Ochraniacze

Ktoś dysponuje takimi ochraniaczami i testował ich pranie w pralce? Po praniu ręcznym odpadają mi już plecy  🤣
To jest neopren, a z wierzchniej warstwy rzepów taka a'la skórka
[img]http://cdn.shopify.com/s/files/1/0404/0641/products/ochraniaczekentaurdresaz.jpg?v=1423080480[/img]
Ja miałam.

Po kilku razach się okrutnie zmechaciły i wyglądały jak wymemłane przez krowę...
Czyli jednak ręcznie? 😵
Wydaje mi się że prane w siatce na delikatnym programie nie powinny szybko się popsuć...
Czym się różnią ochraniacze ujeżdżeniowe od yyy... zwykłych... skokowych? To znaczy widzę różnicę w wygladzie, ale zastanawia mnie ich funkcja  😉
ujeżdżeniowe mają również wysokie tyły 🙂
julka177, skokowe są z reguły otwarte z przodu, aby koń czuł jak zrobi zrzutkę, często mają wzmocnienia tam gdzie są ścięgna, są raczej krótsza (nie zachodzą na pęcinę).
Dzięki  :kwiatek:
Posiadam klasyczne ochraniacze skórzane na paski i zapięcie sprzączkowe,
a chciałabym je przerobić na rzepy- macie jakiś pomysł?
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
05 stycznia 2016 18:43
Fransmyślę, że bez rymarza może być ciężko. No i nie wiem czy efekt będzie zadowalający.

Czy mógłby mi ktoś powiedzieć jak w użyciu sprawdzają się ochraniacze SOFT z Decathlonu? I jak wypada rozmiarówka?
Zastawiam się czy gdybym kupiła te przody w większym rozmiarze to mogłabym je używać jako zadnich? Czy kiepski pomysł?
Muszę podkuć (zalecenie weta) mojego koślawego kucyka, w związku z tym potrzebuje pancerne i w przystępnej cenie ochraniacze.
Do jazdy, bo padoku jeszcze przez dłuższy czas nie zobaczy.
lusia722, york treno są fajne jako padokówki. Mój po ponad roku używania dopiero jednego zniszczył (podarł neopren). A i do jazdy też niektórzy używają i żyją dzielnie. Rozmiarówka całkiem normalna, a i tyły są dostępne.
Fransmyślę, że bez rymarza może być ciężko. No i nie wiem czy efekt będzie zadowalający.

