Jakie pasze dajecie swoim koniom?

Oczywiście, ze wychodzi taniej. Balancery zazwyczaj są dużo bardziej korzystne cenowo  😉

edit.

Jako zwolenniczka sieczek futruję nimi wszystkie moje konie. Liderem było Dengie, ale niestety ostatnie dwa wory czerwonej z olejem i dla wrzodowców były takie sobie. Mocno pylące, a w żłobie zostawała duża ilość syfu. Czekam na odpowiedź co z tym fantem można zrobić i czy to tylko jakaś gorsza partia. Więc w ramach testowania nowych produktów skusiłam się na Ultra Grassa Baileysa z animalii. Po prostu szał jaka to jest jakość, jestem zachwycona  😍
[s]Ja podaję Sukces, zawsze trafia się ładna. Nie mogę tego powiedzieć o meszu tej firmy, drugi czy trzeci raz z rzędu jeden wielki pył.[/s] nie ten wątek, coś okienka z odpowiedzią mi się zakręciły  :kwiatek:

Hmm... czy mogę umieścić w wątku ankietę? Oczywiście związaną z paszami? Czy to będzie naruszenie regulaminu? 👀
abbigail   jak konia kocham... już nigdy się nie będę nudzić
11 stycznia 2016 20:04
Oczywiście, ze wychodzi taniej. Balancery zazwyczaj są dużo bardziej korzystne cenowo  😉

edit.

Jako zwolenniczka sieczek futruję nimi wszystkie moje konie. Liderem było Dengie, ale niestety ostatnie dwa wory czerwonej z olejem i dla wrzodowców były takie sobie. Mocno pylące, a w żłobie zostawała duża ilość syfu. Czekam na odpowiedź co z tym fantem można zrobić i czy to tylko jakaś gorsza partia. Więc w ramach testowania nowych produktów skusiłam się na Ultra Grassa Baileysa z animalii. Po prostu szał jaka to jest jakość, jestem zachwycona  😍

Też ostatnio Dengie alfa oil mnie zawiodła 🙁 Też połowa pyliła, a w drugiej połowie były pocięte wielkie patyki  😕 Myślałam o Baileysie, ale dałam jeszcze szansę Pro Linen. Nigdy ich nie kupowałam. Teraz jeszcze w styczniu jest promocja i 2 worki wysyłają bez kosztów przesyłki. Z rabatem -5% wyszło mi 120 zł za 30 kg sieczki, składem procentowym zbliżona do dengie. Zobaczę co koń  na to 🙂 Gdyby nie fv za leczenie, to nakupiłabym tych worków na cały rok  🤣
smartini   fb & insta: dokłaczone
11 stycznia 2016 20:23
ej, nie straszcie mnie, ja chciałam na sezon do Alfa A-Oil wrócić...  🙁
Ja jestem mocno zawiedziona Dengie ostatnio  🙁
smartini   fb & insta: dokłaczone
11 stycznia 2016 20:34
Ja póki co mam dla swoich Healty Hooves i Hi-Fi Good Do-er i jestem zadowolona, konie dobrze wyglądają, sieczki nie pylą a Hi-Fi do tego pachnie obłędnie... Alfa mieliśmy w sezonie jak Budyń stał w Rzeszowie, sporo worków skarmialiśmy i wszystko było z nią ok ...
Ja ostatnio kupiłam z pro-linen to musli niskoenergetyczne i pachnie suuuuper  😍 😍 Podaję z tym hoofcare (granulat) z agro i owsem na obiad i koń ostatnio przez 5 minut lizał pusty żłób  😂 Ale musli pachnie tak, że aż chce się je samemu zjeść  😜
smartini   fb & insta: dokłaczone
11 stycznia 2016 20:47
kieedyś pavo robiło musli z suszonymi owocami... były banany, jeżyny, jabłka, marchewka... wtedy moje konie dosłownie jadły lepsze musli niż ja.
A ja wybierałam im suszone banany przy karmieniu  😀iabeł:
tulipan, abbigail kurcze myslalam ze tylko ja jestem jakaś dziwna bo jak dla mnie to te sieczki troche- ale pylą. Moj raowiec dostaje szamę z sieczką na mokro, nie mam odwagi podawac jej suchej. Za działanie i zapach dengie uwielbiam ale tez zastanawialam sie nad spróbowaniem baileysa.
to może akurat jakaś felerna partia Dengie sie trafiła bo kupowałam Alfa-A Oil w zeszłym tygodniu i niczym się nie różniła od poprzednich worków 🙂
Ja mam takie samo spostrzeżenie co do sieczek Dengie, miałam dwa worki Healthy Tummy i więcej w worku było pyłu niż samej sieczki. Plus przy drugim worku moja Komena się na tę sieczkę wypięła i nie wyjadała jej. To już nawet sieczka z lucerną od Podkowy była lepsza od tej Dengie. Teraz tak jak tulipan przerzuciłam się na Ultra Grass Baileysa i jestem bardzo zadowolona.
Moon   #kulistyzajebisty
12 stycznia 2016 07:03
Evson, dawałam Baileys'a jednemu rao-wcowi i byłam bardzo zadowolona - w ogóle się nie pyliła, nawet była lekko "mokrawa" w zasadzie mogłam ją podawać nawet na sucho (chociaż i tak moczyłam, bo dostawał z musli ;-) ) no i ten zapach!  😍 Normalnie, sama bym jadła :P Także polecam bardzo.
maliniaq   Just do your job.
12 stycznia 2016 07:08
Z ciekawości zakupiłam 2 worki sieczki Healthy Tummy, z pewnością ma więcej pyłu niż prawie 4x tańsza sieczka Sukcesu, ponad to w worku znalazłam gratis żółty kawałek plastiku, dobrze, że rzucił mi się w oczy i nie trafił do żłobu. Jednak trzeba przyznać, że pachnie obłędnie i idealnie nadaje się do maskowania dodanych do paszy suplementów, ale jak skończę te worki wracam do Sukcesu.
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
12 stycznia 2016 07:28
a ja odkryłam Amerykę! Daję sieczkę z Jarpaszu (z naszych ogłoszeń) i jestem niesamowicie mile zaskoczona. Jest ładnie równo cięta, gałązki delikatne bez grubych badyli, zero pyłu (choć jest sucha, bez dodatku oleju czy melasy) i pięknie pachnie ziołami.

