PSY

Cariotka   płomienna pasja
12 stycznia 2016 18:23
ja też bym wystartowała z BARFEM ale nie czuję się na siłach, jakoś tak przyzwyczaiłam się że daję to suche. Onyks nie tknie surowego, tylko gotowane, Ness lubi surowe.
JARA masz ogromną wiedzę na temat żywienia psów. Polecasz jakieś książki na ten temat?
Hiacynta widziałam na szkoleniu że masz fajną saszetkę na przysmaki? skąd ją masz?

Polecacie jakieś saszetki na przysmaki?

Miałam problem z Ness...cofnęłyśmy się. Chciałam ją nauczyć na ławce zmian typu siad-waruj-siad. No i miałyśmy opanowane ławka, siad i zostań. No i zostawała w siad. Jak wprowadziłam zmianę z siad na waruj i znowu siad mój pies zaczął sam to robić, myśląc że dostanie przysmaka za siad i waruj i znowu siad. I zaczęła kombinować i wymyślać sobie sama co ma robić 😁 ale kryzys już chyba zażegnany ufff. Śmieszne to było, ale delikatnie zrozpaczona byłam.

Jara no właśnie da się wyciąć? Onyks miał dwa i pożegnaliśmy prawie. No ale w zupełnie innym miejscu.
Jara, tylko nie Bułka! Musi być jakiś sposób..
JARA trzymam kciuki żeby dało się wyciąć , albo jakoś zaradzić  :przytul:
niestety mój 12 letni dziadzio też ostatnio posypał się za zdrowiem mimo, że kondycyjnie i psychicznie jest dobrze i zachowuje się niekiedy jak podlotek....steryd musieliśmy odstawić i od tego się w sumie zaczęło , ale walczymy na różne sposoby , w dodatku też pojawił mu się guz ...

[s]Nie wiem czy mogę tutaj , ale dzisiaj ktoś podrzucił nam pod deski koło domu szczeniaka (samiec), ma około 2 tygodni , został już wykąpany i odrobaczony, wygląda na zdrowego , poznał już nawet nasze stadko , ale nie może z nami zostać dlatego szukamy mu domu . Wstawiam link z jego zdjęciami i opisem sporządzonym przez moją mamę https://www.facebook.com/chaszma/media_set?set=a.1220070151355512.1073742467.100000576169627&type=3&pnref=story[/s]
już znalazł nowy dom  😀
JARA bardzo niefajna wiadomość 🙁 Też trzymam kciuki, żeby był w pełni do usunięcia. 
O fak, Jara, trzymaj sie, mam nadzieje, ze cos sie da zrpbic :/
Jara kurcze 🙁 trzymam kciuki  :kwiatek:

Cariotka to samo przerabiałam z Robim - mówie Ci oni są dla siebie przeznaczeni  😍
JARA, przepraszam, że wetnę się w smutnym dla Ciebie momencie.

Ale...
Werna właśnie pierwszy raz weszła do klatki mojego wieżowca sama!!! Puszczona luzem, bez linki, bez pilnowania i podciągania!!! Tak po prostu!!!
Do windy musiałam jej delikatnie pomóc z mobilizacją, ale też bez linki i nie uciekła na drugi kraniec korytarza!!!
💃 💃 💃

Chyba Wer podczytuje forum. 😉 I w odpowiednim momencie chciała pokazać co niektórym jak to "nie dajemy rady". 😉
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
12 stycznia 2016 23:31
Dzięki dziewczyny  :kwiatek: 😉

Niestety Bu nie dała sobie zrobić biopsji cienkoigłowej, także zdecydowałam się na usunięcie guza od ręki, jesteśmy miesiąc po zabiegu. 😉 Jednak dopiero dziś przyszły wyniki z zakładu patomorfologii i weterynarii sądowej.
Diagnoza brzmi bardzo dramatycznie, jednak szczęście w nieszczęściu, że jest to nowotwór I stopnia, z niskim indeksem mitotycznym i został on usunięty z marginesem tkanki zdrowej. Powinien mieć małą zdolność dawania przerzutów, także rokowania są całkiem dobre. Odpukać, tfu tfu tfu.


Wiecie..złego licho nie bierze  😎 😉


JARA masz ogromną wiedzę na temat żywienia psów. Polecasz jakieś książki na ten temat?
Wiedzę o psach mam małą, tylko taką jaką nabyłam i która była mi potrzebna do obsługi Bułki 😉 ale wciąż się uczę  😉
Książki Ci żadnej nie polecę, bo chyba żadnej o barfie nie ma 😉
cranberry   Fiśkowo-Klapouchowo
13 stycznia 2016 06:48
Odpukać w niemalowane!!! Oby nic więcej się nie działo!!!

