Reproduktory, nasienie, krycie klaczy - co polecacie ?

Po za tym, że teoretycznie chodził 160 , i to ,ze lepiej klacz zawieść na miejsce krycia, to raczej za wiele o nim nie będzie wiadomo, bo źrebaki to dopiero po nim będą.
Są źrebaki po If du Reverdy z rocznika 2015. Trzeba dzwonić do SK Nowielice. Nie wiem tylko w jakiej ilości.

Mnie osobiście podoba się to że taki ogier jak Galerius xx będzie jeszcze użyty w hodowli. Opis poniżej.

https://www.facebook.com/anna.tomaszewska.161/media_set?set=a.928693177166753.1073741891.100000782384215&type=3


SŁAWA W KUJAWSKO-POMORSKIM
ŻYJĄCA LEGENDA
W pierwszych dniach września, został zakupiony do naszej stadniny ,ciemnogniady ogier GALERIUS( Jape xx-Galeria po Fanimo) ur 1996r, hod SK Moszna.
Prawdopodobnie, jest to po raz pierwszy w powojennej historii województwa, by ogier takiej klasy wyścigowej stacjonował na naszym terenie. Reproduktor ten miał bardzo bogatą i długą karierę.
Biegał w.płaskie, steeple hasse i płotowe w latach 1999-2006r., 40 razy, wygrywając 30 z nich, 2xII, 2xIII,3xIV, 1xV, oraz dwa razy bez miejsca. Trzy sezony był koniem niepokonanym.Ogier ten przez całą swoją ośmioletnią karierę nie był kontuzjowany.Jego stały trener R.Świątek, charakteryzuje go jako konia odważnego, z żelaznym zdrowiem , ambitnego, silnego, obdarzonego zdolnościami skokowymi.
Przyglądając się jego rodowodowi, nie można się dziwić ostatniemu stwierdzeniu. Ojcem Galeriusa jest epokowy Jape xx ( Allaged- Nothern Blossom), który dał do wyścigów przeszkodowych i płotowych, takie tuzy jak; KLAUS ( IIIm. Wielka Pardubicka),TREZOR ( IIIm. Wielka Pardubicka), MODENA ( Wielka Pardubicka),HIPO JAPE ( Wielka Pardubicka), Be Jape, Norbilla, Kornel, Kora, a przede wszystkim zwycięzca G1 w Anglii, ogier GALILEO (od Goldika po Dakota). W skokach przez przeszkody, możemy obecnie podziwiać wałacha CIVIS ( Cisza po Mehari), jeździec T.Miśkiewicz. Para ta trzykrotnie plasowała się w MPS-B, w pierwszej dziesiątce, oraz startuje w GP do 5* włączenie ( Ciekocinko 2015- IV m.). W WKKW, znane są Ameryk i Salazar. Matką obecnego Mistrza Polski w tej konkurencji ,wałacha Banderas, jest Babilonia , również po Jape xx. Klacz ta posiada czworo potomstwa użytkowanego w sporcie. Walach Banderas , zdobył również Im, i IIIm w MPMK, oraz IIIm w MŚMK we Francji.
Matka Galeriusa, klacz Galeria, jest po ogierze KWPN Fanimo, którego hodowcom nie trzeba przedstawiać. Ten przedstawiciel linii Ibrahima, dał przede wszystkim ogiery Elf ( Im w I półfinale PŚ -Lipsk , jeździec J.Zagor), oraz og.Sofix (medalista MPMK A, i B) Obaj są ojcami wielu koni sportowych.
