Stajnie w Warszawie i okolicach

Czy ktoś stoi w stajni polana i mógłby podzielić się opinią? :kwiatek:

My :-D
meander pw poleciał :kwiatek:
LatentPony   Pretty Little Pony :)
19 stycznia 2016 21:39
Czy ktoś stoi może w tej stajni  i mógłby się podzielić ze mną wrażeniami 🙂

http://ogloszenia.re-volta.pl/inne/szczegoly/53880?q=&kategoria=5&lokalizacja=6&widok=0&strona=2


A to nie jest byłe Encanto?
emptyline   Big Milk Straciatella
19 stycznia 2016 21:45
LatentPony, jest.
LatentPony   Pretty Little Pony :)
19 stycznia 2016 22:05
emptyline, haha zapadły mi w pamięć boksy które czyściłam 😀
Z tym, że to już jest chyba drugi właściciel po Encanto więc ciężko coś konkretnego powiedzieć na ten temat.
Właściciel cały czas jest ten sam, zmienił się dzierżawca.
Dobra cena wróciła 🙂 bardzo dobrze wspominam to miejsce.
dzięki, czyli jak jest nowy dzierżawca to pewnie trzeba będzie chwilkę poczekać na opinie.
To może podjadę i zobaczę jak to wygląda.
Hekate1, ja bym jechała. Fajne miejsce, niegłupio wentylowana stajnia, niezłe tereny, bardzo malownicze miejsce. Za moich czasów podłoże na hali absolutnie nieużywalne tylko. No i cena teraz absolutnie adekwatna znowu 🙂
A co powiecie o stajni "Złoty Koń" ? Albo coś sensownego w pobliżu/ tej części Warszawy. Chodzi mi głównie o jazdy rekreacyjne na dobrym poziomie.
Chodziło mi o osobę zarządzającą pensjonatem 🙂
Mogę spokojnie potwierdzić to co pisze Burza. Bardzo dobrze wspominam to miejsce.
Rozglądam sie za małą stajnia. Szukam miejsca cichego, spokojnego, gdzie nie ma rekreacji, gdzie konie wychodzą na cały dzien na zielone latem pastwiska, karmione sa conajmniej 3 razy dziennie, a w boksach maja czysto i pod dostatkiem siana. Do tego jakiś sensowny plac do jazdy, najpiękniej by było oczywiście z hala, ale o to nie śmiem prosic, albo chociaż zadaszone kółko, choć to nie wymóg. Do tego wszystkiego nie dalej niz 45 minut z centrum Warszawy.
Czy istnieje takie miejsce, czy tez sa to tylko moje marzenia?
Nikas, ale 45 min samochodem czy tez komunikacja
Rozglądam sie za małą stajnia. Szukam miejsca cichego, spokojnego, gdzie nie ma rekreacji, gdzie konie wychodzą na cały dzien na zielone latem pastwiska, karmione sa conajmniej 3 razy dziennie, a w boksach maja czysto i pod dostatkiem siana. Do tego jakiś sensowny plac do jazdy, najpiękniej by było oczywiście z hala, ale o to nie śmiem prosic, albo chociaż zadaszone kółko, choć to nie wymóg. Do tego wszystkiego nie dalej niz 45 minut z centrum Warszawy.
Czy istnieje takie miejsce, czy tez sa to tylko moje marzenia?


Trzciany  😉
Chodzą słuchy, że w Trzcianach coś się posypało ostatnio i sporo koni odeszło.
Zasada taka, ze im bliżej tym lepiej, ale 45 minut samochodem to max 🙂
ciach

 Po raz któryś z rzędu reklama. Następne będzie uciszenie. Proszę uważać
Chodzą słuchy, że w Trzcianach coś się posypało ostatnio i sporo koni odeszło.

Nic się nie posypało (a nawet polepszyło - doszedł w końcu dach nad karuzelą), prócz tego, że chwilowo wyjechał stajenny bo skończyła mu się wiza, ale jak tylko ją odnowi to wraca. Jego obowiązki przejął na ten czas właściciel stajni. I przez chwilę było krucho z podłożem na hali bo przymarzło przy tych najniższych temperaturach co były, ale już jest naprawione 😉 A że konie odeszły... tak jak w każdej stajni, jedne odchodzą a drugie przychodzą.
Rozglądam sie za małą stajnia. Szukam miejsca cichego, spokojnego, gdzie nie ma rekreacji, gdzie konie wychodzą na cały dzien na zielone latem pastwiska, karmione sa conajmniej 3 razy dziennie, a w boksach maja czysto i pod dostatkiem siana. Do tego jakiś sensowny plac do jazdy, najpiękniej by było oczywiście z hala, ale o to nie śmiem prosic, albo chociaż zadaszone kółko, choć to nie wymóg. Do tego wszystkiego nie dalej niz 45 minut z centrum Warszawy.
Czy istnieje takie miejsce, czy tez sa to tylko moje marzenia?
Nikas, jak mi brakuje przycisku "lubię to"! Eh...

