Podróże

slojma, ja bardzo polecam w Barcelonie Apartments Unio - na samej La Rambli. Blisko do La Boqueria, super wyposażone. Kuchnia też fajna, chociaż ja nie gotowałam.
slojma   I was born with a silver spoon!
09 listopada 2015 22:14
Dziekuje  :kwiatek:
Przysługuje mi dubai connect w emiratach, jaram się jak pochodnia  😜
Zostawie rzeczy w hotelu i będzie szybkie zwiedzanie Dubaju!  😅
Miałyście racje, że Seszele tak jak chciałyśmy w lutym nie mają sensu. Ciągle leje. Przekładamy na lato o ile zaproszenie będzie nadal aktualne.

  Natomiast mamy klepnięty inny wyjazd na przełom marca i kwietnia. Iran. Mam nadzieję, że tym razem się uda. Mamy zaproszenia od znajomego Irańczyka więc z wizą nie powinno być problemu jak ostatnio. Mam też nadzieję, że sytuacja polityczna nie pokomplikuje wyjazdu.

Ktoś był?

Musze tylko rodzinie delikatnie dawkować informacje, że wybieram się Germanwingsem do Iranu 😉
Hexa, o kurcze, ale super! Tamte rejony to moje marzenie. Miałam w wakacje jechać do Kurdystanu ale nawinął mi się wyjazd na praktykę i niestety musiałam zrezygnować na rzecz Austrii
slojma mój przesympatyczny sąsiad z dołu prowadzi hotel, nasz budynek jest 5min spacerem od Plaza Catalunya, naprzeciwko Boqueria  😉  Tutaj masz link: http://www.agoda.com/casa-nossa-hotel/hotel/barcelona-es.html

Lotnisko jest 30-40 minut od centrum, najlepiej dojechać Aerobusem, który kosztuje około 5 euro.
Jeśli chodzi o restauracje, to polecam Cullera de Boix, kuchnia katalońska w pobliżu Boquerii(polecam iść do jakiejś restauracji w pobliżu, bo to gwarancja ZAWSZE świeżych produktów), wege i ekologicznie można dobrze zjeść np. w Biocenter na ulicy Pintor Fortuny, jeśli chodzi o tapas nieco bardziej wysublimowane niż zwykłe turystyczne oliwki i patatas bravas(pieczone ziemniaki) polecam Bar Lobo aaaa i nasze wczorajsze odkrycie Casa Guinart na calle Hospital, naprawdę warto iść  😍


+ W styczniu lecę z narzeczonym i teściową do Paryża, jakieś pomysły na tani nocleg w centrum dla trójki?
A póki co lecimy do...Polski  💃
slojma   I was born with a silver spoon!
24 listopada 2015 21:28
feno- dziękuję ślicznie :kwiatek:
ovca   Per aspera donikąd
06 grudnia 2015 19:57
Kto poleci nocleg w Rzymie? Nie musi być super tani, ale zależy mi na sensownym dojeździe komunikacją miejską do lotniska CIA i do centrum  :kwiatek:
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
15 grudnia 2015 12:10
Cypr miał być i nie będzie. Pięknie rozplanowana trasa etc., przed kupnem biletów towarzystwo się rozsypało, ciężko było kogoś znaleźć. Udało się zebrać ekipę do Włoch Bolonia - Florencja - Mediolan. Warto jeszcze coś po drodze zobaczyć ? Dupy nie urywa, ale darowanemu koniowi ...
Przecież Mediolan i Florencja to piękne miasta 🙂 "Będzie Pani zadowolona" 😉
subaru2009, Mediolan zły nie jest, Florencja jest piękna. Będzie fajnie! W Mediolanie zróbcie sobie poszukiwania czaszek w kościłach - w życiu tyle nie widziałam w różnych dziwnych miejscach pokitranych 😉.
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
15 grudnia 2015 12:59
Ja ogólnie za Włochami niespecjalnie przepadam tak jak i za Francją 😉 ale kto wie, może trafię na coś co odmieni moje zdanie 😉
Lena na to właśnie liczę 😀
epk ooo, ciekawe. Za kościołami nie przepadam, ale pobiegać za czaszkami nie głupi pomysł 😉
Jeśli ktoś lubi nekropolie, polecam cmentarz monumentalny w Mediolanie. Dojazd bardzo łatwy, a miejsce klimatyczne, ciekawe i na swój sposób piękne. Udało mi się spędzić tam jedno przedpołudnie i bardzo się cieszę. Fotograficznie także łakomy kąsek 🙂
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
15 grudnia 2015 13:08
Zaczyna się robić ciekawie 😉
subaru2009, myślę że nawet jak nie lubisz kościołów to katedra w Mediolanie zrobi na tobie wrażenie. Jest niesamowita, klimatyczna, magiczna.
Jeśli będziecie mieć czas to polecam zwiedzenie Bergamo - pociągiem ok. godziny od Mediolanu. To jest to miasteczko, gdzie jest to mniejsze lotnisko dla tanich lini lotniczych. Miasteczko piękne, stare, pełne niesamowitych zakamarków. Wystarczy na nie dzień zwiedzania - ale baaardzo warto.
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
15 grudnia 2015 13:15
dziękuju  :kwiatek:
Katedra koniecznie, szczególnie dach! Może to brzmi śmiesznie, ale jest naprawdę piękny, no i widok oczywiście też jest atutem.
Bischa   TAFC Polska :)
27 grudnia 2015 19:01
Co warto zwiedzic w Moskwie, z takich standardowych rzeczy jak plac Czerwony czy Kreml, ale tez niestandardowe miejsca, rzadko odwiedzane? Moze uda sie pojechac w czerwcu, zwiedzanie na 2-3 dni. Ile kasy przygotowac na muzea, wejscia i komunikacje?
Planuję w ostatnim tygodniu czerwca lecieć do Portugalii. Póki co lata tylko Ryanair z Modlina do Lizbony i cena nie jest zachęcająca. Czy jest szansa na jakieś promocje w tym okresie lub na uruchomienie lotów z innych portów? Wiem, że kiedyś było połączenie z Wrocławia.
:kwiatek:
Jestem na mauritiusie, polecam koneserom pięknych widoków
Nie polecam nikomu Kaliningradu, chyba że ktoś lubi mieć mindfuck i nie móc ogarnąć tego, co się zobaczyło. Doba mija od kiedy się stamtąd wydostaliśmy (to chyba najlepsze określenie), a ja nie mogę się otrząsnąć, to jest jednak inny świat 😁