Druga matka, jest po ogierze SELF, który jest przedstawicielem , bardzo zasłużonej dla polskiego sportu, rodziny klaczy SOLINA xx. Z niej pochodzą; SOPEL, SPILETTA ,SANTOS, SEGOVIA, SKAYLAB ( Vm.MPS-B, starty w CSIO, B.Sas-Jaworski), SEXBOY( MPS-B X, XVI, starty w CSIO, St. Jasiński), oraz najbardziej znany i utytułowany wałach SKARBIEC xx( MPS-B 2xI, 2xII,1xIII, w PN- CSIO -Sopot VIIm Z. Kościeński, E.Koczorski). Z tej samej rodziny pochodzi również reproduktor w Czechach og. SCATER ( Dixieland), po którym jest tegoroczny triumfator Wielkiej Pardubickiej, wałach NIKAS.
Trzecia matka, to córka pełnej krwi TIRANO ( po Szczecin- Tirenia). To przedstawiciel rodziny, klaczy TIRANA xx, z której wywodzą się takie konie sportowe jak ; TIKSI ( VIm -MPS-C M.Małeki),TYRAS (Im. MPS-C A. Kobyliński, MPS-B IV, II M.Kozicki, oraz starty w CHIO Akwizgran GP Vm, CHIO Lipsk IV m., CHIO Lipsk Im PN), TIMUR ( MPS-B IIIm M.Koziki) , TOREADOR ( MPS-B, PN, ME, M.Orłoś), Toledo ( ZOO, R.Mrugała)- reproduktor w półkrwi, Tenor, Tyra, TREZOR ( IIIm Wielka Pardubicka), oraz trzykrotny zdobywca I miejsca w Wielkiej Pardubickiej ,wałach TIUMEN.
Prócz tego druga matka, klacz Galina, posiada inbred na ogiera pełnej krwi PRIZ, po którym jest Oran I, użyty w hodowli, dał wiele koni sportowych i reproduktorów, jak Kobryń, Piołun, Groń, i Horyń, Folga. W jego rodowodzie gości również epokowy ogier i Szczecin xx, który to miał trzecie miejsce pod względem największej liczby zarejestrowanych potomków chodzących w sporcie , w latach 1960-1980. Ogiery te założyły również bardzo żywotne linie , które w większości przetrwały do lat 2000.
Matka Galeriusa, prócz niego, dała do sportu takie konie jak Gayall ( Luron), Gard(La Voltarie), Gioconda ( Imequyl).
W uznaniu zasług, ogiera Galerius, została ustanowiona gonitwa jego imienia na Torze Partynice, tym sposobem , dołączył on do panteonu takich gwiazd, jak Bojgard , Tiumen, Masini, Chyszów, Sexman , Rosario, Nil, Hadrian.
1. Galerius nie jest xx
2. zabawnie wygląda twój post pod postem titiny 😉
ogurek - pytałam w SO Gniezno jako wygląda sprawa z nasieniem. Powiedzieli że nie można wszystkiego zwalać na ogiera  😎 gdzieś na OLX widziałam jeszcze źrebaka z 2014. Ale o ile wiem był w SO jeszcze jeden francuz też kasztan i to po nim nie było ani jednego źrebaka. Bezpłodny na 100%. Tego dowiedziałam się właśnie od pana który krył If du Reverdy nasieniem. Klacz była źrebna na 100%.

