Poszukiwany/poszukiwana

Kochani, szukam konia !
Około 5 lat temu rozdzielono mnie z koniem, na którym się uczyłam a potem jeździłam go i zajmowałam się nim 5 lat, w Warszawie. Właściciel postanowił wyprowadzić się, zabierając ze sobą zwierzaka. Wiem tylko, że miejscem docelowym miał być Wrocław lub jego okolice, dokładnego adresu właściciele nie podali, odebrali mi też możliwość pożegnania się z nim, wyjeżdżając kilka godzin wcześniej niż było to ustalone, bez uprzedzenia. Przyznam, że tak mnie wtedy ta rozłąka zabolała, że nie byłam w stanie go szukać, do teraz, bo wreszcie zdobyłam się na odwagę.
Dane konia:
Wałach HOLMS ur. w 1993 r., w maju/czerwcu,
Gniady, z odmianą na głowie (gwiazdka) i dwóch nogach (przednia prawa-1/2 pęciny, tylna lewa-powyżej stawu pęcinowego). Możliwe, że ma jeszcze bliznę na podgardlu, jeśli się całkowicie nie wygoiła (przed wyjazdem był w tym miejscu operowany). Wzrostu dokładnie nie pamiętam, na pewno nie więcej niż 158 cm.
Rodzice : ojciec: ELSING oo, matka: HANA młp.
Jeżeli to pomoże, to mam jeszcze jego numer paszportu. Dorzucam również zdjęcia gdzie możliwie najlepiej widać jego posturę, odmiany.
Jeśli macie jakąkolwiek informację, ktokolwiek z Was widział, albo coś wie na temat tego, gdzie przebywa, jak się ma, proszę o kontakt, bardzo mi zależy na odnalezieniu go.
Pozdrawiam!
ratatuj   Moje rude szczęście
15 stycznia 2016 22:28
Witam,

Wiem, że będzie ciężko, nawet bardzo, ale liczę na pomoc, jakąkolwiek informację. Szukam klaczy. Nie wiem wiele. Opiekowałam się nią za małolata, w stajni ARIZONA w Lublinie. Podobno należała do właściciela, który ją tam zostawił i zaprzestał płacić pensjonat (przynajmniej taką wersję usłyszałam od właściciela). Nazywa się Elza. Gniada z charakterystyczną odmianą na głowie. Małopolak albo sp. Tyle co posiadam do jej zdjęcia i żal w sercu, że nic nie mogłam zrobić, żeby ją wtedy kupić. Wyjechała bez słowa. Teraz kiedy jestem już dorosła mam swojego konia, którego kocham najmocniej jak potrafię, ale kiedy niechcący natrafiłam na starego photobloga, z jej zdjęciami....  😕 Może ktoś, cokolwiek wie.... proszę.
Szukam wszelkich informacji na temat klaczy BIANKA po Las Vegas , wysoka, gniada z 4 skarpetkami na głowie gwiazdka i chrapka. Koń jeszcze w 2015 roku stał w stajni w Warszawie lub okolicy.
Gniadata   my own true love
16 stycznia 2016 22:41
Szukałam tu już kiedyś, ale bez efektu - to może jeszcze raz...

Kobyła o imieniu Neksja, matka nn, ojciec Neptun, rasy wielkopolskiej, urodzona w maju 1996. Kulała na któryś przód, nie sądzę, aby się to zmieniło. Sprzedana na jesieni 2012 (podobno poszła gdzieś na matkę ale coś wątpię). Strasznie bym chciała wiedzieć, co się z nią dzieje (i czy jeszcze w ogóle się coś dzieje), cholernie dużo jej zawdzięczam, więc jeśli ktoś coś wie to ozłocę...
Poszukuje klaczy imieniem Mona
http://www.bazakoni.pl/mona-seul-mziuta
Matka Mziuta pkz ojciec Seul wlkp,
rasa typ uszlachetniony
urodzona 26.04.2009 r.
maść ciemnogniada z charakterystyczną odmianą na czole w kształcie księżyca i odmianą między chrapami
Została sprzedana w 2015 r, nie pamiętam dokładnie miesiąca;przedział między koniec sierpnia, a pażdziernik.
To źrebak od klaczy którą kupiłam pare lat temu, osobiście ją odchowywałam. Miałam ją też odkupić, no ale wyszło jak wyszło... Podobno poszła do pana , który robi konie do bryczki i sprzedaje za granicę, jednak nie do końca w to wierzę. W każdym razie podobno została sprzedana w okolice Konina lub Koła ?
Została sprzedana razem ze źrebakami (obydwa po ogierze Regent śl )od niej : roczną klaczką Mona Lisa ciemnogniada i w tamtym czasie prawie taka sama jak Mona i ogierkiem ponad dwu i pół letnim karym z odmianą na tylnej pęcinie i rozległej odmianie na głowie.
Jakiekolwiek info, czy może ktoś ma orientację czy w tamtych okolicach są handlarze czy ludzie skupujący konie to proszę o jakiś kontakt czy namiar na priv.
Z góry dziękuje  :kwiatek:
desire   Druhu nieoceniony...
18 stycznia 2016 06:51
Gniadata, Strzałek, na Waszym miejscu dzwoniłabym do okręgowego zhk i bym się w pierwszej kolejności dowiedziała czy w ogóle konie żyją..
Gniadata   my own true love
18 stycznia 2016 07:46
desire a nie wiesz może, czy zhk udzieli mi informacji o koniu na podstawie tych informacji które tu wypisałam? numeru paszportu nie znam, ani niczego w tym styku
desire   Druhu nieoceniony...
18 stycznia 2016 07:54
Gniadata, mi wystarczyła data urodzenia, imie ojca i imie konia o którego mi chodziło. 🙂
Gniadata   my own true love
18 stycznia 2016 08:02
desire dzięki ogromne :kwiatek: będę się dowiadywać

