pensjonaty w okolicach trójmiasta

deborah   koń by się uśmiał...
17 stycznia 2016 08:39
Fokusowa, a Stajnia Zacisze? W sumie poza trawiastymi padokami jest wszystko. No może są padoki trawiaste ale do pastwisk to im daleko 😉
Moon, co 6 tygodni chyba wywożone z gnojownika poza stajnią, nie z boksów :-P
parys1 nie chodzi mi o widok gnoju na gnojowniku, tylko o to, że jak ja tam byłam, ze 4 lata temu, to całe pastwiska były pokryte gównami i śmierdziało strasznie. Nie szukam złotych klamek, ale konia w gnój nie wstawię 😉
deborah do Zacisza mam 30 km, to trochę za dużo 🙁
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
17 stycznia 2016 20:23
We Friso byłam, stajnia naprawdę fajna, powoli rozwija się. Mają na pewno chwilowo małą halę z takim średnim podłożem, do jazdy zewnętrznej jest kwarc, boksy dość duże, jak byłam konie miały na padoku siano, czystość w boksach powiedziałabym standardowa, ale w końcu nie zrozumiałam czy oni codziennie sprzątają i jeszcze raz w tygodniu do 0 czyszczą czy nie. Stałam w stajni gdzie nie wywalali praktycznie w ogóle do czysta i nie odpowiadała mi ta metoda.

Nie jestem obiektywna,wiec napisze tylko ze sprzątane jest codziennie,praktycznie do zera.
Konie maja podgrzewane poidła w boksach i poidła oraz siano na padoku.
Hala w tym sezonie faktycznie mała,bo 20x30,ale taki był plan na ten sezon.podłoże na hali normalne,nie kwarcowe,ale jak na razie jest bardzo ok.
parys1   Parys i Lapis :-) Skąd: Gdańsk
18 stycznia 2016 10:26
Moon nie zrozumiałaś mnie, chodziło o wywóz co 6 tyg gnoju, który został wywieziony z boksów, a żeby nie zalegał na terenie posesji stajni. Tak jak pisałam boksy są sprzątane codziennie.



Ile osób tyle opinii o tej stajni.
ciekawa na prawdę stajnia ale trochę mało miejsca jak na tyle koni które stoją tam też cala dobę przez co niezbyt jest szansa na dobra trawę wiosna latem.
Dodatkowo jesień zima jeździć niezbyt nie ma gdzie bo ciemno błoto na dość trawiastym manezu czyli jak wszędzie bez hali
wiadomo kto co lubi i co chce 😉
Zna ktoś jakiś dobry pensjonat dla konia do 500zł? 🙂
Chodzi mi o coś w okolicy Żukowa, Gdańska, Gdyni.
Kucek1331, kołacze mi się w głowie, że w Żukowie i Przyjaźni coś jest. Tylko nie wiem, jak cenowo i nie posiadam namiarów.
W Żukowie kasują 550zł albo 600zł, to są raczej standardowe ceny jak na tą okolice.
Takie ceny to raczej po za tym regionem. Stajnia Gajcy ma 500zl, ale to Boroszewo. Niedaleko masz Zacisze i tam już 650zl, Nowy Wiec 650zl (ale chyba już nie ma na długo miejsc). Więcej to nie kojarzę 🙂
Hej, ja mogę polecić stajnię w Wyczechowie. 😀 Od niedawna są tam nowi właściciele i praktycznie słowo w słowo mogę powtarzać za wypowiedzią parys1 z poprzedniej strony🙂 Dodatkowo na miejscu jest technik weterynarii.
Hektarów jest kilka, pastwiska sprzątane z odchodów. Teraz konie mają do dyspozycji duże baloty ładnego siana. Widać, że ludzie mają pojęcie o utrzymaniu koni i że wszystko prowadzone jest "z głową".
Dostępna jest też opcja wolnowybiegowa (bezstajenna) z której ja osobiście korzystam.

Podejście do koni jest super, czysto, miło, choć ekskluzywnych warunków tam nie ma (wspomnianych wcześniej kafelków i złotych klamek) 🙂😉 No i nie ma hali. Za to jest duży plac do jazdy i osobno czworobok, a sama stajnia jest pod lasem.