Za to na 3. lutego mam lot do Sztokholmu, co prawda teraz już mniej podróżniczo i turystycznie, ale cieszę się i tak, ładnie tam zimą 💃
Dziewczyny, proszę o wsparcie i doradztwo  💘
Na Wielkanoc lecę do Paryża na kilka dni i w związku z tym mam pytania.
Gdzie sie zatrzymać, żeby było w miarę schludnie i nie najdrożej (przeznaczyłam ok 2500 pl za noclegi na 4 doby)
Jaką dzielnice wybrać, żeby było w miarę blisko do punktów zwiedzawczych oraz było w miarę bezpiecznie, bo jadę z dzieckiem i nie ukrywam, że obawiam  się ciapatych
Lądujemy na Orly
Dziękuje  🙂

Kalaarepa, cudnie tam macie, widziałam fotki, ciepełko w styczniu....super 🙂
Z moim narzeczonym chcemy się wybrać w kwietniu na weekend do Wiednia. Może polecacie jakieś hotele w samym centrum, szukam na Trivago i jest dużo ofert, ale może znacie coś fajnego. Byłabym wdzięczna  :kwiatek:
Jestem na mauritiusie, polecam koneserom pięknych widoków


uwazam za skandal umieszczajac taki post bez ani jednego zdjecia  😤 👿 🤬
Marzenie. 😍
kalaarepa, aaajjj cudnie!

maiiaF, a co takiego się tam przydarzyło 🙂? Ciekawa jestem czy to podobne przeżycie jak nasz tydzień w Petersburgu - nie mogłam uwierzyć, że te wszystkie rzeczy się dzieją 😀 Inny świat, trzeba się zahartować 🙂

Mediolan jest fajny, ale jako takie zwykłe duże miasto, nie na żadne tam zwiedzanie - jak dla mnie, oczywiście. Więc warto polować na fajne kawiarnie, bary, ogarnąć życie nocne i popatrzeć co tam zwykli ludzie robią. No i lody obowiązkowo! Katedra faktycznie robi wrażenie. Spędziłam pod nią Sylwestra kiedyś 🙂

My na wakacje mamy kilka opcji. M.in. Florencja właśnie. Pewnie wybierzemy coś dopiero jak zobaczymy jaki nam się poziom trudności dziecka trafi 🙂 Ale już mam taką ochotę żeby gdzieś pojechać, że nie mogę!!
maiiaf, właśnie, co takiego zobaczyłaś, że Ci ciężko odzobaczyć?  👀
kalaarepa, pięknie! Wrzuć więcej widoczków, nie żałuj nam! Pojechałaś z biurem podróży czy na własną rękę organizowałaś wypad?
kaalarepa, proszę o więcej informacji, organizowałaś wyjazd?  😜 Szukam czegoś ładnego na podróż poślubną, ten kierunek wydaje się idealny.  😁
Dzionka, podejrzewam, że podobnie, tylko że ja miałam szczęście być tam tylko jedno przedpołudnie 😁 tym bardziej mnie wszystko ruszyło, że, no jak to, 100km od domu takie rzeczy się dzieją? 🤣 drogi w mieście to jakiś koszmar, oznakowania-yyy co takiego? 😁 ogólnie każdy jeździ jak chce, o parkowaniu nie wspomnę, bo to chyba była największa trauma, jak wjechaliśmy na plac przekonani, że to parking, okazało się że po prostu tam sobie każdy staje jak chce i wyjazd stamtąd okazał się cudem... Ja większość czasu bałam się o stan samochodu i nasze bezpieczeństwo, całe szczęście nie jechaliśmy moim autem i nie musiałam prowadzić. Samochody-takie sprzed kilkudziesięciu lat, nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że jeżdżą sobie takie karoce z wyrwanymi drzwiami, lampami, bez połowy przodu, z odciętym bagażnikiem... a tuż obok nich piękne, wypicowane suvy, głównie BMW i jakieś Mercedesy, nówki sztuki... Wybór suvów jak widać zasadny, my obniżoną audicą kilka razy ryliśmy zawieszeniem po torach albo jakichś dziwnych garbatych łączeniach nawierzchni. Oprócz tego rozpadające się autobusy i tramwaje jeżdżące po mieście, identyczne jak te z lat 70, a pewnie i starsze, budynki podobnie-same okropne blokowiska, duża część z powybijanymi oknami, syf w prawie całym mieście okropny i to raczej nie ze względu na zimę, inny rodzaj brudu... Jedynie "starówka"  zachowana no i Sobór nadawały się do oglądania. Naprawdę tamten dzień mam jak jakiś wyrwany z głowy, już za bardzo nie pamiętam co się działo, ale ja tak mam jak dotkną mnie jakieś traumatyczne przeżycia 😁

A do Florencji na pewno jeszcze kiedyś się wybiorę, chociaż te małe włoskie miasteczka, głównie w Toskanii były naprawdę urokliwe i niegodne pominięcia 😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się