Fakt. Nie jest xx tylko sp.

1. Galerius nie jest xx
2. zabawnie wygląda twój post pod postem titiny 😉


Dokładnie, Galerius jest sp, matka  po Fanimo, to chyba jedyny półkrewek po Jape xx, o którym mi wiadomo  🙄
Masz racje, zabawnie wygląda ten post, ale nie ja jestem winna  😉  Miło mi , że jednak jest jakieś zainteresowanie tym ogierem  :kwiatek:
Trakeńskim kobyłkom można polecić og. Ambrozjo J. Sprawdzony w sporcie i uznany w Niemczech. Nie jestem trakeniarzem, ale widziałem parę razy tego konia .....
A tak w ogóle to nie wypada ze w tym temacie nie poruszyć og. Nevados S.- ciekawy pomysł na wiosnę - po takich wynikach.......


Wspomniany Nevados S właśnie został niedawno dopuszczony do użycia w elitarnych, niemieckich związkach  😎 - KLIK
Orientuje się ktoś do kiedy PZHK musi uporać się z tym spisem kariery hodowlanej ogierów? Mnie bardzo interesuje SP  👀 ale już po WLKP widać ciekawe statystyki... Naciskamy wersja bezpłatna i szukamy konkretnego ogiera. Pokazuje mniej więcej ilość szt potomstwa, po jakich matkach itd.

http://pzhk.pl/sprawy-zwiazkowe/wydawnictwa/#Ksigi-Stadne
[quote author=melehowicz link=topic=5087.msg2423996#msg2423996 date=1442924956]
Trakeńskim kobyłkom można polecić og. Ambrozjo J. Sprawdzony w sporcie i uznany w Niemczech. Nie jestem trakeniarzem, ale widziałem parę razy tego konia .....
A tak w ogóle to nie wypada ze w tym temacie nie poruszyć og. Nevados S.- ciekawy pomysł na wiosnę - po takich wynikach.......


Wspomniany Nevados S właśnie został niedawno dopuszczony do użycia w elitarnych, niemieckich związkach  😎 - KLIK
[/quote]

To bardzo dobra wiadomość, teraz będzie już łatwiej następnym,  ten ogier to doskonała reklama polskiej hodowli. Konie skokowe i WKKW-skie mamy  poziomie porównywalnym do zachodnich.
Dziewczyny pytanie mam, co się dzieje z Bazą koni że taka umarnięta?
Condina   Charakter, Charisma, Klasse.
13 stycznia 2016 17:03
Totilas w nowej cenie 🙂 Zamiast 8.000 euro...jedyne 2.500 e w 2016 🙂
adriena - pewnie poszło o brak wolonariuszy... Prowadzenie takich stron nawet dla własnej satysfakcji, to jednak duże wyzwanie organizacyjne. 

Wrzuciłam na kanał YouTube 60 filmów z ogierami które mają licencję PZHK. https://www.youtube.com/playlist?list=PL96C6CAB54E801E9D
Dziewczyny pytanie mam, co się dzieje z Bazą koni że taka umarnięta?


Nasza forumowa koleżanka odeszła z bazy, to i bk padła na pysk :/  A szkoda, bo to jedyna polska strona, profesjonalnie opisująca każdego konia.  Teraz można sobie dodawać , ale  nowych wyników nikt nie wstawia :/
edzia69   Kolorowe jest piękne!
15 stycznia 2016 19:32
No to chyba można poszukać kogoś w zamian?
edzia- ktos za frajer przyjdzie skoro konkurencja za to samo placi?
Hej wszystkim !

Może ktoś coś powiedzieć na temat ogiera małopolskiego Arnold [Laryks-Arkona] i jego potomstwie?

Pozdrawiam
Czy ktoś może polecić jakiegoś fajnego ogiera ujeżdzeniowego, dobrze ruszającego się, z dobrą psyhiką, dającego ciekawe ogiera, bo i żeby cena nie była w Euro😉
Hej wszystkim !

Może ktoś coś powiedzieć na temat ogiera małopolskiego Arnold [Laryks-Arkona] i jego potomstwie?

Pozdrawiam


Samego Arnolda nie znam, ale ma bardzo ciekawy rodowód. Sam Laryks chodził po R.Wierzbowskim konkursy 160 cm, MP-B seniorów ( kilka lat w kadrze), oraz CSIO, PN.
delhi, jeżeli chodzi o ogiery w pomorskim (patrzę, że jesteś z Gdańska) to są dwa fajne tylko, że młode, zatem pierwsze potomstwo się dopiero pojawi. Mówię o Quantum of Solance i Salvatore Ferregamo - szły w ten weekend zawody na Hipodromie oraz były na podium w MPMK w 2015 w ujeżdżeniu (Quantum również w WKKW). Właściciele mają również rok starszego (?) ogiera Fazz-Tetti, ale ta sztuka jest bardziej charakterna niż oba wcześniej wymienione kasztany. Ceny z tego, co wcześniej się orientowałam nie są w euro, ale nie dam sobie ręki uciąć 🙂
Super, dziękuję za odpowiedź 🙂 straciłam nadzieję na krycie naturalne, bo myślałam że nic ciekawego nie znajdę ale chyba słabo szukałam😉 zastanawialam się nad trzema ogierami: Le Duc, Ron Willam i H-Eldorado. No ale teraz mam większy wybór😉  :kwiatek:
delhi w pomorskim mamy jeszcze Luxor'a, wicemistrz oraz dwukrotny mistrz na MPMK w ujeżdżeniu 🙂
Ciekawy ogier dostał licencję PZHK na krycie. Ciekawe ile jeszcze ogierów uznanych w AES będzie też miało możliwość krycia w Polsce?...  👀

Magnum van den Bisschop to 4-letni ogier rasy BWP o świetnym pochodzeniu.

