Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

Da się sprawdzić kto nas ignoruje na forum?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
12 stycznia 2016 17:29
ChemiK, nie.
Młoda   Kochać to nie znaczy, zawsze to samo.
13 stycznia 2016 11:08
galopada_, halo dziękuję za odpowiedź :kwiatek: chyba zaryzykuje i wsadzę go w pokrowiec od kasku, na niską temp i bez wirowania, może się nic nie stanie, a jak się stanie to trudno w końcu ma 8 lat  😉
Młoda moja koleżanka ostatnio wyprała i cały materiał odczepił sie od kasku..
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
14 stycznia 2016 20:35
[s]Trzcina czy kamień? Który z elementów natury lepiej obrazuje ludzką kondycję w świecie? Rozważ problemy i uzasadnij swoje zdanie odwołując się do myśli Pascala o myślącej trzcinie i innych tekstów kultury.


Czy ktoś ogarnia taki temat i może rzucić jakaś podpowiedź?[/s]

napisałam 😉
o Pascalu nic nie wiem ale może chodzi o to że trzcina na wietrze idzie tam gdzie każą - za tłumem(wiatrem), a kamień pozostaje niezmienny?
Facella   Dawna re-volto wróć!
14 stycznia 2016 20:56
JARA, a Ty co, rozprawkę piszesz?  😁
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
14 stycznia 2016 20:58
Pascal powiedział

 Człowiek jest tylko trzciną, najwątlejszą w przyrodzie, ale trzciną myślącą

ale powiedział też

Mogę sobie dobrze wyobrazić człowieka bez rąk, nóg, głowy (jedynie bowiem doświadczenie uczy nas, że głowa jest potrzebniejsza od nóg). Ale nie mogę sobie wyobrazić człowieka bez myśli: to byłby kamień albo bydlę.

Także zapewne chodzi o to by udowodnić czy człowiek jest istotą kruchą czy jednak twardą na podstawie jakiś dzieł.

Facella żebyś wiedziała 😉
Edit. Nie tutaj miało być.
Gillian   four letter word
15 stycznia 2016 11:11
czemu nie dostaję smsów z kodem z WBK? nie mogę nic zrobić  👿 w dodatku miałam odznaczone potwierdzanie smsem a i tak tego wymagają  👿
Gillian, WBK jakiś czas temu zmienił zasady smsów
Teraz część przelewów (np. Allegro, czyli PayBack (?)) nie wymaga smsa...

Jeśli nie dostajesz smsa do standardowego przelewu - dzwoń do banku. Ja ze 2 godziny temu robiłam przelewy i działało wszystko, ale może coś nie halo w tej chwili z systemem...(?)
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
15 stycznia 2016 11:28
Oglądałam kiedyś taki dokument o człowieku, który pracował z dużymi kotami, chyba trzymał też w domu białego tygrysa i został przez niego zabity. Coś jak "Black Fish", taki dokument o zwierzętach i ich relacjach z ludźmi w niewoli- i nie mogę sobie przypomnieć tytułu :/ Może ktoś kojarzy? :kwiatek:
Lub może znacie inne dokumenty w tym stylu?
Gillian   four letter word
15 stycznia 2016 11:40
_Gaga, próbuję już któryś dzień :/ przejdę się do nich choć bardzo nie lubię :/
Gillian, nie lepiej zadzwonić na infolinię banku?
Nie lubisz? Ja kompletnie nie narzekam na obsługę, ba jestem zadowolona bardzo 🙂
Gillian   four letter word
15 stycznia 2016 12:53
nienawidzę gadać przez telefon  😵
Choco Rocks
http://www.shopkimmiecandy.com/Chocolate_Rocks_s/2.htm

czy można to gdzieś dostać w Polsce??!
Jak najłatwiej umieszczać logo na zdjęciach? Jestem w stanie jako kompletny laik graficzny coś takiego zrobić? Moje zdjęcia wędrują po sieci już w tak dziwnych miejscach i konfiguracjach, że chciałabym je jakoś oznaczyć.
Atea, - zrobić przezroczysty plik z podpisem/znakiem wodnym - lub poprosić kogoś znajomego o gotowca i wklejać go jako drugą warstwę w programie graficznym (np. gimp jest darmowy, a dodanie warstwy to coś, co każdy zrobi). Możesz też po prostu wpisywać tekst na zdjęciu - picasa googla ma coś takiego i też każdy laik ją obsłuży. Odpalasz zdjęcie, klikasz edytuj i wpisujesz tekst 😉
Logo mam w Księdze Znaku, a przezroczystego pliku chyba sama nie zrobię  😡 Chyba, że w Gimpie też da radę? Poszukam może pomocy wśród znajomych.