Podobnie miło mnie zaskoczył mesz z agrokompleksu, cała stajnia szaleje jak zalewam, a Mały nawet leki z nim zjada, choć normalnie muszę mu strzykawką do paszczy wciskać.
oj tak, u nas też robi furorę. Koń dostaje korby na widok wiadra 😉
dawał ktos ten susz z lucerny z AGROKOMPLEKSU??
edit: albo trawokulki z JARPASZA?
Ma ktoś albo może zrobić zdjęcie PRO-LINEN DAY COMPLEX MUSLI? Dzisiaj przyszła paczka i jakieś takie strasznie ciemne mi się to musli wydaje. Nie wiem czy to normalne, czy ja trafiłam na jakąś gorszą partię... Pachnie super, tylko sam wygląd mnie zastanawia. Na stronie internetowej wygląda inaczej...
Kameleonik   Bo życie jest piękne...
12 stycznia 2016 20:00
mirti2 mam obecnie trawokulki z JARPASZU chyba drugi worek z kolei i serdecznie polecam. Konie je uwielbiają 😉
A czy któreś konie wypinaja się na trawokulki Light z prolinen?
Rochnar zrobię Ci jutro zdjęcie. Ono jest ciemne  🙂
Kameleonik ja daje trawokulki z hippolita i bardzo lubię tą formę karmienia w zimie tylko cena trochę hardcorowa 92zl za 25 kg 🙁
smartini   fb & insta: dokłaczone
13 stycznia 2016 17:36
A jak się mają trawokulki do ochwatowca? Świeża trawa nie służy, wiadomo, a kulki? zaczynam się gubić  🙄
te light właśnie są dla koni po ochwacie...
smartini   fb & insta: dokłaczone
13 stycznia 2016 17:43
o widzisz, dziękować 😀 nie doczytałam gdzieś w takim razie
w ogóle teraz to mam zagwozdkę, bo ochwatowiec jest jednocześnie RAOwcem i seniorem. I z jednej strony powinien stać na sianie a z drugiej nie może, bo ostatnie 2 tygodnie na sianie skończyły się koniem-szkieletem. I bądź tu człowieku mądry i tucz takiego chudzielca jednocześnie nie dając paszy bo ochwat...  🙄
na razie mamy wysłodki i sieczkę dla ochwatowców ale żaden ze mnie znawca żywienia i jak mi ktoś jak wół nie napisze, że można dawać ochwatowcowi to wolę nie dawać... I tak wszelkie tuczące jęczmienie, kukurydze, ryże mnie przerażają ciutek
smartini dla konia z rao polecam sianokiszonkę do podtuczenia.
http://www.animavet.pl/goldengrass-natural-meadow-mix-20-kg.html
smartini   fb & insta: dokłaczone
13 stycznia 2016 18:10
O widzisz 🙂 kiedyś szukałam sianokiszonek nie-w-balotach bo przy dwóch koniach to w życiu bym go nie skarmiła ale nic ciekawego nie widziałam 😀
póki co rao mamy pod całkowitą kontrolą a wysłodki zaczynają robić swoje (kowal też się cieszy że cukier mamy pod kontrolą) ale jak zauważę, że to co dostaje nie tuczy jak bym chciała to na pewno zamówię.
Trawokulki pro-linen na przetestowanie właśnie zamówiłam, do tego olej lniany (kompulsywne kupowanie się odezwało)  🙄
ciekawe jestem, czy będą im smakować. Póki co wysłodki udało się wprowadzić bez większych problemów. Budyń wybrzydza ale jest zbyt dużym żarłokiem żeby nie zjeść swojej porcji a Kary-raowiec wręcz wciąga nosem i gada jak tylko widzi że wiadro mu niosę  👀
Rochnar zrobię Ci jutro zdjęcie. Ono jest ciemne  🙂


Dzięki. Z pro-linen dostałam wiadomość że cały czas udoskonalają swoje produkty i ta ciemna barwa pochodzi z oleju tłoczonego na zimno
smartini   fb & insta: dokłaczone
13 stycznia 2016 22:24
O, jam też ciekawa!
Też podczepiam sie pod pytanie o proso !  :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się