Fokusowa, wydaje mi się, że Twoje wymagania oprócz hali byłyby spełnione😉
Kucek1331, ta stajnia jest bardzo niedaleko Żukowa, a cenę może by można ponegocjować.... 👀

Wyczechowo super miejsce, dwa place z fajnym podłożem, blisko do lasu, tylko boksy jak na kucyki. Chyba 3x3. No chyba, że nowi właściciele wyremontowali stajnię? Ja byłam tam tak z półtora roku temu ostatnio.
Ktoś był, widział tą stajnie, albo trzyma tam konia? 😉

http://ogloszenia.re-volta.pl/inne/szczegoly/38562?
Byłam i wyszłam zaraz po tym jak stajenny zionął mi alkoholem..
Siwek na 3 i 5 zdjęciu w ogłoszeniu to mój 🙂
klaudiabolusiowa, A jak skomentujesz to, że stajenny zionął alkoholem Fokusowej? Standard, czy zdarzyło się wyjątkowo?
Zna ktoś Stajnię Wiczlino Niemotowo? Jakie opinie? 🙂
Julie nie stacjonuje tam od roku... przyczyn jest masa, jedyny plus to pastwiska jak były dzielone i bliskość dojazdu (10 minut samochodem). Nie chce wywalać brudów publicznie, jak coś to priv.
Jeśli ze stajnia jest coś nie tak, to może warto byłoby tutaj napisać 😉 ?
Tak wtrącając - na Niegowie są dwie odrębne stajnie - druga znajduje się dosłownie "za płotem" tej z ogłoszenia 😉 Powolutku się rozwija i jest tam całkiem sympatycznie, jeśli ktoś nie ma wygórowanych wymagań co do placu(trawiasty) i ilości ogromnych pastwisk, za to lubi "się terenować" to myślę, że byłby zadowolony, konie mają dobrze. Tylko nie wiem, czy nie mają teraz już kompletu. Znam dwie osoby, które stoją tam ze swoimi końmi i są bardzo zadowolone i nikt nie zionie im alkoholem w twarz, a konie są jak pączki w maśle 😉
O tej z ogłoszenia się nie wypowiadam 😉
harja masz rację, ale wydaje mi się, że faktycznie mają już komplet 🙂
Coś czuję, że prędzej dowiem się czegoś tutaj niż w wątku "poszukiwane(...)". Czy ktoś z was może kojarzy karo-srokatego wałacha Góral(Górecki)? 150-160cm, ma(lub miałby) teraz ok18-20 lat, kilkanaście lat temu stacjonował w OSK Lipce, później Lublewo, sezonowo Dębki, następnie przez jakiś czas Ulkowy, ale potem ślad się urywa.
Żeby nie zaśmiecać, bardzo prosiłabym o wiadomość na PW, jeśli ktokolwiek coś wie, będę ogromnie wdzięczna :kwiatek:
Tutaj zdjęcie: KLIK KLIK
Fokusowa,

W Barniewicach (Wiśta Wio) nowi właściciele są od 2 lat - bardzo bdają o porządek - ale przy takiej ilości koni na areał nie ma szansy na trawę w lecie.
Fokusowa ,
osobiście polecam OJ Firoka w Mierzeszynie, sama trzymam tam dwa swoje konie,a poniżej podaję link do strony na fb
https://pl-pl.facebook.com/StajniaMierzeszyn

A Mierzeszyn (stajnia nie miejscowość) ile km z centrum Gdańska?
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
24 stycznia 2016 19:52
Z centrum zależnie od drogi to 27-30 km.
Może ktoś pomoże 😉 szukam stajni, najlepiej przydomowej, w okolicach Gdańska, dla prawie dwuletniego ogierka. Zależy mi tylko na tym, żeby były łąki, bardzo dobra opieka, zimą siano na padoku.
Wie ktoś czy w Kiełpinie w Stajni "u Rychertów" są wolne boksy?
Hej, przeprowadzam się to i szukam stajni bliżej nowego domu, zamierzam zwierzaki zwieść ponownie do trójmiasta po kilku miesięcznej labie. Ktoś jest w stanie, szczerze powiedzieć coś na temat Stajni Lisewiec, U Basi w Borzęcinie (ta najbardziej mnie interesuje, 10 ha pastwisk podobno i najbliżej domu) lub Łukocin Atlanta ? Czy są pastwiska, siano jakiej jakości, czas spędzany na wybiegach....


Łukocin Atlanta nie polecam. Taka stara stajnia, waląca się hala i stajnia z resztą też, konie stoją w błocie. Ta stajnia już dawno umarła 🙂
Od Łukocina masz blisko też do Boroszewa - stajnia Gajcy. Ja tutaj stoję i jest pełno trawiastych pastwisk, siano mamy własne i konie są wypuszczane na pastwisko od kiedy słońce wyjdzie i są sprowadzane jak robi się ciemno (lato to wychodzi od 5 do 21) 🙂 . Jakbyś coś chciała więcej wiedzieć to na priv 🙂
Behemotowa akurat z tą walącą się halą to bym nie przesadzała 😉 Nie wygląda, ale na pewno nie waląca się :P Zresztą i tak odpada, bo pensjonatu nie ma (no tyle ,że mój koń jedynie:P).
U Basi nie wiem też czy jeszcze istnieje...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się