PSY

Ascaia wysyłałam ci pw, nie wiem czy dostałaś 😉
jaki gamoń śliczny 😀

olga - klatka nie moze byc za duza - pies ma w niej moc sie polozyc z wyciagnietymi lapami i stanac - nawet niekoniecznie z bardzo podniesiona glowa - tylko tyle
to ma byc domek - nora, nie spacerniak 😉
moj pies ma klatke odkupiona od ludzi ktorzy kupili ze trzy rozmiary za duze i martwili sie ze "nie dziala" - no bo pies nie zauwazyl ze ma "bude" taka duza byla - za to swietnie podzialala dziura pod szafa, czym wydawali sie byc lekko dotknieci 😉



dziękuję za rady, klatki potrzebuję do zostawiania psa w niej samego na ok 8h dziennie. Zaraz pojadę do zoologicznego by zobaczyć jak takie klatki wyglądają na żywo
mam jeszcze jedno pytanie, czy te klatki od spodu też mają kraty? Co do takiej klatki włożyć, zwykle posłanie?
ushia   It's a kind o'magic
19 stycznia 2016 12:43
zwykle oprócz kraty jest taka "taca" plastikowa

tak, wkładasz tam zwyczajnie posłanie, czy kocyki, czy co tam chcesz 😉
można przykryc od góry, żeby się zrobiło "przytulnie" - aczkolwiek moje zwierze przez jakis czas probowalo wciagnac przykrycie do srodka
jak rowniez zaslony ktore dotykaly klatki - i o dziwo udalo mu sie  😂

jak to ma byc 8h to kup przykręcana miskę na wodę

a piesio ma zapedy niszczycielskie czy tak pro forma dostaje kennel?
wiesz ze psa trzeba klatki nauczyc zeby zdawala egzamin?
wynikła nagła sytuacja z powodu choroby psa, że nie może zostawać tam gdzie zostawał wcześniej (pomieszczenie w którym kiedyś był garaż przyległe do domu obok kotłowni) gdyż jest tam zimniej niż w domu (kilka stopni zimniej), pies zaczął nam oddawać mocz z krwią, dziś to zauważyliśmy, byliśmy już u weterynarza, na razie dostaliśmy leki przeciwkrotoczne, przeciwzapalne i przeciwbólowe, krew i mocz pojechał do badań.
Pies musi zostawać w ciepłym pomieszczeniu w domu, niestety niszczy gdy zostaje sam, stąd decyzja o zakupie klatki. Mama do poniedziałku ma wolne by przyuczyć psa i obserwować go. Niestety będzie to musiało być przyspieszone uczenie, gdyż zostaliśmy w sumie pod ścianą.
Bardzo się martwię o nią, wyniki pokażą co jest nie tak. Najgorsza diagnoza to rak, ale jeszcze nic nie wiadomo
ushia   It's a kind o'magic
19 stycznia 2016 13:08
dobra decyzja, ale moze byc krotko na przyzwyczajenie
tym bardziej szybko kupujcie, bo kazdy dzien moze pomoc
i tym bardziej nie za duza

trzymam kciuki za psine

edit - ja zostawiam ostatecznie nie w klatce - bo wokalizowal, a mieszkanie w bloku, tylko zamkniete w przedpokoju z "niespodziankami" do szukania smaczkow
tylko musze pamietac, zeby nie uzywane kurtki chowac do szafy, bo sciaga i robi sobie z nich legowisko 😉
olga - klatka nie moze byc za duza - pies ma w niej moc sie polozyc z wyciagnietymi lapami i stanac - nawet niekoniecznie z bardzo podniesiona glowa - tylko tyle
to ma byc domek - nora, nie spacerniak 😉
moj pies ma klatke odkupiona od ludzi ktorzy kupili ze trzy rozmiary za duze i martwili sie ze "nie dziala" - no bo pies nie zauwazyl ze ma "bude" taka duza byla - za to swietnie podzialala dziura pod szafa, czym wydawali sie byc lekko dotknieci 😉