A ten znak mogę masowo na dużą ilość zdjęc wstawić czy po kolei na każdym wstawiać? Czasem z jednego obozu mam 600 zdjęć...
Atea jesli masz logo bez tla, to mozesz skorzystac ze stronki www.watermark.ws - wrzucasz logo jako szablon, dodajesz fotke na ktorej chcesz miec logo i po prostu nakladasz szablon 🙂 jesli logo jest z tlem, to mozesz tez na tej strone po prostu podpisywac swoje fotki.
Dziękuję Wam bardzo  :kwiatek: Pokombinuję wieczorem z tym, ale chyba muszę najpierw poprosić kogoś o logo bez tła, bo nie po to sobie strzeliłam logo, żeby się podpisywać zwykłym tekstem 😁
Atea, tutaj sposób, niestety nie korzystałam więc trudno mi powiedzieć czy działa jak opisano: photoscape. Logo powinno byc bez tła, zapisane jako PNG24 z przezroczystością.
Facella   Dawna re-volto wróć!
16 stycznia 2016 13:01
Atea, ja robię dokładnie tak, jak jest opisane w linku podanym przez abre. Tylko że ja masowo dodaję podpis do zdjęć w formie tekstu, a nie obrazka, ale to jest możliwe w opisany sposób. No i można dodać znak na kilka zdjęć jednocześnie.
Usunąć tło z logo mogę - żaden kłopot.
Polecicie coś na pobudzenie? Przy okazji może być coś na koncentracje. Kawa ani żadne energetyki nie działają. Śpię po 8 godzin dziennie i potrafię zasnąć w ciągu dnia nad książką. Nawet od razu po wypiciu kawy...  😵
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
16 stycznia 2016 17:53
Sonkowa, yerba mate 🙂
Sonkowa, - guarana? Dostaniesz w internetach  sklepach "bio" czystą sproszkowaną, z owocem będzie ciężej. Poza tym badałaś cukier może? Jesz dużo rzeczy z wysokim IG może? - czasami taki efekt jest właśnie. A poza tym zbadałąbym krew - ogólna morfologia, żelazo, magnez, może hormony?
Sonkowa, sproszkowany zielony jęczmień... tylko, że to nie tak jednorazowo.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
16 stycznia 2016 18:25
Sonkowa, tak jak keirashara pisze, zrób badania. przemyśl swoją dietę, czy jesz dużo warzyw, etc. pomyśl też, czy czasem nie masz jakiś problemów natury psychicznej, one też mogą powodować takie zmęczenie. chodź na spacery, albo ćwicz 20/30min dziennie. i zastanów się czy np. lepiej Ci nie jest gdy śpisz 7h, albo 6 i dodatkowo 20min po południu (power gap). wyrób sobie nawyk wstawania i zasypiania o tej samej porze.
Morfologię robię dość regularnie z uwagi na to, że kilka lat miałam anemię. 😉 Hormony tarczycy też niedawno badałam jakby ktoś pytał. Cukier sobie badałam regularnie przez trzy tygodnie jak byłam w domu na święta, bo spodobało mi się kłucie w palec a mama ma glukometr.  🤣 Nie jem śmieciowego jedzenia. Gotuje sobie sama, jak najmniej chemii, bardzo dużo warzyw. Codziennie rano jestem w stajni i jeżdżę więc ruch mam. 🙂
To nie jest problem, który pojawił się niedawno. Całe życie jestem śpiochem i śpię dużo. Tylko teraz trzeba więcej się uczyć i nie mogę sobie pozwalać na przesypianie połowy dnia.

saganek zielony jęczmień piłam jakiś czas temu ale nie zauważyłam żebym było po nim mniej śpiąca.

JARA każda yerba mate jest "oryginalna"? Kiedyś słyszałam, że są podróby a ostatnio mignęła mi w sklepie herbacianym i mogę podejść i kupić.
keirashara dzięki, guaranę też kupię.  :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się