Jego ojciec to uznany ogier Elvis ter Putte ( Diamant de Semilly x Darco x Quidam de Revel), który jest znanym i cenionym belgijskim reproduktorem. W ubiegłym roku 4 jego synów uzyskało licencje ogiera BWP, natomiast w tym roku jego potomstwo stanowi najbardziej liczna grupę na zakładzie ( 7 ogierów).
Matka Magnuma to APHRODITE D'ARSOUILLES ( Nabab de Reve x Fleuri du Manoir x Childebert), która jest jedną z najlepszych belgijskich matek. Jej liczne potomstwo startuje na poziomie 1,60. Jest pełną siostrą Vigo d'Arsouilles, na którym Philippe Lejeune, wygrał Mistrzostwa Świata w 2010 w Lexington. Kolejny uzdolniony potomek o tym samym pochodzeniu to BILLUND D'ARSOUILLES na którym Kevin Staut jeździ konkursy 1,60.

Magnum posiada licencje AES i dostał zgodę na krycie PZHK.


Film z 2012 roku - jak na źrebaka to dawał czadu
Czy macie jakąś opinię na temat ogiera Libretto xx (Milione-Libia)?
A jest ktoś z was w stanie powiedzieć na temat Arctica? Bo wiem, że temat się przewinął, ale bez większego echa. Warto nim kryć, jakieś wasze opinie?  :kwiatek:
Może ktoś ma potomstwo WOLF`S PANTER 69 GZg sp rasa KWPN ?  zastanawiam się nad kryciem . Bardziej interesuje mnie jak sprawdzają się skokowo dzieciaki po nim ?
ale on jest zaprzęgowy KWPN o ile ja wiem
monia w dużym sporcie nic po nim nie znajdziesz... to ogier zaprzęgowy (zerknij w rodowód, zerknij w notkę przy kwpn), potomstwo możesz obejrzeć u właściciela, ale! patrz na żeńskie linie tych koni i dopiero oceniaj. Z pewnością jest to ciekawy ogier jeśli chodzi o sport zaprzęgowy, ja go bardzo, bardzo lubię🙂 Do poprawienia walorów skokowych szukałabym jednak zupełnie gdzie indziej.
Właśnie coś tak czułam, że nie wyjdzie, nawet już dzwoniłam i jadę zobaczyć na żywo . Mam klacz z bonitacją 82 punkty, typ bardziej do ujeżdżenia, miałam już nie hodować koni ale ten ogier jest śliczny.

A co sądzicie jakby to się sprawdziło w ujeżdżeniu ? bo ogier ma świetny ruch (na żywo nie widziałam )
pamiętaj, że kwpn zaprzęgowe mają  przede wszystkim ruch efektowny, a nie efektywny- jeśli takiego ruchu szukasz to ok, ale! to nie do końca ruch jaki  jest pożądany na klasycznym czworoboku.
Dzięki, przemyślę wszystko  :kwiatek:

Na 1 fotce klacz co chce kryć (źrebak jej ) .
Reszta fot to źrebaki ogiera tego KWPN
monia, mam w rekreacji wałacha po Wolf's Panter, z matki Frezja wlkp po Gang (bodajże) - niestety nie tak ślicznie malowany jak ojciec ale też chwyta za oko, bardzo dobry ruch, miękko nosi a i w niedużym sporcie powoli się realizuje mimo rodowodu zaprzęgowego - i to dosyć ambitnie 🙂 Francois Lulu, ur. 2009. Mam dużo zdjęć, priv.




Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się