A moim zdaniem to wszystko zależy. Raz od psa, dwa od potrzeb. Jeżeli pies ma przebywać w klatce więcej niż 1-3h np na zawodach, to jednak większa klatka  niż umożliwiająca swobodne spanie i stanie jest wskazana. Pies powinien mieć możliwość rozprostowania nóg i położenia się w suchym miejscu na wypadek gdyby rozlała się woda z miski. Jeżeli ma być to uniknięcie np niszczycielskich zapędów podczas wielogodzinnej nieobecności to i tak nie jest tam z własnej woli  i nie o tworzenie tylko i wyłącznie ciasnej, przytulnej norki tutaj chodzi.
Szukając klatki rozstawianej na stałe i robiącej za tą otwartą zawsze norkę, w której pies śpi nawet w domu i jeżeli już to zamykany jest na krótko ( te przykładowe 2 godzinki ) patrzyłabym już kryteriami, o których pisze ushia. Wystarczająco by stał i leżał swobodnie. Miska z wodą też nie jest w takiej klatce niezbędna na stałe.
w naszym wypadku niestety miska z wodą nie jest w klatce potrzebna, gdyż pies i tak nie je i nie pije podczas naszej nieobecności (typowa choroba sieroca) pies biegnie prosto do miski z wodą po naszym powrocie. Nie zje nawet największego smakołyka.
Wyje podczas nieobecności, ale mieszkamy w domu więc nikomu to nie przeszkadza 🙂
Właśnie byliśmy na usg, kamienie w pęcherzu wykluczone
Zaczęliście już sezon zaprzęgowy? 😉

Mój ciągle trwa, normalnie - na rowerze  😁
RaDag bomba, zazdroszczę Em przejażdżki 😀
Dostałam drugą część zdjęć z niedzielnej sesji:
klik


w skrócie... suka BPP, 2 lata, jest na gotowanym jedzeniu, ostatnio nic nie zmieniane, co jakiś czas ma luźny żółtawy stolec ze śluzem, odrobaczana co 3 miesiące, kał dziś zbadany w kierunku giardiozy - ujemny
Wet zalecił zrobić miesięczną kurację karmą na zaburzenia żołądkowo - jelitowe... Bedę wdzięczna za sugestie jaką karmę wybrać
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
19 stycznia 2016 18:20
Tamtam, a badania wątroby robiłaś może? 🙂
teraz nie (pół rku temu, wtedy było ok), wczoraj jeszcze morfologię - idelana
RaDag bomba, zazdroszczę Em przejażdżki 😀

Mamie ciężko ciągać, to kombinuje kogo wykorzystać 😉
Cariotka   płomienna pasja
19 stycznia 2016 19:04
Tamtam http://www.husse.pl/karma-dla-psow/karma-super-premium/?produkt=377

Hiacynta dobrze że podpatrzyłam u Ciebie tą saszętkę 😁 przyszła mi dziś i jest rewelacyjna 💘

a mnie czeka zakup klatki, żeby przewozić w samochodzie i np. zostawiać psa w stajni w klatce 🙂 Nie jestem zupełnie w temacie, podobają mi się plastikowe 🙂 Ale nie wiem czy nie lepsza materiałowa...chyba metalowa nie.
Ja mam Ferplast Atlas, bardzo dobrze się sprawuje, lekko tylko musze złożyć siedzenia żeby weszła do auta ale i pies duży. Metalową mi odradzono ze względu na mrozy - klatka marzenie w samochodzie a moje auto jest nie garażowane.
Cariotka   płomienna pasja
19 stycznia 2016 20:02
ja mam 10 kg sunie więc raczej się wciśnie 🙂
maluda Piękne zdjęcia, modele też super oczywiście! U nas teraz tak cudnie zimowo, że aż załuję bo nie wzięłam aparatu do Lublina, ale może w weekend Dexikowi się uda coś porobić zimowych zdjęć.

Tamtam Śluz mógłby też wskazywać na trzustkę, ale to takie gdybanie wet na pewno mądrzejszy i skoro nic innego nie stwierdził to może faktycznie zmiana diety pomoże.

