Dopasowanie siodła

Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
15 stycznia 2016 10:53
Tez na to patrzylam tylko tak naprawde zadnej zaufanej opini nie mam. A dac tyle kasy a okaze sie ze Du... To chyba bym sie zastrzelila..
Zairka te siodła są też dobre dla koni z krótkim grzbietem - http://www.rehabilitacjazwierzat24.pl/butterfly.html
ushia   It's a kind o'magic
15 stycznia 2016 11:34
tylko ten sam problem - przetestowal to ktos?
zwlaszcza ze te buttrefly to w sumie daja efekt jak przy polamanym okuciu przedniego leku 😉

zairka, z tego co wiem to ktoryes jaguary sa dedykowane na krotkie konie
Tak, ja testowałam dwa modele, mojemu koniowi bardzo pasują te siodła, co dobitnie pokazuje podczas jazdy.
Co do efektu połamania nie odniosę się bo nie jeździłam nigdy w niczym połamanym 😉




ushia   It's a kind o'magic
15 stycznia 2016 11:47
oooo, to napisz prosze cos wiecej!
jak dlugo jezdzilas w tych siodlach?
jak "w praniu" pracuje ten przód ruchomy?
jaki typ grzbietu ma kon  i w ogóle co Ci przyjdzie do głowy  :kwiatek:
Mój koń ma grzbiet raczej "normalny" jeśli chodzi o długość, w tym siodle wygląda dość śmiesznie bo miejsca ma bardzo dużo, mogę dowolnie sobie je cofać i cofać i cofać 🙂 Na pewno łopatka ma bardzo dużo miejsca ( ale z budowy raczej ma strome) i to daje u nas ten efekt wow. Najpierw testowałam model claudia a teraz już dłuższą chwilę jeżdżę w modelu uta.
Pierwsze wrażenie - czuje się jakby brakowało sporego kawałku siodła, albo jakby było za małe.
Bardzo fajnie usadza ale jednocześnie nie narzuca dosiadu, klocki sa na rzepy jak w wintecach wiec też spory plus.
Nie czuje się pracy zawiasów ( bo zawiasy są na dwóch przestrzeniach), mój koń ma problemy plecowe ( kissing spines) a po jeździe w tych siodłach nigdy nie manifestował jakiegokolwiek dyskomfortu.
Zairka, w siodłach WOW jest opcja, że Michał przyjedzie i zbuduje Ci siodło pod konia i będziesz mogła przetestować zanim kupisz. Ja jeździłam w WOW, ogólnie odczucia wtedy bardzo pozytywne. Szkoda, że to było w czasach kiedy byłam totalnym dupoklepem, a koń leśnym tupakiem. Ciekawa jestem jakby wypadło teraz i jak koń by w nim pracował.

marta__sz, no właśnie mi te siodła tak wyglądają, jakby brakowało przodu siodła. Masz jakieś zdjęcie na koniu jak to wygląda? Ono w ogóle nie leży nad kłębem, w sensie cały kłąb jest odsłonięty? Jakoś nie mogę sobie tego na koniu wyobrazić.
Załączam zdjęcia plecow konia i konia z siodlem uta graf.
Niestety siebie w siodle nie mam ( trochę ciężko zrobic :p )
ushia   It's a kind o'magic
15 stycznia 2016 12:39
ciekawe 🙂
dziekuje  :kwiatek:
marta__sz dzięki za informację! Zainspirowałaś mnie  :kwiatek: oni mają jakieś siodła testowe czy trzeba zamawiać w ciemno? Czy początkujący jeździec da sobie radę w tym siodle?  👀
Tak, przedstawicielem tej firmy jest Magdalena Saracyn i z najlepiej z nią porozmawiać na ten temat. Ma siodła testowe.
Ja jeżdzę rekreacyjnie i bardzo mi to siodło pomogło, trener od razu zauważył różnicę na plus.
Każdemu i jeźdźcowi i koniowi pasuje co innego więc najlepiej sprawdzić na sobie 🙂

marta__sz dzięki  :kwiatek: mam jeszcze jedno pytanie  😎 jak jest z jakością tego siodła? chodzi mi o wykonanie, skórę itd.
Zairka, jak pięknie malowany 😍 😍
Averis   Czarny charakter
16 stycznia 2016 21:55
Czy ktoś orientuje się, czy Piotr Ząbczyk będzie w najbliższym czasie w Warszawie? Będę dzwonić w poniedziałek, ale może ktoś się już umawiał 🙂
Mehari   nic nie dzieje się bez przyczyny..
17 stycznia 2016 16:26
marta__sz, a czy możesz zmierzyć i powiedzieć, ile palców mieści się między panelami na całej długości? :kwiatek:
Arroch skóra jest dobrej jakości, co do wykonania też nie bardzo jest się do czego przyczepić
Mehari zmierzę centymetrem i napiszę.
Mehari   nic nie dzieje się bez przyczyny..
18 stycznia 2016 07:22
marta__sz, super, dzięki. Jeszcze jeśli to nie problem, to powiedz mi jaki masz rozmiar i jak długie przy tym są panele 🙂
Proszę o pomoc  :kwiatek:

Jeżeli podczas żucia z ręki w kłusie -  tył siodła się podnosi, oznacza to, że siodło jest za wąskie przednim łęku, prawda?

Koń ma bardzo ciężki grzbiet, raczej w typie łękowatego ale jest szeroka w przednim łeku. Nowe siodło podczas pracy w rozluźnieniu, kiedy proszę konia o podniesienie pleców zaczyna tyłem "anglezować".
Wg mnie jest to jednoznaczne z tym, że uciska/jest za wąskie w przednim łęku.

