk po miesięcznym zwolnieniu wraca do gry 💘 Tyle mam teraz z niego radości, że ojeju!
wątek zamknięty
robakt, trzymam kciuki🙂
wątek zamknięty
Moon   #kulistyzajebisty
11 stycznia 2016 20:30
Dzięki laski na kciuki, monotematycznie powiem żeby nie puszczać cały czas - tfu, tfu póki co mam nadzieję, że wychodzimy na prostą i już zaczynamy pełnowymiarowo rzeźbić. Lulu nie jest do końca szczęśliwy, że każą robotać, ale z pełnego złobu jadła już tak  🤣

Nirv, jakbym upitoliła na łyso, to właścicielka Aga by padła na zawał a następnie na rozstrój żołądka!  😁 Ale fakt, to jest jakieś wyjście... Ja dziś wyrównałam długie strąki, na dniach chyba zaplotę warkoczyki w jednym miejscu, bo ofc w 1/3 mniej więcej mamy dorodnego wajcherka, który robi misz masz i przekłada grzywsko.

milusia, trzymam kciuki za młodą, chociaż znając Twoje konie tow niedługim czasie stanie się przykładem "from zero to hero" ;-)

robakt, czymam!

Averis,  a ostatnio się właśnie zastanawiałam go u karego ;-) dobrze go widzieć "na chodzie", pracującego  😉

deborah, milusia,  dobra, już dobra - słowo harcerza, że w najbliższych dniach skołuję coś/kogoś do pofocenia :P
Póki co (bo podobno znów mrozy idą :/ ) Lulo w letniej i szczypiorzej odsłonie:

Pan ociekający zajebistością  😍 ;-)
wątek zamknięty
Kastorkowa   Szałas na hałas
11 stycznia 2016 20:49
Hermes dziękujemy pięknie. Wy z siwym jak zawsze super. Zazdroszcze hali i możliwości skoków, u nas ciągle się to odwleka i może na wiosnę zaczniemy się bardziej odbijać od ziemi.
Milusia dziękuje za miłe słowa w kierunku Blondyna, a Twoja dama teraz a kiedyś to niebo a ziemia. Na zdjęciach z lonży no nie zachwycała a teraz piękna i kobieca :kwiatek:
Averis no Karson wygląda jak milion dolarów teraz, kto by pomyślał patrząc na jego zdjęcia z czasów mocno młodzieńczych
wątek zamknięty
robakt   Liczy się jutro.
11 stycznia 2016 20:52
Fałszywy alarm, ale za odzew dziękuję. Kciuki przetrzymajcie do soboty  :kwiatek:
wątek zamknięty
brzezinka, haha ale super zdjęcie!
tuch, dziękuję🙂 odpukać, to nasza pierwsza zima bez kontuzji, koń kondycję ma nie najgorszą, dobrze wygląda dlatego wykorzystam to i jedziemy podbijać świat 🙂
wątek zamknięty
deborah   koń by się uśmiał...
12 stycznia 2016 08:15
Nirv,  😡

lenka1z, koń jest idealny a jak pracuję nad sobą 😀 Kiedyś sobie kupie takiego pięknego fryza po to, żeby móc na niego codziennie patrzeć. uwielbiam ich majestatyczność  😍

brzezinka, Twoja młoda jest nieziemska. po cichu zazdroszczę bo moje dzieci nie garną się do wsiadania..

milusia, chudzinka? ledwo dopięłam te bryczesy hihih od dziś siłownia bo własnie czuję się jak klucha 😀

Averis, ależ on ma szyję. Nic a nic przerwy nie widać. mój jak chwile odpoczywa to z mięśni jakby powietrze uchodziło...

wątek zamknięty
Averis No! Nareszcie! A zdjęcia za dnia będą? 🤬
deborah Takie to uroki ślazaków, puchną z nic nie robienia i głaskania. Zupełnie przeciwnie do naszych przecinaków 🤣 Ach...<zazdrość>...!
Dżastin Super! Trzymam kciuki. Wybieracie się na czworoboki szkoleniowe z Markiem Rudą?

U nas lód, wszędzie lód i brak hali. Jedyne miejsce gdzie można cokolwiek zrobić z koniem to lonżownik, który na całe szczęście jakoś się uchował i nie zamarzł. Poszliśmy na spacer w ręku na rozstępowanie na drogę gruntową i możnabyło poćwiczyć do "You can dance", stępowaliśmy zatem po asfalcie bo jest posolony. W ramach przywracania formy Mały biega w lonżowniku w niskim ustawieniu. W związku z tym, że podłoże nie jest teraz równe, a aura niesprzyjająca nie funduję mu patentów do wędzidła. "Naturalnie" wykorzystuję inteligencję (i pazerność) konia i mamy efekt jak na chambonie, ale bez chambonu 😉 Fajnie uruchamia grzbiet i rozluźnia szyję. Super patrzeć jak koń sam się stara 🙂 Może kiedyś uda mi się nagrać filmik 🙂
wątek zamknięty
tuch, tak  😅 jeśli tylko p. Marek nie powie "matko bosko coś ty za konia mi tu przywiozła" to w wakacje już na jakieś zawody pojedziemy  🙂
wątek zamknięty
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
12 stycznia 2016 11:07
deborah, dziękuję bardzo :kwiatek: Ta Twoja Żaba (bo inaczej nie nazwę go za te jego skoki 😁 ) to niedługo nie będzie w ogóle zwracał ile stoi tylko będzie sadził do góry! Super koń i gratuluję 😅
Dżastin, merci :kwiatek:
Dziewierz, selfie z koniem w lustrach są najlepsze! 😁
Olson, o mamuniu, mega miło, że się komuś aż tak podobamy :kwiatek:
brzezinka, Twoja Mała jest genialna 👍 mnie by się pewnie już kucka pozbyła z takim baranem 😁
milusia, siwy ma szalone (chyba) 157 cm jakoś. Ja mam 160 wzrostu, a on jest niższy trochę ode mnie 🙂 Wooooow, niezła różnica!
tuch, no w sumie stuknie nam zaraz 7 miesięcy dopiero, ale widać, ze im więcej skoków i zawodów to ten koń się jakby młodszy robi 😁
Ruda77, ja zawsze lubię jak konie są takimi kuleczkami, że jest za co pogłaskać (mówię tu o soczystym zadku 😂 )
darolga, dziękuję :kwiatek: przyznam szczerze, że jak zaczynałam go dzierżawić to nie pokładałam nawet nadziei, że pociśniemy L klasę na czysto jakąś, bo sądziłam, że mam za duże ambicje, a konik malutki, a tu zong! Jest plan na ten sezon żeby pocisnąć P 😜
Averis, kurde uwielbiam Twojego karego 😜
Kastorkowa, ja jak co roku przed zimą obiecuje sobie, że przez sezon halowy będę dzielnie męczyć ujeżdżenie i jakieś tam skoczki, zeby po wyjściu z hali był szał ciał i orzeszki, aleeeeee skoki kocham bardziej niż ujeżdżenie hahah


Ja również proszę o kciuki, boooo muszę pocisnąć 24 odznakę, ale trochę koliduje to z moją uczelnią i pracą więc muszę wymyślić super plan, żeby wszystko pogodzić i pojechać iiii zdać! P klasa sama się nie pojedzie 😎
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.