Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia

Ciekawskim (o mocnych nerwach  😉 ) proponuję przeczytać ostatni wpis na blogu IRY  😵
Gillian   four letter word
15 stycznia 2016 10:46
mówiłam, że tak będzie  😂
Nie mogę uwierzyć w to co czytam 🤔
To już powoli przestaje być śmieszne...
vissenna   Turecki niewolnik
15 stycznia 2016 11:29
Witam kolezanki lesbijki  🏇

Swoja droga to osoba o tak homofobicznych wypowiedziach juz dawno powinna miec zbanowanego tego bloga... Co ona ma do tych gejow i lesbijek?  🤔

Co ciekawe przyznala ze kontrole nalozyly kary. Czyli sa nieprawidlowosci w tej hodowli. Ale o tym to juz milczy...

Totalnie nie rozumiem jak mozna tak szybko zrazac do siebie ludzi i byc tak antypatyczna...
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
15 stycznia 2016 11:48
Nie pogadasz ...  😵
Ma kobieta dużo czasu z rana, trzeba przyznać. Pewnie po południu i wieczorem też ma. I na pewno bardzo się zdziwi że kogoś to dziwi.
desire   Druhu nieoceniony...
15 stycznia 2016 13:26
... I niezwykłą inteligencję.

nie wiem czemu, ale oplułam monitor z śmiechu, jak zobaczyłam to jakże narcystyczne zdanie.  😜
uważam, że osoby i bez stalowych nerwów spokojnie mogą co nieco z tego wpisu przeczytać.  🤣
Hej! Obiecałam, ze powiadomię o finale sprawy licytacji koni w Piskorzowie. Właśnie odezwała się ich obecna właścicielka. LICYTACJA ZOSTAŁA ODWOŁANA, a sprawy związane z przepisaniem koni załatwione, więc zostaną szczęśliwie tu gdzie są 🙂 Ta sprawa to przestroga dla tych, którzy zaniedbują sprawy papierkowe jak ja np....
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
15 stycznia 2016 13:58
kwagga bardzo dobra wiadomość.
http://olx.pl/oferta/kon-konie-CID103-IDdw197.html#62ba2cc09e

Przyznaje sie, ze nie czytam często wpisów, bo nie mam zwyczajne czasu. Pewnie ktoś juz coś mądrego napisał o podobnych przypadkach. Wklejam link do ogłoszenia jakich wiele - zaźrebili źrebaka i na nim jeździli. Zdjecie z czarną wodza to już woła o pomste do nieba. Co robić ? Nie zamierzam wysyłac obraźliwych mejli itd. To jest totalna nie wiedza i "profesjonalny" zajeżdżacz
Maerta Szkoda słów i nerwów. Świata nie zbawisz. Niestety w naszym kraju to normalne, że rolnicy zaźrebiają  klacze jak najwcześniej (zwłaszcza ras prymitywnych. Gdyby ta klacz żyła w chowie bezstajennym, w tabunie dawno byłaby matką. Co do użytkowania wierzchowego mam wrażenie, ze akurat na tego konia ktoś wsiadł tylko do zdjęcia i zastosował ,,wynalazki" żeby się poczuć bezpieczniej.
ee klacz ma 3 lata. Jaki to źrebak?
👀 było?
http://ogloszenia.re-volta.pl/sprzet/szczegoly/215406?q=&kategoria=&stan=&lokalizacja=&sortuj=0&widok=0&strona=7    że ja na to nie wpadłam jak sprzedawałam swoje siodło 🙂
[quote author=_Gaga link=topic=190.msg2482050#msg2482050 date=1452959397]
ee klacz ma 3 lata. Jaki to źrebak?
[/quote]