Dobrze myślę?

Niekoniecznie, tył może się podnosić kiedy przód jest za szeroki i za mocno wpada. Albo przez zły kształt paneli- mi tył siodła podnosił się w różnym siodłach, mimo dobrze dobranej szerokości łęku- aż znalazłam idealnie przylegające panele.
To teraz ja potrzebuje pomocy, bo daaaawno w jeździectwie nie siedziałam [chyba, że wyścigowym] i jeszcze sobie do końca nie radzę 🙄
siodło to wintec pro jump z cair, łęk standardowy. I teraz dwa kunie. Ciemnogniady wałach i gniada kobyłka.
1. wałach. Wchodzą mi tylko 3 ściśnięte palce pod przedni łęk, reszta przylega dobrze, ale wydaje mi się, że coś nie tak, i za szerokie ?
2. kobyłka. Wchodzą 4 palce luźno, ale wydaje mi się za wąskie...

[kobyłka w drugim poście bo nie mogę/nie umiem więcej zdjęć dodać w jednym poście... 🙄


kobyłeczka c.d

Kurczę, zbiegły mi się 2 konie z problemem siodłowym jak na złość. Potrzebuję rady... u obu wydaje mi się, że jest to problem przede wszystkim z tylnymi panelami bo tam po jeździe czuje się cieplejsze miejsce.
1. Koń chodził  w siodle prawie rok, nagle zaczął się ocierać od tylnych paneli, do tego stopnia, że wytarł sierść. Fakt, że się dość mocno rozbudował. Przemierzyłam kilka siodeł, na razie dobrałam na zastępstwo prestige green star w rozmiarze 33 i ujeżdżeniówkę euroriding chyba 2 jeśli dobrze odczytuję. Jest lepiej ale szału nie ma... Czy w takiej sytuacji dobrze rozumuję, że powinnam szukać siodła o szerokim rozstawie paneli, czyli o szerokim kanale? Koń ma dość krótki grzbiet, ale bez przesady.
2. U drugiego konia mam podobną sytuację, ale w innym siodle,z tym, że ono nie leży też idealnie na kłębie (właśnie green star 33), teraz zmienione na zastępczego prestige appaloosa rozmiar 34 (dziś jeździłam pierwszy raz i jakoś mi tak nie do końca wygodnie) Nie bardzo mogę dobrać nic idealnego, a testowałam już kilka prestige, daw maga i stubeny. Wcześniej kobyłka chodziła w starym Hanowerze, który zaczął się już rozlatywać na części pierwsze, więc nie bardzo mogę wrócić do starego, a w tamtym było ok. Doradźcie proszę czego powinnam szukać, bo już nie mam pomysłu. Kobyłka typowy małopolak z dużym dolewem araba. Potrzebuję coś do skoków lub wszechstronnego, ew. wszechstronne w stronę ujeżdżeniówki, tak żeby dało się pojechać w teren i coś małego skoczyć.
A jak w ogóle powinno się oceniać ułożenie paneli pod tylnym łękiem? Jak siodło się podnosi to wiem, że źle, ale jak mocno powinno dolegać? Czy powinno się tam z łatwością wsunąć rękę, czy nie powinna wchodzić w ogóle? Zawsze skupiałam się na przodzie siodła bardziej, z tyłem nie miałam dotąd problemu...

gosiaopti pewnie poproszą o zdjęcia 🙂 trudno tak ocenić
Po zdjęciu też raczej trudno... Mam tylko zdjęcia pod jeźdźcami, musiałabym porobić, ale to się nie uda na szybko.
Chodzi mi raczej o ogólne zasady sprawdzania jak leży tył i doradzenie jakie siodła mogą pasować, na co zwrócić uwagę w takich przypadkach. Zmierzyć i tak będę musiała sama.
lenalena znaczy pewna jestem tego że za szerokie nie jest, bo właśnie z za szerokiego zmieniłam na chyba za wąskie.
                        jak ja zazdroszczę właścicielom zwierzaków, które mają tzw "łatwe" i proste grzbiety. Moja dama to istna katorga grzbietowa  🙇
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
20 stycznia 2016 07:57
Czy ktos korzystal z uslug tej firmy? https://m.facebook.com/profile.php?id=651825071559389
Warte swojej ceny? Niby daja gwarancje ze na pewno dopasuja ale Rudy jest faktycznie ciezki. Kilka opini znam wszystkie pozytywne puki co
zairka nie korzystałam ale jeśli się okaże że ktoś ich zachwala i byś chciała ściągać do Wrocławia to tez jestem zainteresowana. 🙂
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
20 stycznia 2016 17:52
Kochana oni maja siedzibe w Radwanicach wiec w okolice Wroclawia dojezdzaja nez problemu :kwiatek:
to ja coś źle popatrzyłam, że oni Bóg wie skąd. przepraszam  :kwiatek:
Kastorkowa   Szałas na hałas
20 stycznia 2016 19:39
Mógłby ktoś poradzić. Z góry mówię, że w żadnym z tych siodeł koń nie pracuje, jesteśmy na etapie kupna, ale chcę w miarę wiedzieć w jakim kierunku iść. Czarne to łęk 'M' DM czyli chyba 29 a brązowe to ponoć 33. Wydaje mi się, że brązowe leży lepiej, a czarne wąskie przodem?




Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się