Edit: już wszystko wiem. No i już jej nie szukam 😕
Żyją 😉 tak więc ponawiam jakby ktoś coś o Monie lub jakiś handlarzach/ skupujących konie osobach w okolicach Konina lub Koła to proszę o kontakt  :kwiatek:
Strzałek w "okolicach" Koła (wlkp) masz dwóch handlarzy (jeden pełną gębą) i stadnine koni czołowo, ktora tez handluje raz po raz konmi. 
tu masz przykładowe ogloszenie tego jednego - http://alegratka.pl/ogloszenie/klacz-do-siodla-27099764.html?h=beeca38bdd496384 , byłam u niego kilka lat temu.
ten drugi jest stricte w Kole, taki "mały sprzedający" chociaz mógl sie juz rozbudowac lub wrecz przeciwnie, od niego konie bralam jakies 5, 6 lat temu.
a SK Czołowo co rusz wystawia konie na sprzedaz, równiez kulawe 😉

Co prawda nie mam zbyt wielu informacji, ale zaryzykuję, może akurat ktoś skojarzy - szczególnie z Pomorza..
Szukam wszelkich informacji o karo-srokatym wałachu Góral (vel. Górecki).
Koń ma/miałby teraz ok 18-20 lat, nie znam dokładnej daty urodzenia, ani nie pamiętam imion rodziców. Nie był wysoki, 150-160cm.
Kilkanaście lat temu stał w OSK Lipce, później sezonowo w Dębkach, z tego co wiem, poszedł dalej gdzieś w okolice Tczewa i dalej ślad się urywa.
Bardzo mi zależy, aby dowiedzieć się, co się z nim teraz dzieje, więc jeżeli ktokolwiek miałby jakieś info, będę wdzięczna za każdą wiadomość :kwiatek:
Zdjęcia, jakie się ostały:

desire   Druhu nieoceniony...
19 stycznia 2016 17:42
OBIBOK, bilet w jedną stronę niejeden koń z tej 'stadniny' też dostał...

Gniadata,  :przytul:  ja dzwoniłam i o dwóch kobyłach się dowiedziałam, a wciąż szukam jeszcze jednej i pewnego wałacha, a nie potrafie jakoś o nie spytać..
desire wiem, jeden z koni, ktorego kupili ode mnie tez dostał bilet. choc kłamali do konca
Strzałek, melduję, że w "mojej" stajni pod Koninem gdzie jeżdżę nie ma takowego stwora. Jakbym gdzieś zobaczyła podobnie umaszczonego czworonoga, dam znać. Handlarzy okolicznych nie znam.
obibok , Mrowak Dzięki bardzo  :kwiatek:
desire   Druhu nieoceniony...
19 stycznia 2016 18:34
OBIBOK, pw. 🙂  dlatego ja nie polece nikomu koni z tej 'stadniny' - i to nawet nie dlatego, że konie dostają bilety w jedną stronę, a przez to że właściciele niestety wierutnie kłamią..  🙄
Witam!
Poszukuję dwóch klaczy


KONSTANCJA, klacz SP, urodzona 02.05.2002 roku, ojciec Gal, matka nn

KAJA klacz SP, urodzona 14.05.2005, ojciec Antracyt, matka Konstancja

Na pierwszym zdjęciu Konstancja, znajdująca się prawdopodobnie na terenie województwa Śląskiego, drugie zdjęcie to Kaja, która możliwe iż jest na terenie województwa łódzkiego.
Poszukuję informacji o dwóch koniach: Bono i Bentley.
Matka obu to Bona, ciemno gniada wielkopolanka po Dietmarze. O Bentleyu nie mam żadnych informacji poza ciemną maścią. Bono również ciemny, odmiana(  nie pamiętam jaka, chyba latarnia ) i malowane nogi, prawdopodobnie skarpetki ale tutaj również nie mam pewności. Okolice rocznika 07. Chciałabym się dowiedzieć gdzie się znajdują, jak się mają i co robią. To dzieciaki mojej pięknej zanim zaczęliśmy pracę. Za wszystkie info będę bardzo wdzięczna.  :kwiatek:

Wie ktoś, co się dzieje teraz z Szalem (Szuan/Migrena od Markiz) ur.'95.
Ostatnio jak szukałam, dowiedziałam się, że wyjechał do Włoch pod zawodnika. Może ktoś bardziej ogarnięty w tamtych terenach mi coś podpowie  :kwiatek:
Wie ktoś może co z tymi kucykami? Nazywane były Fisiek (siwy) i Diablo (kary). Kilka lat temu stały w LKJ Zabajka. Podobno były 'wypożyczone'. Stały tam gdzieś z rok. Siwek miał charakterek i czasem startował w zawodach skokowych. Kary podobno nie miał jednego płuca i ciągle kaszlał więc nie pozwalano mu biegać i sporadycznie chodził na 'oprowadzanki'. Raz widziałam jak spacerowały w uprzęży ale nie wiem czy chodzą w zaprzęgu. Na pewno były tam w 2013... Jak nagle się pojawiły, tak nagle zniknęły. Wie coś ktoś o nich? Chciałabym wiedzieć tylko czy żyją. A do PZHK pisać nie mogę bo nawet nie wiem czy takie imiona miały w paszporcie.
W skrócie:
Imiona: Fisiek i Diablo
Maść: siwa (miejscami małe czarne kropeczki) i kara
Wiek: prawdopodobnie po 15 roku życia..
Rasa: typ szetland
Wzrost: ok. 100 cm
Płeć: wałach
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Wielkość zdjęcia
Pursat   Абсолют чистой крови
07 lutego 2016 20:20
Może jednak ktoś, coś? 🙂

W dalszym ciągu szukam jakichkolwiek informacji o klaczy [b]Pendżegul[/b]:

Gniada z siwiejącą gwiazdką i skarpetką na prawym tyle, rocznik 1994, półkrew achałtekińska

Ostatnim znanym mi jej jeźdźcem jest/była Maria Muś, która startowała na niej w barwach klubu Rusticana Blachownia.




Jeśli ktoś wie cokolwiek o jej losie, proszę o PW. :kwiatek:
Szukam kontaktu do osoby , która kupiła jakieś 3 lata temu klacz huculską - Bona Matka: B-Jutrzenka Ojciec: Negro (Flirt)
Kochani, szukam zdjęcia kucyka o imieniu MARSYLKA. W bazie PZHK jest opisana jako kasztanowata klacz. Rocznik 2007. Jest po Durello Top, od Marionetka. Rasa kuc/drp. I szukam też zdjęcia kucki MASKOTKA. w PZHK kasztanowata w siwiźnie. Ur. 2003. Po Domingo, od Mona. Również rasa kuc/drp.
Poszukuję informacji o moim wałachu:
Łyk
z paszportu - siwosrokaty, w rzeczywistości jest bielutki, a jedynie skóra łaciata,
data urodzenia - 1998
pochodzenie nieznane

Mieszkał na terenie łódzkim i okolice kampinosu

Chodzi w siodle i bryczce, prawdopodobnie przyuczany w parze.
Możliwe, że grał w filmach, bo w zachowaniu zdradza znajomość sztuczek.

Chciałabym poznać jego dotychczasowe losy i ewentualne specyficzne umiejętności.
[img]https://goo.gl/photos/C7LTwtopgZZ4fCxi7[/img]
[img]https://goo.gl/photos/jyRfPToLEg47JQov9[/img]
FISIEK I DIABLO. Pisałam tu o nich ale usunięto zdjęcie więc dodaje je znowu. Tym razem mniejsze.. Pasi? Więcej info i zdjęć na priv.  🏇 Mam nadzieje że się dowiem coś o nich..
szukam chyba już wałacha farys (mogli zmienic imie)
ok 167cm ojciec rotmistrz hol matka fantazja
chyba  ur  2008r
miejsce ur okolice piły
ostatnie miejsce pobytu kaczenice później gdzieś wywieziony przez Adriana Kostrzewę , raz mowił że włochy, raz że niemcy raz że w hiszpanii gdzieś jest
dla osoby ktora wskaże miejsce pobytu konia otrzyma odemnie 500zł

cechy charakterystyczne , 2 tylnie skarpetki jedna do pęciny druga poniżej  oraz na przedniej chyba lewej widoczna skarpetka ale bardziej od strony piętki , gwiazdka
błagam o pomoc
Witam szukam konia o imieniu Korsarz (Kuba) rasy Wlkp,  po Asterix od Korsyki, gniady wałach bez odmian, tylko mała Gwiazdka na głowie, bardzo proszę o pomoc w odnalezieniu,  województwo wielkopolskie
błagam o pomoc

Czy Korsarz to ten z Hermanowa?
Poszukuje walacha Kajtek[imie moze byc zmienione]kasztan,152 wzrostu,15 lat, pogrubiony,ostatnie kilka lat spedzil w stajni w Wildze, skad jakis czas temu zostal sprzedany.Mam nadzieje, ze nie dostal biletu w jedna strone i moze bede mogla go odkupic.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się