Klacz w marcu się wyźrebi, więc ile lat miala, gdy ją kryto i zaczeto na niej jeździć? To jakis prymitywny konik, późno dojrzewa
Maerta, miała 2,5 roku gdy była pokryta. 2,5 roku to oczywiście wcześnie, ale już bez dramatu na szczęście...
I nie ma koni późno czy wcześnie dojrzewających. Konie rosną do 6 roku życia i w tym wieku można mówić o dorosłości. Często zajeżdża się je przed 3 rokiem życia - konie, które idą do ZT zajeżdża się wcześniej ale nikt głośno tego przecież nie powie. Konie na torach biegają jako 2 latki...
Reasumując: moim zdaniem to ogłoszenie nie jest jakieś straszne. Jak widzę roczniaka pod siodłem to rzeczywiście się nóż w kieszeni otwiera, ale 3 latka zajeżdżona pewnie niewiele wcześniej - na prawdę żaden dramat - przynajmniej dla mnie.
_Gaga niestety jesteś w błędzie. Są rasy koni dojrzewające wcześniej i konie ras dojrzewających późno  😉
olga96, Ja też podzielam zdanie Gagi. Zajazdka w wieku 3 lat, to pikuś. Nie jest to dla mnie ani zadziwiające, ani bulwersujące. Jak widzę/słyszę/czytam o koniu zajeżdżonym w wieku 3 lat, to jedynie myślę sobie: No szkoda, że nie trochę później, ja bym w tym wieku ewentualnie rozpoczęła ćwiczenia naziemne, czy lekkie lonżowanie... ale bez przesady. To jest wątek o sprawach naprawdę zadziwiających. Dla mnie zajeżdżony trzylatek pod to nie podchodzi. 😉
Mi nie chodzi o wiek zajeżdżania koni tylko o stwierdzenie o tym, że wszystkie rasy dojrzewają w jednym czasie 😉 Co do zajeżdżania 3 latków to nie mam zdania, jest to już w naszych czasach normą, chociaż z własnym koniem wstrzymałabym się do późniejszego wieku konia 🙂
http://ogloszenia.re-volta.pl/inne/szczegoly/55370

polska język truudna język 😁
olga znajdz gdzies jakies medyczne wytłumaczenie , ze rózne rasy róznie dojrzewają... kosć jest kosc, potrzebuje tyle czasu ile potrzebuje a idac tym torem na zadnego konia nie powinno sie wsiadac przed ukonczeniem przez niego 7 roku zycia.
moim zdaniem stad sie wzieły bzdury, ze np angliki dojrzewają wczesniej niz reszta swiata. nie bylo by interesu i kasy a tak, źrebak zajezdzony, sru w trening, sru na tory, a jak sie popsuł, to jest cala masa innych, ktore sie popsują troche pozniej i da sie jeszcze na tym zarobic. taki lajf. w trzecim roku zycia masz , mowiąc łopatologicznie skostniałe nogi u konia, wiec sie wsiada.
.
Widzę nazwę aukcji - zewstaw boks, myslę sobie ciekawe jaki zestaw można dla konia kupic, powiększa mi się zdjęcie
http://allegro.pl/boks-zestaw-i5931364278.html HM, zestaw dla bardzo sfrustrowanego konia 😀
No co? Boks. Po prostu. Aż mi łzy pociekły ze śmiechu.
Moze bylo to dla mnie zaskoczeniem gdyz wyświetliła mi sie jako aukcja w dziale jezdziectwo 😉
[quote author=_Gaga link=topic=190.msg2483313#msg2483313 date=1453205341]
http://ogloszenia.re-volta.pl/inne/szczegoly/55370

polska język truudna język 😁
[/quote]

hahaha padłam!  😁 😁
drabcio, domyśliłam się 🙂
_Gaga niestety jesteś w błędzie. Są rasy koni dojrzewające wcześniej i konie ras dojrzewających późno  😉

Ale jeśli chodzi o układ kostny to sam proces "skostnienia" kończy sie w wieku 6 lat. Późno/wcześnie dojrzewający dotyczy głównie "głowy" i ogólnego wyglądu zewnętrznego, tj czy z wyglądu jest jak wyrośnięty źrebak, czy już jak koń.
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
20 stycznia 2016 11:07
ja wiem, że babunia, ale stare też się karmi...
http://ogloszenia.re-volta.pl/inne/szczegoly/54862
Rudzik, o kuźwa...  😲
Rudzik, czasami tak stare wyglądają, nawet jeśli karmisz, robisz zęby, chuchasz i dmuchasz... 🙁
Chociaż takich wychuchanych to się nie oddaje...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się