RaDag Ale super 'zaprzęg'!

Ascaia Ale piękna Werna! Baardzo się cieszę z kolejnych postępów🙂

Cariotka Ja mam taki transporter do samochodu a i w domo toi otwarty jako bezpieczne schronienie i bardzo dobrze się sprawdza, cena dość konkurencyjna a naprwdę wydaje się być solidny i nawet na początlku jak Dex drapał czy wiercił się w nim to nic się nie działo.

Mam ten nieszczęsny filmik z niedzieli -> klik . Ale tak jak mówiłam Dex trochę zgaszony, na początku próbował odejść bo kuchnia, bo miejsce gdzie nie czuje się w 100% komfortowo ale jak widać wrócił na wołanie i jakoś tam współpracował, są mini momenty kontakru wzrokowego i w ogóle ja tam widzę mini potencjał i postępy🙂 Nie miałam za bardzo wizji stąd taki trochę chaotyczny, postaram się za jakiś czas nagrać coś lepszego.
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
20 stycznia 2016 11:11
gdzie najtaniej można kupić royal canin hypoallergenic 14kg ?  🙄
Cariotka   płomienna pasja
20 stycznia 2016 13:06
Euforia w fera.pl jest w całkiem przyzwoitej cenie 14 kg, taniej niż w zooplusie.
Magdzior no fajny ten transporter. O taki mi chodziło. Przyda się na jakieś seminaria w przyszłości. W domu nie jest mi potrzebny, zresztą legowiska psów już dużo miejsca zajmują mi w mieszkaniu ale może w domu go postawie.
Filmik zajebiaszczy. Ładnie już mu wychodzi to dostawianie. Nie wolisz dawać smaka z tej ręki przy której robi dostawianie? Mi tak wygodniej było.
Robisz go na klik? Fajnie Wam idzie!

Do Nas przyszły Rauki 🙂 Ness szaleje. Szkoda tylko że to futerko jest nietrwałe. I podejrzewam że ich żywotność będzie krótka.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
20 stycznia 2016 14:04
Ja znów w barfowym szale, kupiłam dziś 5kg przelykow, 3kg wątroby i 2kg plucek. Zmielilam i wyszlo mi zarcia na 30dni za 40zl 😉
Magdzior - z tym że wet na pewno mądrzejszy to różnie bywa  😉, a każda wskazówka mile widziana  🙇 , jutro rano idziemy zrobić dodatkowe badania 🙂
czy orientuje się ktoś czy probiotyki psie można zastąpić ludzkimi, czy mają one inny skład?  :kwiatek:
olga96, mają trochę inny skład, ale generalnie można zastąpić, chociaż psie lepsze 😉
dziękuję za odpowiedź  :kwiatek:
Jara masz jakąś specjalną mega zamrażalkę dla psów?? :-) My też stawiamy pierwsze barfowe kroki i dziś na tapecie płucka-smakują, wczoraj pstrąg-smakuje. Jutro wyprawa do firmowego sklepu przy rzeźni, kumpela poleciła-ponoć można dostać tam dużo fajnego barfowego jedzonka. Tylko cholera nie mam zamrażalki na jakieś duże zapasy, nad czym ubolewam bo jednak przy dwóch On-kach jedna szuflada w lodówce to trochę mało.
Probiotyki dla psa najlepiej Em15. mają wszystko co psie, w dużych ilościach i rodzajach a cena bardziej niż przystępna. U mnie stale na półce 😉
Dziękuję za miłe słowa odnośnie zdjęć Lil.
Są jeszcze i ze mną, ale nie w tym albumie.

Mam pytanie.
W jaki sposób mam "oznaczyć" psa, aby każdy widział, że w jej obecności należy drugiego wziąć na smycz i dopiero wtedy ewentualnie podejść?
Nie, nie jest agresywna w stosunku do innych czworonogów.
maluda - żółta wstążeczka przy smyczy lub obroży, choć wątpię że każdy psiarz będzie wiedział o co chodzi...

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się