Nasza twórczość fotograficzna cz. II

Postanowione zbieram na c 70-200/4 (narazie 4 musi wystarczyć a poza tym lżejsze i mniejsze) i c 50/1,8 w polaczeniu z 24 powinien byc fajny zestaw do wiekszosci potrzebnych mi zastosowań🙂
Magdzior,  no tak, zycie fotografa to przede wszystkim zbieranie na nowy sprzet 🙂
Najlepsze, jak niektorym sie wydaje, ze fotografowie duzo na slubach i imprezach zarabiaja 🙂

Wbijam sie bezsczelnie z paroma zdjeciami. Od poczatku stycznia zaczelam szkole juz typowo w kierunku fotografii i designu, ale narazie takie zdjecia z popredniego lata...


]

tyle lol.

[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Wielkość zdjęcia
W jaki sposób przekazujecie zdjęcia swoim klientom? Przesyłacie na adres email, dysk google czy może jeszcze w inny sposób? (nie mówiąc o zgrywaniu zdjęć na płytkę)
smartini   fb & insta: dokłaczone
20 stycznia 2016 20:23
[b]smartini[/g] wlasnie widzialam na fb - cudne! A ja od kilku dni codziennie rano podziwiam zimę w Lublinie i cierpię, bo aparat został w domu🙁 (za dużo bagaży juz miałam w tym tyg...), mam więc nadzieję, że do przyszłego tygodnia nie stopnieje.
Bee.   przewodnicząca chaos serce ma przebite strzałą.
20 stycznia 2016 22:08
W jaki sposób przekazujecie zdjęcia swoim klientom? Przesyłacie na adres email, dysk google czy może jeszcze w inny sposób? (nie mówiąc o zgrywaniu zdjęć na płytkę)


ja używam dropboxa 🙂

Dominika, tu nie ma już co mówić.. bajeczne.  😍
Haffek, wysyłam na maila 🙂
smartini, te dwa bardzo mi się podobają!


Ja też dziś marzłam! Próbowałyśmy stworzyć Panią z Winterfell w oczekiwaniu na 6. sezon Gry o Tron 😉
[img]https://scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.net/hphotos-xfa1/v/t1.0-9/12549087_983370531748590_5089571728717628798_n.jpg?oh=b55de33eb2fb10397a20e5b7bf3c2a1a&oe=572F0EAB[/img]
madmaddie   Życie to jednak strata jest
21 stycznia 2016 17:23
kamkaz, ćwicz, zapowiada się bardzo fajnie 🙂

wymodelowana, to raczej nie jest dobre zdjęcie 🙁 bardzo daje po oczach prześwietleniami, na psie chyba nie ma ostrości (?), a modelka ma nierówną kolorystycznie twarz. ja bym próbowała przesunąć w prawo trochę. również tło mało fortunne przez te rzucające się w oczy gałęzie.
madmaddie, dzięki! 🙂 Tak, pies nie jest ostry, ale akurat to mi szczególnie nie przeszkadza, bo modelka jest ostra. Nad fotami ze śniegiem muszę poćwiczyć, bo zupełnie nie ogarniam ustawień i właśnie wychodzą mi przepały :/ I z cieniami na twarzy spróbuję coś zrobić 🙂
smartini, wymodelowana, Bee. dziękuję 🙂
smartini   fb & insta: dokłaczone
21 stycznia 2016 19:57
gałęzie, szczególnie zimą stanowią świetne tło ale muszą być wystarczająco daleko żeby się ładnie rozmyły. Z bliska robią straszny bałagan
pies razi po oczach troszke. Wiadomo, potrzeba byłaby duża głębia żeby złapać modelkę i psa ale mimo wszystko spróbowałabym trochę przymknąć i psa ustawić bardziej na linii modelki żeby nie było aż takiego mydła. Spróbuj następnym razem focić trochę ciemniej. Łatwiej wyciągnąć odcienie z szarości niż zbić biel. I mniej kontrastu 😉
Dzisiejsze w temacie gałęzi, bez słońca oczywiście... (pojawiło się może na 5 min  :mad🙂





Jak się bardzo chce mieć sypiący śnieg a on na złość nie chce sypać...  🤣
[img]https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xta1/v/t1.0-9/944036_889186587847067_1979513708028055986_n.jpg?oh=c70751ec043959189c8ac2f0cd0eb12f&oe=57490180&__gda__=1464084415_9eac77b6e80e2ba062427cb2551461ec[/img]
coo się stało temu kasztanowi w.. sierść?
smartini   fb & insta: dokłaczone
21 stycznia 2016 20:55
Ogolili go  🙄 to nie obróbka, serio szary był :P Panda 😀
tak wybiórczo z kępkami pozostawionych włosów?  👀
smartini   fb & insta: dokłaczone
21 stycznia 2016 20:58
nie ja goliłam, co poradzę
No domyślam się po prostu ciągle próbuję się otrząsnąć z szoku  😁
Isilya   Free Your Mind
21 stycznia 2016 23:30
On raczej nie jest tak ogolony. Wygląda jakby miał chorobę Cushinga lub coś podobnego.
smartini   fb & insta: dokłaczone
21 stycznia 2016 23:50
ma i do tego jest ogolony 🙂
Rozwiązując zagadkę, jako właściciel konia "któremu coś się stało w sierść" potwierdzam, że koń ma zaawansowaną chorobę Cushinga i dlatego jest golony. I w związku z chorobą odrasta nierównomiernie. Tak, jest szary. Tak, po ogoleniu byliśmy zaskoczeni. Tak, nie chcieliśmy mu golić brwi i włosków czuciowych, więc zostawiliśmy mu "łaty" na oczach i chrapach. Tak, przeszliśmy nad tym do porządku dziennego.