A czy ktoś może wskazać takie miejsce w kierunkach Sochaczew / Grodzisk / Piaseczno?
Najlepiej z halą i możliwością wyjazdu w teren? I nie za daleko (te 45 minut autem z centrum to max, bardzo chciałabym bliżej).
Saccarin   I am the voice of Never-Never-Land
22 stycznia 2016 10:53
[quote author=Nikas link=topic=46.msg2484063#msg2484063 date=1453337256]
Rozglądam sie za małą stajnia. Szukam miejsca cichego, spokojnego, gdzie nie ma rekreacji, gdzie konie wychodzą na cały dzien na zielone latem pastwiska, karmione sa conajmniej 3 razy dziennie, a w boksach maja czysto i pod dostatkiem siana. Do tego jakiś sensowny plac do jazdy, najpiękniej by było oczywiście z hala, ale o to nie śmiem prosic, albo chociaż zadaszone kółko, choć to nie wymóg. Do tego wszystkiego nie dalej niz 45 minut z centrum Warszawy.
Czy istnieje takie miejsce, czy tez sa to tylko moje marzenia?
Nikas, jak mi brakuje przycisku "lubię to"! Eh...

A czy ktoś może wskazać takie miejsce w kierunkach Sochaczew / Grodzisk / Piaseczno?
Najlepiej z halą i możliwością wyjazdu w teren? I nie za daleko (te 45 minut autem z centrum to max, bardzo chciałabym bliżej).
[/quote]

UP Ranch koło Grodziska. Konie cały dzień na pastwiskach, fajne tereny, ujeżdżalnia nawet teraz zdatna do normalnej jazdy. Nie ma nic krytego niestety. I dojazd to ok. 30-45 min z ursynowa/ursusa/bielan/bemowa 😉
Jakby coś to więcej informacji podeślę na prv 😉
Nikas, http://re-volta.pl/stajnie/info/stajnia_rekreacyjno_hipoterapeut tu masz trawiaste padoki, konie do oporu na dworze, jest hipoterapia i czasem rekreacja, ale to jest jakieś 5h w tygodniu i ja nigdy ich nie spotkałam. Nie ma luksusów, ale jest czysto, sprzątane codziennie boksy, siana do oporu w boksach i na dworze, hali nie ma ale zimą da się jeździć po boisku, stajnia monitorowana. Tylko karmione są 2x dziennie w boksach, a tak to dostają siano na dworze, a jak jest to trawa. Dużo pięknych terenów. Od Centrum to ok 30 min samochodem i z 50 autobusem (bo od przystanku trzeba dojść jakieś 10-15min).
A, zapomniałabym o najważniejszym - tylko boksy angielskie.
Szukam stajni dla emeryta, tzw- łąki. Bez większych wymagań, tylko aby był doglądany co jakiś czas. Ktoś może mi coś polecić ?
havana i stajnia forumowego miska69
LIDIA902, jeśli może być dalej od W-wy to zapraszam na pw.
LatentPony   Pretty Little Pony :)
22 stycznia 2016 22:23
LIDIA902, polecam stajnię forumowej Mehari. Obecnie mamy już jedną "babcię" na emeryturze i dwa cudowne wałachy, wiata, łąk nie do przejedzenia przez 4-5 koni. Domowa opieka, Ola wszystkie konie dogląda i traktuje jak swoje. Bardzo polecam, stoimy już tam 2,5 roku i nigdzie się nie wybieramy 🙂
LIDIA902, ja zapraszam do Nas w odwiedziny , mamy u siebie tylko emerytów  🙂
A ja serdecznie polecam stajnie Kj Walor jeśli chodzi o emeryta no i tez o dobre warunki jazdy hala . Wiekszosc koni stoi na pelecie jest czysto bardzo dobrej jakości siano mili wlasciciele nie ma rekreacji i z czystym sumieniem nie boje sie zostawic konia na tydzień pod ich opieką by wyjechać. Chyba jeszcze jeden boks wolny jest mozliwosc stania w angielskiej lub murowanej.
Poszukuję dla mojego ogona sensownego pensjonatu na południe od Warszawy - max 25-30 min dojazdu z Ursynowa. Przeprowadzka: luty/marzec
Kryteria:

Najważniejsze - kompetentna obsługa z sercem do koni, codzienne pastwiskowanie (ew. zielone padoki), codziennie czyszczone boksy, jaki taki porządek
Mniej ważne - hala
Chętnie stajnia wyłącznie pensjonatowa ale jak fajne miejsce to może być i z rekreacją
Budżet: do 1000-1200zł


Mam na oku następujące miejsca (pasują co do lokalizacji) - bardzo poproszę o komentarze i opinie, jesli ktoś w nich miał/ma konie: 🙇

- Stajnia Przyleśna (Wolica)
- VEThorse (Falenty)
- Stajnia Groteska (Władysławów)
- Stajna Siedliska (k. Piaseczna)

Rozważam jeszcze
- horses.org.pl (Czernidła, koło Konstancina)
- Stajnia Cheval w Konstancinie

Jeśli znacie inne miejsca warte polecenia to też poproszę. Każde info mile widziane.





Z czystym sumieniem polecam ci stajnię Powsin, INFO NA PRIV
Brzask   kucyk,kucyk...a to kawał s.........
29 stycznia 2016 20:04
stoi ktoś obecnie w poczerninie?
stoi ktoś obecnie w poczerninie?


Ja obok studnię teraz wiercę  🙂  😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się