myślałam nad rzepami tej samej grubości oraz w tym samym miejscu co paski skórzane i przewlekane przez sprzączkę ( tylko bym usunęła ten dzyndzelek do dziurek) tak aby rzepy były tylko z przodu (jak oryginalnie skórzane paski) tylko czy to będzie się trzymać  🙄 ? ochraniacze są fajne ale dziurki ni jak nie pasują do nogi kopytnego a nie bardzo chcę dorabiać w środku dziurki bo nie do końca jest gdzie. do tego paski są grube i czasem dzyndzelek się wygnie i jest problem ze zdejmowaniem.
myślałam jeszcze ewentualnie aby uciąć część paska skórzanego i w to miejsce dać gumę w tedy łatwiej byłoby je dopasować.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
05 stycznia 2016 20:24
Frans może pokaż zdjęcie  :kwiatek:
budyń te Treno oglądałam, ale wolę mieć jak największy wybór 😀
lusia722 na pewno wstawię, tylko ochry w stajnia a ja póki co z tych nie jeżdżących  😡 ale może jutro pojadę gada wyczyścić to wyeksmituje pająki i zrobię zdjęcia, może coś doradzicie na forum bo szkoda mi ich sprzedawać. :kwiatek:
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
06 stycznia 2016 06:39
Lusia te ochraniacze z decathlonu są bardzo solidne i ładnie wyglądają na nodze. Bez problemu możesz większe przody dać na tył. Ja co prawda ich nie mam, ale to tylko z powodu braku rozmiaru na wielkie dinozaury 😉 ale milion razy je macałam w sklepie i wzdychałam, ze standardowa rozmiarowka i nie ma xfull. Poza tym gdzieś widziałam je w stajni rekreacyjnej w użytku i dalej były w całości 😉
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
06 stycznia 2016 14:28
xequus dziękuję bardzo za opinię :kwiatek:.
Chciałam kupić zwykłe skorupki początkowo, ale bardzo mało firm ma rozmiar cob w ofercie. Te które są już cenowo inaczej wyglądają.
Wpadłam więc na pomysł ujeżdżeniowych, ale większość wygląda delikatnie. I jakoś tak chyba u Brzezinki kucyka zauważyłam takie.
I może to będzie to  😀
lusia Ja z podobnych polecam HKMa O TAKIE. Ciurane i ciurane (wcześniej konio był podkuty) i nie chcą umrzeć  🙄 Mają bardzo gruby neopren. Na tylne też je zakładałam jak byłam zmuszona chociaż rozmiar mamy cob na przody  😉
Czy ktoś ma może ochraniacze ujeżdżeniowe HKM Dance w użytku od jakiegoś czasu?  Widziałam zdjęcia, ale w większości przypadków to były dopiero początki ich użytkowania i jestem ciekawa jak się użytkuje
te: http://www.pasi-konik.pl/pl/p/HKM-Ochraniacze-ujezdzeniowe-Dance/8374
Lub może polecacie coś innego?
marszylka, ja mam bliźniacze harry's horse gp, koń podkuty i w sumie wyglądają jak nowe. Od wewnątrz jakieś drobne ryski są, ale tego się uniknąć nie da :P Jakoś od końca wakacji ich używam.
budyń
Dziękuję za opinię.
Bronze   "Born to chase and flee.."
08 stycznia 2016 17:06
Marszylka - mam HKM dance od sierpnia, po 2 miesiacach wymagały szycia i klejenia ( odpadł kołek )
Koń nie podkuty, szanujący sprzęt. Znajoma reklamowała HKM i uznano jej reklamację, miała te same przygody co ja. Moim skromnym zdaniem - szkoda kasy.
Bronze   "Born to chase and flee.."
15 stycznia 2016 22:00
Zandona velcro superior air tendon, ochraniacze żelowe z wentylacją. Made in Włochy co widać w kolorystyce :-)
Pierwsze 2 zdjecia rozmiar S, pozostałe rozmiar M.
Konkretne, pancerne, oddychające skorupy z miękką, żelową wyściółką absorbującą wstrząsy. Duży plus za estetykę wykonania i solidność - czuć i widać,ze to kawał konkretnej skorupy. Nie wypowiem sie co do uzytkowania bo to brand new sprzęt w pace, ale żywię nadzieję,że nie jedno przeżyją i wyjdą z tego bez szwanku  🏇
Edit. Po dość konkretnej jeździe, nogi suche i nie nagrzane. Ochraniacze leżą stabilnie, generalnie myslę,że ich zakup to był strzał w dziesiatkę.
Znów się zbieram do zakupu futrzaków, tyle, że już waham się tylko między dwoma. Podpowiecie które będą lepsze?
HH Flextrainer czy Busse St. Georges?
Czaję się na kolor biały, więc istotne jest też to jak szybko żółkną i czy futro jest w obu białe, czy bardziej żółtawe i się mocno kolorem odznacza od reszty ochraniacza.
Katasia
Niestety nie odpowiem na Twoje pytania, bo nie miałam z nimi do czynienia 🙁 Mi się bardziej podobają te drugie... miałabym też prośbę, jeśli się na nie zdecydujesz, to bardzo proszę napisz jak się sprawują, bo sama się nad nimi zastanawiam :kwiatek: z góry dziękuję
cześć! Czy możecie mi powiedzieć proszę czy jest, i jeśli tak to jak duża, różnica w rozmiarze M i S tych ochraniaczy?

http://konik.com.pl/ochraniacze-kontaktowe-hkm

Posiadam parę w rozmiarze M i zastanawiam się czy nie wziąć S na przody, ale nie mam możliwości przymiarki, a obawiam się, że będą za małe :/

Z góry dziękuję za pomoc! 🙂
http://www.salonkonskiswiat.pl/sklep-online/dla-konia/ochraniacze/stajenne/ochraniacze-stajenne-horze-supreme-pro-przod-detail.html - czy ktoś jest może w posiadaniu takich ocieplaczy i mógłby podzielić się opinią? bądź jakieś inne w przyjemnej cenie mógłby ktoś mi polecić? z góry dziękuję :kwiatek:
i believe i can fly1, my mamy, użytkowane gdzieś 20 godzin na dobę od równo miesiąca 😉 Jeden poległ (Glorek urwał rzep, luzaczka musiała słabo zapiąć i się odpięło, on stanął i tyle z tego było...). Ale ogólenie zrobione przyzwoicie, słoma się nie doczepia do rzepów co dla mnie jest bardzo dużym plusem.
Ja też je bardzo polecam. Świetnie się układają, dopierają i szybko schną.
Ja też mam 🙂 Wygodne do korzystania (gumowane końcówki rzepów, wreszcie nie trzeba sobie łamać paznokci, żeby rozpiąć ustrojstwo), ładne, dobrze układają się na nodze, chociaż lepsza nóżka ciut grubsza niż ciutkę cieńsza. I ładne są 😉
W takim razie zamówione 😀 dziękuję jeszcze raz :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się