Pozdrawiam 😉
smartini   fb & insta: dokłaczone
22 stycznia 2016 09:58
I jeszcze Tak wygląda odlotowo 😀
gałęzie, szczególnie zimą stanowią świetne tło ale muszą być wystarczająco daleko żeby się ładnie rozmyły. Z bliska robią straszny bałagan
pies razi po oczach troszke. Wiadomo, potrzeba byłaby duża głębia żeby złapać modelkę i psa ale mimo wszystko spróbowałabym trochę przymknąć i psa ustawić bardziej na linii modelki żeby nie było aż takiego mydła. Spróbuj następnym razem focić trochę ciemniej. Łatwiej wyciągnąć odcienie z szarości niż zbić biel. I mniej kontrastu 😉


Dzięki za rady! :kwiatek: Mam nadzieję, że uda mi się jeszcze pofocić na tym śniegu i trochę więcej przy tym myśleć 🤣

Jeszcze kilka:



wymodelowana - zdjęcia nie powalają... ostatnie w sumie najlepsze
Zwracaj uwagę na kadrowanie. Mogłaś zrobić więcej fajnych ujęć.
Nie ucinaj łba, zwracaj uwagę na przepalenia i żeby sukienka była czysta 🙂

Powodzenia !!
Rozwiązując zagadkę, jako właściciel konia "któremu coś się stało w sierść" potwierdzam, że koń ma zaawansowaną chorobę Cushinga i dlatego jest golony. I w związku z chorobą odrasta nierównomiernie. Tak, jest szary. Tak, po ogoleniu byliśmy zaskoczeni. Tak, nie chcieliśmy mu golić brwi i włosków czuciowych, więc zostawiliśmy mu "łaty" na oczach i chrapach. Tak, przeszliśmy nad tym do porządku dziennego.

Pozdrawiam 😉


Dziękuję za wytłumaczenie :kwiatek:
Na Cavaliadzie się po prostu naoglądałam tylu ociosanych koni (dosłownie) ,że się zastanawiałam czy dopadl go kolejny Edward Nożycoręki  😂 Ale teraz wszystko jasne, tak czy siak zabawnie z tym szarym  🙂
smartini   fb & insta: dokłaczone
23 stycznia 2016 02:02
wymodelowana - mam wrażenie, że poszłaś na zdjęcia kompletnie bez planu i pomysłu. Winterfell i śnieg - i to wszystko co wymyśliłaś. Szkoda, bo plener uroczy i trochę boli niewykorzystanie go. Wszystko wydaje się być przypadkowe - kadr, kompozycja, perspektywa, zachowanie modeli aż po obróbkę. Zabierz następnym razem kogoś do pomocy kto zapanuje nad psem, koniem i sukienką. I błagam, zmień podpis 🙂

do mnie doszły książki  😍
[img]https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xal1/v/t1.0-9/12523165_889702501128809_8586704371430864200_n.jpg?oh=7ca943de284c51db1f52484e9d1f1466&oe=56FC78A5[/img]
z tego co przejrzałam (mocno pobieżnie) - sporo sensownej wiedzy ze szczegółami każdego zdjęcia, rozrysowanym schematem oświetlenia itp itd. Jaram się jak Łazienkowski 😀
I utwierdziły mnie one w decyzji inwestowania w 90mm macro i lampę światła stałego z softboxem
Już się nie mogę doczekać próbnych zdjęć w lutym!

Do tego na konfiturze kolejny wpis z cyklu 'sesja na niedzielę' (wyjątkowo spóźniony ale mówi się trudno) a jutro (dzisiaj...) 10 must have w trakcie zimowej sesji  🏇
monisiaxp, smartini, dzięki dziewczyny :kwiatek: Mam nadzieję, że następnym razem wpadnę tu z lepszymi fotami.
Pomysł był, tylko wszystko się posypało w trakcie focenia, zabrakło nam właśnie osoby do pomocy, każdy ruszał się inaczej i te kadry w większości są strzelane na ślepo 😉 Dlatego też tak wyszło. No, ale człowiek uczy się na błędach! 😀
smartini, ooo to jak poczytasz to podzielisz się jakimiś złotymi radami? :P Ja nie bawię się w fotografię kulinarną, ale od czasu do czasu coś pstryknę, bardziej dla uciechy mamy czy babci, a nie do publikacji 😀

Spadł śnieg, więc konie puszczone na duży padok i obfocone miliard razy już 😀




smartini   fb & insta: dokłaczone
23 stycznia 2016 10:14
Cheerful, jasne, coś tam będę mogła zdradzić albo wrzucić kilka fotek stron. Póki co wgłębiam się w tekst, zamawiam sprzęt i zabieram się do nauki. 8go lutego jadę na kurs kucharski 2go stopnia i tam będę przy okazji budować portfolio  😍
Lorda widzę! <3
wymodelowana, do poniedziałku na pewno śnieg sie utrzyma, to i jeszcze do pomocy bedą ludzie 😀
smartini   fb & insta: dokłaczone
23 stycznia 2016 14:38
wróciły mocne mrozy - jak nie zamarznąć na zdjęciach, poradnik w 10 krokach 😉
https://konfiturazwarzyw.wordpress.com/2016/01/23/10-must-have-na-sesji-zimowej/
[img]~original[/img]

[img]~original[/img]
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się