[hr]


Pogoda u nas  pod psem 😉. Pada deszcz. Psica nie miała ochoty na spacer. Zrobiła tylko siku i kupę na podwórko i biegiem do domku. Mam nadzieje, ze nie zepsuje nam domku i pójdzie grzecznie spać.

JARA, Buła niech się nie daje, ktoś musi mojego gówniarza wychować...
JARA trzymajcie się mocno z Bułką! Mam nadzieję, że to g... już do was nie wróci.
JARA dobrze, że udało się wyciąć całego, trzymacie się dzielnie!  :kwiatek:
ushia   It's a kind o'magic
13 stycznia 2016 12:00
JARA - kurcze, musi byc dobrze, trzymajcie sie
JARA, trzymam za Was mocno kciuki.

Mam filmik jak biegam z sunią, ale tak obrazem trzęsie, że nie wiem czy warto wstawiać te 2 minuty...
Wojenka   on the desert you can't remember your name
13 stycznia 2016 13:53
JARA, zdrówka dla Buły!
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
13 stycznia 2016 14:04
Strasznie dziekuje!  :kwiatek:
W temacie zdrowia.  Jak to jest z narkoza?  Jak bardzo jest obciążająca  dla zdrowia? Predator musi być całkiem usypiany do  kazdej najprostszej rzeczy. I się zastanawiam jak to ogarnąć 😉
JARA i Bulka trzymajcie sie! Fighterki jestescie, wiec musi byc dobrze 🙂
Jara trzymam kciuki za maja ulubienice 🙂 Czasem w parku mijam taka biala "bule" ale w rozmiarze xxl i zawsze wtedy o Twojej psinie mysle 😉

PS Pytanko mam takie - czy bieganie z jedenastoletnim psem jest ok. Moja psina od zawsze byla aktywna, lubi biegac, ale coraz czesciej nawet na krotkim spacerze trzesa sie jej lapy (a po bieganiu to juz normalka) Ogolnie nie wykazuje, ze cos ja boli. Chcialabym ja zabierac ze soba, ale nie chce jej zrobic krzywdy.
gopi jak dla mnie jeżeli psina w dobrej kondycji to czemu nie , ale raczej mam tu na myśli takie bieganie z dostosowaniem się do jej tempa , chwila na jakiś odpoczynek  🙂 mój dwunastoletni dziadek zazwyczaj na spacerze biegnie  więc to często ja kondycyjnie już nie wyrabiam  😁 oczywiście tempo narzuca sobie sam , czasami bywają dni kiedy nie ma sił , wtedy idziemy na spokojny spacer  🙂
gopi moja ma 13 lat i śmiga ze mną wesoło🙂 Zabieram ją co prawda tylko na 5-7 km, ale widzę, że ją to cieszy. Ja daje arthroflex na stawy dodatkowo.
Niestety Bu nie dała sobie zrobić biopsji cienkoigłowej, także zdecydowałam się na usunięcie guza od ręki, jesteśmy miesiąc po zabiegu. 😉 Jednak dopiero dziś przyszły wyniki z zakładu patomorfologii i weterynarii sądowej.
Diagnoza brzmi bardzo dramatycznie, jednak szczęście w nieszczęściu, że jest to nowotwór I stopnia, z niskim indeksem mitotycznym i został on usunięty z marginesem tkanki zdrowej. Powinien mieć małą zdolność dawania przerzutów, także rokowania są całkiem dobre. Odpukać, tfu tfu tfu.


Czyżby mastocytoma? Wszystko będzie na pewno dobrze 🙂 Waleczne psy długo żyją 😉
Cariotka   płomienna pasja
13 stycznia 2016 21:15
mam szybkie pytanie.
W piątek składam zamówienie i nie wiem co wybrać Orijen 6 fish czy Acane Regionals.
Byłam pewna co do Acany, ale skończyła mi się i dostałam na tydzień Orijena.
Suka wcina aż miło się patrzy no i granulki są mini- idealne na przysmaki.
Orijen lepszy 🙂
JARA Zdrówka dla bułki!

Natrafiłam dzisiaj ten filmik prezentujący eksperymentalne podejście do psów schroniskowych. Co myślicie? Okiem psiego laika - wygląda całkiem zachęcająco!
bajaderka-zorro   But who to fuck am I to dare to accept?
14 stycznia 2016 08:50
JARA, zdrowia dla Bułki :przytul:
Jara trzymajcie się dzielnie, kciuki są  :kwiatek: będzie dobrze!!!

Stało się, jest z nami Nadia...



Jaka elegantka-śnieżynka. 🙂
Aneta opowiedz coś więcej o suni!

W niedzielę jadę z Lil na sesję zdjęciową. Jestem ciekawa jak obie wypadniemy i jakie efekty ta cała zabawa przyniesie.
Cariotka   płomienna pasja
15 stycznia 2016 16:58
dumkowa weterynarz Ci to opiszę ale z Tego co wiem to nie można zbyt często dawać narkozy.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się